Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@vermaynen hiç hastaneye gitmediğim için bilgim malesaf
    @crazycells nyc yaşıyor geldimi kendisine danışın bence

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vermaynen, içinde söyledi: Turist vizesi ile ABD de Doğum, sağlık raporu?

b2 turist ile abd de hastaneye gidip muayene olabilirmiyiz ? (ucretsiz)

Su konuyu inceleyin isterseniz, ama genelde ucretsiz olan yerler "acil durumlar"a bakmiyorlar. Bunun icin bir acil servise gitmeniz gerekiyor, bu da ucretsiz degil maalesef.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2091/ucretsiz-saglik-merkezleri-abd-geneli

• @crazycells, içinde söyledi: Turist vizesi ile ABD de Doğum, sağlık raporu?

@vermaynen, içinde söyledi: Turist vizesi ile ABD de Doğum, sağlık raporu?

b2 turist ile abd de hastaneye gidip muayene olabilirmiyiz ? (ucretsiz)

Su konuyu inceleyin isterseniz, ama genelde ucretsiz olan yerler "acil durumlar"a bakmiyorlar. Bunun icin bir acil servise gitmeniz gerekiyor, bu da ucretsiz degil maalesef.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2091/ucretsiz-saglik-merkezleri-abd-geneli

acil olarak gitmek istemedik aslinda sadece kontrol icin rutin normal bir kontrol icin demistim. Vermis oldugunuz link i inceleyecegim tesekkurler crazycells, 🙂

• slmlar, abd ye turist vize ile gidip birkac ay kalip giris cikis yaptik. simdi ise 5-6 ay sonra gidip abd de dogum yapmayi dusunuyoruz. Aradaki bu kadar zamanlik fark sizce normal karsilanir mi acaba? (ucaga kabul binis suresine gore gidis suresi degisiklik gosterebilir.)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mexido, içinde söyledi: Turist vizesi ile ABD de Doğum, sağlık raporu?

slmlar, abd ye turist vize ile gidip birkac ay kalip giris cikis yaptik. simdi ise 5-6 ay sonra gidip abd de dogum yapmayi dusunuyoruz. Aradaki bu kadar zamanlik fark sizce normal karsilanir mi acaba? (ucaga kabul binis suresine gore gidis suresi degisiklik gosterebilir.)

Eger gecerli bir mazeretiniz varsa 1 gun ABD disinda kalmaniz bile normal karsilanabilir. Onemli olan mazaretinizin vize sartlarini saglamasi ve tabii ki CBP gorevlisi tarafindan inandirici bulunmasi.

• @crazycells, içinde söyledi: Turist vizesi ile ABD de Doğum, sağlık raporu?

slmlar, abd ye turist vize ile gidip birkac ay kalip giris cikis yaptik. simdi ise 5-6 ay sonra gidip abd de dogum yapmayi dusunuyoruz. Aradaki bu kadar zamanlik fark sizce normal karsilanir mi acaba? (ucaga kabul binis suresine gore gidis suresi degisiklik gosterebilir.)

Eger gecerli bir mazeretiniz varsa 1 gun ABD disinda kalmaniz bile normal karsilanabilir. Onemli olan mazaretinizin vize sartlarini saglamasi ve tabii ki CBP gorevlisi tarafindan inandirici bulunmasi.

mazeret abd de dogum eger tabi bu bir mazeret sayilabilirse ?
    Ayrica son donemlerde abd de dogumla artik vatandaslik kazanilmayacak diye haberler okuyoruz fakat ayni sekilde dogum yapip vatandaslik alanlar da devam etmekte. TLC de amerika gumruk adli bir programi izledim birkac gun once nijeryadan bir kari koca abd ye giris icin gelmisler fakat kadin hamile oldugu halde hamileligi gizlemeye calisti ve gumruk memuru abd ye dogum icin gelmeniz kadar dogal birsey yok cocugunuzu burda da dogubilirsiniz tabi dedi cok normal fakat dogum masraflari karsilayabilecekmisiniz diye sordu. Yani hamileligi gizlemek icin bol elbiseler giysem gizleyebilirmiyim v.s gibi cabalara girilmemesi lazim aslinda. Bu abd de dogum yapmak isteyen her kisinin en dogal hakki masraflari karsilamak kosuluyla.

• ⭐⭐⭐

• @keysnambır, içinde söyledi: Turist vizesi ile ABD de Doğum, sağlık raporu?

@mexido https://yesilkartforum.com/forum/topic/3145/hamile-kadınların-dikkatine-abd-ye-çocuk-doğurmak-amacı-ile-b-vizesi-ile-gelemeyeceksiniz

Belirtmis oldugunuz link deki habere istinaden yeni gidip dogum yapan kisiler var ben onu anlamadim demekki daha yururluge girmedi askida kalan bir haber de olabilir. Ayrica sifirdan dogum icin turist vizesi almak icin belki olabilir ornegin bizim hali hazirda turist vizemiz var yada bu sekilde daha once 10 yillik vizeye sahip olan kisiler var bu kisilerin direk turist olarak ulkeye girip dogum yapmasi kacinilmaz.

• Dogum turizmini engellemek icin yeni kural 24 Ocak'tan itibaren yururlukte, degisik haber kaynaklarina gore. Ama gerek visa alma asamasinda, gerekse halihazirda B1/B2 visasi olupda ABD'ye giris yapacaklar uzerinde nasil bir uygulama olacagi, etkilerinin ne olacagi henuz daha kesinlik kazanmis degil. O konuda simdilik net bir bilgi yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Turist vizesi ile ABD de Doğum, sağlık raporu?

mazeret abd de dogum eger tabi bu bir mazeret sayilabilirse ?
    Ayrica son donemlerde abd de dogumla artik vatandaslik kazanilmayacak diye haberler okuyoruz fakat ayni sekilde dogum yapip vatandaslik alanlar da devam etmekte. TLC de amerika gumruk adli bir programi izledim birkac gun once nijeryadan bir kari koca abd ye giris icin gelmisler fakat kadin hamile oldugu halde hamileligi gizlemeye calisti ve gumruk memuru abd ye dogum icin gelmeniz kadar dogal birsey yok cocugunuzu burda da dogubilirsiniz tabi dedi cok normal fakat dogum masraflari karsilayabilecekmisiniz diye sordu. Yani hamileligi gizlemek icin bol elbiseler giysem gizleyebilirmiyim v.s gibi cabalara girilmemesi lazim aslinda. Bu abd de dogum yapmak isteyen her kisinin en dogal hakki masraflari karsilamak kosuluyla.

Hmm, sadece bu amacla turist vizesini kullanmaniza izin vereceklerini sanmiyorum. Ama ne olup olmayacagi sizinle CBP gorevlisi arasindaki iletisime bagli... Dediginiz kadar anlayisli da olabilirler, girisinizi yasaklayip vizeyi de iptal edebilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Zaten bu durumun yasal olmadigini defalarca vurgulamistik...

New York, Long Island'da Turkiye'den gelen annelere "dogum turizmi" hizmeti sunan 6 kisilik bir cete yakalanmis ve hem dogum turizmi sahtekarligindan hem de Medicaid sistemini 2.1 milyon dolar zarara ugratmaktan yargilanacaklar...

Bu cetenin yardimiyla 117 anne, 119 bebek sahibi olmus... Bu anneler ceteye bu hizmetleri icin 10.000 dolar odemis fakat hastanelere saglik hizmetini odeyecek paralari olmadigini bildirip Medicaid'den yararlanmislar. Resmi gorevliler, dogum yapmis kisilerin ve bebeklerinin suclanmayacagini ve bebeklerin ABD vatandasliklarini tutabilecegini belirtmisler.

• @crazycells sonucu nasıl oldu acaba

• ben de nacizane kendi tecrubemi yazayim kimseye herhangi bir cevap niteligi tasimadan.
    esimle ilk usa ziyaretimizde kendisi 5.5 aylik hamileydi. customdaki gorevli cantamizda yiyecek var mi diye sorunca hamile esim icin snacks var dedim. dogumu burda mi yapacaksiniz diye sordu, hayir 15 gun sonra ulkemize donucez dedim ve programimizi gosterdim. gorevli tesekkur etti ve "yasal ucretleri odedigimiz surece" istersek dogumu yapabilirsiniz diye cevap verdi cunku turist olarak girip dogumu gerceklestirip ucretleri odemeden ulkeden cikan kisiler cok sayidaymis. cekinceleri bu yonde.

• turist vizesi ile doğumda son durum nedir devam ediyor mu ?

• Merhabalar eşim hamile. Abd vize görüşmemize 5 aylık hamile olarak gireceğiz. Abdye de 8 aylık hamile olarak girmeyi planlıyoruz. Yazılanları detaylıca okudum ancak yine de bir korkum var. Ya hamile diye almazlarsa? Amacımız Amerika da doğum yapmak. 20 bin dolar masrafımız olacak. Hepsini de ödeyeceğiz. Tüm her şeyi hazır. Ya almazlarsa kapıda ? 😞

• @Meletios52 hangi eyalete gidiyorsunuz? ben ilk doğumumda new yorka gittim. 28 haftalıktım hiç belli olmuyordu.hiç sorun yaşamadım.
    2. doğumumda floridaya gittim. O zaman da 33. haftalık hamileydim, yanımda da büyük kızım vardı, 2,5 yaşında. Büyük kızım vatandaş olduğu için bizi vatandaş bölümünden aldılar. Bana yine hiç birşey sormadılar. Üzerimde bol bir sweat ve çapraz taktığım karnımı kapattığım orta boy bir çantam vardı. Hamile olduğunu anlamazlarsa sorun olmaz ancak anlarlarsa kapıdan çevrilme ihtimaliniz yüksek. Florida girişlerde daha rahat oluyor. Son olarak da vize görüşmenizde de gebelikten hiç bahsetmeyin. Sağlıkla doğsun bebeğiniz.

• @duzmuhendis merhabalar. Açıklamalarınız için çok teşekkür ederim. Maimi de düşünüyoruz. Fiyatlar daha uygun. 10 bin dolara kadar tutuyor. Ekstra danışmanlık ev ve ulaşım maliyetleriniz olacak. Vize randevumuzu 8 ay önce almıştık. Ama Eylül ayında görüşmemiz. Aslında planda hamilelik yoktu. Sadece gezmeye gelecektik. Şimdi ise hamilelik eklendi. Doğum Kasım gibi duruyor. Biz de bir firmayla anlaştık randevu tarihini öne alabilmesi için. Ancak biz doğuma 1 ay kala gitmeyi planlıyoruz. Çok endişelendim. Eğer almaz ise görevli sorun yaşarım. Schengen vizelerimiz var hatta doğum sürecinde ve abdye girerken de hala Schengen’imiz multi şekilde devam ediyor olacak. Doğumdan tabii ki bahsetmeyeceğim ama eğer hamilemisiniz diye sorarsa ne cevap verebilirim :))) bilemedim. Yalan söylemek mi doğru söylemek mi?

• @Meletios52 hamilelik durumunuzu çok açık bir şekilde gösterecek kıyafet ile mülakat görüşmesine gitmezseniz ve mülakat tarihindeki hava durumuna uygun bir kıyafet ile giderseniz, size hamileliğiniz ile ilgili bir soru gelmeyecek mülakat esnasında.

Vizeye profilinizin uygun olup olmadığı (iş durumunuz, beyan edeceğiniz seyahat planınız ve aile bağlarınız) sorgulanacak görüşme esnasında. Görüşmenizin planlarınız ve hayalleriniz doğrultusunda gerçekleşmesi dileğiyle, bol şans 🍀

Uçuşlarda aşağıdaki sürelere dikkat etmeniz yararınıza olacaktır. hamileliğinin 28. haftasına henüz girmeyen yolcular doktor raporu almadan seyahat edebilir. Tek bebeğe hamile olan ve hamileliğinde 28. haftanın başı ile 35. haftanın sonu arasında olan yolcular “uçakla seyahatinde sakınca yoktur” ibaresinin yer aldığı doktor raporuyla uçuşa katılabilir. Aynı şekilde birden fazla bebek bekleyen ve hamileliğinde 28. haftanın başı ile 31. haftanın sonu arasında olan yolcular için de bu rapor gereklidir. Hamileliğinin 36. haftasına giren ve tek bebek taşıyan yolcular ile hamileliğinin 32. haftasına giren ve birden fazla bebek taşıyan yolcular doktor raporları olsa bile uçuşlara kabul edilmiyor.

https://www.turkishairlines.com/tr-int/bilgi-edin/hamile-yolcular/

Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza aldıktan sonra Türkiye’ye dönerken hastaneden yaptığınız ödeme/ödemelere dair faturaları almanızı ve mümkünse tüm sağlık hizmetlerinizi harcamalarının sizin tarafınızdan yapıldığına dair bir mektup almanızı tavsiye ederim zira uçağa binmeden önce uçak kapısında CBP memurlarının yapması muhtemel kontrolde bu belgeleri beyan etmeniz bekleniyor sizden, doğum masraflarının ABD vatandaşlarının ödediği vergilerden karşılanmadığının kanıtlanması için

• @ATS16 merhabalar aydınlatıcı yorumlar ve bilgiler için teşekkür ederim. Mutlaka dediğiniz gibi uygulama yapacağım. Sevgiler

• @Meletios52 hamile misniz diye sorarsa yalan söylemeyin. Ama sordurtmamaya çalışın. Bol kıyafet giyin.
    Bu arada ıçuşta rapor istiyorlar diye yazmış yukarıdaki arkadaş ama ona da kimse bakmadı benim. Çok hamilelik belli olmuyorsa kimse rapor istemiyor.
    Endişe etmeyin sadece kendinizden emin olun ve doğum için geldiğinizi söylemeyin. Belli etmeyin hamileliği. Kolaylıklar dilerim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |