Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da tutunamayıp geri dönenler var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov en yakın new york ehliyet videosu ercanın buldum bir seyret istersen bu arada ercan dondurma arabası var

• Banned

@kugutex Merhaba. Henüz amerika'ya taşınmadım ama en geç birkaç ay içinde taşınacağım.
    @kartalveat Çok teşekkür ederim. Siz de inşallah green kart kazanırsınız.
    @ayvalik10 Teşekkür ederim. Gidince iş bulamazsam iletişime geçerim. Benim oradaki tanıdığın bir arkadaşı var onun yanında çalışma durumum var ama henüz net değil bu durum. Konuşup öğreneceğim. Hepinize çok teşekkür ederim moral ve destekleriniz için. İlk adımı atıp cesaret ettikten sonra zamanla yolumu bulacağıma inanıyorum.

@Utopya Haklısınız ben de geleceği düşündüğüm için annemden ayrılıp kendi hayatımı kurmam gerekiyor yoksa ömür boyu pişman olacağım. Hem bir düzen kurarsam ileride annemi yanıma alırım ona daha iyi bir hayat veririm.

• @orhan-cabarov ruh halini veya onceki yasantini bilmeden direkt yaziyorum. Zar zor turlu zorluklarla kazandigin bu hakkin hakkini vermen gerekir. Karsilastigin ilk zorlukta pes etmemen ve bu hakki kazandigini ogrendigin ilk anini hatirlayip ona gore mucadele etmelisin. Gidecegin ilk zamanlarda sana yardimci olabilecek bir tanidigin olmasi bir avantaj ama ona bile ihtiyacin yok. Acikcasi basarmak icin kimseye ihtiyacin yok. Sadece sosyallesme ve konusma ihtiyacini giderebilirler.
    Greencard cok buyuk bir ayricalik. Burda yillarca yasayip kalici oturumu olmayan insanlar var ve yuzbinlerce dolar harcamaya razilar ve bu hakki almak icin herseyi yaparlar.
    Turkiye de meslegin yasin mevkin sosyal statun ne olursa olsun burada temiz bir sayfa ile baslayacagini unutma. Istersen anadilin gibi ingilizce konus sarisin yada mavi gozlu ol yine de yabancisin bunu da unutma 🙂

• @orhan-cabarov ilk kazandığımda iletişime geçmiştik, benzer hisleri yaşıyordum. Sonra zamanla his ve düşüncelerim değişti. Aslında sen duygusal olarak düşündüğünün farkındasın, mantıken gitmen gerektiğini çok iyi biliyorsun ve o yüzden süreci de bu kadar dert ettin. Bir de ben daha küçük zannediyordum, 29 gerçekten "zamanı" dedirten bir yaş. Ben de 32'yim, gidebilirsek gidene kadar 33.

Gitmek isteyen biri "ya tutunamazsam ?" diye düşünmemeli. Bu ihtimal elbette var ama tutunamazsan döneceksin ve burada sıfırdan başlamayacaksın. Dilini bildiğin, belli bir iş potansiyelinin olduğu bir yere döneceksin. Gidip başarmaya, geri dönmemeye motive olmanın faydası olacağını düşünüyorum. Yeni bir hayata başlamak heyecan verici gerçekten, ki NY'da geçirdiğin kısa sürede deneyimlerinde bu heyecanını gözlemlemek çok zor değildi.

• Banned

@roccorocco @Stiff Destekleriniz için ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Kesinlikle gideceğim ve dönmeyi düşünmüyorum. Amerika'da bir gelecek kurmaya kararlıyım. İnatçı biriyim orada bir şekilde tutunacağıma inanıyorum. Kötü bir alışkanlığım yok, işime gücüme bakacağım. Bir de düzgün kız bulup aile kurabilsem orada süper olurdu. 😃

Burada biraz ailemle zaman geçiriyorum ama en geç Şubat ayında Amerika'ya döneceğim ve bir yerden başlayacağım artık. Amerika'da başıma gelenleri foruma yazacağım. Üzülmemek ve hayal kırıklığı yaşamamak için beklentimi minimumda tutarak gidiyorum.

Arnold Schwarzenegger'in güzel bir sözü vardı onu buraya kopyalıyorum.

B planınız olmasın. Gerçek kapasiteniz ancak başarmaktan başka çarenizin olmadığı koşullarda ortaya çıkar. Eğer B planınız yoksa, A planınız işe yaramak zorundadır. Alternatiflere kafa yormak yerine yaptığınız işin üzerinizde baskı yaratmasına izin verin.

• ⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov Hayatinizda Herzaman A, B ve hatta ZZ planinizin olmasi lazim. ABD de buna çok ihtiyacınız var. ABD deki yaşam başlayıp günler ve yıllar geçtikçe öncelikleriniz ve yaşama karşı duruşunuzla ilgili çoğu fikriniz değişecektir. Motomot ve tek bir şeye odaklanmak sağlıklı bir insan profiline uygun değildir. Dünyaya geniş pencereden bakın ve Size sinyal veren bütün alternatifleri görün. Hiç bir şey Sizin sağlığınızdan ve sevdiklerinizden önemli değildir.

• @orhan-cabarov Bu tür sözler o anın koşulları için geçerlidir. Arnold Schwarzenegger'in A planı vücut geliştirme sporu, B planı oyuncu, C planı siyasetçi olmaktı. Kafa bu; değişir 🙂

• Banned

@redsat2000 @Utopya Teşekkür ederim yorumlarınız için. Bundan sonrasını artık yaşayıp göreceğim. İnşallah herkes hayallerini gerçekleştirebilir.

Edit: A ve B planından kastım Amerika'ya yerleşmek anlamında söyledim. Yoksa elbette oradaki gidişata göre her şey değişebilir ama önceliğim Amerika'ya yerleşmek ve orada bir gelecek kurmak. Türkiye'ye dönmeyi bir plan olarak görmüyorum. Başladığım yere geri dönmüş olurum o zaman. Bu forumdaki insanların çoğunun amacı Amerika'da bir hayat kurmak.

Şimdilik planım oraya ayak uydurup bir düzen kurmak ve ileride annemi yanıma almak. 🙂

Tekrar tavsiye ve düşünceleriniz için teşekkür ederim. Amerika'ya gittikten sonra başıma gelenleri foruma yazamaya devam edeceğim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bu konunun en güzel özetini gösteren bir video

• @ayvalik10 Verdigi mesajlar acisindan oldukca iyi bir video, paylasim icin tesekkurler 👍

• Banned

@ayvalik10 Çok güzel konuşmuş. Bana moral ve cesaret verdi. Benimde çevremde moralimi bozup beni korkutanlar var. Orada ne yapacaksın başaramazsın wc temizleyeceksin, hamallık yapacaksın gibi şeyler söylüyorlar.

Wc temizlemek veya hamallık yapmak bence kötü bir şey değil, sonuçta bu işleri de birileri yapmalı. Önemli olan emeğinin karşılığını almak ve insan gibi yaşamak.

Böyle düşünenlere inat oraya gidip başarmaya çalışacağım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orhan-cabarov bunun gibi ilan yüzlercesi var.

• @ayvalik10 Kesinlikle dogru. Heryerde buna benzer is ilanlari var. Insanlar ya issizlik maasi aldiklari icin yada uber, doordash gibi calisma saatlerini vs kendi belirledikleri yani kendi kendilerine patron olduklari isleri yapabildikleri icin bu ilandaki gibi islerle ugrasmak istemiyorlar. Ama mesela Amazon warehouselarda saatlik $18-21 arasi isler var, yine baska yerlerde benzer ucretlerle isler var...

• ⭐⭐⭐

@mysea issizlik maasi verilen eyalet kaldi mi hala?

• @keysnambır Normal issizlik maasini kastetmistim. PUA falan degil. Onlar Eylul gibi falan sona erdi sanirim.

• ⭐⭐⭐

@mysea ben de sorarken net sormamisim. PUA'yi kastetmistim. 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keysnambır işsizlik maaşı ile devlet yardımı farklı işsizlik maaşı her zaman veriliyor. Sadece süresini 6 aya çektiler. Florida için kural bu. 31 aralıkta kafa ve treyler amcam sattı. Ocak ayında işsizlik maaşına başvuru yaptı. 6 ay ödeme yapacaklar oda zaten mayıs ayında Türkiye gelecek hiç para biriktirmeden tatilini yapacak.

• @ayvalik10 çok özel değilse amcanız neden sattı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@beceke 65 yaşında artık yoruldu. Keyfini çıkaracak amerikanın sabahtan ubere çıkarım öğleye kadar takılırım sonra da dolaşırım diyor. Kafama eserse Türkiye gelirim. Avrupa turlarım diyor. Paraya mı sıkıştı tır kendisinin olunca şirketi vardı bu şirketin üzerinde de hiçbir şekilde kaza olmayınca temiz şirket 30 - 40k bu şirketi satarım diyor. Şöyle bir ilginç kuralı varmış kim aldıysa alan kişi sanki kurmuş gibi sayıyorlar. Yani kişinin aldığı tarih değil şirketin kuruluşu dikkate alıyorlar. Şirket 15 yıllık olsun. Amcam sattı alan kişi 15 yıldır bu şirketin sahibi gibi gördükleri için bir anda şirket üzerinden kredi olsun ne alacaksa sicili temiz diye avantajlar say say bitmiyor. Ondan ameirka da temiz şirket olanlar 50 - 60k bile satanlar var. özlemem de oldu özlersem new jersey de arkadaşı 150 - 200 tırı olan arkadaşa telefon açar başlarım diyor. 1996 - 2020 yılına kadar new jersey yaşadı. Şimdi florida new smyrna beach yaşıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Türkiyeden sadece amerikaya değil herhangi bir yurtdışına giden kişiler neden sorun yaşıyorlar. İşte en güzel örnek. Çünkü o kadar acınası hayat yaşıyoruz ki hedef yok

Benzer Başlıklar

• 236
  • 141
  • 152
  • 11
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.1k

| | | |