Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Evinizde oturuyorsunuz . Canınız türk kahvesi çekti ama amerika da taze çekilmişini bulamıyor musunuz.
    Size vereceğim tarif ile evinizde kahvenizi kendiniz çekebilirsiniz.
    Orta derece kavrulmuş kahve çekirdeği alarak işe başlayın. Arkasın dan ise burdan bir değirmen sipariş edin. Bu tarz manuel kahve değirmenlerinin üzerinde öğüteceğiniz taneleri koydugunuz yerin dışında bir vida başı görünür. Kahvenizi koyup çekin . Göz kararı öğütülmüş kahvenin boyutunu beğenene kadar o vida ile ufak hareketler ile ayarlayın. Artık evinizde istediğiniz zaman taze türk kahvesi çekip . Taze çekilmiş kahve içebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mr-hakan Taze türk kahvesi nasıl çekilir içinde söyledi:

Evinizde oturuyorsunuz . Canınız türk kahvesi çekti ama amerika da taze çekilmişini bulamıyor musunuz.
    Size vereceğim tarif ile evinizde kahvenizi kendiniz çekebilirsiniz.
    Orta derece kavrulmuş kahve çekirdeği alarak işe başlayın. Arkasın dan ise burdan bir değirmen sipariş edin. Bu tarz manuel kahve değirmenlerinin üzerinde öğüteceğiniz taneleri koydugunuz yerin dışında bir vida başı görünür. Kahvenizi koyup çekin . Göz kararı öğütülmüş kahvenin boyutunu beğenene kadar o vida ile ufak hareketler ile ayarlayın. Artık evinizde istediğiniz zaman taze türk kahvesi çekip . Taze çekilmiş kahve içebilirsiniz.

Ben de ABD icin belirteyim, amazonda "turkish coffee grinder" olarak ararsaniz benzer urunler cikiyor.

Ayrica kahve satin aldiginiz yerlerde genelde kahvenizi ogutmek icin buyuk ogutuculer de oluyor. Burada bazi yerlerde gordum ama bazi yerlerde de direkt ogutulmus olarak satiyorlar. Eger bu ogutuculer varsa direkt bunlari da turk kahvesi ayarinda kullanabiliyorsunuz. Turk kahvesi zaten en ince cekilmis kahve oldugundan, ogutucunun ayarini en sona getirebilirsiniz.

• Merhaba ben bir video da izlemiştim yanlış hatırlamıyorsam eğer wallmart yada costco da kahve öğütücülerde turkish coffee diye bir seçenek vardı.

• Yasaklı

vakumlanmış poşette çekilmiş türk kahvesi getirebiliyor muyuz acaba bilginiz var mı?(bavulda çamaşırların arasına koysam )

• ⭐⭐

@sinem-akçam ucakda doldurulan mavi forma yazmanız gerekli diye biliyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sinem-akçam Taze türk kahvesi nasıl çekilir içinde söyledi:

vakumlanmış poşette çekilmiş türk kahvesi getirebiliyor muyuz acaba bilginiz var mı?(bavulda çamaşırların arasına koysam )

Sorun olmaz.

• Yasaklı

@crazycells Yaşasın. 🙂

• @mr-hakan Bizde var ama karabiber için kullanıyorduk bugüne kadar hiç düşünmemiştim ne yalan söyleyim gayet mantıklı biraz acı olabilir gerçi ama biberden sonra :)))

• Bizde Turkıyeden getırdiğimiz kahve bitincs whole food’ta istedigimiz koyulukta kahve cekırdegını (bız koyu içiyoruz turk kahvesini memleketten kalma alışkanlık) alıp. Öğütücü makinesini turkish coffee kısmına getirip çekiyoruz.

• @rüzgar hocam içinde tane olmadan 2 3 dakika kadar boşta döndürün hiç acılık falan kalmaz . Aynı makineyle bizde tane karabiber kahve öğütüyoruz evde çok da güzel oluyor

• Eğer Texas'a gidiyorsanız HEB marketlerde sevdiğiniz bir kahveyi çekirdekten Türk kahvesi ayarında çektirebiliyorsunuz. Orada makinaın üstünde Turkish Coffee yazıısını görünce çok mutlu olmuştum. Denedik gerçekten güzel oldu hemde farklı aromaları Türk kahvesi gibi içebildik 🙂 HEB de olduğunu biliyorum ama diğer eyaletler için hangi marketlerde vardır bu öğütme şekli bilmiyorum, belki Starbucks'a sorulabilir. Türk kahvesinin tipi espresso çekime benzer ama espresso biraz daha kalın kalıyor yanında, Türk kahvesi daha kum gibi 🙂

• costcoların çıkış tarafında kahve değirmenleri var bu makinelerde turk kahvesi ayarı da var.

Benzer Başlıklar

• 10
  • 24
  • 29
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

51

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.7k

| | | |