Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@arifcinar Green Card için Mali Geçim Kanıtları içinde söyledi:

merhabalar.. öncelikle bu yıl ki talihlileri kutluyorum.Ben de kazananlar arasındayım. eşim ve bir çocuğumla görüşmeye gidiceğiz ve bütün döviz altın eşimin hesabın da olması bir sorun yaratırmı kendi hesabımı giderlere kullandıgımızdan eşimin hesabına birikim yaptık. orada görüşmede ''senin hesabında para yok tek eşinde var'' diye red yermiyiz?

sorun olmaz. aileler beraber degerlendiriliyor.

• @crazycells teşekkür ederim cevabınız için. birde facebook grubuna yazdım ama cevap bulamadım. ds260 formunda askerlik durumuna bedelli 18gün yapanlar ne yazmalı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells teşekkür ederim cevabınız için. birde facebook grubuna yazdım ama cevap bulamadım. ds260 formunda askerlik durumuna bedelli 18gün yapanlar ne yazmalı ?

TC vatandaslari icin burasi cok onemli degil. "Evet" diyebilirsiniz ve ilgili bilgileri girebilirsiniz.

• @crazycells Green Card için Mali Geçim Kanıtları içinde söyledi:

merhabalar.. öncelikle bu yıl ki talihlileri kutluyorum.Ben de kazananlar arasındayım. eşim ve bir çocuğumla görüşmeye gidiceğiz ve bütün döviz altın eşimin hesabın da olması bir sorun yaratırmı kendi hesabımı giderlere kullandıgımızdan eşimin hesabına birikim yaptık. orada görüşmede ''senin hesabında para yok tek eşinde var'' diye red yermiyiz?

Bizdeki durum da aynı. Ama tabii para gözükmese de yine de banka dökümünü almamız ve sunmamız gerekli herhalde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nakalakev Green Card için Mali Geçim Kanıtları içinde söyledi:

@crazycells Green Card için Mali Geçim Kanıtları içinde söyledi:

Bizdeki durum da aynı. Ama tabii para gözükmese de yine de banka dökümünü almamız ve sunmamız gerekli herhalde.

Evet, icinde kucuk bir miktar da olsa var olan butun banka hesap bilgilerini goturmenizi tavsiye ederim.

• Arkadaşlar merhabalar. Ben dv2021 talihlisiyim ve para gösterme konusunda fikrinizi alıcaktım. Babamda yaklaşık 20k dolar para var ayrıca bende de 5k var. Babam bana sponsor olacak ancak bu aralar o paranin büyük kısmını kısmını peşinat verip ev almayı düşünüyor, kendi üzerine araba, arsa, ev vs var. Sizce greencard mülakatında sıkıntı yaşar mıyım. Parayı illa cash mi göstermem gerekiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@O-B-K, içinde söyledi: Green Card için Mali Geçim Kanıtları

Arkadaşlar merhabalar. Ben dv2021 talihlisiyim ve para gösterme konusunda fikrinizi alıcaktım. Babamda yaklaşık 20k dolar para var ayrıca bende de 5k var. Babam bana sponsor olacak ancak bu aralar o paranin büyük kısmını kısmını peşinat verip ev almayı düşünüyor, kendi üzerine araba, arsa, ev vs var. Sizce greencard mülakatında sıkıntı yaşar mıyım. Parayı illa cash mi göstermem gerekiyor?

Eger ABD'de yasayan GC sahibi ya da ABD vatandasi biriyse babaniz, o zaman sponsor olabilir ama aksi durumda sponsor olamaz. Su basligi incelemelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

Aksi durumda paranin veya mallarin size ait olmasi lazim.

• Bir yıl sonra konu hortlamış olacak ama benim şöyle bir sorum olacak.ben devlet memuruyum ve kurumsal sitede kişisel portalda anlık olarak memuriyete başlama tarihinden emeklilik tarihine alacağımız emekli maaşı ve emeklilik ikramiyesine kadar herşeyi görebiliyoruz, bugünlerde doların ateşi hızla artıyor (an itibariyle 8.86) ve 15 bin dolar için TL limiti yükseliyor,ben emekliliği haketmiş birisiyim ev tapusu araba ruhsatı yanında bu emeklilik ikramiyesi bilgilerini gösteren sayfadan çıktı alsam sonuçta vizeyi aldığım anda emekliye ayrılırım ve o paranın(an itibariyle 200 bin TL) hesaba yatması 30-40 gün içinde olur bunu kabul ederler mi sizce? Çünkü bankada hesap ekside geziyor genelde.bu şekilde bir durum yaşayan veya duyan var mı aranızda? şimdiden teşekkürler

• @efes22, içinde söyledi: Green Card için Mali Geçim Kanıtları

Bir yıl sonra konu hortlamış olacak ama benim şöyle bir sorum olacak.ben devlet memuruyum ve kurumsal sitede kişisel portalda anlık olarak memuriyete başlama tarihinden emeklilik tarihine alacağımız emekli maaşı ve emeklilik ikramiyesine kadar herşeyi görebiliyoruz, bugünlerde doların ateşi hızla artıyor (an itibariyle 8.86) ve 15 bin dolar için TL limiti yükseliyor,ben emekliliği haketmiş birisiyim ev tapusu araba ruhsatı yanında bu emeklilik ikramiyesi bilgilerini gösteren sayfadan çıktı alsam sonuçta vizeyi aldığım anda emekliye ayrılırım ve o paranın(an itibariyle 200 bin TL) hesaba yatması 30-40 gün içinde olur bunu kabul ederler mi sizce? Çünkü bankada hesap ekside geziyor genelde.bu şekilde bir durum yaşayan veya duyan var mı aranızda? şimdiden teşekkürler

Vizeyi alana kadar her yerde "Pasaportunuzda gecerli vizeyi gormeden mal varliklarinizi satmayiniz" seklinde bir ifade goreceksiniz. Bunu goz onune alarak istediginiz anda nakite cevirebileceginiz bir mal varliginiz varsa bunu ispatlamaniz yeterkli. Dolayisi ile bunu gosterebilirsiniz ancak evraga bakanin ne oldugunu anlayabilecegi bir sekilde olmasi gerekmektedir.

• @TMG, içinde söyledi: Green Card için Mali Geçim Kanıtları

@efes22, içinde söyledi: Green Card için Mali Geçim Kanıtları

Bir yıl sonra konu hortlamış olacak ama benim şöyle bir sorum olacak.ben devlet memuruyum ve kurumsal sitede kişisel portalda anlık olarak memuriyete başlama tarihinden emeklilik tarihine alacağımız emekli maaşı ve emeklilik ikramiyesine kadar herşeyi görebiliyoruz, bugünlerde doların ateşi hızla artıyor (an itibariyle 8.86) ve 15 bin dolar için TL limiti yükseliyor,ben emekliliği haketmiş birisiyim ev tapusu araba ruhsatı yanında bu emeklilik ikramiyesi bilgilerini gösteren sayfadan çıktı alsam sonuçta vizeyi aldığım anda emekliye ayrılırım ve o paranın(an itibariyle 200 bin TL) hesaba yatması 30-40 gün içinde olur bunu kabul ederler mi sizce? Çünkü bankada hesap ekside geziyor genelde.bu şekilde bir durum yaşayan veya duyan var mı aranızda? şimdiden teşekkürler

Vizeyi alana kadar her yerde "Pasaportunuzda gecerli vizeyi gormeden mal varliklarinizi satmayiniz" seklinde bir ifade goreceksiniz. Bunu goz onune alarak istediginiz anda nakite cevirebileceginiz bir mal varliginiz varsa bunu ispatlamaniz yeterkli. Dolayisi ile bunu gosterebilirsiniz ancak evraga bakanin ne oldugunu anlayabilecegi bir sekilde olmasi gerekmektedir.

Teşekkür ederim tavsiyelerinizi dikkate alacağım.

• This post is deleted!

• Merhabalar, Bu yazıyı green card başvuru yapan yapmak isteyenler için yazıyorum bunu kendime bir borç bildim. Umarım sizlere faydası dokunur.

2017 talihlisiyim henüz öğrenci iken başvuru yapmıştım. İlk başvuru kızıcaksınız belki ama hiç öyle amerika hayali olan biri değildim bir arkadaşımdan duyduğum kadarıyla girip doldurduğum bir çekilişti benim için.
    Zaman geçti açıklandığı duydum 3 hafta felan geçmiş düşünün 🤫 kontrol ettim uzun bir yazı var inanın ne yazdığını anlamadım. translate ile anladım kazandığımı.
    Sonrasında tabi bir heyecan oldu kazanmışız öyledir böyledir. Forumlara girdim insanlar $15bin dolar olması lazım adres lazım şu lazım bu lazım hevesim kursağımda kaldı. Green card konusu benim için kapandı ama yine de ds260 formunu doldurmuştum. Ardından konsolosluk randevu tarihi gönderdi ben hala gidemeyeceğimi bildiğim için hiç umutlanmıyorum. Görüşmeye bir hafta kala bu foruma girmiştim. İnsanlara fikir soruyorum param yok adres yok ne yapıcam bir akıl verin bu arada türkiyede yaşayan bir amerikalı arkadaşım vardı ds260 formunu doldururken amerikada eskiden oturduğu evin adresini yazmıştı rezilliğe bakın 😅 şuan gülüyorum evet ama ne kadar hata yapmışım. Neyse başladım araştırmalara birisi bankadan kredi çek dedi öğrenci halimle 1000 tl bile vermediler.Tanıdığından para al 15 bin doları benim bütün tanıdıklarımdan çıkmaz öyle bir para o zamanlar dolar 3.70 civarı öğrenci halimle 45 bin tl imkansız gibi bir şeydi. Forumu kapattım vize görüşmesine 3 gün kala öylesine bir daha açtım birisi yorum yapmıştı iş bulun herhangi bir iş bulursanız amerikada parayı sorun etmezler yazmıştı. Amerika içinde bulunan bütün Türk restaurantlarına mail attım. Yaklaşık attığım mail sayısı 70 civarı idi düşünün gerisini. Sadece bir restaurant geri dönüş yaptı. O sırada bir mail aldım randevu tarihimi 10 gün sonraya aldılar. O restaurantın sahibi bana sponsor felan olmadı sadece bir yazı yazdı bu adam buraya gelince burda çalışıcak inanın sadece bu kadar kapalı zarf ile gönderdi. Gün geldi çattı gittim amerikan konsolosluğuna sağlık raporum yok o sıralar bilet satış elemanlığı yapıyordum. asgari ücret 1200 civarı idi ve vize ücretine anca param yetiyordu. Götürmemiz gereken belgelerde hesap hareketleride olunca onunda belgesini bankamdan alıp gittim. Sıkı durun hesabımda yalnızca .0,35 kuruş vardı. evet sağlık raporsuz ve ,35 kuruş ile konsolosluğa girdim. Klasik neden gitmek istiyorsun ne yapacaksın sorularına cevap verdim. Ardından tebrikler ama sağlık raporunuzu en kısa zamanda gönderin diyip yolladır beni evime 1 ay daha çalışıp sağlık raporu parasını çıkardım. gidip aldım o vizeyi.
    Bunu yazmayı kendime borç bildim yazımın başında belirtiğim gibi. Ben kimseyi umut aşılamak istemiyorum fakat kalıplarada takılmayın 15bin dolarım yok tanıdığım yok gidemem ben diye düşünmeyi bu para sadece ilk gittiğinizde ev tutmak araba almak gibi ihtiyaçlarınız için isteniyor. Ama benim gibi bir iş ayarlayabilirseniz şansınız artıcaktır. Umarım birilerine yardımcı olur bu yazı …
    Not: Adresi konsolosluktaki görevli çalışcağın yer california ev adresi newyork vermişsin bu hangisi olcak diye sorunca california yazabilirsin ablacim demistim. onuda oyle kurtarmisim bilmeden 😂

• ⭐⭐

@Sefa-Koçakoğlu, içinde söyledi: Green card Amerika yolculuğu ☺☺

Merhabalar, Bu yazıyı green card başvuru yapan yapmak isteyenler için yazıyorum bunu kendime bir borç bildim. Umarım sizlere faydası dokunur.

2017 talihlisiyim henüz öğrenci iken başvuru yapmıştım. İlk başvuru kızıcaksınız belki ama hiç öyle amerika hayali olan biri değildim bir arkadaşımdan duyduğum kadarıyla girip doldurduğum bir çekilişti benim için.
    Zaman geçti açıklandığı duydum 3 hafta felan geçmiş düşünün 🤫 kontrol ettim uzun bir yazı var inanın ne yazdığını anlamadım. translate ile anladım kazandığımı.
    Sonrasında tabi bir heyecan oldu kazanmışız öyledir böyledir. Forumlara girdim insanlar $15bin dolar olması lazım adres lazım şu lazım bu lazım hevesim kursağımda kaldı. Green card konusu benim için kapandı ama yine de ds260 formunu doldurmuştum. Ardından konsolosluk randevu tarihi gönderdi ben hala gidemeyeceğimi bildiğim için hiç umutlanmıyorum. Görüşmeye bir hafta kala bu foruma girmiştim. İnsanlara fikir soruyorum param yok adres yok ne yapıcam bir akıl verin bu arada türkiyede yaşayan bir amerikalı arkadaşım vardı ds260 formunu doldururken amerikada eskiden oturduğu evin adresini yazmıştı rezilliğe bakın 😅 şuan gülüyorum evet ama ne kadar hata yapmışım. Neyse başladım araştırmalara birisi bankadan kredi çek dedi öğrenci halimle 1000 tl bile vermediler.Tanıdığından para al 15 bin doları benim bütün tanıdıklarımdan çıkmaz öyle bir para o zamanlar dolar 3.70 civarı öğrenci halimle 45 bin tl imkansız gibi bir şeydi. Forumu kapattım vize görüşmesine 3 gün kala öylesine bir daha açtım birisi yorum yapmıştı iş bulun herhangi bir iş bulursanız amerikada parayı sorun etmezler yazmıştı. Amerika içinde bulunan bütün Türk restaurantlarına mail attım. Yaklaşık attığım mail sayısı 70 civarı idi düşünün gerisini. Sadece bir restaurant geri dönüş yaptı. O sırada bir mail aldım randevu tarihimi 10 gün sonraya aldılar. O restaurantın sahibi bana sponsor felan olmadı sadece bir yazı yazdı bu adam buraya gelince burda çalışıcak inanın sadece bu kadar kapalı zarf ile gönderdi. Gün geldi çattı gittim amerikan konsolosluğuna sağlık raporum yok o sıralar bilet satış elemanlığı yapıyordum. asgari ücret 1200 civarı idi ve vize ücretine anca param yetiyordu. Götürmemiz gereken belgelerde hesap hareketleride olunca onunda belgesini bankamdan alıp gittim. Sıkı durun hesabımda yalnızca .0,35 kuruş vardı. evet sağlık raporsuz ve ,35 kuruş ile konsolosluğa girdim. Klasik neden gitmek istiyorsun ne yapacaksın sorularına cevap verdim. Ardından tebrikler ama sağlık raporunuzu en kısa zamanda gönderin diyip yolladır beni evime 1 ay daha çalışıp sağlık raporu parasını çıkardım. gidip aldım o vizeyi.
    Bunu yazmayı kendime borç bildim yazımın başında belirtiğim gibi. Ben kimseyi umut aşılamak istemiyorum fakat kalıplarada takılmayın 15bin dolarım yok tanıdığım yok gidemem ben diye düşünmeyi bu para sadece ilk gittiğinizde ev tutmak araba almak gibi ihtiyaçlarınız için isteniyor. Ama benim gibi bir iş ayarlayabilirseniz şansınız artıcaktır. Umarım birilerine yardımcı olur bu yazı …
    Not: Adresi konsolosluktaki görevli çalışcağın yer california ev adresi newyork vermişsin bu hangisi olcak diye sorunca california yazabilirsin ablacim demistim. onuda oyle kurtarmisim bilmeden 😂

Çok iyi hikaye 😂 teşekkür ederiz.
    Fazla umutsuzluğa kapılmayın, yeni kapılar açılacaktır..

• @Sefa-Koçakoğlu sizin adınıza çok sevindim şans sizden yanaymış bütün olumsuzluklara rağmen başarmışsınız, umarım bizede şans güler.15 yaşındaki oğlumuz için uğraşıyoruz yoksa bu yaştan(47) sonra hele birde emeklilik haketmiş birisi olarak ne işimiz olur ABD'e ama tek evlat o da yatıyor kalkıyor Amerika diyor, bakalım hakkımızda hayırlısı olsun.
    Umut verdiniz, teşekkürler...

• Merhabalar, Mülakatta yaklaşık 5000$ ayarlasam ve üzerimde araç gösterip edevlet çıktısıyla, kasko değerini belirten bir kağıtla beraber gitsem sizce onaylanırmıyım.
    Ek olarak bankadan göstericeğimiz paradan mevcut borçlar düşürülüp mü gösteriliyor?
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@DOĞUKAN-BOSTANCI, içinde söyledi: Green Card için Mali Geçim Kanıtları

Merhabalar, Mülakatta yaklaşık 5000$ ayarlasam ve üzerimde araç gösterip edevlet çıktısıyla, kasko değerini belirten bir kağıtla beraber gitsem sizce onaylanırmıyım.
    Ek olarak bankadan göstericeğimiz paradan mevcut borçlar düşürülüp mü gösteriliyor?
    Teşekkürler.

hayir, borclarinizi goremezler, siz de buna dair belge vermiyorsunuz zaten.

elinizden gelenin en iyisini yapin ve tum maddi varliginizi gosterin, dosyanizin durumuna konsolos karar verecek. mulakat deneyimleri icin su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2888/çeşitlilik-vizesi-mülakat-deneyimleri

• @DOĞUKAN-BOSTANCI Cihan Bey gerekli yorumu yazmış ama ben de okuduğum mülakat deneyimlerden gözlemimi yazayım. 5000 $ + Araç değeri mantıken yeterli. Minimum 15000 $ olsa iyi olur diye yazılıyor. Aracı satacak mısınız gibi sorular sorulacak. + Mesleğinizin, gitme sebebi ve yapmak istediğiniz mesleği de yeterli bulmaları gerekir. Ben de 5000 $'ın üzerine çıkmaya çalışın diye öneririm.

• @Stiff Meslek konusunda söylemeyi planladığım orduya katılmak airforce üzerinde baya bir araştırma yaptım.
    Coloradoda oda kiralayıp (yaklaşık 700 800$ aylık) ASVAB'a gireceğim planım bu yönde. Minimum oda kirasıyla 4 5 ay sürem olucak katılmak için, başarısızlık durumunda her ay sınav tekrarı var zaten. Colorado seçme sebebim ulaşımımın daha kolay olucağını düşündüm. orduya katılmadan önce 6 ay airforce akademisinde eğitim alıcağım akademide coloradoda gözüküyor internetten baktığımda. Mülakatta ev alma imkanım oluncaya kadar orduda kalıcağım derim diye düşünüyorum çünkü kabul edilmek için orada yaşayacağıma ikna etmem daha garanti oluyormuş sanırsam.
    Sizce mülakatta bunları söylemem yeterli mi

• ⭐⭐⭐

@DOĞUKAN-BOSTANCI, içinde söyledi: Green Card için Mali Geçim Kanıtları

@Stiff Meslek konusunda söylemeyi planladığım orduya katılmak airforce üzerinde baya bir araştırma yaptım.
    Coloradoda oda kiralayıp (yaklaşık 700 800$ aylık) ASVAB'a gireceğim planım bu yönde. Minimum oda kirasıyla 4 5 ay sürem olucak katılmak için, başarısızlık durumunda her ay sınav tekrarı var zaten. Colorado seçme sebebim ulaşımımın daha kolay olucağını düşündüm. orduya katılmadan önce 6 ay airforce akademisinde eğitim alıcağım akademide coloradoda gözüküyor internetten baktığımda. Mülakatta ev alma imkanım oluncaya kadar orduda kalıcağım derim diye düşünüyorum çünkü kabul edilmek için orada yaşayacağıma ikna etmem daha garanti oluyormuş sanırsam.
    Sizce mülakatta bunları söylemem yeterli mi

DV 2022 kazananı mısınız?

• @smartcells malesef henüz çıkmadı sadece aklımda olan şeyleri öğrenmek için soruyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |