Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@volkanu hatta eskiden alanlar artık almıyor durumu bile var

• @mhepekiz sanırım benim size önerdiğim şekilde sadece hayvanlarıyla uçmak isteyen kişilerin biraz suistimal etmesinden dolayı yasaklanıyor 🙂 ESA belgesi almayı da zorlaştırmışlar.

• Bu aktarmalarda kullanılan geçerli oturum izni belgesi dedikleri direk green kartın kendisi oluyor değil mi ? yani adres vs. falan göstermek gerekiyor mu esktradan yoksa kart yeterli mi

• bilet fiyatları uçmuş bu arada

• Ukrayna havayolu ile ukrayda aktarma ile mi gitmeliyim aerofot hava yolu ile şeremetyova hava alanı aktarma ile mi yoksa egyptair hava yolu firması ile Kahire aktarmalı mı gitmeliyim. Sizce hangisini tercih etmeliyim. Bunlar için hangisinde extra vize gerekiyor veya ek masraf istiyor. Kafam rahat olsun diye THY ile aktarmasız gitmek isterim ama aktarmalı ya göre 2 kat fiyat farkı var. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirmi

• Klm kullandim ben istanbuldan atlasgloballe avrupaya ordan abd ye klm ile geldim uucak ve hizmetleri harikaydi.

• Bilet fiyatlarina ne olmus oyle ya. Gidis donus 2800 e aldigim biletler 4000 i bulmus.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkergn13, içinde söyledi: abd'ye giderken hangi havayolu tercih edilmeli neden?

Bu aktarmalarda kullanılan geçerli oturum izni belgesi dedikleri direk green kartın kendisi oluyor değil mi ? yani adres vs. falan göstermek gerekiyor mu esktradan yoksa kart yeterli mi

Evet, Green Card. Ama ABD'de kalacaginiz adresi pek tabii ki size sorabilirler.

• İzmir de oturanlar aktarma yapmak için İST yapıp oradan gitmesi gerekiyor. İzmir - Newyork için THY ile 14 saatte denk geliyor. Ama lufthansa ile almanya newyork yapıyorsun 14-17 saat arası tutuyor.

THY : İzmir - IST - Newyork - 3900-4100 TL
    Lufthansa : İzmir - Almanya - Newyork - 2600 TL

• ⭐⭐

Türk pasaportuyla British Airways aktarmalı bir uçuş kullanırsanız boarding pass'inizde kenarda "SSSS" işareti görürseniz şaşırmayın. Bu, "işaretlendiniz" anlamına gelir. Böyle bir şey yaşarsanız her aşamada tekrar tekrar güvenliklerde ekstra aramalardan geçmeye, valizlerin açılıp incelenmesine, bütün elektronik alet edevatı ortalığa döküp tekrar tekrar özel aramalardan geçirmeye katlanmanız gerekir. Hele aktarmalı uçuyorsanız bol bol sabra ihtiyacınız olacak demektir. Geçmiş olsun.

• Arkadaşlar Norveç transit vize istiyor mu? Detaylı bilgi verebilecek var mı? Abd vizem var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tufan, içinde söyledi: abd'ye giderken hangi havayolu tercih edilmeli neden?

Arkadaşlar Norveç transit vize istiyor mu? Detaylı bilgi verebilecek var mı? Abd vizem var.

Sorunuzu suraya tasiyin isterseniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/335/abd-ye-uçak-bileti-hangi-ulkeler-transit-vize-gerektiriyor

• Arkadaşlar, Austin'e Frankfurt aktarmalı olarak Ekim ayında geleceğim. İstanbul-Frankfurt THY ile olacak, onunla ilgili bir endişem yok, ama Frankfurt-Austin uçağı United Airlines'a ait. Yolculuğun esas kısmı UA ile olacağı için ve Ekşisözlükteki yorumların çoğu olumsuz olduğu için biraz endişelendim. Daha önce UA tecrübe eden ve feedback verebilecek arkadaşlar var mıdır acabaa 🙂

• @mulus Biz Haziranda gelirken Münih-Houston arasaı United ile uçtuk. Hiç bir sıkntı yaşamadık. Uçcak gayet rahattı. Servis iyiydi. Uçak dolu da değildi yayıla yayıla geldik. Uluslararası uçuşlarda pek sıkıntı olacağını sanmıyorum ama iç hat uçuşları felaketmiş duyduğum kadarıyla.

• @sigmoidalmammal geçtiğimiz Kasım ayında Amerika'dayken Delta ve American'ı iç hat uçuşlarda tecrübe etmiştim, ama United kalmıştı 🙂 Ayrıca, uluslararası uçuşlarda daha bir ciddi olurlar diye umuyorum 🤞🏼

teşekkürler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mulus, içinde söyledi: abd'ye giderken hangi havayolu tercih edilmeli neden?

Arkadaşlar, Austin'e Frankfurt aktarmalı olarak Ekim ayında geleceğim. İstanbul-Frankfurt THY ile olacak, onunla ilgili bir endişem yok, ama Frankfurt-Austin uçağı United Airlines'a ait. Yolculuğun esas kısmı UA ile olacağı için ve Ekşisözlükteki yorumların çoğu olumsuz olduğu için biraz endişelendim. Daha önce UA tecrübe eden ve feedback verebilecek arkadaşlar var mıdır acabaa 🙂

Ben de United ile Münih ve Frankfurt üzerinden 2 defa Houston'a uçuş yaptım. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım. THY'den farklı değil.

• @mulus, içinde söyledi: abd'ye giderken hangi havayolu tercih edilmeli neden?

Arkadaşlar, Austin'e Frankfurt aktarmalı olarak Ekim ayında geleceğim. İstanbul-Frankfurt THY ile olacak, onunla ilgili bir endişem yok, ama Frankfurt-Austin uçağı United Airlines'a ait. Yolculuğun esas kısmı UA ile olacağı için ve Ekşisözlükteki yorumların çoğu olumsuz olduğu için biraz endişelendim. Daha önce UA tecrübe eden ve feedback verebilecek arkadaşlar var mıdır acabaa 🙂

Amerikalılar soğuyu çok sevdiklerinden soğuyu köklüyorlar diyorlar. Her ihitmale karşı yanınıza sıcak tutacak bir şeyler alsanız iyi olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@toronaga, içinde söyledi: abd'ye giderken hangi havayolu tercih edilmeli neden?

@mulus, içinde söyledi: abd'ye giderken hangi havayolu tercih edilmeli neden?

Amerikalılar soğuyu çok sevdiklerinden soğuyu köklüyorlar diyorlar. Her ihitmale karşı yanınıza sıcak tutacak bir şeyler alsanız iyi olur.

Herkesin vucut sicakligi degisimi ayni olmayabilir 🙂 sicak ortam, bayilma veya diger saglik problemlerinin gorulme ihtimalini arttiracagindan genelde normalden biraz daha soguk tutulur ucaklar.

ama kabul etmek gerekir ki biraz da ucaga bagli, yeni ucaklar bu konuda biraz daha iyi.

• Uzun uçuşlarda yaz-kışyanınıza bir polar alın bence. Genelde serin oluyor. Uyurken üşütme ihtimali var. Uçaktan hasta inmekten iyidir.

• @mulus United Airlines ile ilgili feedback veremem ama geri bildirimde bulunabilirim.

Uluslararası uçuşlarıyla ilgili burada yazılanlara benzer bir tecrübem oldu. Onun dışında iç hatlarda da kullanmıştım, o pek iyi değildi. Hatta iç hatlarda valizim kaybolmuştu. Neyse ki dört gün sonra da olsa eve ulaşmıştı.

Bunun dışında daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama bir tanıdığım American Airlines'ın da pek iyi olmadığıyla ilgili tecrübe aktarmıştı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |