Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

• Green card teslimi ile ilgili Ülkeye ilk girişten buyana 90 gün geçti. Bunun ile ilgili Bilgi almak maksadıyla USCIS account üzerinden yapmış olduğum 03.04.2019 tarihli dilekçeme bugün cevap geldi. Öncelikle geçmiş bir kaç gün önce bunun ile ilgili officer ataması yapıldı. Bugün gelen mailde 90 gün içersinde benim de takip edeceğim USCIS check status platformunda çözümleneceğini bildirdiler. Gelişmeleri size aktaracağım.

U.S. Department of Homeland Security
    P. O. BOX 851488 - DEPT. A
    TEXAS SERVICE CENTER
    MESQUITE,TX 75185

U.S. Citizenship and Immigration Services
    Tuesday, April 30, 2019

Emailed to xxxxxxx

Dear Ugur Kilinc:

On 04/03/2019, you or the designated representative shown below, contacted us about your case. Some of the key information given to us at that time was the following:

Caller indicated they are:
    -- Applicant or Petitioner
    Attorney Name:
    -- Information not available
    Case type:
    -- OS155A
    Filing date:
    -- 01/27/2019
    Receipt #:
    -- IOE-06-xxxxxxxx
    Referral ID:
    SR10xxxxxxxx
    Beneficiary (if you filed for someone else):
    -- Information not available

Your USCIS Account Number (A-number): xxxxxx

Type of service requested:
    -- Non-Delivery of Permanent Resident Card

The status of this service request is:

Further research is needed in regards to your inquiry. You should receive correspondence within the next 90 days regarding this case. If you do not receive this correspondence, please contact customer service.

What You Can Do
    Please see the "Online Services" below to check the status of your case in the future.

We hope this information is helpful to you.

XM0025

Online Services
    We offer many online services and tools to help you find the information you need. Please visit our Web site at www.uscis.gov for information about:

• Using our Case Status Online tool;
    • Signing up for case status updated;
    • Checking processing times;
    • Submitting an e-Request to inquire about certain applications and petitions;
    • Using our Office Locator;
    • Using InfoPass to schedule an appointment; and
    • Downloading forms.

Address Changes
    If you move, please provide us with an updated address. For more information about address changes, please visit our Web site at www.uscis.gov/ar-11, and click on "Change Your Address Online."

For More Information
    If you do not find the information you need through our online services and need further assistance, you may contact our National Customer Service Center at 1-800-375-5283 or 1-800-767-1833 (TDD for the hearing impaired).

• @murat-yılmaz 94. gun de postalandi benimki. Ustelik ailemin geri kalaninin 1 ayda gelmisti. 121. gun basvurursunuz. MyCase ekranindan her gun takip edin.

• @aytac59 Benim adres NJ idi, Miamiden giriş yaptım bu konuda herhangi bir şey sormadılar.

• @taurus Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz? içinde söyledi:

@aytac59 Benim adres NJ idi, Miamiden giriş yaptım bu konuda herhangi bir şey sormadılar.

Çok ilginç 🤔 peki vermiş olduğunuz NJ adresi green kartların gitmesini istediğiniz adres mi? Eğer GC’leri miami adresinize postalanmasını istiyorsanız kartlar basılmadan önce uscis’den adres değilikliği yapın biran önce

• @caglaror my.uscis.gov sitesinden henüz bana ulaşmayan kartımın ne durumda olduğuna bakmak istedim ancak siteye giremedim. Vizede yazılı olan "IV Case number" ı tanımıyor. (Zaten o numaranın son iki hanesi girilemiyor) Başka bir numara ya da yazış şekli olabilir mi?

• Buradan bahsediyoruz degil mi?
    Iki farkli sayfa var. Birisi sadece GC surecini (size ulasana kadar) takip etmek icin. Sadece GC icin bunu kullanin. https://egov.uscis.gov/casestatus/disclaimer.do Buradan accept diyerek devam edeceksiniz.
    Sonra her aile ferdini IOE ile baslayan dosya numarasini kaydederek ekleyeceksiniz. Bu baslikta miydi hatirlamiyorum ama uzun uzun anlatildi.
    IOE ile baslayip arkasindan 10 hane sayi gelen dosya kodu icin aciklama su:

The receipt number is a unique 13-character identifier that USCIS provides for each application or petition it receives. The agency uses it to identify and track its cases.
    The receipt number consists of three letters-for example, EAC, WAC, LIN, SRC, NBC, MSC or IOE-and 10 numbers. You can find it on notices of action USCIS has sent you.\Omit dashes ("-") when entering a receipt number. However, you can include all other characters, including asterisks ("*"), if they are listed on your notice as part of the receipt number.

• @crazycells Merhabalar, teşekkürler yanıtınız için. O linkte hangi formu tıklıyoruz, biliyor musunuz? Form number ne bizim yani? Hiçbiri uygun değilmiş gibi geliyor

• @caglaror takip ede ede linki eskittim zaten 🙂 bakalım inşallah 120 gün dolmadan gelir, eşimle oğlum türkiyeye gidip gelecekler, sıkıntı olmuyor biliyorum ama durumun spesifikliğini bilmeyen görevliler olabiliyor havaalanında. türkiye'den geldiğimizde "bu vize expire olmuş" diyorlardı türk görevliler 😃 anlatana kadar göbeğimiz çatladı.

• @caglaror Bahsettiğiniz açıklamayı okudum ancak sorumun cevabı orada da yoktu. Her neyse. Çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@murat-yılmaz Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz? içinde söyledi:

@crazycells Merhabalar, teşekkürler yanıtınız için. O linkte hangi formu tıklıyoruz, biliyor musunuz? Form number ne bizim yani? Hiçbiri uygun değilmiş gibi geliyor

"didn't receive card by mail"

sonra da "OS155A"

• @taurus Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz? içinde söyledi:

@caglaror my.uscis.gov sitesinden henüz bana ulaşmayan kartımın ne durumda olduğuna bakmak istedim ancak siteye giremedim. Vizede yazılı olan "IV Case number" ı tanımıyor. (Zaten o numaranın son iki hanesi girilemiyor) Başka bir numara ya da yazış şekli olabilir mi?

Sanirim yanlis numara giriyorsunuz. Immigrant Visa(IV) Case Number (2019EUXXXXX) girmeyeceksiniz. USCIS green card odemesi yaptiginizda aldiginiz “receipt number”inizi girmeniz gerekiyor. Bu numara “IOE” ile baslar ve toplam 13 karakterden olusur. Kolay gelsin.

• USCIS Immigrant Fee (Green Card ucreti) Odemesi yapildiktan sonra Green Card takibi

Odeme yaptiktan sonra USCIS hesabiniza giris yaparak sureci takip edebileceginiz gibi, odeme adimlari sirasinda size verilen (veya girdiginiz email adresinize gonderilen) "Receipt Number" kullanarak asagidaki linkten USCIS Case'inizin durumunu, kartinizin basilip basilmadigini ve postalanip postalanmadigini kontrol edebilirsiniz.

https://egov.uscis.gov/casestatus

“Receipt Number" “IOE “ ile baslayan ve toplam 13 karakterden olusan alindi numaranizdir.

Eger kartiniz postaya verildiyse takibini yapabilmeniz icin bir takip numarasi goruntulenecektir (USPS Tracking Number). Bu takip numarasi ile asagidaki adresten gonderinizin durumunu ogrenebilirsiniz:

https://tools.usps.com/go/TrackConfirmAction_input

Bu konuya dair USCIS ile iletisim kurmaniz gerektiginde “IOE” ile baslayan bu “Receipt Number”inizi belirtmeniz gerekecek.

USCIS aradiginizda otomatik sesli yanit sistemine receipt numaranizi soyle tuslamalisiniz:

Ornek receipt ID: IOE1234567890
    Yapilacak tel tuslamasi:4631234567890
    (IOE harflerinin telefon uzerindeki tuslara gore yerlerine bakildiginda 463 oluyor)

Eger bir sekilde “Receipt Number” size ulasmadiysa/unuttuysaniz veya Green Card henuz elinize gecmediyse, USCIS'i telefonla arayip yardim alabilirsiniz. Bu sirada sizden "A-Number" bilgisi sorulabilir, bu numaranizi pasaportunuzdaki vizenizin uzerinde gorebilirsiniz, detaylar icin su linki inceleyiniz.

• @sharm Teşekkürler...
    Immigrant fee ile green kart ücreti farklı şeyler mi acaba? Bende böyle bir numara yok, kimse de bu ücreti istemedi. Ödeyip ödemediğimi hatırlamıyorum. Ayrıca bu benim 2. kartım olacak ilkinde ödediğim için 2. yi istemiyor olabilirler mi? Eğer immigrant fee ile green card ücreti aynı ise USCIS sitesinde bu ücreti ödemeyeceğim yazıyor.

• @crazycells küs müyüz? :))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@taurus Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz? içinde söyledi:

@crazycells küs müyüz? :))

yok, degiliz tabii 🙂
    soru mu kacirdim? gozden kacirmis olabilirim, yukariya baktim ama goremedim hangi sorunun cevaplanmadigini, isterseniz yine tekrarlayin.

• @crazycells my.uscis.gov sitesinden henüz bana ulaşmayan kartımın ne durumda olduğuna bakmak istedim ancak siteye giremedim. Bende USCIS sitesinde sorulan “Receipt Number” yok, kimse de bu ücreti istemedi. Ödeyip ödemediğimi hatırlamıyorum. Immigrant fee ile green kart ücreti farklı şeyler mi acaba? Ayrıca bu benim 2. kartım olacak ilkinde ödediğim için 2. yi istemiyor olabilirler mi? Eğer immigrant fee ile green card ücreti aynı ise USCIS sitesinde bu ücreti ödemeyeceğim yazıyor. Bu durumda receipt number ım olmayacak o zaman siteye nasıl gireceğim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@taurus Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz? içinde söyledi:

@crazycells Immigrant fee ile green kart ücreti farklı şeyler mi acaba? Bende USCIS sitesinde sorulan “Receipt Number” yok, kimse de bu ücreti istemedi. Ödeyip ödemediğimi hatırlamıyorum. Ayrıca bu benim 2. kartım olacak ilkinde ödediğim için 2. yi istemiyor olabilirler mi? Eğer immigrant fee ile green card ücreti aynı ise USCIS sitesinde bu ücreti ödemeyeceğim yazıyor. Bu durumda receipt number ım olmayacak o zaman siteye nasıl gireceğim?

ha ok, siz sayin @Sharm 'a sordugunuz icin ben ayrica cevap vermedim.

Evet, ikisi ayni sey.

USCIS call center'i arayip A number'inizi vererek odeyip odemediginizi, ya da odemenizin gerekip gerekmedigini ogrenebilirsiniz.

Eger ilkinde odediyseniz ve kart size ulasmadiysa, odemeniz gerekmeyebilir, maalesef sartlari net hatirlamiyorum su an. Green Card'i almak icin siteye girmenize gerek yok, size posta ile gonderilecek. Eger siteye girmek istiyorsaniz, USCIS'i arayip receipt number'inizi ogrenebilirsiniz.

• @crazycells 90 günü geçti de acaba ücret nedeniyle mi gelmiyor diye düşündüm ve bir bakayım demiştim. Aynı şey ise ödememe gerek olmadığı yazıyor sitede. 120. günü beklemek gerekiyor anlaşılan. (Belki de 2. kart olduğunu atladılar, ücret yatmamış diye yollamıyorlar. Arayıp uyarmak gerek.)
    Bu arada ben TR'ye döndüm. O zaman da gelmezse buradan USCIS i arayıp sorabilir miyim sanırım numaraları 800 lü idi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@taurus o durumda bir kez odemeniz yeterli. Receipt number'iniza USCIS call center'i arayarak ulasabilirsiniz. Sanirim ayri bir international numaralari vardir, bilgi almak icin saatlerce hatta bekleyebilirsiniz bilginize. Bekleme suresini dusurmek icin servis vermeye baslar baslamaz aramanizi tavsiye ederim.

@sharm Teşekkürler...
    Immigrant fee ile green kart ücreti farklı şeyler mi acaba? Bende böyle bir numara yok, kimse de bu ücreti istemedi. Ödeyip ödemediğimi hatırlamıyorum. Ayrıca bu benim 2. kartım olacak ilkinde ödediğim için 2. yi istemiyor olabilirler mi? Eğer immigrant fee ile green card ücreti aynı ise USCIS sitesinde bu ücreti ödemeyeceğim yazıyor.

Evet ikisi ayni sey, iletiyi bunu belirtecek sekilde guncelledim.
    @crazycells sorularinizi cevaplamis, kolay gelsin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |