Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika Hayallerimizde neler var? Nasıl bir yaşam hayal ediyoruz? Sınır yok yazın yeter.

• @BelmaSarvan Çok Teşekkğr ederim hayırlısı olsun inşallah hakkımızda..

• @Emtee İnşallah abi 😃 , umarım ikimizede nasip olur.

• @Burak-Dursun inşaAllah kardeşim 🙂

• ŞU ÜLKEDEN YASAL BİR ŞEKİLDE GİDEYİM- VE YASAL OLAYIM USA'DA - BAŞKA HİÇ BİR DİLEĞİM YOK !!!

• ⭐⭐⭐

Huzurlu , mutlu ve başarılı bir yaşam diliyorum kendim ve ailem için.
    Doğup büyüdüğümüz topraklarda huzurlu olmadığımı fark ettiğimde içimi bir hüzün kaplamıştı. Vatanı terk etme düşüncesi vuku bulsa da , bu düşünce acıtmıyor değil. Çünkü her ne kadar dilini bile bilmediğiniz bir ülkede yeni bir sayfa açmak cazip gelse de insanın köklerinden kopması o kadar da kolay değildir. Arabanızı sürdüğünüz yollar, geçtiğiniz sokaklar, bir bardak çayı içtiğiniz mekanlar, arkadaşlarınız veya aileniz ile olan anılarınız ve diğer tüm yaşanmışlıklar. Bir anda gözünüzde canlanmaya başlar. Peki kolay mıdır tüm bunları bırakmak ?Acaba diyorum, abartıyor muyum ?
    Trafikteki saygısızlığı, iş yerindeki liyakatsizliği, insanların tembelliğini, işgüzarlığını, saygısızlığını, empati yoksunluğunu ve dolayısıyla anlayışsızlığını, emek hırsızlığını hatırlıyorum. Tabi ki cehaleti de unutmamalı. Sonra her sabah olduğu gibi işe gitmek için yola koyuluyorum. Henüz yolculuğumun ilk dakikalarında başlıyor, öfkem ve hüznüm. Hayır hayır, tamam, gitmeliyim diyorum kendi kendime, acıtsa da.
    Bu toplumda insanca yaşamanın çok çok zor olacağını veya mümkün olmayacağını anlıyorum. Etrafınıza bakın, herkes yaşam mücadelesi veriyor. Çoğu insan yaşadığının farkında bile değil. Tabiri caizse "survivor" modunda herkes. Bu da beraberinde bencilliği ve bireyselleşmeyi getiriyor. Bunun sonucunda ahlaki değerleri çökmeye başlayan, mantıksal ve bilimsel değerlere uygun bir şekilde eğitilmeyen , okumayan, sorgulamayan bir toplumda huzuru bulmak imkansız bir hale geliyor.
    İçinde yaşadığımız toplumda , insanların ne yediğine , ne giydiğine ve neye inandığına karışmak için harcadığımız çabayı eğitime, bilime ve sanata harcamış olsaydık sanırım bu satırları yazıyor olmayacaktım.
    Neyse sözü uzatmadan şunu diyeyim, sevgi , saygı ve mutluluklar diliyorum herkese.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Programmer bu başlık açıldıktan sonra ilk açılan başlık kimse yüzüne bakmıyor aşağıdaki sayfaları okursan hiçbir soru işareti kalmaz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/312/amerika-ya-gitme-sebepleriniz/112?_=1629542441586

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 Oraya da bakarız. Ayrıca aklımda hiçbir soru işareti yok. Yazdıklarım doğup büyüdüğümüz topraklardaki insanların cennet gibi vatanı yaşanmaz hale getirdiklerinden yakındığımdandır. Ayrıca verdiğim kararın ve sonuçlarının farkındayım. Çok şükür bu yılın talihlilerindenim. Süreç tamamlanınca beklemek gibi bir niyetim yok. Diğer başlık için de teşekkür ederim.

• Bununla alakalı yeni bir başlık açmıştım ama zaten orijinali varmış o yüzden sildim. Buraya yazayım.

Okuduğum ve hiç sevmediğim üniversitemi bitirip; yine hiç sevmediğim yaşadığım şehirden çıkmak. Bu sürede eğer yapabildiysem kendimi geliştirmiş bir birey olarak çekiliş yolu ile veya iş yolu ile ABD'ye gitmeye çalışmak. Gidebilirsem 2 yılımı maddi durumumu ve dili/kültürü ayarlamaya çalışmak. Ardından yüksek lisans yapmak.

Türkiye'de kalırsam lisansüstü eğitimi hayatta yapmam. Ama bakıyorum ABD üniversitelerine; adamın ömrünü uzatır ne güzel kampüsler, derslikler hatta en önemlisi hocalar...

Bakalım zaman bize neler gösterecek...

• ⭐⭐ Yasaklı

Silah. Liquor store. İçki. ot. chevy truck. Country life. Ribeye bbq Çayır çimen,oluk oluk benzin yakmak. Gezmek. Mudding yapmak.trevor Philips gibi yaşamak. Gunde 3 5saat calisip satafatsiz ama yeterli bekar adam hayati sürmek yarını dusunmemek. Hank villiams dinlerken puro içmek

• ⭐⭐

@Calibraturbo, içinde söyledi: Amerika Hayallerimizde neler var? Nasıl bir yaşam hayal ediyoruz? Sınır yok yazın yeter.

Silah. Liquor store. İçki. ot. chevy truck. Country life. Ribeye bbq Çayır çimen,oluk oluk benzin yakmak. Gezmek. Mudding yapmak.trevor Philips gibi yaşamak. Gunde 3 5saat calisip satafatsiz ama yeterli bekar adam hayati sürmek yarını dusunmemek. Hank villiams dinlerken puro içmek

O kadar uğraş sonrası öbür dünyaya erken gitmek koyar ama adama, yazinda erken ölüm gördüm

• 2 minik kız babasıyım , Onların orada büyümelerini , iyi eğitim almalarını , eşimle beraber bütün aklımızda olan sosyal yaşantıyı hayata geçirmeyi , Orlando’nun o güzel güneşinin altında Zillow’dan satın aldığım2000 sqf evimin bahçesinde elimde kahvemle eşime bakarak sonunda başardık hayatım demeyi istiyorum , Meslek olarak Rent a car işiyle uğraşıyorum , Turo’ya da bi 5-6 araba bağlarsam değme keyfime gider 93 model Toyota Supra’mı alır keyfime bakarım

• ⭐⭐ Yasaklı

@Erkand dunya nin devranını dümenini sevmiyorum zaten bitsede gitsek modun dayım agac cicek hayvan seviyorum. Dun oyle bir bunalima girdimi kazmayla daga ciktim ayaş ankaranın 20 lira lik gaz aldım 20 ahlat 20 aliç diktim öyle rahatladım jandarma cevirdi adammı gomuyosun kimlik sorgusu yaptı. 10 yila gentrification sebebiyle muhtemelen bir afganli tarafından Kesileceğini bile bile diktim. Bir kuş yer tohumun sıçar Baska yerde cıkar diye

• ⭐⭐ Yasaklı

@hdemircanusa ma70 1jz alacam parayı vuramassam cressida alip 2jz sallandırmak hayallerimden

• Arkadaşlar hepimizin hayalleri var ama sadece benmi tedirginim, neden bir türlü çok rahat edeceğimi düşünemiyorum. Türkiyedeki survivorımız mı beni böyle düşünmeye itiyor acaba 🙂

• @Calibraturbo Harika olur ben bir Toyota Supra alıp 100.000 mil yapana kadar kullanmak istiyorum sonrasında ben de parayı bulursam 911 ya da huracan turbolarım

• ⭐⭐ Yasaklı

Dünyanın heryeri de hatta özellikle abd de benzin deposu tamponu ardinda araba almak sacmalik ölüme davet biri carpsa ki çok fazla pileup oluyor yangin cikabilir. Supra ve cressida boyle kötü dizayn ama bagajın içine fuellcell konabilir tehlike biter. Araba alinacaksa arka koltuğun altında tank olan araba almalı aklinizda olsun.

• @Calibraturbo Zaten öyle bir araba alıp yüklüyorsak güvenlik sürecinide profesyonel yönetmek gerekiyor

• Ben de yazayım dedim, eğer bir gün çıkarsa bana buraya gelip bakmak umuduyla 🙂

Chicago yakınlarında, standart bahçeli amerikan evimin penceresinden bakıp yağan karı izliyor en sevdiğim kış ayını yaşıyorum. Noel zamanı olduğu için evde neşe var 🙂 evde çocuk yok henüz eşim ve kedim var. Şarabımı yudumlarken kutsal kitabı açıp en sevdiğim, beni her zaman güçlendiren tcde sayısız kez okuyup altını çizdiğim bölümleri tekrar okuyorum(hristiyanım) ve gülümsüyorum. Evet kafam çok rahat, düşünmek zorunda değilim artık geleceğimi, kim ne demiş ne dememiş. Huzurumu bozan hiç bir şey yok 🙂

• @vartorian, içinde söyledi: Amerika Hayallerimizde neler var? Nasıl bir yaşam hayal ediyoruz? Sınır yok yazın yeter.

Arkadaşlar hepimizin hayalleri var ama sadece benmi tedirginim, neden bir türlü çok rahat edeceğimi düşünemiyorum. Türkiyedeki survivorımız mı beni böyle düşünmeye itiyor acaba 🙂

Turkiye'de survivor daha zor...

Burada ilk baslangic zorlar biraz... Baslangicin ne kadar zor olacagi sizin ingilizce ve buraya adapte edebileceginiz is yeteneklerine bagli...

Yani ABD ile ilgili hayal kurmaktan korkmayin...

Calisan adam hayalinin otesini yasar... Calismadan arada kaynamaya calisan tipler icin ise iskenceye donebilir....

• @semavi Abi merhaba, açıkçası ben Greencard talihlilerine göre daha avantajlıyım 🙂

Benim işim hazır, şirket transfer vizesi ile geliyorum, uçak biletlerimizi alıyorlar, kalacak yeri 2 ay sağlıyorlar sonrasında ev kiralamam için ve gerekirse araba almam için sponsor olacaklar vs.

Umarım herşey çok güzel olur, sadece biraz gereksiz endişeleniyorum sanırım 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |