Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da tutunamayıp geri dönenler var mı?

• @B_cool Oncelikle yasadiklariniz icin gecmis olsun. Ilk zamanlar boyle olumsuz dusunceler veya ileriyi net gorememenin verdigi kaygilar size fevri kararlar verdirebilir. Bende ilk geldigim zaman nerdeyse 6 ay boyunca eyalet degistirme veya geri donme fikri hep vardi. Belirli bir sure yasayinca hayatin icine karisinca yavas yavas isler rayina oturuyor. Turkiye de ki hayatinizla hic kiyaslamamanizi tavsiye ederim. Buraya gelen hemen hemen herkes zaten Turkiye de belirli bir yerlerde olan kariyerini yarilamis insanlar ve onlar bile dusunmeden herseyi sifirlayip buradan yeniden bir hayata basliyorlar. Eger tek iseniz sonuna kadar mucadele etmenizi tavsiye ederim. Bir sekilde bir yerlerden birseyden baslayip kervan yolda duzulur mantigiyla hareket ederseniz yavas yavas ne yapmak istediginize karar verip plan yaparak ustesinden gelebilirsiniz. Yok benim Turkiye de hayatim sahane idi diyorsaniz en iyisini siz bilirsiniz. Ama greencard gibi degerli bir sansi en azindan Ingilizce ogrenerek degerlendirin derim. Maalesef 2020 talihlileri boyle sanssiz bir doneme geldi. Yasadiklariniz sizi yildirmasin aksine hirslandirip hedefinize dogru emin adimlarla ilerletsin.

• Çabuk vazgeçme sabır et biraz kendini topla ve yeniden başla covid geçer geçiyor ekonomi iyi türkiyeye dönüp ne yapacaksın geldiğin yer daha iyi olsa anlarım ekonomik ve iş olarak eee bunlar yoksa sabır et - şuan sadece kiranı ver karnını doyur gerisi gelir yavaş yavaş.Başarılar.

• @B_cool eşimin şirketi çalışacak adam arıyor genel müdürleri Türk üstelik öyle kazik atan tiplerden değil daha önce birkaç arkadaşı da ise soktuk. Caliskandsaniz karşılığını kat kat veriyorlar elde tutmak icin. Eğer düşünürseniz seattlea gelin. İsiniz hazır diyebilirim.

• İş nedir merak ettim.@damladav

• @serkanist soguk salata üretim paketleme dağıtım işi yapıyorlar.

• @arnblt Bu insan Türk olduğu için başarılı olmamış, Almanya kültüründe yetiştikleri için başarılı olmuş. Türkiye'de kalıp akademisyenlik yapsalar hiçbir şey olamazlardı. Dünyada tam demokrasi ile yönetilen tek Türk ve müslüman devlet yok. Demokrasi endeksinde hepsi sonlarda. Ekonomik olarak da bu ülke nüfusunun %25'i başka ülkelere göçmüş tarih boyu. Bunun yöneticilerle falan alakası da yok. Biz buyuz. Yani olabileceğimiz en iyi durumdayız. Aç kalıyoruz, demokrasisiz kalıyoruz, özgürlüklerimiz yok, insan haklarımız yok, huzurumuz yok. Bunlar bile yeterli sebepler. Vatan diye bir kavram da bence yok. İnsanlar kısa ömürlerini nerede isterse orada geçirmeli. Nerede huzurlu ve mutlu iseler orayı vatan bilmeli.

• @sobrero kesinlikle haklısın ...

@damladav teşekkürler. marketlerde satılan paketlenmiş salatalar vardı sanırım onlardan yapıyorlar sanırım.

• @serkanist evet aynen. Onları yapıp paketleyip marketlere dağıtıyorlar.

• Güzel iş başlangıç bile olsa - issiz kalmazsın usa bu kesin - bir şekilde bile yeter sana paran. Teşekkürler Bir gün bizede nasip olur işallah.

• @Sercan-Özüsağlam merhaba. O1 vizesi ile gitmeyi planlamışsın başarabilen için harika bir durum bu dostum. Başarabildin mi peki? Şu an durumun nedir?

• @serkanist, içinde söyledi: Amerika'da tutunamayıp geri dönenler var mı?

Güzel iş başlangıç bile olsa - issiz kalmazsın usa bu kesin - bir şekilde bile yeter sana paran. Teşekkürler Bir gün bizede nasip olur işallah.

Heryerde is var ama insanlara hicbirsey yapmadan issizlik maasi almak cazip geldigi icin calismak istemiyorlar.

En basitinden bircok fast food restaurantlarinin kapisinda "now hiring" diye yaziyor. Marketlerde yine ayni sekilde yaziyor. Online is arama sitelerinde hemen hemen her is kolunda is ilanlari var.

• @MySea, içinde söyledi: Amerika'da tutunamayıp geri dönenler var mı?

@serkanist, içinde söyledi: Amerika'da tutunamayıp geri dönenler var mı?

Güzel iş başlangıç bile olsa - issiz kalmazsın usa bu kesin - bir şekilde bile yeter sana paran. Teşekkürler Bir gün bizede nasip olur işallah.

Heryerde is var ama insanlara hicbirsey yapmadan issizlik maasi almak cazip geldigi icin calismak istemiyorlar.

En basitinden bircok fast food restaurantlarinin kapisinda "now hiring" diye yaziyor. Marketlerde yine ayni sekilde yaziyor. Online is arama sitelerinde hemen hemen her is kolunda is ilanlari var.

Evet Seattle bu konuda çok dertli bu aralar. Her sayfada işyeri sahiplerinin çalıştıracak adam bulamamaktan isyanlarini okuyorum. 19-21$ saatlik ücret teklif ettikleri halde başvuru bile olmadığından yakınıyorlar.

• @damladav Ayni durum burada Delaware'dede var. Ozellikle plajlarin oldugu yerlerde bircok alanda calisacak kisi ariyorlar ama bulamiyorlar. Sadece hafta sonunda 3 gun calisma, $600 ucret veren yerler var. Ustelik hicbir tecrube falan da istemiyorlar ama surekli calisacak hickimseyi bulamiyorlar.

• @serkanist
    Sen bile gitmek istiyorsan biz memur olmayanlar ne yapalım artık
    Ülkenin geldiği son nokta bu .......

• @damladav

Green Card i kazanınca iş için ilk size yazacağım heralde 🙂

• @ertevl İnsallah diyelim, umarım kazanırsınız 🙂

• @arbalet Merhaba, çok uzun zaman sonra ilk kez foruma giriş yaptım, o nedenle sorunuzu yeni gördüm. Öncelikle, böyle bir soru için teşekkür ederim, benim bile unuttuğum bir mücadeleyi bana tekrar hatırlattığınız için. Cevabıma gelirsem, maalesef ki pandemi ile başlayan (kişisel sağlık sorunları, ailevi sağlık sorunları, ve hatta ölümler, ekonomik kriz vs gibi ) ve ardı arkası kesilmeyen, ve bitmek bilmeyen bir çok sorunla karşılaştığım için henüz hedefime ulaşamadım daha doğrusu bir girişimde dahi bulunamadım. Umuyorum ki en kısa zamanda başımızda ki kara bulutlar bir an evvel dağılır, kötü günler geride kalır. Bende mücadeleme kaldığım yerden daha güçlü bir şekilde devam edebilirim. Ve sizlere güzel ve umut verici haberler verebilirim. Teşekkürler. Sevgiler, Saygılar....

• @katakomp Kanakam bende müzik öğretmeniyim yas 28 sana mutlaka ulasmam gerekiyor bu yıl kazandım. 2022 talihlisiyim. 5 yıldır müzik ögretmeniyim. eger burdan ulasamazsan aykt.9 insta hesabından mutlaka yaz dostum saygılarımla

• @MySea, içinde söyledi: Amerika'da tutunamayıp geri dönenler var mı?

rginia'da I-95 da 90 mph ile giderken yakalan

onu bilmem diyosun ya haklisin...u donusu baska 95 ile arac surmek baska, alkollu arac surmek baska, tabanca le adam oldurmek baska suc....anladin sen onu

• @Sercan-Özüsağlam, içinde söyledi: Amerika'da tutunamayıp geri dönenler var mı?

Güzel bir konu, benim bir arkadaşım yaklaşık 10 yıl kaldıktan sonra dönüş yaptı. ''WAT'' programi ile gitmişti, bir şekilde kalmayı başardı. Ama sonu hüsran oldu, tam sebebini bilmesemde bana söylediği ekonomik anlamda çok sorun yaşamış, yakın çevresinde ki bazı türk arkadaşları onu zarara uğratmış falan ama en büyük etken psikolojik olarak çökmesiydi ki bunu her halinden anlayabiliyordunuz. Yaklaşık 2 yıldır Türkiyede, ilk geldiği günler inanılmaz mutluydu, şimdi tekrar dönebilmenin planını yapıyor biraz geç kaldı sanırım. En son kendisine sorduğumda, Amerikada ki sosyal hayatını aramadığını ama ekonomik kazancını aradığını söylemişti. Amerikada mental olarak güçlü olmak çok önemli, ekonomi her zaman bozulabilir, gün gelir iyi olur vs... Tıpkı hayat gibi, fakat zihinsel ve duygusal olarak uyum sağlayamadığınızda, sonu hiç iyi olmuyor. Kesin dönüş yapmakta, yaraları sarmaya yetmiyor maalesef.

Arkadaşın büyük hata yapmış. bence bir yerden sonra nerede daha rahat ekonomik geçimini sağladığın önemli hem 10 yıl kalmış Baya malı mülkü olması gerekti şimdiye kadar.

Benzer Başlıklar

• 14
  • 17
  • 7
  • 152
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

54

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |