Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika Hayallerimizde neler var? Nasıl bir yaşam hayal ediyoruz? Sınır yok yazın yeter.

• ⭐⭐ Banned

@JesusLord senle pulled pork bira yapcaz basqan noelde

• @vartorian, içinde söyledi: Amerika Hayallerimizde neler var? Nasıl bir yaşam hayal ediyoruz? Sınır yok yazın yeter.

@semavi Abi merhaba, açıkçası ben Greencard talihlilerine göre daha avantajlıyım 🙂

Benim işim hazır, şirket transfer vizesi ile geliyorum, uçak biletlerimizi alıyorlar, kalacak yeri 2 ay sağlıyorlar sonrasında ev kiralamam için ve gerekirse araba almam için sponsor olacaklar vs.

Umarım herşey çok güzel olur, sadece biraz gereksiz endişeleniyorum sanırım 🙂

Gereksiz endise insani dert sahibi yapar 🙂

Bu sartlarla anca keyif surersin, endiseye gerek yok...

• @semavi Abi merhaba, içimi rahatlatıyorsun teşekkür ederim 🙂

• ⭐⭐

@vartorian, içinde söyledi: Amerika Hayallerimizde neler var? Nasıl bir yaşam hayal ediyoruz? Sınır yok yazın yeter.

@semavi Abi merhaba, açıkçası ben Greencard talihlilerine göre daha avantajlıyım 🙂

Benim işim hazır, şirket transfer vizesi ile geliyorum, uçak biletlerimizi alıyorlar, kalacak yeri 2 ay sağlıyorlar sonrasında ev kiralamam için ve gerekirse araba almam için sponsor olacaklar vs.

Umarım herşey çok güzel olur, sadece biraz gereksiz endişeleniyorum sanırım 🙂

Özel değilse işiniz ve çalıştığınız yerin adını yazabilir misiniz? Ben de amazonda yazılımcı olarak işe girdim irlanda lokasyonunda ama 1 yada 2 seneye kendimi ABD'ye transfer ettirmeyi planlıyorum mümkünse. Tecrübeleriniz benim için faydalı olabilir.

• Ölmeden şuna bi sahip olmak

• @uzaysan Özelden yazdım 😉

• Umutlar umutlar...

Yine bir başvuru dönemi ve artık bu sene çıksın istiyorum.

Daha çıkmadan bu planları yapmak ne kadar doğru bilmiyorum ama evrene mesaj yollama adına boş zamanlarımda Chicago'da kiralık ev bakıyorum.:)

Öyle ki Chicago'da adres tarifi yapabilecek düzeyde haritaya vakıfım artık.

Peki siz Green Card çıktığı takdirde hangi eyalete yerleşmeyi planlıyorsunuz?

• ⭐⭐⭐

Basit gelebilir ama ilk aklıma gelen şeyler, kızlarımın istediği tüm aktivitelere, kurslara gönderebilecek olduğum. Büyük kızımın basketbol, resim ve gitara ilgisi var sadece basketbola gönderebiliyorum, küçük kızım da eve bateri almamızı ve daha birçok müzik aleti istiyor flüt, melodika, mızıka ile idare ediyoruz. Bir zeka oyunu ya da bir oyuncak istiyorlar bir bakıyorum fiyatlar uçmuş hangi birini alalım. Artık onlara da diyorum bunu Amerika’ya gidince yapacağız, alacağız diye.
    En büyük hayallerim bahçeli evimizde keyifle yaşadığım, kızlarımın istediği kurslara gittiği, odalarında baterisini çaldığı, özel boyalarla tablolar yaptığı, haftasonları istedikleri tema parklarına gidebildikleri, gelecek kaygısı gütmediğimiz günlerin gelmesi 🙏🏻 Biran önce gitmek istiyoruz, biliyorum ilk 1-2 yıl zorlu geçecek ama sonrası aydınlık, tüm kalbimle inanıyorum 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

• Olursa, ilk girim LA'ya olacak. Orada olağanüstü iyi bir insan olan bir tanıdığım var. Muhtemelen ilk bir seneye yakın zamanım burada geçecek. Hem ona kurmak istediği dijital işi kurmasına yardım edeceğim, hem de kendim biraz network oluşturacağım. Ama gönlüm daha kuzeyde... daha önceki ziyaretlerimde Virginia, Ohio ve Toronto'yu da görme fırsatım olmuştu. Kuzeyin doğası bambaşka bence. O nedenle Massachusetts olur, yine belki Virginia, Ohio gibi yerler olur. Kuzeyde bir yerde bir üniversiteyle anlaşsam, işimi yapabilsem, kariyer anlamında bu hayatta kendimi gerçekleştirmiş olurum diye düşünüyorum.

Sonrasında bir karavan alıp, en azından hafta sonları yakın mesafeli yerlerden başlayıp bolca doğal güzellikleri görmek, kendimi doğaya bırakmak istiyorum... Düşünsenize, karavandasınız (bol pencereli, o yüzden A-liner'lara hayranım) dışarıda kar yağıyor, hava eksi bilmem kaç derece... ben içeride oturmuş kahvemi içiyor, bir sonraki haftanın derslerini hazırlıyorum ya da belki bir makaleye çalışıyorum... Bunaldıkça çıkıp temiz hava alıp geri dönüyorum....

Fazlasında inanın gözüm yok :)...

