Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'ye giderken ziynet eşyası götürmek

• Slm.Merak ettiğim bir konu var..Türkiyedeyken olan hatırası olan ve ya birikim olarak tutulan değerli madenlerden altın.Pırlanta vs.gibi ziynet eşyasının sokulurken nasıl bir yol izlenmektedir?Ne tür bir belge vs.taşımak uygun olur.?Yok ise ne yapılabilir?Ya da Tr de satıp nakite çevirmek mi uygundur?Abd de ise bu tür ikinci el satışını yapabilecek yerler var mıdır!?Uluslararası sertifikası olan ürünler için nasıl bir yol izlenmektedir..Bilgisi olan arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkürler..
    Saygılarımla.😊

• @Yavuz-Kaya hocam uçakla girerken zaten üzerinizdeki ziynet eşyası ve para miktarı soruluyor diye biliyorum . Girerken belirtirseniz herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Lakin bildiğim kadarıyla "çeyrek altın alayım , burma bilezik alayım yatırım amacı ile" gibi şeyler pek söz konusu değil ekstra olarak bildiğim kadarıyla amerikada mücevherat için kullanılan altın genelde 14 ayar altın oluyor. Uluslararası sertifikalı mücevheriniz ise sertifikası ile beraber dünyanın her yerinde satışa çıkarılabilir.

• @mr-hakan çok teşekkürler.Aslında merak ettiğim diğer konu ise götürdüğümüz bu eşyaların maddi ihtiyaç oluştuğu zaman gittiğimiz yerde eyalett zarar etmeden de satışını yapabilirmiyiz?ya da bununla ilgi bilgi edinebileceğimiz düzgün bir link ve ya site varmıdır?

• @yavuz-kaya malesef bilgim yok bahsettiğiniz konuda . Bilgisi olan arkadaşlar cevap verecektir

• Banned

@crazycells in mutlaka bir bilgisi vardır diye düşünüyorum ben. 🙂 açıkçası bu benim de merak ettigim bir konu. Hiç bir şey yapamazsam bir Altın hesabı açtırırım TEB den ve BOA dan kullanırım diye düşünüyorum iş bulamadıgım takdirde bu beni bir süre idare eder. Nasıl makul mu bu düşüncem?

• @sinem-akçam hocam teb de altın hesabı açıp amerikada kullanabileceğinize emin değilim . Amacınız iş bulamama durumunda paranızı ziynet eşyalarınız ile karşılamaksa ziynet eşyalarınızı şimdiden dövize çevirin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yavuz-kaya Abd ye girerken Ziynet Eşyası hakkında içinde söyledi:

Slm.Merak ettiğim bir konu var..Türkiyedeyken olan hatırası olan ve ya birikim olarak tutulan değerli madenlerden altın.Pırlanta vs.gibi ziynet eşyasının sokulurken nasıl bir yol izlenmektedir?Ne tür bir belge vs.taşımak uygun olur.?Yok ise ne yapılabilir?Ya da Tr de satıp nakite çevirmek mi uygundur?Abd de ise bu tür ikinci el satışını yapabilecek yerler var mıdır!?Uluslararası sertifikası olan ürünler için nasıl bir yol izlenmektedir..Bilgisi olan arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkürler..
    Saygılarımla.😊

Sorun olmadan ABD'ye girebilirsiniz. Eger birikim olarak goruyorsaniz o durumda yine 10.000 dolar ustunu kapida beyan etmeniz gerekecek. Eger kaynagi belliyse ve belgeleri sizdeyse taninizda tasiyabilirsiniz ama baskalarindan hediye vs. olarak aldiysaniz o durumda kanimca gerek olmayacaktir.

• @crazycells çok teşekkürler.Peki uluslarası sertifikası olan pırlanta nın ihtiyaç oluşması durumunda abd de satmak istesek uygun ve güvenilir alım satım yapan kurum varmıdır.?
    Değer anlamında herhangi bir kayıp oluşmadan
    satabilirmiyiz?

• @mr-hakan teşekkür ederim.Evet bir kısmını öyle yaptım.Fakat hatırası olanları yanımda götürmek istiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yavuz-kaya Abd ye girerken Ziynet Eşyası hakkında içinde söyledi:

@crazycells çok teşekkürler.Peki uluslarası sertifikası olan pırlanta nın ihtiyaç oluşması durumunda abd de satmak istesek uygun ve güvenilir alım satım yapan kurum varmıdır.?
    Değer anlamında herhangi bir kayıp oluşmadan
    satabilirmiyiz?

Deger kaybi olmadan satmaniz oldukca zor sanirim 🙂 Pirlanta ya da daha genel tabirle elmas cok degerli bir madde degil, asil kullanim alani gosteris 🙂 Bulmasi da zor degil, zaten kendisi nadir de degil... tamamen elmas cikarma isleminde bir tekel soz konusu oldugundan sisirilmis bir fiyati var. Sokaktaki insan bunu bilmiyor ama saticilar biliyor 🙂 o nedenle satin aldiginiz an %50 degerini kaybediyor gibi dusunebilirsiniz.

Eger cevresinde altin, platin, titanyum, gumus zincir veya halka varsa belki deger kaybini %30'lara indirebilirsiniz ama cok da umitli olmayin. Soyle bir site var bildigim, cevremdeki gemologist arkadaslar bu siteyi guvenilir buluyor ve elindeki mucevheri satmak isteyen kisilere bu siteyi oneriyor:

• Merhaba arkadaslar Amerikaya esim gelicek cr1 vize ile ilk giris yapacak ve takilarinida getirmek istiyor sizce bir sorun olurmu? Tesekkurler

• Merhaba, Amerikaya Türkiye’den turist vizesi ile giderken yanımızda altın bilezik olması durumunda ne yapmalıyız, nelere dikkat etmeliyiz, altın takı götürebilir miyiz? Vergi mi alıyorlar, kaç gr a kadar götürebiliriz. Yardımcı olabilir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seyf, içinde söyledi: ABD'ye giderken ziynet eşyası götürmek

Merhaba, Amerikaya Türkiye’den turist vizesi ile giderken yanımızda altın bilezik olması durumunda ne yapmalıyız, nelere dikkat etmeliyiz, altın takı götürebilir miyiz? Vergi mi alıyorlar, kaç gr a kadar götürebiliriz. Yardımcı olabilir misiniz?

Halihazirda ABD'de yasamadiginiz icin kisisel esya olarak vergiden muaf olarak bu esyalari ABD'ye sokabilirsiniz. Eger degeri 10.000 dolardan fazla ise beyan etmeyi unutmayin.

Eger sadece ABD'den yurtdisina cikip orada satin aldiysaniz ve onlari ABD'ye getiriyorsaniz bu durumda vergi odemeniz gerekiyor, fakat bunun da ilk 800 dolarinda vergiden muaf oluyorsunuz.

• Merhabalar yaklasik 1 yildir amerikadayim yazin j1 ogrencisi olarak bazı arkadaşlarım amerikaya gelecekler tr de biraktigim altin kolyemi getirmek istiyorum (40gr), arkadasim bu urunu getirirse herhangi bir sorun yasar mi veyahut getirdiği urunu belirtmek zorunda mi? Eğer urunu belirtirse geri giderken yaninda olmuyacagi için problem yasar mi? Eğer böyle bir Olay yasadiysaniz veyahut bir bilginiz varsa yardimci olursaniz sevinirim internette pek Karnak bulamadim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |