Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @quillinasty Bu konu biraz da askerlik gibi aslında. Yani herkesin yaşadığı askerlik ve hikayesi nasıl farklıysa, gurbetinki de gene aynı şekilde farklı. Kimi düşük para ile gider çok iyi yerlere gelir, kimi yüksek para ile gider ve bir şey yapamaz. Burada kritik nokta, ilk etapta sizi ve ailenizi ilk birkaç ay orada düzen kurana kadar yetecek miktar ile oraya gitmeniz yönünde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@quillinasty Green Card için Mali Geçim Kanıtları içinde söyledi:

@crazycells Ben gerçekçi yaklaştım konuya sağduyu ile alakası olduğunu sanmıyorum olayın. Gidilir mi? gidilir. Konuya cevap niteliğinde yazdım ben bunu. Gidip orada her işi yaparım diyen bir insana iş gayet çok. Milyoner olmaktan bahsetmiyorum ki ben. Oraya gidecek insan elbette fiyat araştırmasını yapıp gidecek fakat 15.000 dolar kadar uçuk miktarlarada ihtiyaç yok yaşamak için. İş bulmakta sıkıntı çeken bir insan yani komik geliyor onun yaşayası yoktur orada. 3 ila 5 bin dolar nakit para ile tek kişi gidip yaşamını sürdürebilir bu bir gerçek. Diğer tarafı lükse kaçar azıda çileye girer.

$15.000 konsolosluk beyanlarina ve federal hukumet tarafindan aciklanan yillik aclik sinirina dayanan bir sayi, bizim uydurdugumuz bir seviye degil. Oysaki kisi basi $5000, sizin uydurmus oldugunuz bir rakam. Aradaki en buyuk fark burada.

Sizin arkadasiniz icin bu ise yaramis da herkes icin ise yarayacagini nasil soyleyebiliyorsunuz? 🙂 Bunu soyleyemezsiniz, cunku bilmiyorsunuz, bu konsolosun dosyaya bakinca verecegi bir karar, oysaki ben emin bir sekilde benim dedigim sekilde hareket eden kisinin maddi yeterlilik konusunda sorun yasamayacagini soyleyebilirim, cunku resmi beyanlar bu sekilde yapilmis, gocmenlik yasalari bu yonergelerin takip edilmesini tavsiye etmis.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

• @crazycells Ben kesinlikle tek bir arkadaşımda bu yaradı bu gerçektir demedim burayı yanlış anlıyorsunuz. Hükümet beyanlarına gelecek olursak türkiyedeki açlık sınırını ve asgari ücretle geçinen insanları düşünürseniz bu her ülkede böyledir. 1.500 ila 1.700 dolar olan asgari ücretli amerika 1 yıllık para istiyor o zaman sizden. Ben kendi deneyimlerim ve arkadaşlarımın deneyimlerini harmanlayarak gerçek bir bilgi veriyorum. Bu bilgiyi verirkende Kendim ve arkadaşımın deneyimleri olduğunu söylüyorum yani yalan veya gerçek dışı bir bilgi değil bu deneyim.(yani uydurma değil deneyim bknz:uydurma TDK tanımı) 15.000 ila giden bir insanda bu maddi yetersizlikleri gayet tabi yaşayabilir. bu kişinin lüks eşiği ve kişisel yaşam biçimidir. Ben gidince bir oda bulup çalışmaya başlıyacak bir insan için söyledim bunu. 5000 dolar gibi bir mebla sizin 1 aylık oda ,1 aylık yemek ve 1 aylık minumum kişisel ihtiyaçlar için yazdım. Ben bu mebla ile gidinde demedim gayet 1 kişiye ihtiyaçlarını azaltarak minimum deneyimlenmiş benim bilgim dahilindeki ücreti yazdım. 15000 dolar cidden türkiye şartlarında bir çok kişinin karşılayamıyacağı bir mebla ama tüm gc forumlarında 15000 yoksa çok zor gibi algı var bunun gerçek olmadığını belirttim ve gerçekte değil zaten. 1 kişilik istisna bile bunun gerçek olmadığını kanıtlarken sadece benim gözlemlediğim yüzlerce kişi var 15000 barajının altında bunu alan. Bu yazılı kuralı zaten konsolosluğa gidiceklerde biliyor yada sizlerden öğrenebiliyor, olması gereken o fakat onu toplayamayan bir insanda gayet yüksek birşansı olduğunu bilmeli buna hakkı var. Ayrıca kimseyi kırmak değil amacım bilgi vermek bu kadar ters tavrınız anlamsız. Forumunuzdaki insanların gerçek deneyimlerede ihtiyacı var sadece kopyala yapıştır yaptığınız ve Amerikanın dayatması olan bilgilerinize değil unutmayın. Yalan uydurma gibi hitamlarda bulunup karşıdakine iftira atmadan önce kelime anlamlarına bakınız ve forumunuzda bir kişinin bunu ne amaçla yazdığına. Amacım burada sadece deneyim aktarıp yardımcı olmak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Ben kesinlikle tek bir arkadaşımda bu yaradı bu gerçektir demedim burayı yanlış anlıyorsunuz. Hükümet beyanlarına gelecek olursak türkiyedeki açlık sınırını ve asgari ücretle geçinen insanları düşünürseniz bu her ülkede böyledir. 1.500 ila 1.700 dolar olan asgari ücretli amerika 1 yıllık para istiyor o zaman sizden. Ben kendi deneyimlerim ve arkadaşlarımın deneyimlerini harmanlayarak gerçek bir bilgi veriyorum. Bu bilgiyi verirkende Kendim ve arkadaşımın deneyimleri olduğunu söylüyorum yani yalan veya gerçek dışı bir bilgi değil bu deneyim.(yani uydurma değil deneyim bknz:uydurma TDK tanımı) 15.000 ila giden bir insanda bu maddi yetersizlikleri gayet tabi yaşayabilir. bu kişinin lüks eşiği ve kişisel yaşam biçimidir. Ben gidince bir oda bulup çalışmaya başlıyacak bir insan için söyledim bunu. 5000 dolar gibi bir mebla sizin 1 aylık oda ,1 aylık yemek ve 1 aylık minumum kişisel ihtiyaçlar için yazdım. Ben bu mebla ile gidinde demedim gayet 1 kişiye ihtiyaçlarını azaltarak minimum deneyimlenmiş benim bilgim dahilindeki ücreti yazdım. 15000 dolar cidden türkiye şartlarında bir çok kişinin karşılayamıyacağı bir mebla ama tüm gc forumlarında 15000 yoksa çok zor gibi algı var bunun gerçek olmadığını belirttim ve gerçekte değil zaten. 1 kişilik istisna bile bunun gerçek olmadığını kanıtlarken sadece benim gözlemlediğim yüzlerce kişi var 15000 barajının altında bunu alan. Bu yazılı kuralı zaten konsolosluğa gidiceklerde biliyor yada sizlerden öğrenebiliyor, olması gereken o fakat onu toplayamayan bir insanda gayet yüksek birşansı olduğunu bilmeli buna hakkı var. Ayrıca kimseyi kırmak değil amacım bilgi vermek bu kadar ters tavrınız anlamsız. Forumunuzdaki insanların gerçek deneyimlerede ihtiyacı var sadece kopyala yapıştır yaptığınız ve Amerikanın dayatması olan bilgilerinize değil unutmayın. Yalan uydurma gibi hitamlarda bulunup karşıdakine iftira atmadan önce kelime anlamlarına bakınız ve forumunuzda bir kişinin bunu ne amaçla yazdığına. Amacım burada sadece deneyim aktarıp yardımcı olmak.

Ben son 9 yildir 1000'den fazla cesitlilik vizesine dair mulakat deneyimi okumusumdur, fakat sizin gibi kisilerin kibir ve ukalaligina bir turlu erisemedim 🙂
    Bir vize almis olmaniz, sizi konsolostan daha bilgili mi yapiyor ki konsolosun verecegi bir karar hakkinda ahkam kesebiliyorsunuz?

Zaten Turklerde bir hastalik var, bir sureci atlatan kendini o surecin uzmani zannediyor, vize ve resmi islemler konusunda da Amerika'daki Turkler kendilerini bilgili zannettigi icin oldukca yalan ve yaniltici bilgi veriyordu, siz de bilgi sahibi olmadiginiz konularda insanlara ahkam keserek bu gruba kolay adapte olacaksiniz, buna kesinlikle inaniyorum.

Amaciniz bilgi vermek olsaydi, deneyiminizi ilgili konuya aktarirdiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

Foruma girer girmez, cumlelerinize resmi dayanaklari olan bilgi icin "15.000 dolar olayı tamamen hikaye" diye basliyorsunuz, sizin amaciniz ne gercekler, ne de birilerine yardimci olmak. Siz ego masturbasyonuna gelmissiniz foruma. Hala da forumdaki bilgilere yalan ve yanlis imasi yapip "insanların gerçek deneyimlerede ihtiyacı var" diyebiliyorsunuz. Bizim forumumuzda deneyim isteyen zaten ilgili konulari okuyor, hic merak etmeyin. Her yil foruma gelen kisiler en guncel bilgilere erisebiliyor. Siz insanlari yonlendirmelerinizle yari yolda birakabilirsiniz, fakat bu forumdaki tavsiyelerle bu gune kadar hickimse yari yolda kalmadi, ki butun bilgiler resmi aciklamalara ya da kollektif bir deneyime dayandigi icin kalmasi da pek mumkun degil.

15.000 dolari olmayan vize alamaz diye forumun neresinde yaziyor, gosterir misiniz? Sizin verdiginiz ornekler zaten orijinal fikirler degil, siz sadece rastgele bir sekilde uydurma bir seviye belirlemissiniz kendinize. Su konunun ilk iletisinde maddiyatla ilgili gerekli butun aciklamalar var. Bir onceki yilin mulakat deneyiminden de pek cok kisinin deneyimi... Konulari okumadiginiz acik.

Siz birkac kisiden yola cikarak "gercek" aktardiginizi zannediyorsunuz, oysaki 3-4 yil once 10.000 dolar gosterip bunun yetersiz bulundugu cok ornek de var, o nedenle daha onceki yillarda vize almis kisiler de "15.000 dolar gostermek zorundasin" diye yonlendiriyorlar insanlari; siz kendinize gore ne kadar hakliysaniz bu insanlar da kendilerine gore o kadar haklilar, oysaki konsolos bir sure oncesine kadar bu sinir konusunda cok katiyken son yillarda oldukca rahat, olan olay bu sadece... tabii bu demek degildir ki gelecek yil ayni sey devam edecek, bu tamamen konsoloslara kalmis bir karar. Ayrica 15.000 dolar ABD'de yasama yeni baslayan ve yardim edecek kimsesi olmayanlar icin oldukca da gercekci bir seviye. Cebinde 1000 dolarla gelip 1-2 yil perisanlik yasayip, sonrasinda hayatini kuran kisiler de var, yeteri kadar parayla gelip birkac ayda hayatini kuran da... artik buradaki secim kisilerin kendilerine bagli.

Siz gozlemlediginiz (daha dogrusu iddia ettiginiz) yuzlerce kisinin kim olduklarini ve ne kadar maddi birikim ile vize aldiklarinizi yazin da biz de ogrenelim o halde sizden. Madem bu konulari ve "gercek"leri cok biliyorsunuz...

Olay suna geliyor, siz bankada 5000 dolar gosteren birinin vizeyi alacagini garanti edebilir misiniz?
    Cevap: HAYIR, EDEMEZSINIZ!

• daha önce vize görüşmesi yapmış kişilerin tecrübelerinden faydalanmak adına sormak istediğim bir konu var. vize görüşmesinde kendi üzerime olan arabanın güncel değerini gösteren bir ekspertiz raporu ve eşimin üzerine olan evimizin değerini gösteren belgeyi gösterip, banka hesabında kayda değer bir birikim olmadan vize almak mümkün mü?
    eğer mümkünse, vizeyi aldıktan sonra amerikaya giriş yapmamız gereken 6 aylık süre içinde evi ve arabayı elden çıkarıp gitmemizde bir sakınca var mı?
    açıkçası burada ev olması kimine göre ileriye dönük bir güvence olarak görülebilir. ben de tam tersine bu durumun oluşturduğu rahatlığın, orada yaşanacak herhangi bir olumsuz durumda "ne de olsa dönersem türkiye'de bir evim var" diyerek daha çabuk pes edip dönmeye sebep olacağını düşünüyorum.

• @guropeth forumda öyle kişiler vardı sanırım. Az cash ama ev tapusu ve araç ruhsatıyla mülakatı geçenler olmuştu. Bu arada konsoloslugun tavsiyesi: Vizeyi almadan hiçbir mülkün veya taşıtın satılmaması ve ileriye yönelik finansal aksiyon alınmaması tavsiye ediliyor. Mülakat esnadında gitmeden satıp nakte çevireceğinizi belirtebilirsiniz ve maddi değerlerini gösteren ekspertiz raporları veya sigorta raporları gibi belgeleri kanıt olarak sunabilirsiniz

• @Quillinasty selam. @crazycells in dediği gibi maddi konularda yönergeleri dikkate almakta fayda vardır. Evet 5000 usd ye onay alanlar olur gidip geçinenlerde olur ama bu hep böyle olacaktır diye birley yoktur. Sonra bir anda konsolos o gün kötü gününde olur maddi yeterliliğe sahip değildiniz der reddeder. Bu duruma düşmemek için yönerge ve kanunlar yönünde ilerlemek ve insanlara bu fikri kazımak her Zaman iyidir ve garantili olabilir... Gerisi artık şans kader kısmet...isteyen Abd ye 1 dolarlada gidebilir. 1milyon dolarlada. Hepsinin sonuçlarına katlanacak olan yine bizleriz. Vize Prosedür kısmını tamamlandıktan sonra dilediğiniz maddi seviyeyle gidilebilir. Sonuçlarını da göze almış olursunuz...

• @crazycells Söylenebilcek çok şey varda bu seviye ithamlar ve siz türkler gibi laflar içeren bir şeye dahil olmak istemiyorum, ben bilgi vermek için yazdım onada devam edeceğim. imkansız gibi gördüğünüz şeyi okuyanlara ithafen yazacağım bilgilenmek için okuyabilirsiniz buda tartışma amaçlı değildir bilgi amaçlıdır son cevabımdır iyi forumlar dilerim size. Sadece okuyan diğer ezber harici bilgi öğrenmek isteyen arkadaşlar için tekrar yazmak istediğim şey şu evet 15.000 dolar resmi rakamdır ama onla gitmeniz lazım ,o para yoksa gitmeyin demeye getirmek tamamen yalan ve aldatmacadır kesinlikle olan paranızla gidip alma ihtimaliniz oldukça yüksek.Bunuda gerçekten 15.000i olamayan birisi nasıl yapıcak derseniz konsolos karşısına geçim planıyla çıkarsa gitmek istediği eyalette tutmak istediği 3-5 adet ev kiraları yazılı şekilde internet çıktısı olabilir. Çalışma alanına göre 3-5 adet hiring sitelerinden saatlik yada yıllık ücreti bulunduran ilanların çıktılarını ve türkiyede bu alanlarda çalıştığını gösteren bir kaç adet çıktı ile 5000 değil 1000 2000 civarı ilede girmeniz mümkün. Daha öncede söyledim 15.000 'in olmadığı gibi bununda garantisi yok. Ama o parayı toplayamıyorsanızda en azından bunları yapın ki bazıları için hayal diye niterendirilen bu kart için yolunuz olsun. Sağlam bir plan tonlarca paradan daha üstün konsoloslukta bunu kesinlikle bilin. Kendi ağzından konsolos çalışanından duyduğum kelamdır en azından. Ben uydurma değil tecrübe ve birikmişlik aktarıyorum. iyi forumlar iyi okumalar.

• @roccorocco selamlar. Anlatmak istediğim zaten bu evet bir gerçek rakam var ve bu tamamlanabiliyorsa tamamlanmalı ama bu kesinlik değil bunu diyorum zaten. 1 dolarlada 1 milyonlada red yiyebilirsiniz veya kabul alabilirsiniz, maddiyatı tamamlamaya tabiki çalışın ama yapamıyorsanızda bu eksikliği giderecek şeyler yapmaktan uzaklaşmayın az önceki yazımda dediğim iş planları gibi. aşağılayıcı saçma ithamlar yerine sizin tavsiyeniz ne diye sorulsa direk zaten anlatırdım son anlattığımı. Daha öncede youtube denen platforda bir gc sürecini yaşayıp anlatan bir arkadaşa rastlamıştım yazdıktan sonra ona baktım ismi kanalın Amerika TV. Gc için para konusunda çektiği videoda benim demek istediklerimi çok iyi anlatmış zaten arkadaş konsolosluktaki insanların gerçekte nelere dikkat ettiklerini.

• @Quillinasty tamamdır aynı şeylerde hem fikirseniz birbirinizi kırmayın :)) gerginliğe gerek yok. Bazen yazılanlar söylenmek istendiği gibi anlaşılamıyor sanırım. Ondan böyle oldu. Kırmayın birbirinizi. İsteyen istediği şekilde forumdan yararlansın. Her kanal her kaynak farklı yorumlarda bulunabilir ama işin sonucu aynı yere varır.

• @roccorocco Asla bir kişiyi kırmak için birşey yazmadım yazmamda. Yanlışım olan yeri saçma ve ağır ithamlar ve ayrımcı laflar yerine yapıcı şekilde sorabilir ve eleştirebilir. Yanlışım var ise birlikte düzeltmekten zevk duyarım fakat verilen bir bilgi yada deneyimi aşağılamak siz türkler hep böylesiniz gibi bir köşeye atmak buraya yakışmıyor sadece. Zaten polemik benim için bitmiştir değicek bir konu değil okumak isteyen gerçek bilgiyi okuyup tavsiye isteyen yazabilir nasılsa gerisi boş ikimizde burda lafla atışsak kimseye bir yararı yok. Yarar sağlamak için buradayız zarar vermek için değil.

• @quillinasty Green Card için Mali Geçim Kanıtları içinde söyledi:

siz türkler gibi laflar

Bahsettiğiniz mesajda böyle bir içerik yok, bir özeleştiri var ve sizin söylediğiniz şekliyle arasında dağlar kadar fark var!!

Bu kısmını kasıtlı yazdığınızı hissettiğim için bir dış göz olarak yorum yazmak istedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@guropeth Green Card için Mali Geçim Kanıtları içinde söyledi:

daha önce vize görüşmesi yapmış kişilerin tecrübelerinden faydalanmak adına sormak istediğim bir konu var. vize görüşmesinde kendi üzerime olan arabanın güncel değerini gösteren bir ekspertiz raporu ve eşimin üzerine olan evimizin değerini gösteren belgeyi gösterip, banka hesabında kayda değer bir birikim olmadan vize almak mümkün mü?
    eğer mümkünse, vizeyi aldıktan sonra amerikaya giriş yapmamız gereken 6 aylık süre içinde evi ve arabayı elden çıkarıp gitmemizde bir sakınca var mı?
    açıkçası burada ev olması kimine göre ileriye dönük bir güvence olarak görülebilir. ben de tam tersine bu durumun oluşturduğu rahatlığın, orada yaşanacak herhangi bir olumsuz durumda "ne de olsa dönersem türkiye'de bir evim var" diyerek daha çabuk pes edip dönmeye sebep olacağını düşünüyorum.

vizeyi almadan satmayin ama aldiktan sonra satabilirsiniz.

Evet, yeterli olmasi lazim ayrintili bilgi icin yonergenin 5. sayfasini okuyabilirsiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Söylenebilcek çok şey varda bu seviye ithamlar ve siz türkler gibi laflar içeren bir şeye dahil olmak istemiyorum, ben bilgi vermek için yazdım onada devam edeceğim. imkansız gibi gördüğünüz şeyi okuyanlara ithafen yazacağım bilgilenmek için okuyabilirsiniz buda tartışma amaçlı değildir bilgi amaçlıdır son cevabımdır iyi forumlar dilerim size. Sadece okuyan diğer ezber harici bilgi öğrenmek isteyen arkadaşlar için tekrar yazmak istediğim şey şu evet 15.000 dolar resmi rakamdır ama onla gitmeniz lazım ,o para yoksa gitmeyin demeye getirmek tamamen yalan ve aldatmacadır kesinlikle olan paranızla gidip alma ihtimaliniz oldukça yüksek.Bunuda gerçekten 15.000i olamayan birisi nasıl yapıcak derseniz konsolos karşısına geçim planıyla çıkarsa gitmek istediği eyalette tutmak istediği 3-5 adet ev kiraları yazılı şekilde internet çıktısı olabilir. Çalışma alanına göre 3-5 adet hiring sitelerinden saatlik yada yıllık ücreti bulunduran ilanların çıktılarını ve türkiyede bu alanlarda çalıştığını gösteren bir kaç adet çıktı ile 5000 değil 1000 2000 civarı ilede girmeniz mümkün. Daha öncede söyledim 15.000 'in olmadığı gibi bununda garantisi yok. Ama o parayı toplayamıyorsanızda en azından bunları yapın ki bazıları için hayal diye niterendirilen bu kart için yolunuz olsun. Sağlam bir plan tonlarca paradan daha üstün konsoloslukta bunu kesinlikle bilin. Kendi ağzından konsolos çalışanından duyduğum kelamdır en azından. Ben uydurma değil tecrübe ve birikmişlik aktarıyorum. iyi forumlar iyi okumalar.

ABD'den is bularak da vizeyi alabilirsiniz, sadece ev ve arabanizin degerini gostereceginiz belgelerle de... Bunlar daha once yasandi, forumca da biliniyor, yani hicbiri orijinal fikirler degil.

Forumda baskalarinin yazdiklarina "yalan ve yanlis" imasi yaptiginiz, sadece kendi yasadiklariniza "gercek" muamelesi yaptiginiz surece yorumlariniza saygi gostermeyecegim.

• lütfen herkes birbirine yardım etmek için burada ve bu forum da bunun için var.
    Daha önce ABD vizesi alan herkes bilir. Turist vizesinde bile hiçbir şeye "kesin" diyemiyoruz. Olaylar bizim kontrolümüz ve bilgimiz dışında gerçekleşebiliyor.
    Bu sürecin matematik gibi olmadığını, herkesin 2+2=4 cevabını alamadığını ve veremediğini hep akılda tutmak gerek sanırım. Çevremizde gördüğümüz yaşananlar bize bir şeyi kanıtlar nitelikte olmamalı diye düşünüyorum.

Benim soruma gelecek olursak, work and travel tecrübem var. Daha önce orada çalıştığım işten iş teklifi istersem ve olumlu olursa bunu mülakatta göstermem nasıl olur sizce? Sonuçta work and travel'daki işler bir meslek ya da vasıf istemeyen işler. Eğer o iş yerinden resmi iş teklifim olmasa bile orada çalışma şansımın olduğunu söylemem yeterli olur mu? 15 bin doları göstermek benim için imkansız. Başka bir iş teklifi alamazsam çıkmaza düşerim diye korkuyorum. En kötü senaryoya hazır olmak gerek.

• benim 20mayisda mulakatim var ve bir ay kala hesaba para yatirp dokumani cikarttim.dokuman 3 aylik bunla ilgili bi sorun olurmu.4 kisilik bir aileyiz hesapda 130 bin tl gosterdim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kubra Green Card için Mali Geçim Kanıtları içinde söyledi:

lütfen herkes birbirine yardım etmek için burada ve bu forum da bunun için var.
    Daha önce ABD vizesi alan herkes bilir. Turist vizesinde bile hiçbir şeye "kesin" diyemiyoruz. Olaylar bizim kontrolümüz ve bilgimiz dışında gerçekleşebiliyor.
    Bu sürecin matematik gibi olmadığını, herkesin 2+2=4 cevabını alamadığını ve veremediğini hep akılda tutmak gerek sanırım. Çevremizde gördüğümüz yaşananlar bize bir şeyi kanıtlar nitelikte olmamalı diye düşünüyorum.

Benim soruma gelecek olursak, work and travel tecrübem var. Daha önce orada çalıştığım işten iş teklifi istersem ve olumlu olursa bunu mülakatta göstermem nasıl olur sizce? Sonuçta work and travel'daki işler bir meslek ya da vasıf istemeyen işler. Eğer o iş yerinden resmi iş teklifim olmasa bile orada çalışma şansımın olduğunu söylemem yeterli olur mu? 15 bin doları göstermek benim için imkansız. Başka bir iş teklifi alamazsam çıkmaza düşerim diye korkuyorum. En kötü senaryoya hazır olmak gerek.

is teklifi alirsaniz olumlu degerlendirilir. Fakat is olanagi sansini belge olmadan cok degerlendirmeyeceklerdir. ABD'de ilk aylarda nasil gecinmeyi planliyorsaniz o kaynagi gostermeniz yeterli olur. Buradaki asil sormaniz gereken soru "Green Card'i alabilmem icin ne gostermeliyim?" olmamali, "ABD'ye gelince nasil gecineceksiniz?" sorusuna cevap vermelisiniz... konsolos bunu gormek istiyor... Siz elinizden gelenin en iyisini yapip mulakata katilabilirsiniz, eger konsolosluk bunu yetersiz gorurse zaten dosyaniz reddedilmiyor, sadece mali sponsor bulmak icin size ek sure taniniyor.

• @crazycells anladım, çok teşekkür ederim, dediğiniz gibi elimden gelenin en iyisini yapıp mülakata katılıp sonucuna göre hareket etmek iyi olabilir. Mali sponsor için tanınan ek süre ne kadar oluyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kubra Green Card için Mali Geçim Kanıtları içinde söyledi:

@crazycells anladım, çok teşekkür ederim, dediğiniz gibi elimden gelenin en iyisini yapıp mülakata katılıp sonucuna göre hareket etmek iyi olabilir. Mali sponsor için tanınan ek süre ne kadar oluyor?

Tum vize sureci Eylul sonunda bitmeli. Fakat son aylarda vize sikintisi yasanabilir, size ayri bir vize ayrilmayabilir, o nedenle boyle bir durumda en kisa surede belgeleri gondermenizi tavsiye ederim.

• merhabalar.. öncelikle bu yıl ki talihlileri kutluyorum.Ben de kazananlar arasındayım. eşim ve bir çocuğumla görüşmeye gidiceğiz ve bütün döviz altın eşimin hesabın da olması bir sorun yaratırmı kendi hesabımı giderlere kullandıgımızdan eşimin hesabına birikim yaptık. orada görüşmede ''senin hesabında para yok tek eşinde var'' diye red yermiyiz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.7k

| | | |