• Hunharca çim biçmek istiyorum. Yarınlar yokmuşçasına burger yapmak istiyorum. Benzin pompalarına fısıldayan adam olmak istiyorum. Acaba bugün neye yasak geldi, acaba şöyle yazsam aras kargo gelir mi kapıya düşünmediğim, sırf farklı olduğum için aşağılanmadığım bir yerde yaşamak istiyorum. Ne ev, ne yüksek motorlu araba, ne janjanlı elektronik aletler yok hayalimde. Onlar yaşım biraz daha ufakken vardı. Yaş büyüdü, problemler büyüdü. Yasal bir şekilde Amerika'da yaşayıp çalışabileyim. Gerçekten başka bir hayalim yok.

• ⭐⭐ Banned

@Spacesong, içinde söyledi: Amerika Hayallerimizde neler var? Nasıl bir yaşam hayal ediyoruz? Sınır yok yazın yeter.

Hunharca çim biçmek istiyorum. Yarınlar yokmuşçasına burger yapmak istiyorum. Benzin pompalarına fısıldayan adam olmak istiyorum. Acaba bugün neye yasak geldi, acaba şöyle yazsam aras kargo gelir mi kapıya düşünmediğim, sırf farklı olduğum için aşağılanmadığım bir yerde yaşamak istiyorum. Ne ev, ne yüksek motorlu araba, ne janjanlı elektronik aletler yok hayalimde. Onlar yaşım biraz daha ufakken vardı. Yaş büyüdü, problemler büyüdü. Yasal bir şekilde Amerika'da yaşayıp çalışabileyim. Gerçekten başka bir hayalim yok.

Allaana qurban, musluktan su içebilmek, 1 2 dolara walmart kullanım süresi dolan havuc fistik alip geyiklere cakal lara vermek. Annemi babamı yanıma aldirabilmek Can veya usa ya. Bin dolara araba, çatısı su almayan ev. 1 kilo bulgur mercimek un yogurt. Kosu bandı halter vb alip bahcede takilabilmek..Bardakta lira hesabı yapmadan süt içmek. Bide konumu
    İnsanlardan uzak olsun.
    Yeterli

• @Calibraturbo dostum sen biraz bunalmıssın ciddi 🙂 hadi bakalım

• ⭐⭐ Banned

Benzinlikte country rep dinlerken kamyonete sagdan soldan çift tank double double mazot atarken Karşı dispanserdeki aynı marka model renk kamyona sahip sarımtrak manitayla kesişmek dalgınlıktan yerlere mazot dökülmesi. Mazot oldugundan yangın çıkmaması.Duramaxx life bruhh xd .Hayatlar 50 tl Habaş lpg

• Kendi evim ve arabam olsun istiyorum. Araba derken öyle özel bir model yok aklımda, az yakıt tüketen ve bakımı kolay bir araç yeterli. Asıl mesele ev kısmı, merkeze arabayla 30 dakikalık uzaklıkta ve etrafı full yeşillik olsun istiyorum. Salonu direkt sinema ve oyun oynamak için tasarlayacağım onun dışında mutfağında adası olsun istiyorum. Banyoyu koyu yeşil renkte yaptırmak istiyorum google'a "dark green bathroom" yazabilirsiniz. Bir odada ya da köşede resim heykel ve figür yapabileceğim alan oluşturmak istiyorum. Bunlar tamamlanırken bir yandan da bütün ülkeyi gezmek istiyorum. En zoru da bu, bütün ülkeyi gezmek, çok para lazım. Ha ben basit bir insanım bu arada, muhtemelen ilk birkaç yıl bulunduğum eyalette gezmek bile mutluluktan dört köşe decektir beni.

• Hayatımın bir döneminde new york ve la de yaşamak. O yılbaşı ve halloween ruhunu yaşamak. elbett bir günnn.

• Texas Houston'da yaşamayı hayal ediyorum müstakil bir evde.Boyacı olmayı contractor olmayı 3-4 tane eleman ile çalışmayı ş ev alıp tamir edip satmayı hayal ediyorum hayırlısı İnşaAllah

• ⭐⭐

Din, siyaset ve paranın konuşulmadığı, liyakatsizliğin dolandırıcılığın sahtekarlığın olmadığı, kuralların olduğu, insana değer verildiği bir ülkede yaşamak...
    Bahçeli garajlı bir ev, köpeğimle sabah yürüyüşünde hiç tanımadığım insanlarla günaydınlaşmak, hobilerle uğraşmak...

• Mezun oldugum bolum olan hemsirelikle baslayip, yazilim(swift) alaninda ilerlemek istiyorum. Mutlaka bir sanat daliyla ilgilenip(keman cok ilgimi cekiyor), Amerika'nin her tarafini gezmek istiyorum. 🙏

• Eski Türk filimlerindeki "Aşı boyalı cumbalı evimiz olsun" hayallerinden, Amerika'ya kapak atarsak "yeşillikler içinde bahceli müstakil evimiz olsun" hayaline eviren tüm yozlaşmış,akılsız ve liyakatsız siyasilerden ,cahilliği kutsayan hoşgörüsüz ve saygısız insanlardan bir an önce uzaklaşmak tek hayalimiz oldu, eşimle birlikte.
    Allah, o günleride bize yaşamayı ve hakkımızda hayırlısı olmasının nasip etsin.

• This post is deleted!

Benzer Başlıklar

• 17
  • 7
  • 11
  • 49
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

44

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |