Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 1 kilo az yağlı kıyma
    10 diş sarımsak yada 1.5 yemek kaşığı toz sarımsak
    1 yemek kaşığı karabiber

1 tatlı kaşığı yeni bahar(isterseniz kullanmaya bilirsiniz.)

3 yemek kaşığı tuz

3 yemek kaşığı acı toz biber
    3 yemek kaşığı tatlı toz biber
    1 tatlı kaşığı kimyon
    3 metre kadar kurutulmuş bağırsak yok ise burdan alabilirsiniz .

Yapılışı

Kıymanız ne kadar çekilirse iyi (amerikada özellikle et çekiliyor mu bilmiyorum)
    aldığınız kıymanızı ve baharatları iyice homojenlesene kadar yoğurun. ( Acı seviyorsanız acı toz biberi artırıp tatlı toz biberi azaltabilirsiniz.) Ardından kıyma değirmeni veyahut huni ile bağırsağa doldurun ve içinde hava kabarcığı olmamasına dikkat edin doldurduğunuz bağırsakları mümkün olduğu kadar sıkı bağlayın . Yaz aylarında 1 hafta kadar kış aylarında ise duruma göre 15 20 gün güneşte bekletin (Alaska da olan arkadaşlarımız hiç bu işe girişmesin 🙂 ) . Sonrasında sucuklarınızı afiyetle yiyin.

Ufak bir öneri eğer bütçenizi sarsmayacak ise burda bulunan ürünü alıp hem kıymanızı daha rahat çekip hem dolumunuzu daha rahat yaparsınız.

Dipnot:
    1 Aynı uygulamalar ile avladığınız eti de sucuk yapabilirsiniz.
    3 normalde 10 15 kilo et ile yapılan tarifi tahmini olarak küçülterek ölçüleri elde ettim

• @caglaror hocam tarifiniz burda kafanıza takılan birşey olursa çekinmeden yazın

• @mr-hakan elinize saglik. Ilk firsatta deneyecegim.

• @mr-hakan hocam supersiniz. Bir sucuk bir de midye dolma konularinda uzmanlasmak gerek 🙂 Digerleri bir sekilde bulunabiliyor Turk marketleri vesayireden 🙂

• @filth_grinder ya şu kokoreç olayı nasıl oluyor orada ? aklıma en çok takılan konu bu, bahsi geçen Türk marketlerde var mı ? olurda bu sene talihli olursak, süreçleri bitirip girişte yaptık mı hazırlıklı olmak lazım. eğer bulunmuyorsa @Mr-Hakan arkadaşımızın bu konuyada bir el atacağına inancım var 🙂

• @iacar hocam siz kuzu bağırsağı bulun gerekirse telefon açar tek tek anlatırım.
    @filth_grinder hocam malesef şahsım olarak hiçbir zaman midye dolma yapmadım lakin yapılışına çok şahit oldum . 75 yaşlarında bir halam var , kendisiyle görüşünce onunda tarifini alır paylaşırım.

Sucuk mevzusuna gelince amerikaya gelince ilk sene olmasa bile ikinci seneden itibaren geyik , alaca tarzı hayranları avlamaya giderim ayda bir defa bahsettiğim hayranların 1 yaşında bile olanından en kötü ihtimalle 75 - 80 kilo safi et olacağı için her seferinde bir kısmını sucuk yapacağım. Bollaştığı zamanda artık forumdan ilk kimle görüşürsem o arkadaşa vereceğim fazla sucukları

• @mr-hakan hücam büyük adamsın saolasın. inşallah kısmet olurda gideriz, o fazla sucuklarıda alırız senden 🙂

• @mr-hakan şimdi gördüm eline sağlık Greencard çıkarsa aynı siteye çıkalım mı.. :))) Bir deneyim. Teşekkürler...

• Güzel gider bu konuya 🙂

• Streç filme sarsak olur mu acaba guzel ya ? Yok ya bagirsak tadi vermez😂

• @gizemyavuz92 gizem hocam aslında strec film kullanan bir kişi tanıyorum . Şekil konusunda çok takıntınız yok ise pek problem olmaz kullanabilirsiniz. Lakin sonuçta plastik mamulü ne kadar sağlıklı olur bilemem.

• Oha sucuk malzemeleri bunlarmıymış ilk defa gördüm

• @Mr-Hakan Merhaba, Kuru et tarifi de var mı ?

• Biz evde hemen hemen ayda 1 defa sucuk yapiyoruz. Dana kiyma ve baharatlar ile acili ve bol sarmisakli yapiyoruz. Strec film falan kullanmak yerine, cizbiz kofte gibi hazirlayip, donduruyoruz ve kahvaltilarda 2 veya 3 tanesini yumurta ile pisirip yiyoruz. Gerek koku gerekse tat olarak piyasa sucuklarindan hic farki yok. Sadece goruntu farkli. 🙂

• This post is deleted!

Benzer Başlıklar

• 38
  • 29
  • 2
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |