Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

• Ben ilk girişi yaptıktan sonra $220 ödemeyi yapabildim. SSN kartım hemen geldi ama greencard ödemeyi yapalı neredeyse on gün olmasına rağmen hala "received your payment şeklinde... Girişten sonra ödenirse kartın basılması daha hızlı oluyor diyenler vardı, olmuyormuş arkadaşlar 🙂

• Güncelleme yapayım; USCIS case status bugün "card was mailed" olarak güncellendi. Adrese ulaşınca son güncellemeyi yaparım.

ABD'ye ilk giriş: 15 Ocak
    USCIS fee ödeme: 3 Şubat
    Card is being produced: 8 Şubat
    Card was mailed: 11 Şubat

Girişten sonra fee ödenirse kartın basılması daha hızlı oluyor diyenlere katılıyorum 🙂

• @denizaydinli sizinle hemen hemen tarihlerimiz aynı, hatta aynı gün ödeme yapmışız. Enteresan bir durum. Herkeste aynı işleyen, düzenli bir sistemlerinin olmayışı şaşırtıcı

• Herkese Selam.
    Mulakatimiz basarili gecti. 07 martta houston a giris yapmayi planliyoruz. 14 gun kalicaz. Bu sure zarfinda green kartin elimize ulasma ihtimali nedir?hizlandirmak icin yapabilecegimiz bir sey varmi?USCIS ucretini daha once odemek gibi mesale. Tavsiyelerinizi bekliyoruz. Tesekkurler

• @LEOBEBEK, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

Herkese Selam.
    Mulakatimiz basarili gecti. 07 martta houston a giris yapmayi planliyoruz. 14 gun kalicaz. Bu sure zarfinda green kartin elimize ulasma ihtimali nedir?hizlandirmak icin yapabilecegimiz bir sey varmi?USCIS ucretini daha once odemek gibi mesale. Tavsiyelerinizi bekliyoruz. Tesekkurler

14 gün greencardın elinize ulaşması için yeterli bir süre değil. Kartın geleceği adres güvenilirse kart adrese ulaşınca size postalayabilirler yada TRye gelen biriyle size iletebilirler. Gözlemlerime göre girişten sonra yaklaşık 1 ayda kart adrese ulaşıyor. Fee'yi girişten sonra ödedik ve girişten önce ödeyenlerle neredeyse aynı zamanda kart elimize ulaşmış olacak belki de daha kısa bası case-lere göre ancak burada şöyle bir durum var sanıyorum. Greencardı hak etme noktası port of entry yani ABD'ye ilk girişte sarı zarfı teslim ettiğiniz ve girişinize onay verildiği noktada kartı hak ediyorsunuz, işte tam bu noktada dosyanız işleme konuluyor, muhtemelen bu bir süre alıyor tahminim 2 hafta gibi. Bu süre sonunda fee'yi ödemişseniz kartın basılma sürecine giriyorsunuz bu da 10 günlük bir süreç. Sonuçta minimum 3 haftaya ihtiyaç var optimum 4 hafta. Ya kalış sürenizi uzatın ya da kartı bir süreliğine unutun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cavedo, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

@crazycells Cihan Bey, merhaba bu aralar çok stresli ve yoğun geçiyor günlerim. İnanın hiç yesilkart foruma girip de inceleyemiyorum herşeyi. Sadece sizden öğrenmek istediğim, geçen ay giriş yaptım fakat yeni adresi gümrekteki memura verdim o kişi de bilgisayara yeni adresi yazdı zannedersem. Tekrar yeniden herhangi birşey yapmam gerekiyor mu? Green Cardın kaybolmasından endişeleniyorum. Sizden haber bekliyorum. Eğer birşeyler yapmam gerekiyorsa ne yapmam gerekiyor? Şimdiden teşekkürler.

Resmi bekleme suresi 120 gun. 120 gun dolmadan endiselenmenize gerek yok. Yeni adresi giristeki memura vermis olsaniz bile AR-11 formunu online doldurup gondermenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/667/amerika-da-adres-degisikligi-yapmak-uscis-ar-11-form

Eger adres degisikliginden emin olmak istiyorsaniz, USCIS call center'i arayip sorabilirsiniz...

• (Sondan bir önceki güncelleme olur inşallah)
    Güncelleme yapayım; USCIS case status "card was picked up by USPS" olarak güncellendi. Adrese ulaşınca son güncellemeyi yaparım.

Card was picked up by USPS: 12 Şubat

• SON SON SON

Card was delivered by USPS: 13 Şubat

Greencardlarımız ABD'ye girişten 29 gün, USCIS fee ödememizden ise sadece 10 gün sonra verdiğimiz adrese ulaştı.

• @denizaydinli hayırlı olsun

• ⭐⭐⭐

@denizaydinli, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

SON SON SON

Card was delivered by USPS: 13 Şubat

Greencardlarımız ABD'ye girişten 29 gün, USCIS fee ödememizden ise sadece 10 gün sonra verdiğimiz adrese ulaştı.

Hayırlı uğurlu olsun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizaydinli hayirli olsun 🙂

• ⭐⭐⭐

Sayın @crazycells , Sayın @redsat2000 ve diğer bilgi sahibi kullanıcılar

Uscıs ödemesini 11/12/2019 tarihinde gerçekleştirdim ve 27 Mart tarihi itibari ile ilk girişimizi sağladık eşimle.

Benim kartımın durumu : 16 Mayıs itibari ile basıma gönderildi, 19 Mayıs itibari ile de Card Was Mailed To Me aşamasında.
    Bu aşamadan sonra kargo takip numarasını yine Check Status bölümünden bir bilgilendirme ile mi öğreneceğim?

Eşimin durumunda ise şöyle bir karışıklık var, eşimin durumunu Case status üzerinden sorguladığımda 'Immırgant Vısa Fee Payment Received' Last status change: 161 days ago.. şeklinde hala.
    Ucsis hesabından giriş yaptığımda ise:

May 18, 2020

In Process
    USCIS has accepted your application, petition, or request for processing.

şeklinde bir açıklama var.
    Bu iki farklı durum neden kaynaklanıyor acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bolatmali, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

Uscıs ödemesini 11/12/2019 tarihinde gerçekleştirdim ve 27 Mart tarihi itibari ile ilk girişimizi sağladık eşimle.

Benim kartımın durumu : 16 Mayıs itibari ile basıma gönderildi, 19 Mayıs itibari ile de Card Was Mailed To Me aşamasında.
    Bu aşamadan sonra kargo takip numarasını yine Check Status bölümünden bir bilgilendirme ile mi öğreneceğim?

Eşimin durumunda ise şöyle bir karışıklık var, eşimin durumunu Case status üzerinden sorguladığımda 'Immırgant Vısa Fee Payment Received' Last status change: 161 days ago.. şeklinde hala.

May 18, 2020

In Process

genelde oradaki bilgiler islemler gerceklestikten sonra guncelleniyor yani anlik guncellendigini sanmayin. Sadece beklemeniz lazim, teslimat sirasinda/sonrasinda USPS takip numarasini siteden gorebiliyorsunuz.

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

@bolatmali, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

May 18, 2020

In Process

genelde oradaki bilgiler islemler gerceklestikten sonra guncelleniyor yani anlik guncellendigini sanmayin. Sadece beklemeniz lazim, teslimat sirasinda/sonrasinda USPS takip numarasini siteden gorebiliyorsunuz.

Teşekkür ederim cevaplarınız için

• 14 Mart’ta ödeme, 19 Martta giriş yaptım, hala hiç bir gelişme yok, “visa fee payment received“ takılmış durumda. Yaklaşık 30 gün sonra yine USCIS denen sevimsiz ötesi kurumla yüz göz olmak zorunda kalacağım demek ki.. Bunlar bizim dosyayı da kaybetmişlerdi, 6 ay sonra Congressman yardımıyla bulundu. Hem bütçesinin önemli kısmını biz göçmenlerden sağlıyor hem de berbat, lakayıt veve kimi zaman istismarcı tutumuyla insanın tüm enerjisini emiyorlar. Şimdi krizin faturasını da göçmenlerden zaten fahiş olan fee’leri artırarak çıkaracaklar. You had one job, USCIS 😕

• Kartınız 120 gün içinde gelmezse hemen senatöre veya kongre üyenize yeşil kartınızın nerede olduğunu öğrenmek için dilekçe vermenizi tavsiye ederim. USCIS hattını aramak , hepsini yaşadık, hiç bir sonuç alamamıştık. Şimdi başka bir forumda okuduklarıma dayanarak söylüyorum, 120 gün içinde kartınızı yollamazlarsa senatör üzerinden talep ettiğinizde ancak Field office’de mülakat veriyorlar, sonra bir ay içinde gönderiyorlarmış.Umarım işler oraya dayanmaz, ama iyimser değilim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MollyMillions eger 120 gunu gectiyse suradan yeniden gonderilmesini isteyebilirsiniz:

Dosyalarinizda sorun yoksa yeniden mulakatla ugrasmaniza gerek yok. Ama dosya kaybolduysa, dediginiz gibi biraz ugrasmaniz gerekecek maalesef.

• @crazycells Cevabınız için teşekkürler. Elektronik bir dosyayı nasıl kaybedebiliyorlar, hayret ediyorum doğrusu. Bahsettiğiniz linki inceledim, sisteme göre kart henüz basılmamış. Yani gönderilmiş ama transitte kaybolmuş değil. Benim durumumda kalmış ve e-request yoluyla kartı eline ulaşmış bir örnek var mı acaba? Şu adını vermek istemediğim , sağcı, ırkçı boomer yuvası, amerikan forumuna da bir bakayım. 🙂 Umarım dediğiniz gibi işler tekrar mülakata girmek raddesine gelmez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MollyMillions su an yapilabilecek en iyi sey bu olur bence de. e-request yapip beklemek.

• ⭐⭐⭐

Sanırım ücreti giriş yaptıktan sonra ödemek en sağlıklı yöntem,

USCIS fee ücreti: 11 Aralık 2019
    ABD'ye ilk giriş: 27 Mart 2020
    Card is being produced: 17 Mayıs 2020
    Card was mailed: 19 Mayıs 2020
    Card was picked up by USPS: 20 Mayıs 2020
    Card was delivered by USPS: 21 Mayıd 2020

23 Mayıs'ta ise belirttiğim adrese ulaştı.
    Fakat eşimin kartından hala bir haber yok, güncelleme olursa editleyeceğim.

Bol Şans Herkese

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

39.8k
Users

5.7k
Topics

418.1k

| | | |