Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bluegreen, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

@crazycells anladim. Maalesef havaalaninda degistiririm diye oyle yapmistim. Cunku benim tanidigim hic kimsem yok abd de o yüzden yazdim. Ar11 formu doldurup uscis ile onaylayinca bana geri gelirmi. Extra bir islem yapmalimiyim. Abd de yeniyim hic bir sey bilmiyorum. Formu munkun oldugunca okuyup bilgi sahibi olucam. Abd gelince yapmamiz gereken resmi islemler buradaki hayat ile ilgili herseyi okumaya calisicam

Once kartin tekrar USCIS'e donmesi lazim, internetten sureci takip edebilirsiniz.

Adres degisikligini hizli bir sekilde yapin, sonrasinda USCIS call center'i arayip adres degisikligini teyit etmenizi tavsiye ederim.

• Arkadaşlar merhaba, ilk gidişimde sadece 1 ay kadar kalacağım için riski minimuma indirmek istiyorum ve gidince green card'ı postadan alabilmeyi umuyorum. Bu sebeple bir sorum olacak.

Ben DS260'da verdiğim adresi mülakat sırasında değiştirdim. Görevli de teyit etti onayladı, sarı zarfın üzerinde de bu yeni adresi yazmışlar zaten. Ancak verdiğim adreste C/O yazmadım , direkt ABD'deki arkadaşımın adını ve adresini yazdım. Bu durumda yapmam gereken bir şey var mı ? ABD'ye girişte tekrar adres verip, c/o mu yazayım ? Veya ilave bir form ile revize ettireyim mi?

• @caglarcan merhaba, arkadaşınız posta kutusuna sizin isminizi yazabiliyorsa, kuvvetli bir ihtimalle sorununuz çözülebilir.

• @Sefa Bey çok teşekkürler , adresdeki kişinin ismi Nuri Şahin, onun adını da ben mülakatta vermiştim. Yani Nuri Şahin, Florida 1234 şeklinde. Dolayısıyla şu anda benim ismim de kutuda olursa problem olmaz değil mi ?

• Bir de şöyle bir şey var aslında, DS260 formunda verilecek ABD adresi sorusu kısmında "the person currently living at the address" yazıyor yani zaten verilen adreste başka birinin yaşaması kabul edilir bir durum, green card'a başvuranların %99'unda da durum bu şekildedir.

Dolayısıyla adres değişiklik için konsolosluğa bilgi verip , yeni adresi verince , C/O yazmasak da o adreste yaşayan kişiye teslim edilmesi beklenmez mi ? Ben mi yanlış düşünüyorum ?

• ⭐⭐

@caglarcan siz yine de ekleyin ki sorun olmasın. bende ds260da bır adres verdım, mulakatta bır adresverdım sımdıde giriste değistirecegım adresi 🙂 umarım sorun yaşamayız 🙂

• @caglarcan sayın @HockeyUmpire2'nun da ifade ettiği gibi tedbir olarak yazılması sağlıklı olur. Zaten, arkadaşınızın ismini verdiğiniz için, gelecek olan zarfta verdiğiniz isim ve sizin isminiz olacak. Gelen görevli posta kutusunda bu isimleri görürse, çok büyük bir ihtimalle zarfı bırakır.

• @HockeyUmpire2 adres değişikliği konusunda bizim de yazdığınız gibi bir deneyimimiz oldu. Havaalanında, giriş yapan herkes için adres değişiminin yapıldığından emin olun. Teyit edebilirseniz edin. Böylece, özellikle Ds260 formunda ssn istediyseniz, adres değişimlerinden ötürü olası gecikmeleri önler, ssn'lerin ve green card'larınızın, belirtilen adrese postalanma sürecini hızlandırmış olursunuz.

• Teşekkürler sayın @Sefa @HockeyUmpire2 , çok açıklayıcı olmuş verdiğiniz bilgiler.

-Girişte yeniden aynı adresi verip başına c/o ekleteceğim.
    -Bir de girişte hangi adres görünüyor diye bir soracağım.
    Tel ile de şu anda sorgulama imkanı var mı ? Bu dönemi maksimum paranoya ile geçirerek sanırım kartları alabiliriz : )

• ⭐⭐

@caglarcan rica ederiz ☺️ uscis e girdiğinizde adresinizi otomotik görünüyor olması lazım. Mesela ben değiştirmeye calıstım olmadı. Giriste aynı sekilde beyan edecegim. Ne zaman yolculuk?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglarcan, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

Arkadaşlar merhaba, ilk gidişimde sadece 1 ay kadar kalacağım için riski minimuma indirmek istiyorum ve gidince green card'ı postadan alabilmeyi umuyorum. Bu sebeple bir sorum olacak.

Ben DS260'da verdiğim adresi mülakat sırasında değiştirdim. Görevli de teyit etti onayladı, sarı zarfın üzerinde de bu yeni adresi yazmışlar zaten. Ancak verdiğim adreste C/O yazmadım , direkt ABD'deki arkadaşımın adını ve adresini yazdım. Bu durumda yapmam gereken bir şey var mı ? ABD'ye girişte tekrar adres verip, c/o mu yazayım ? Veya ilave bir form ile revize ettireyim mi?

arkadasinizin adi yaziyorsa sorun olmamasi lazim.

• merhaba,
    iletilerde bi iki mesajda bahsi gecmis ama herkes icin ayni surec yasanmiyor sanirim. receipt numberla my case status sayfasina baktigimda 15 agustos odeme alinmis gorunuyor 120 gun suresi belirtilmis, uscis hesabima baktigimda da submit date 6 eylul, ve 15 eylul tarihli basvuru alindi, in process yazisi var . bu durumda greencard postaya verilmis olma ihtimali var midir? postaya verildiginde bunu belirten sayfa case status mudur? gonderildiginde bu sayfalarda gorunmekte midir? tesekkurler.

• @harun-dv2019 greencard eve geliş sürecini nereden takip edebilirim acaba 1 ay oldu hala haber yok merak ediyor insan

• ⭐⭐⭐⭐

@yilmaz bu konu baslığının en başından itibaren bir okuman gerekiyor. Orada herşey yazılı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@harun-dv2019, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

merhaba,
    iletilerde bi iki mesajda bahsi gecmis ama herkes icin ayni surec yasanmiyor sanirim. receipt numberla my case status sayfasina baktigimda 15 agustos odeme alinmis gorunuyor 120 gun suresi belirtilmis, uscis hesabima baktigimda da submit date 6 eylul, ve 15 eylul tarihli basvuru alindi, in process yazisi var . bu durumda greencard postaya verilmis olma ihtimali var midir? postaya verildiginde bunu belirten sayfa case status mudur? gonderildiginde bu sayfalarda gorunmekte midir? tesekkurler.

120 gun sureci degil, maksimum sureci belirtiyor. Dediginiz gibi genelde 120 gun surmuyor.

• crazycells Merhaba,
    Bu gün Eşim ve benim için 440$ Uscis ödemesini yaptık.Sonrasında sistemde kimlik doğrulama aşamasında asıl talihli eşim ile ilgili sorular soruldu ve kimlik doğrulamayı tamamladık.Benim ile ilgili kısma geldiğimizde DOS Case ID ve A-Number'ı girdikten sonra, kimlik doğrulama sayfası açılmadan direkt olarak profilim açıldı.Adım Soyadım ABD'de gösterdiğimiz adres vs yazıyor.Normalde asıl talihli olan eşimin profilinin görünmesi gerekmiyor mu?Sisteme tekrar giriş yaptık,eşimin verilerini giriyoruz ama sürekli benim profilim çıkıyor.Bu normal bir durum mu?
    Receipt Number ile sorguladığımızda ekranda ödemenizi aldık, kartınız 120 gün içerisinde basılacak şeklinde bir bilgi mesajı çıkıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burhak, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

crazycells Merhaba,
    Bu gün Eşim ve benim için 440$ Uscis ödemesini yaptık.Sonrasında sistemde kimlik doğrulama aşamasında asıl talihli eşim ile ilgili sorular soruldu ve kimlik doğrulamayı tamamladık.Benim ile ilgili kısma geldiğimizde DOS Case ID ve A-Number'ı girdikten sonra, kimlik doğrulama sayfası açılmadan direkt olarak profilim açıldı.Adım Soyadım ABD'de gösterdiğimiz adres vs yazıyor.Normalde asıl talihli olan eşimin profilinin görünmesi gerekmiyor mu?Sisteme tekrar giriş yaptık,eşimin verilerini giriyoruz ama sürekli benim profilim çıkıyor.Bu normal bir durum mu?
    Receipt Number ile sorguladığımızda ekranda ödemenizi aldık, kartınız 120 gün içerisinde basılacak şeklinde bir bilgi mesajı çıkıyor.

Bir hata olmus olabilir sistemde ama sizden kaynaklanan bir durum oldugunu sanmiyorum. Eger siz odemeleri yaptiysaniz bence telaslanmanizi gerektirecek bir durum yok. Zaten tum kartlar ayni yere gelecek diye dusunuyorum?

Eger iciniz rahat etmiyorsa USCIS call center'i arayip onlara da sorabilirsiniz. Ama onemli bir sorun oldugunu sanmiyorum, bilginize.

• @crazycells ,Doğrudur kartlar aynı adrese gelecek.
    İlginiz ve cevaplarınız için teşekkür ederiz.

• Merhabalar.
    Eşimin Green Card'ı DS-260 formunda verdiğimiz adrese iletilmiş. Biz bu adreste artık bulunuyoruz, bulunanları da maalesef tanımıyoruz.

Eşim Amerika'yı ilk girişi yaparken görevli memur adres değişikliğini yapmamış. Siz internetten bildireceksiniz demiş. USCIS'e bu bildirimi hemen yaptık. Bildirimin yapıldığına dair alındı mailini de sakladık. Buna rağmen kart eski adrese geldi.

İlgili gönderiye USPS takip numarası ile bakıldığında posta kutusuna bırakılmış olarak görünüyor.

Ancak bu adreste oturan kişiler bize böyle bir posta gelmedi, biz almadık, bilgimiz yok diyorlar.

Böyle bir durumda ne yapmalıyız? USCIS'ten yeni Green Card isteyebilir miyiz?

Herkese çok teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

58

40.8k
Users

4.4k
Topics

425.0k

| | | |