Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @dreams_usa tanıdığı varmış ev ve iş konusunda yardım etmişler hatta arkadaşı hergün işe götürp alıyordu bildiğim kadarı ile.herkes bukadar şanslı olmaz.bu durum örnek gösterilecek birşey değil istisnai bir durum.

• ⭐⭐

100k ile gidip küçük bir yer kiralayıp unlu mamül gibi yer açmak mümkün müdür ? Yer Virginia olsun. Örneklendirmek gerekirse bu İstanbuldaki "komşu fırın" lar gibi yer.
    Selamlar,

• @birumut bence burada ki püf nokta kişinin tek başına gitmiş olması. Ailece gidecek olanların o paralarla gidip zorluk çekmemesi imkansız. Ayrıca bu forum sitesini de yabana atmayalım lütfen. Onlarca kişi var siteye üye Amerika da yaşayan ve ellerinden geldiği kadar yardımcı olabileceklerini belirtiyorlar.
    Onu da geçtim, bir çocuk var adı Çınsu 😊 work and trawel ile gidiyor Amerika ya. 1+1 prefabrik kiralamış, bir de bisiklet almış kendine işe onunla gidip geliyor. Yani diyeceğim o ki kişi kafasına koysun yeter ki, yapmak istedikten sonra bahaneler üretmek yerine başarının yollarını arar, azmeder 😉

• Banned

@dreams_usa ABD’ye Kaç dolar ile gittiniz içinde söyledi:

@birumut bence burada ki püf nokta kişinin tek başına gitmiş olması. Ailece gidecek olanların o paralarla gidip zorluk çekmemesi imkansız. Ayrıca bu forum sitesini de yabana atmayalım lütfen. Onlarca kişi var siteye üye Amerika da yaşayan ve ellerinden geldiği kadar yardımcı olabileceklerini belirtiyorlar.
    Onu da geçtim, bir çocuk var adı Çınsu 😊 work and trawel ile gidiyor Amerika ya. 1+1 prefabrik kiralamış, bir de bisiklet almış kendine işe onunla gidip geliyor. Yani diyeceğim o ki kişi kafasına koysun yeter ki, yapmak istedikten sonra bahaneler üretmek yerine başarının yollarını arar, azmeder 😉

kesinlikle size katılıyorum @dreams_usa 🙂

• @sinem yahu bırakalım green card ile resmi yollardan gidip iş arayanların yanında götürmesi gereken para miktarını. Vakti zamanında kaçak yollarla beş parasız gidenlere ne demeli? Çalışma izni yok, öyle kolay kolay iş bulma şansı yok, bulsa bile hakkını alma şansı yok, 3 te 1'i karşılığına çalışmışlar. Peki ya şimdi? Kimi iş yeri sahibi olmuş, kimi vatandaşlık almış v.s.
    Kötüyü, olumsuzu örnek almak yerine, başarı hikayelerini örnek almayı tercih ederim!

• Banned

olumsuzlukları göz ardı etmeden ama hayallerimizden de vazgeçmeden dengeyle hareket etmek taraftarıyım. 🙂

• @sinem Elbette, sonuna kadar katılıyorum. Ben de ''körü körüne gidelim, rezil rüsva olup gelelim'' demek istemiyorum. 🙂

• Arkadaşlar hayırlısı ne ise o olsun inşallah aklıma takılan bir şey var yardımcı olursanız sevinirim çekiliş çıkarsa evliyim ama ben tek gidicem diyelimki hesabımızda 4 bin dolar civarı para var görüşme sırasında dügün takılarımızın oldugunu onay alınca onlarıda bozdurup gidebilecegimizi söylesek onay alırmıyız yada nasıl bir yol izlemeliyiz lütfen bu konuda yardımcı olun tşk .

• @yasinusa bu konuda profesyonel değilim lakin, düğün takılarını yanında götürüp göstersen dahi kabul görmez. Hesabında para göstermekle ilgili birden çok yöntem var. Onları denemelisin bence.

• @dreams_usa evini acacak iş bulmasına yardım edecek hatta işe götürüp getirecek biri olmasa 700 dolar ile başarı yolunu bulamaz insan.toplu taşımanın yaygın olmadığı yerlerde araban olmasa iş bulsanda bir işe yaramaz iş yerinde yatıp kalkma durumu olmadığı sürece

• @dreams_usa bu konuyla alakalı örnek verirmisiniz bir kaç tane size zahmet nasıl olması gerekir acaba

• @birumut ya ben anlatamıyorum, yahut siz o bir umudunuzu yitirmişsiniz. Bakın, dedim ki 22 yaşında ki bir çocuk bile bisikletle gidip geliyor işine. Hatta bir başkası ise bisikletle yemek dağıtarak kazanıyor parasını. Önce hangisini bulduysa ev ya da iş, diğerini onun yakınlarında buluyor zaten 😉
    İnsan istesin yeter ki, elbette ben de 300 - 500 dolarla gitmeyi düşünmüyorum eğer kazanırsam. Ama şartlar o kadar imkan verirse gitmekten de vazgeçmeyeceğim kesinlikle!

• @yasinusa Mesela;
    1- Tanıdık birilerinden borç alıp banka hesabınıza yatırabilirsiniz. Mülakat sonrası çekip iade edersiniz.
    2- Bir yakınınızın (anne, baba, kardeş v.s.) evi yahut arabası varsa üzerinize alırsınız, gitmeden tekrar satışını verirsiniz.
    3- Kimseye minnet etmezsiniz, düğün takılarınızı banka hesabınıza yatırırsınız. Öyle sanıyorum ki altın v.s hesabı da geçerlilik gösterecektir. Bunu iyice araştırın derim.

• @dreams_usa ABD’ye Kaç dolar ile gittiniz içinde söyledi:

@birumut bence burada ki püf nokta kişinin tek başına gitmiş olması. Ailece gidecek olanların o paralarla gidip zorluk çekmemesi imkansız. Ayrıca bu forum sitesini de yabana atmayalım lütfen. Onlarca kişi var siteye üye Amerika da yaşayan ve ellerinden geldiği kadar yardımcı olabileceklerini belirtiyorlar.

Evet kilit noktalardan biri bu aslında, yalnız veya bekar gitmek, sadece karı-koca gitmek, çoluk çocuk gitmek.. işte bunlar bambaşka şeyler, ilk 2 şıkda az parayla belli koşullarda idare edilebilir ama işin içine çocuk girdiğinde işin rengi değişiyor. O yüzden ikiye ayırmak lazım bu meseleyi 👍🏻

• @dreams_usa burda sizin şahsınız ile ilgli bir konuyu tartışmıyor ve kimse kimseye gitmeyin demiyor sadece gercekleri görmek lazım bilmediğin bir ülkede sıfırdan başlayacağın bir hayatta belli bir birikim ile gitmek lazım ki orada hayallerine kavuşumak kolay olsun diye.Her giden keşke daha çok para ile gelseydim diyorsa 700 dolar örnek göstermek doğru değildir diyorum.nekadar para ile giittiği bir tercih değil zorunluluk bunun herkes farkında ve bunun orada yerleşmekte düzen kurmakta nekadar etkili olduğunuda biliyoruz.verilen örneklerdeki istisnaların kaideyi bozmayacağını anlatmak istiyorum.

• @dreams_usa tşk ederim yardımcı oldugunuz için .

• @birumut ben de aynı şeyden bahsediyorum. Buna ek olarak sadece ''yeteri kadar param yok, gidemeyecem'' diye düşünmeyin ve bu fırsatı kaçırmayın (bekarlar için) diyorum. ''Neden siz de bir istisna olmayasınız?'' diyorum. Zira diğer istisna daha düşük bir olasılık, yani bu yıl kalsın seneye daha çok para biriktiririm öyle başvururum düşüncesi. Taktir edersiniz ki bu şansın tekrar çıması oldukça düşük bir olasılık.
    Bir diğer konu, şahsım ile ilgili bir konuyu tartışmadığımızın farkındayım. Lakin yine taktir edersiniz ki benim yapmaya cesaret edemediğim bir konuda başkalarına fikir beyan edemem. Bu benim fikrim, ben yapacam ve yapılabilir diyorum sadece.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dreams_usa

Ben de sayin @birumut 'un aciklamalarina katiliyorum, bunlar tek tuk olumlu ornekler; genellemek ve sizin durumunuzda da aynisi olacak gibi dusunmek yaniltici olur. Ayrica yasami etkileyen cok fazla etken de var, dolayisiyla her seyi goturulecek para miktari esittir basari gibi de dusunmemeniz lazim. Olumlu ornekleri gormek iyidir ama nasil yorumlayacaginizi bilemezseniz size cok zarar verir. Ben Steve Jobs'i ve yasamini ornek aliyorum demek sizi Apple'in CEO'su yapmayacak, bunun da farkinda olmaniz lazim.

Medya nerdeyse her zaman yanilticidir ve onyargilidir maalesef, buna yapacak bir sey yok, cunku biz de insan olarak oyleyiz 🙂 ben de o nedenle forumda ozellikle muhalif fikirlerinin barinmasini saglamaya calisiyorum ki gerceklikten cok uzaklasmayalim... Medya da, tuketici ne istiyorsa ona gore sekillenir. Siz ABD'ye kacak gelip ABD'de tutunamayan 99 kisiyi gormediniz, duymadiniz, bilmiyorsunuz; ama sans eseri bu yolla gelip basarili olan tek bir kisinin video'larini izlediniz ve bunun cok olumlu bir yol oldugunu dusunuyorsunuz. Oysaki basari orani %1 🙂

Neyse, konuya cok dalmak istemiyorum ama size diyecegim sey youtube'da video'larda duydugunuz her seye inanmayin. Bu arkadaslarin da herkes gibi normal birer birey oldugunu ve bu konularda bir otorite olmadiklarini da aklinizdan cikarmayin, cunku bu gercek surekli unutuluyor. Zaten youtube kanali olan cok fazla uyemiz de var, dolayisiyla o video'larda soylenenlerin buradaki bir ileti kadar anlamli oldugunu unutmamaniz gerekiyor, bir fikrin sadece youtube'da bir video'da dillendirilmesi bu fikri daha dogru, daha gercek ya da daha onemli yapmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yasinusa ABD’ye Kaç dolar ile gittiniz içinde söyledi:

Arkadaşlar hayırlısı ne ise o olsun inşallah aklıma takılan bir şey var yardımcı olursanız sevinirim çekiliş çıkarsa evliyim ama ben tek gidicem diyelimki hesabımızda 4 bin dolar civarı para var görüşme sırasında dügün takılarımızın oldugunu onay alınca onlarıda bozdurup gidebilecegimizi söylesek onay alırmıyız yada nasıl bir yol izlemeliyiz lütfen bu konuda yardımcı olun tşk .

altin hesabiniz varsa, onu da gosterebilirsiniz maddi kaynak olarak.

• @crazycells Aslında çok basit ve bir o kadar da anlaşılır dille ifade ettiğimi düşünüyorum kendimi. Lakin anlaşılmamış olacak ki bu denli uzadı konu. Son kez belirteyim anlatmak istediğimi. Kazanan kişiler (bekarlardan bahsettiğimi de tekrar belirteyim) sadece yanlarında götürecekleri nakit miktarının kısıtlı olmasından dolayı bu şanslarını tepmesinler, zira tekrar yakalayamayabilirler aynı şansı hayatları boyunca bir daha.
    Sizin de dediğiniz gibi '' Ben Steve Jobs'i ve yasamini ornek aliyorum demek bizi Apple'in CEO'su yapmayacak. Lakin, eğer Apple'a ceo olmak istiyorsa bir insan, hayatını o yönde çizecek, kendini ona göre eğitecek. Herkes tanık olmuştur çocuk yaşlarda iken ünlü futbolcuları kendine örnek alıp, çalışıp, azmedip büyüdüğünde kendi de ünlü olan futbolculara.
    Velhasıl benim örnek aldığım konu ve kişiler öyle uçuk örnekler değil. Neticesi ya hayallere kavuşmak yahut 3-5 bin dolar kayba neden olacak bir konu. Tekrar tekrar belirteyim, anlatmak istediğim, kazanıp ta 5-10 bin dolarım yok gitmeyeyim demek doğru değil diye düşünüyorum, hepsi bu.
    Herkesin hakkında hayırlısı Allah'tan.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |