Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

• @crazycells Merhaba tekrardan ,öncelikle sabırla tüm sorulara yardımcı olduğunuz için gerçekten size minnettarım. Benim ilk Ankara'da aldığım DV1 vizem 05/06 da başlayıp 14/11 da bitmişti. Ben de ilk ülkeye 17 Ekim tarihinde girmiştim. Bu bilgilerle 1 senelik hak hangi tarihler arasında oluyor? Bir de bunu teyid eden bir link var mı sizde? Ben hiç biryerde bununla ilgili bilgi bulamadım çünkü 😞

Eşimin vatandaşlığı için başvurduk bayadır ilk aşama 8 ay sürecek, ortalama olarak 1 sene sonra vatandaşlığını alacaktır diye düşünüyoruz ama prosedürler çok fazla, ikili görüşmeler vs hemen olmalıydı memurlar henüz aramadılar bile. I-130 ile süreci yine de başlatalım mı? Yoksa TR vatandaşı olduktan sonra mı başvuralım? Şu an GC vermediler ama GC biri ile evli oldugu için Suriye vatandaşı oldugu hali ile de başvurabilir miyiz sizce?

Bir de 1 yaşındaki kızım her sene benim ile giriş yapmasa sorun olur mu sizce? O kadar yolu birlikte çekmek ikimiz için de zor oluyor.

• @caglaror teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@efooja Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz? içinde söyledi:

@crazycells Merhaba tekrardan ,öncelikle sabırla tüm sorulara yardımcı olduğunuz için gerçekten size minnettarım. Benim ilk Ankara'da aldığım DV1 vizem 05/06 da başlayıp 14/11 da bitmişti. Ben de ilk ülkeye 17 Ekim tarihinde girmiştim. Bu bilgilerle 1 senelik hak hangi tarihler arasında oluyor? Bir de bunu teyid eden bir link var mı sizde? Ben hiç biryerde bununla ilgili bilgi bulamadım çünkü 😞

Eşimin vatandaşlığı için başvurduk bayadır ilk aşama 8 ay sürecek, ortalama olarak 1 sene sonra vatandaşlığını alacaktır diye düşünüyoruz ama prosedürler çok fazla, ikili görüşmeler vs hemen olmalıydı memurlar henüz aramadılar bile. I-130 ile süreci yine de başlatalım mı? Yoksa TR vatandaşı olduktan sonra mı başvuralım? Şu an GC vermediler ama GC biri ile evli oldugu için Suriye vatandaşı oldugu hali ile de başvurabilir miyiz sizce?

Bir de 1 yaşındaki kızım her sene benim ile giriş yapmasa sorun olur mu sizce? O kadar yolu birlikte çekmek ikimiz için de zor oluyor.

tarih: 17 Ekim; vizenizin ustunde yaziyor oraya bakmalisiniz.

O durumda esinizin DV sansi yok, bence I-130 surecini baslatin. Evet, teorik olarak Suriye vatandasi olsa da sureci baslatabilirsiniz, ilgili konu surada:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-surecleri-green-card-sahiplerinin-es-ve-cocuklari

Kizinizin giris-cikis yapmasina gerek yok ama sag salim Green Card'i olduguna emin olun.

Benim size tavsiyem 26 Mart'taki randevunuzu gidip hem Green Card islemlerini devam ettirmeniz, hem de ABD'deyken I-130 ile esinize basvuru yapmaniz yonunde olur...

• @crazycells Çok özür diliyorum, tam olarak anlamadım, Amerikaya'ya girişim 17/10/18 oldugu için son giriş hakkım 17/10/2019 mu olacak? çünkü expires on 14/11/2018 yazıyor.

Bir de Upon Endorsement Serves as Temporary I-551 Evidencing Permanent Residence for 1 Year yazıyor.

Bu hali ile giriş yapabilecek miyim?
    Yoksa buradaki konsolosluktan kaşe mi almam gerekecek?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@efooja Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz? içinde söyledi:

@crazycells Çok özür diliyorum, tam olarak anlamadım, Amerikaya'ya girişim 17/10/18 oldugu için son giriş hakkım 17/10/2019 mu olacak? çünkü expires on 14/11/2018 yazıyor.

Bir de Upon Endorsement Serves as Temporary I-551 Evidencing Permanent Residence for 1 Year yazıyor.

Bu hali ile giriş yapabilecek miyim?
    Yoksa buradaki konsolosluktan kaşe mi almam gerekecek?

Evet, 1 yil 17 Ekim'de doluyor. O gun endorse ettiginiz icin vizeyi, o gunden sonra 1 yil boyunca Green Card yerine kullanabilirsiniz.

• Greencard fee ödemesini yaptıktan sonra kartlar ABD'deki adrese biz giriş yapmadan gelebiliyor mu, yoksa ABD ye giriş yaptıktan sonra mı basılıp adrese gönderme işlemi yapılıyor..

Örnek vermem gerekirse;

Ben Nisan 5 gibi fee ödemesini yapmayı düşünüyorum, ABD ye de temmuz 10 gibi gitmeyi.. Bu durumda biz buradayken kartlar ABD de gösterdiğim adrese basılıp gider mi, yoksa giriş yapmamız mı beklenir...

• @sfati GC vizesi aldiktan sonraki ilk girisinizde sizin icin ozel bir islem baslatiliyor. Bu islemin icerisinde GC'lerin basilip verdiginiz adrese gonderilmesi de var. Gumrukten gecip, ilk kahvecide bir kahve icip sonraki ilk ucakla geri donerseniz, siz TR'deyken basilip adrese ( USA adresine) gonderilebilir. Ama bilinmeyen nedenlerle (benimki gibi) USA da kalsaniz da kartin basilmasi gecikebilir.

• @caglaror yani giriş yaptıktan sonra işlemler başlıyor..
    Teşekkürler..

• Oncelikle kolay gelsin benim sorumda green card teslimi ile alakali gecen sene ilk girisimizi yaptik otel adresini vermistik fakat green cartlarimizi teslim etmeden uscise geri gondermisler bizde ar11 formu doldurup adres degidikligi yaptik arkadasimin adresini verdim kartlarimiz gelmis yine bize bulamayinca not yapistirip gitmisler. Arkadasim postaneye gitti cartlari almak icin fakat imza karsiligi benim esimin ve 2 yasindaki oglumunda gelmesimi sahislara teslim edeceklerini soylemisler. Arkadasim simdi tekrar tasindi ve biz gecen hafta 1 hafta amerikaya gitis cikis yapmak icin gittik ve geldik. Bu katlari arksfasimin alabilmedi icin bi tavdiyeniz varmi tr deki gibi vekalet verme furumu olabilirmi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetp Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz? içinde söyledi:

Oncelikle kolay gelsin benim sorumda green card teslimi ile alakali gecen sene ilk girisimizi yaptik otel adresini vermistik fakat green cartlarimizi teslim etmeden uscise geri gondermisler bizde ar11 formu doldurup adres degidikligi yaptik arkadasimin adresini verdim kartlarimiz gelmis yine bize bulamayinca not yapistirip gitmisler. Arkadasim postaneye gitti cartlari almak icin fakat imza karsiligi benim esimin ve 2 yasindaki oglumunda gelmesimi sahislara teslim edeceklerini soylemisler. Arkadasim simdi tekrar tasindi ve biz gecen hafta 1 hafta amerikaya gitis cikis yapmak icin gittik ve geldik. Bu katlari arksfasimin alabilmedi icin bi tavdiyeniz varmi tr deki gibi vekalet verme furumu olabilirmi

Zaten forum tavsiyelerini okursaniz, buyuk ihtimal arkadasinizin postaneye bile gitmesi gerekmezdi. Sizin olmayan bir adresi kendinizin gibi yazmamalisiniz, arkadasiniz dikkatine (c/o) postayi gondermelisiniz ki sorunsuz bir sekilde alabilsin.

Su an resmi olarak vekalet vermeniz durumunda postayi alabilmeleri lazim; ama bu vekaleti Turkiye'de sanirim sadece ABD konsolosluklarindan alabiliyorsunuz. Henuz Green Card'iniz olmadigi icin bu hizmetten yararlanabilir misiniz emin degilim, yanlis hatirlamiyorsam ABD vatandaslarina sunulan hizmetlerden biri olarak geciyor cunku... Ama tabii konsolosluga sorabilirsiniz. Normalde vekalet verdiginiz kisinin de yaninizda imza atmasi gerekiyor diye hatirliyorum, yani hem bu sekilde hatirliyorum, hem de mantikli olarak boyle olmasi gerekiyor gibi 🙂 ama bu belgelerin bunu gerektirmeyecek formu var mi emin degilim... arastirabilirsiniz...

• Iyi gunler green cartimi daha once bahsettigim gibi ar 11 formuna teslim alacak kisi arkadasim yazdigim icin arkadasim postNeden teslim alamadi ve cartlar uscie geri dondu simdi tekrardan ar11 formu doldurcam fakat ilk sorulan "halen devam etmekte olan bir dava veya dilekce icin mi adres degiaiklgimi yapiyorsunuz ? soruya evet mi hayir mi isaretlemem gerekiyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetp Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz? içinde söyledi:

Iyi gunler green cartimi daha once bahsettigim gibi ar 11 formuna teslim alacak kisi arkadasim yazdigim icin arkadasim postNeden teslim alamadi ve cartlar uscie geri dondu simdi tekrardan ar11 formu doldurcam fakat ilk sorulan "halen devam etmekte olan bir dava veya dilekce icin mi adres degiaiklgimi yapiyorsunuz ? soruya evet mi hayir mi isaretlemem gerekiyor

AR-11 icin su konuyu kullanmalisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/667/amerika-da-adres-degisikligi-yapmak-uscis-ar-11-form

• Oncelikle sorularin hepsine teker teker cevap verdiginiz icin tesekkurler yeniden e request formu doldurup ve ardindan ar11 formu doldurup gonderdim. E request gereklimiydi bilmiyorum ama ben ggaranti olsun diye doldurdum. Simdi sorum su ben green cartim olmadigi icin vizemin dolmasina 1 ay kala 2 hafta once giris cikis yaptim 5 gun kaldim ve geldim. Simdi eger yine green cartim olmazasa yani elime ulasmaz ise ben yine ayni vize ile giris cikis yapabilirmiyim. Anerikaya giris yaparken pasaporta bir kos yaziyorlar polise sordum bu da ayni 1 yol demekmi diye oda ayni oldugunu soyledi ama benim ingilizcem pek iyi olmadigi icin yone tereddutte kaldim iyi calismalar

• Duzeltme:Yazdigi kodun yine ayni bir yilmi gecerli diye sordugumda

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Oncelikle sorularin hepsine teker teker cevap verdiginiz icin tesekkurler yeniden e request formu doldurup ve ardindan ar11 formu doldurup gonderdim. E request gereklimiydi bilmiyorum ama ben ggaranti olsun diye doldurdum. Simdi sorum su ben green cartim olmadigi icin vizemin dolmasina 1 ay kala 2 hafta once giris cikis yaptim 5 gun kaldim ve geldim. Simdi eger yine green cartim olmazasa yani elime ulasmaz ise ben yine ayni vize ile giris cikis yapabilirmiyim. Anerikaya giris yaparken pasaporta bir kos yaziyorlar polise sordum bu da ayni 1 yol demekmi diye oda ayni oldugunu soyledi ama benim ingilizcem pek iyi olmadigi icin yone tereddutte kaldim iyi calismalar

Evet, gocmen vizeleri ABD'ye ilk giristen sonra 1 yil boyunca Green Card olarak kullanabilirsiniz.

• Kusura bakmayin tekrar soruyorum ama bir daha giris yaparkende eger green kartim olmaz ise ikinci senede yine green cart olarak kullanbilirmiyim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Kusura bakmayin tekrar soruyorum ama bir daha giris yaparkende eger green kartim olmaz ise ikinci senede yine green cart olarak kullanbilirmiyim.

Hayir, sadece 1 sene kullanabilirsiniz. Eger ondan sonrasinda Green Card hala gelmemis ise, I-551 stamp almalisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/307/green-card-yenileme-ya-da-degistirme-i-90-kaybolma-calinma-veya-i-751-i-829-kosul-kaldirma

I-551 stamp ile ABD'ye yine sorunsuz giris yapabilirsiniz, ama onu da 1 yillik vereceklerdir. Eger ABD'de yasamayi planliyorsaniz, en yakin zamanda yerlesip, Green Card'inizi almanizi tavsiye ederim. Bu tur belgeler sadece gecici olarak kullanilabilir. Sizin statunuzu gosteren en resmi ve kabul goren belge Green Card'in kendisi olacaktir.

Eger ABD'de yasama ya da calisma gibi bir isteginiz yoksa, Green Card'i konsolosluga teslim etmenizi tavsiye ederim.

• Tesekkur ederim tabiki sartlari bi an once yoluna koyup yerlesmeyi dusunuyorum ama aksilikler iste kolay gelsin

• Merhabalar, ben, eşim ve oğlum Eylül 2018'de giriş yaptık. Oğlumuzun green card'ı hemen geldi, bizi de USCIS ofiste parmak izi ve foto çekinimine çağırdılar, o yüzden eşimle beraber 28 Ocak 2019'da USCIS ofise gitmemiz gerekti. Gittik, 120 güne gelir dediler. o günden beri uscis'in online check status'ünde hala "case is actively being viewed by uscis, nothing is outstanding at this time" diyor. Neredeyse 4 ay dolacak. Son 1 gün kala mı postalayacaklar bu kartı 🙂 Böyle bi sıkıntı yaşayan var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@murat-yılmaz Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz? içinde söyledi:

Merhabalar, ben, eşim ve oğlum Eylül 2018'de giriş yaptık. Oğlumuzun green card'ı hemen geldi, bizi de USCIS ofiste parmak izi ve foto çekinimine çağırdılar, o yüzden eşimle beraber 28 Ocak 2019'da USCIS ofise gitmemiz gerekti. Gittik, 120 güne gelir dediler. o günden beri uscis'in online check status'ünde hala "case is actively being viewed by uscis, nothing is outstanding at this time" diyor. Neredeyse 4 ay dolacak. Son 1 gün kala mı postalayacaklar bu kartı 🙂 Böyle bi sıkıntı yaşayan var mı?

120 gun gectikten sonra hala Green Card'inizi almadiysaniz suradan yeni bir istekte bulunabilirsiniz:

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

39.8k
Users

5.7k
Topics

418.1k

| | | |