Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@sadriabi Amerika'da Alisveris Yerleri ve Magaza Cesitleri içinde söyledi:

@kursat68 Amerika'da Alisveris Yerleri ve Magaza Cesitleri içinde söyledi:

@arnblt shop rite ve wallmart ta var tahin.

Evet tahin pek cok standart markette var ancak daha pekmez gormedim.

Pekmez de var: https://www.walmart.com/search/search-ng.do?search_query=molasses

• @knnrn Amerika'da Alisveris Yerleri ve Magaza Cesitleri içinde söyledi:

@sadriabi Amerika'da Alisveris Yerleri ve Magaza Cesitleri içinde söyledi:

@kursat68 Amerika'da Alisveris Yerleri ve Magaza Cesitleri içinde söyledi:

@arnblt shop rite ve wallmart ta var tahin.

Evet tahin pek cok standart markette var ancak daha pekmez gormedim.

Pekmez de var: https://www.walmart.com/search/search-ng.do?search_query=molasses

Tesekurler, artik beni kimse tutamaz 🙂

• @sadriabi pekmezde var. Hatta Turkiyedeki gibi ikili olarakta satılıyor ayrı ayrıda

• Outletlere ornek bir video cekeyim dedim. Burnumdan getirdiler. Ben yine de oturdum anlattim. New York'a gelip de New Jersey Gardens Outlet'e gitmeli mi gitmemeli mi diye merak edenler olursa, gitmeden once bilmeniz gerekenleri asagidaki linkte anlattim. Merak edenler olursa izleyebilirler. Bir kac puana ihtiyacim var admin mesaj atti. Begenirseniz cok sevinirim.

• @sadriabi Tanıdık bir marka da var.

• Amerika ürün iadesi olarak harika bende- bir ürün aldım dışarı çıktım ve açtım baktım yanlış ürünü almışım geri içeri gittim dedim bunu ben hatalı şekilde almışım istediğim ürün bu değil para iadesi yapmışlardı.

• Abd ye gitmeden once ortalama mutfak masrafimi hesaplamak istiyorum fakat walmart dan bunu hesaplamak istedigimde et tavuk v.s urunlerin fiyatlarini goremiyorum bunlari sadece magazaya giderek gorebiliyormusum. Oyuzden tum urunlerin fiyatlarini gorerek hesaplayabilecegim bir market v.b gibi siteler varmi ?

• @vermaynen, içinde söyledi: Amerika'da Alisveris Yerleri ve Magaza Cesitleri

Abd ye gitmeden once ortalama mutfak masrafimi hesaplamak istiyorum fakat walmart dan bunu hesaplamak istedigimde et tavuk v.s urunlerin fiyatlarini goremiyorum bunlari sadece magazaya giderek gorebiliyormusum. Oyuzden tum urunlerin fiyatlarini gorerek hesaplayabilecegim bir market v.b gibi siteler varmi ?

Ben zamanında yaşamayı planladığımız yerin posta kodunu yazıp grocery pickup seçeneği üzerinden giderek yapmıştım. Yine de olmuyorsa youtube videolarından insanların verdiği fiyatları baz alabilirsiniz çok çılgın değişkenlik göstereceğini sanmıyorum. Bir de şunu hesaba katmayı unutmayın, sürekli tükettiğiniz gıda/özellikle temizlik malzemesi gibi ürünler costco’dan alınca çok çok daha ucuza geliyor.

• @gallifrey, içinde söyledi: Amerika'da Alisveris Yerleri ve Magaza Cesitleri

@vermaynen, içinde söyledi: Amerika'da Alisveris Yerleri ve Magaza Cesitleri

Abd ye gitmeden once ortalama mutfak masrafimi hesaplamak istiyorum fakat walmart dan bunu hesaplamak istedigimde et tavuk v.s urunlerin fiyatlarini goremiyorum bunlari sadece magazaya giderek gorebiliyormusum. Oyuzden tum urunlerin fiyatlarini gorerek hesaplayabilecegim bir market v.b gibi siteler varmi ?

Ben zamanında yaşamayı planladığımız yerin posta kodunu yazıp grocery pickup seçeneği üzerinden giderek yapmıştım. Yine de olmuyorsa youtube videolarından insanların verdiği fiyatları baz alabilirsiniz çok çılgın değişkenlik göstereceğini sanmıyorum. Bir de şunu hesaba katmayı unutmayın, sürekli tükettiğiniz gıda/özellikle temizlik malzemesi gibi ürünler costco’dan alınca çok çok daha ucuza geliyor.

tesekkurler dikkate alacagim. 🙂

• walmart cok uygun geldi acikcasi bana kaba taslak 3-5 biseyler alip sepede ekledim dunyalari aldim nerdeyse 50 dolar zor tuttu saka gibi. 🙂 1kilo dana kiymasi, 1 paket tavuk, yag, peynir, salca, seker, sut, ekmek, yumurta, cay, tuz, un, makarna,patates, sogan,salatalik,brokoli v.s v.s gercekten bu aldiklarim 1 hafta cok rahat yeter hatta yag seker gibi urunler 1 ay en kotu yeter gecer bile. Tr de 1 kilo et alsak 50 lira zaten. O yuzden abdliler cok yiyip obez oluyorlar 🙂

• @vermaynen burada Turiye’de ucuz olmasina alistigimiz seyler pahali. Mesela muz 44 cent/lb iken elma 1.49. Salataligin tanesi 39 cent. Fiyatlar lb (0.454 kg) uzerinden kg degil. Hesabinizi ona gore yaparsaniz daha dogru bir tahmin olur. Et fiyatlari genelde makul ama grass-fed isterseniz fiyatlar artabiliyor.
    Ayrica marketlerde kampanyalar ve kuponlar mevcut. Biraz takiple iyi kar saglanabilir.

• @sigmoidalmammal, içinde söyledi: Amerika'da Alisveris Yerleri ve Magaza Cesitleri

@vermaynen burada Turiye’de ucuz olmasina alistigimiz seyler pahali. Mesela muz 44 cent/lb iken elma 1.49. Salataligin tanesi 39 cent. Fiyatlar lb (0.454 kg) uzerinden kg degil. Hesabinizi ona gore yaparsaniz daha dogru bir tahmin olur. Et fiyatlari genelde makul ama grass-fed isterseniz fiyatlar artabiliyor.
    Ayrica marketlerde kampanyalar ve kuponlar mevcut. Biraz takiple iyi kar saglanabilir.

evet muz domates v.s bazi urunler taneyle satiliyor dediginiz gibi farkindayim. ama tr de 4-5 muza 10 tl veriyoruz abd 4-5 muzu cok daha ucuza aliyoruz yine ucuz aslinda. 🙂

• @sigmoidalmammal, içinde söyledi: Amerika'da Alisveris Yerleri ve Magaza Cesitleri

@vermaynen burada Turiye’de ucuz olmasina alistigimiz seyler pahali. Mesela muz 44 cent/lb iken elma 1.49. Salataligin tanesi 39 cent. Fiyatlar lb (0.454 kg) uzerinden kg degil. Hesabinizi ona gore yaparsaniz daha dogru bir tahmin olur. Et fiyatlari genelde makul ama grass-fed isterseniz fiyatlar artabiliyor.

Ben birim olarak Türkiye’den daha pahalı bir meyve sebze görmedim. Salatalık tane ile satılıyor ama kocaman dört tane alsanız 1 kg olur o zaman kilosu 2 birime gelirbir daha daha az. Organik alırsanız biraz pahalı ama oda Türkiye’de de aynı hatta organik sertifikası olmayan ürünler bile aynı.

• sprouts, whole market gibi mağazalar daha pahalı olabilir, Amerikadaki başka marketlere gore. Yasamınızı ABD üzerine kurduğunuz zaman TR ile değil ABD içindeki mağazaların kıyaslamasını yapınca daha güzel bir kıyaslama olacak. Sonucta artık TR den alişveriş yapıp Amerikaya getiremeyeceğimize gore, hayatı ABD pazarına endekslemek daha mantıklı gözüküyor.

• hangi parayı kazanıyorsanız oyle değerlendirmek lazım - ve bence usa marketleri arasından karşılaştırma yapmak en iyisi.
    genel olarak gıda fiyatları bence usa çok ucuz- yemek problemı yok bence hele gıda hiç yok.

• ⭐⭐⭐

Amazon’un müşteri hizmetlerine hayranım.

Eşim için basit bir Bluetooth kulaklık siparişi verdik ($20 kargo ücretsiz). Amazon Prime üyesi olmam nedeni ile 2 gün garanti teslimat onayı vardı.

Ürün 2 gün sonunda ulaşmadı. Müşteri hizmetlerine yazdım; özür amaçlı bir sonraki alışverişte geçerli $5 kredi verildi.

Ürün bir kez daha geç kaldı. Yine iletişime geçtim, ekstra özür amaçlı $10 daha kredi verildi ki amacım sadece tam olarak hangi gün geleceği konusunda bilgi almaktı.

Bu denli müşteri memnuniyet odaklı bir firma olması ile cidden varolduğu noktada olmayı hak ediyor.

• @FreeWoRLD Dostum billiyorsun Ekimde usa dayım amazon üyeliyim var - bir defa alışveriş yaptım- alman amazonde den abim almanyada ona gonderdim kendi halk kredi kartım vardı oradan odedım.

AMA;

1-şimdi diyorumki amazon.com dan yine usa adresime gondersem bir sorun olurmu alışverişimi ?

2-birde 4 ay kalacağım odemeler için bir sistem bulmam lazım ne yapacağım kredi kartı gibi kendi kredi kartımı kullanmak istemiyorum ne yapabilirim.

3-amazon pay yada paypal yada sanal bir kart kullanabilirmiyim ?

mesela uber kullanamak istiyorum kart lazım sanırım

Teşekkürler fikirlere açığım.

• BOA da hesap açıp debit card kullanabilirsin.

• Turist ken acabilirmiyim ???

• @serkanist Dostum bende bu konuyu araştıyordum, açabilen var. Uzun süreli kaldığında pasaportla birlikte bankaya gidiyorsun, bir de konakladığın yerden kendi adının yazılı olduğu bir kontrat ayarladığında çıkarabiliyor muşsun. Tabi ki deneyimli olanlar daha doğru bilgi verebilirler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |