Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells teşekkür ederim. Mutlaka yapacağım 🙂

• Arkadaşlar herkese selam. İlginç bir sorum olacak. cevabını bulamadım bir türlü. Benim sözlüm Canada vatandasi Ailesi ile 16 yaşına kadar yaşamış sonra Amerika’ya göçmüşler. Orda da amerika vatandaşlığını da almış bir süre sonra. Ben evlendiğimde amerika’da yaşayacağız inşallah. Ama ben Kanada vatandaşlığına da başvuru yapmak isteyeceğim eşim Kanadalı olduğu için. Yaşamadığım hâlde sadece evlendiğim için bu vatandaşlık hakkına sahip olabilir miyim?

• @syuksek gec olsa da bir cevap vermek baskalari icin yararli olabilir. sadece evlendigin icin boyle bir hakkin yok. assagi yukari vatandaslik icin ayni kural (yasama suresi) farkli sureler ile butun ulkeler icin gecerli. kanada icin bu son bes yil icince 1095 gun yani uc yillik bir sureye tekabul ediyor. bu sureyi kanada'da yasal oturum sahibi olarak gecirmelisin. diger sartlar ve detaylar bu linkte mevcut: Do I become a Canadian citizen when I marry a Canadian?

not: imla, turkce karakter

• Kanada göçmenlik şartlarında yaş sınırı var mı?

• Merhaba, Akrabam benden öğrenmemi istedi. Kanada, ahıska türklerini göçmen olarak kabul ediyorlar mı ?

• @ldundar55, içinde söyledi: Kanada Göçmenliği

Kanada göçmenlik şartlarında yaş sınırı var mı?

Eyaletlere göre değişebiliyor örneğin bir eyalette 55 yaşından fazla olmamak diyorken başka bir eyalette yaştan bahsetmiyor. Fakat bir gerçek var ki 35 yaştan sonra giderek zorlaşıyor.

• @Orhan-Cabarov, içinde söyledi: Kanada Göçmenliği

Merhaba, Akrabam benden öğrenmemi istedi. Kanada, ahıska türklerini göçmen olarak kabul ediyorlar mı ?

Herhangi bir devlete ait pasaportu varsa ve gerekli kriterleri karşılıyorsa her dünya vatandaşı başvurabiliyor.

• @mehmet-JS Teşekkür ederim. Kriterleri karşılayıp karşılamadığını nereden öğrenebilir ? Kendisi Ahıska türkü, bir yerden duymuş ahıska türklerini kanada göçmen olarak alıyormuş diye. Sorup öğrenmemi rica etti ama nereden öğreneceğini bilmiyorum hocam.

• @Orhan-Cabarov, içinde söyledi: Kanada Göçmenliği

@mehmet-JS Teşekkür ederim. Kriterleri karşılayıp karşılamadığını nereden öğrenebilir ? Kendisi Ahıska türkü, bir yerden duymuş ahıska türklerini kanada göçmen olarak alıyormuş diye. Sorup öğrenmemi rica etti ama nereden öğreneceğini bilmiyorum hocam.

Bu cevap bulacağınız tek resmi yer.

• @mehmet-JS Teşekkür ederim, bir bakayım.

• ⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

Herkese selam,

Kanada için yeterli puanı sağlayıp göçmenlik için uygun olduğumuzu varsayalım.
    Bunun için bir iş teklifi de gerekmiyor.

Sorum şu;
    İş teklifi olmadan göçmen olarak Kanada'ya gidildiğinde, istediğimiz işi yapabiliyor muyuz?
    Atıyorum USA'daki gibi lyft, doordash vb. yapılabiliyor mu?
    Veya yine atıyorum bir fabrikaya girip işçi olarak çalışabiliyor muyuz?

• @abrakadabra göçmen olarak gittiğinde bir kanadalı ne iş yapıyorsa onu yapabilirsin
    Çünkü artık müstakbel kanadalısın. Yeter ki PR al.

• ⭐⭐

@mehmet-JS, içinde söyledi: Kanada Göçmenliği

@abrakadabra göçmen olarak gittiğinde bir kanadalı ne iş yapıyorsa onu yapabilirsin
    Çünkü artık müstakbel kanadalısın. Yeter ki PR al.

Çok teşekkürler cevap için.
    Kafamı karıştıran nokta, PR alabilmek için Yüksek Lisans'ı, IELTS'i vs. gibi belgeler ibraz edeceğimiz için; acaba dedim Kanada der mi ben seni kalifiye diye aldım burada o tarz işler yapamazsın.

Ancak, sizin dediğinize göre bir problem olmuyor.
    Bir şekilde PR aldıktan sonra istediğimiz işi yapabiliyoruz ki bu çok süper bir haber 🙂

• @sanslazim merhabalar, express entry konusunda https://lewishukuk.com/lewis-hukuk-burosu-iletisim/ sitesi ile irtibata geçerek sorularınıza yanıt alabilirsiniz.

• merhabalar pathway kursuna başlamak istiyorum fakat covid zamanı online olmuştu dersler halen online olarak devam ediyor mu ?

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaşlar,
    Benim gibi belli bir seviyede ingilizcesi olan ve bir mesleği olanlar aşağıdaki program ile Kanada’ ya çok kolay yerleşebilmekteler. Direkt work permit ve 6 ay içinde PR ınızı bu yolla alabiliyorsunuz.

OINP Employer Job Offer: Foreign Worker stream

Hatta aşağıdaki programla bazı basit mesleklerde ihtiyaç olduğu için bu yolla çok kolay yerleşebilirler.

OINP Employer Job Offer: In-Demand Skills stream

NOC 3413 – nurse aides, orderlies and patient service associates
    NOC 4412 – home support workers and related occupations, excluding housekeepers
    NOC 7441 – residential and commercial installers and servicers
    NOC 7511 – transport truck drivers
    NOC 7521 – heavy equipment operators (except crane)
    NOC 7611 – construction trades helpers and labourers
    NOC 8431 – general farm workers
    NOC 8432 – nursery and greenhouse workers
    NOC 8611 – harvesting labourers
    NOC 9462 – industrial butchers and meat cutters, poultry preparers and related workers
    NOC 9411 – machine operators, mineral and metal processing
    NOC 9416 – metalworking and forging machine operators
    NOC 9417 – machining tool operators
    NOC 9418 – other metal products machine operators
    NOC 9421 – chemical plant machine operators
    NOC 9422 – plastics processing machine operators
    NOC 9437 – woodworking machine operators
    NOC 9446 – industrial sewing machine operators
    NOC 9461 – process control and machine operators, food, beverage and associated products processing
    NOC 9523 – electronics assemblers, fabricators, inspectors and testers
    NOC 9526 – mechanical assemblers and inspectors
    NOC 9536 – industrial painters, coaters and metal finishing process operators
    NOC 9537 – other products assemblers, finishers and inspectors

Bu gönderiyi buraya kopyalayayım. Kanada düşünenler için süper gibi sanki.

• Merhaba. Ben AİBÜ aşçılık bölümü okudum. Şuan İstanbul Zuma restoran da aşçı yım . Türkiye de yaşamak çok zorlaştı kanadaya gitmek istiyorum ne yapabilirim?

• Selamlar herkese,

Ben 30 yaşında bir mühendisim. Eşimle beraber Kanada'ya göç etmek istiyoruz. Bunun için PGWP destekleyen 1 senelik (mümkünse co-op olan) bir postgraduate certification programına katılmak istiyoruz. Fakat aklımdaki tek soru bildiğiniz gibi Kanada hükümeti express entryleri şu an sadece eyalet bazında yapmakta. En son Express Entry çekilişi Aralık 2020'de yapıldı, internette tekrar yapılacak hükümet açıkladı tarzı bilgiler var ama açıkçası net bir kaynak göremedim. Sizin fikirlerinizi almak istedim, teşekkürler

• ⭐⭐

@hayriyecinar, içinde söyledi: Körfez Ülkeleri (Suudi Arabistan)

Merhaba. Ben AİBÜ aşçılık bölümü okudum. Şuan İstanbul Zuma restoran da aşçı yım . Türkiye de yaşamak çok zorlaştı kanadaya gitmek istiyorum ne yapabilirim?

skilled worker olarak muracaat edeceksiniz yani nitelikli gocmen diyelim,,puanlama ile aliyorlar belli bir puani yakalarsaniz yolunuz acilir zannediyorum.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 24
  • 2
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |