Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Mülakat tarihini erteleme yada iki kere mülakata girme

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sezer123, içinde söyledi: Mülakat tarihini erteleme yada iki kere mülakata girme

Merhaba, bizim durumumuz şu şekilde; schengen vizesi için pasaportumuz başka bir ülkenin konsolosluğunda ve mülakat tarihimiz olan 05/10/2022 tarihine yetişmesi mümkün görünmüyor. Pasaportsuz da sağlık raporu ve mülakata giremeyeceğimiz için mülakat randevumuzu ertelememiz gerekiyor. Bu konuda nasıl bir süreç ilerletmemiz gerekiyor? Hangi siteye veya nereye, ne şekilde mülakat erteleme talebinde bulunabiliriz? Konsolosluk telefonlara cevap vermediği için bir bilgi alamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler. @crazycells

Erteleme talebinde bulunamazsınız. Randevunuza gitmeyip daha sonra AIS sisteminden yeni randevu talep edeceksiniz. Konsolosluk uygun olduğunda randevu verir.

Bence ikinci bir pasaport alarak mevcut randevuya gitmek daha garantili bir yol olurdu. Pasaportu yetiştirme şansınız varsa böyle yapmanızı öneririm.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/231/2-adet-gecerli-pasaport-a-sahip-olmak

• Merhaba, cevap için teşekkür ederim. Ancak pasaportun konsolosluktan gelişinin zamanında yetişmeyeceği yeni belli oldu ve yeni pasaport süreci de son zamanlarda geciktiği için bu alternatifi değerlendiremiyoruz. Bu süreç sıkıntılı bir süreç midir? AIS'te şu an bu yeni randevu talebi sekmesi açık değil sanıyorum, randevuya gitmedikten sonra aktifleşiyor değil mi? AIS'teki profilimizden devam et dediğimizde işlem uygula sekmeleri altında çıkacak diye düşünüyorum, doğru mudur? Ayrıca bu yeni randevu tarihini biz mi seçebiliyoruz yoksa sistemden otomatik olarak yeni bir randevu mu atanıyor? Bu yeni randevunun verilmeme veya çok geç bir tarihte verilme ve vize kalmaması gibi bir durum sizce söz konusu olabilir mi? Case numaramız düşük olduğu için bu ertelenecek sürenin çok uzun olmayacağını umuyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sezer123, içinde söyledi: Mülakat tarihini erteleme yada iki kere mülakata girme

Merhaba, cevap için teşekkür ederim. Ancak pasaportun konsolosluktan gelişinin zamanında yetişmeyeceği yeni belli oldu ve yeni pasaport süreci de son zamanlarda geciktiği için bu alternatifi değerlendiremiyoruz. Bu süreç sıkıntılı bir süreç midir? AIS'te şu an bu yeni randevu talebi sekmesi açık değil sanıyorum, randevuya gitmedikten sonra aktifleşiyor değil mi? AIS'teki profilimizden devam et dediğimizde işlem uygula sekmeleri altında çıkacak diye düşünüyorum, doğru mudur? Ayrıca bu yeni randevu tarihini biz mi seçebiliyoruz yoksa sistemden otomatik olarak yeni bir randevu mu atanıyor? Bu yeni randevunun verilmeme veya çok geç bir tarihte verilme ve vize kalmaması gibi bir durum sizce söz konusu olabilir mi? Case numaramız düşük olduğu için bu ertelenecek sürenin çok uzun olmayacağını umuyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Evet, randevu talebi randevu gününden sonra görünecek. Siz tarih seçemiyorsunuz, konsolosluk uygun gördüğü bir tarihte veriyor. Muhtemelen birkaç ay içinde olacaktır. Verilmeme ihtimali olduğunu sanmıyorum, sizin süreciniz henüz başlamadı bile. DV'nin son aylarında olsaydı verilmeme ihtimali de olabilirdi.

• Banned

2023 kasım ayında askerliğim var, mülakat tarihimde asker olacağım tarih aynı zamana denk gelirse mülakatı erteleyebilirmiyim ? Bununla ilgili problem yaşarmıyım ? Süreci sıkıntıya sokmak istemiyorum.

• ⭐⭐⭐

@Prm-oguzhan, içinde söyledi: Mülakat tarihini erteleme yada iki kere mülakata girme

2023 kasım ayında askerliğim var, mülakat tarihimde asker olacağım tarih aynı zamana denk gelirse mülakatı erteleyebilirmiyim ? Bununla ilgili problem yaşarmıyım ? Süreci sıkıntıya sokmak istemiyorum.

2023 kasım ayında askerliğinizin kaçıncı ayında olacaksınız? Mayıs 2024 yılında geldiğinizi düşünürsek mülakat alıp mülakata katılmadığınız zaman sizin için ayrılan vize baska birine verilir siz döndüğünüz zaman tekrardan askerlik görevinde olduğunuz bilgisini verip tekrar mülakat talep edin.

• Banned

@waterman bedelli gideceğim hocam askere 26 gün olurda kasıma denk gelirse diye ne yapsam bilemiyorum

• ⭐⭐⭐

@Prm-oguzhan, içinde söyledi: Mülakat tarihini erteleme yada iki kere mülakata girme

@waterman bedelli gideceğim hocam askere 26 gün olurda kasıma denk gelirse diye ne yapsam bilemiyorum

Bedelli ise cok sorun olmaz zaten mülakat tarihi size en erken 1.1.5 ay önce geliyor

• Banned

@waterman o tarihe denk gelirse direk mail atıp celp ve sevk belgemi iletirsem sanırım uygun bir tarih verirler ?

• ⭐⭐⭐

@Prm-oguzhan bende öyle düşünüyorum

• Banned

This post is deleted!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.3k

| | | |