Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ahsenaydgdu ben rulo ile pıt pıt naylonlardan alıyorum. bolbol sarıp sert kolilerle gönderiyorum. paketlemeye biraz özen gösterebilirseniz sağlam gidecektir. Kargo fiyatları biraz fazla çıkabilir ağır olacağı için shipentegradan fiyat alabilirsiniz. amerikaya 3 gün gibi bir sürede gidiyor.

• @discotech shipentegra ile gönderebilirsiniz . Facebookta etsy türkiye mikro ihracat grubuna üye olup bir bakın. shipentegra ve kargomixle anlaşma yaptılar 500 gram altı ürünler 9 - 250 gram altı 7 dolar gibi birşeydi. ( lunismedya facebook grubunun shipentegradaki indirim kodu . üye olurken bu kodu vermeniz gerekiyor.
    Benim ürünler hep büyük olduğu için 25 doların altında kargo ödemedim ama 3 günde gitmesi gerçekten çok iyi. dhl ve tnt ile çalışıyorlar. kendi sitelerine girdiğimde bu şirketlerin çok astronomik rakamlar çıkıyor.
    onun dısında amerikada amazon deposuna ürün göndermek vs. konularda bilgim yok malesef.

• şu an amazonda nasıl bir ticaret mümkün dür acaba?

• Amazon'un FBA sistemi, küçük çaplı şirketler ve girişimciler için Amerika'da e-ticaret yapma konusunu oldukça kolaylaştırdı. Sistem aslında görseldeki gibi işliyor. alt metni

Amazon'da satış yapmak birkaç basit adımdan oluşuyor. Amerika'ya gitmenize bile gerek kalmıyor. Buradan detaylı bilgi edinebilirsiniz. Tüm girişimcilere başarılar!

• Bende e ticaret düşünüyorum ama pek çok bilgiye sahip degilim . E ticaret nasıl yapılır yada ne strateji izlenir bilemiyorum .
    Araştırma yapıyorum bir web sayfası buldum baya yardımcı oldu bana bılgılenmemde linkini bırakıyorum araştırmak ısteyen arkadaşlar olursa tıklayıp okuyabilirler

• Merhaba arkadaslar amazon icin virginia eyaletinde muasebeci ariyorum bildiginiz kimse varmi yerli yada yabanci ?

• merhabalar,
    helium10, viral launch, keepa, jungle scout yazılımlarını ortak kullanıyoruz. normalde çok pahalı yazılımlar bilirsiniz. bu şekilde kişi başı 50 tl ye geliyor. katılmak isteyen olursa buradan veya whatsapptan yazabilirsiniz. 05510674793. fba, drop, ra her çalışma şekli için ihtiyaç

• Amerika'dan Türkiye'ye elektronik ürün sipariş etmem lazım. Amazon dışında nereden yapabilirim.

• @UgurOral, içinde söyledi: Amazon'da E-Ticaret düşünenler

Amerika'dan Türkiye'ye elektronik ürün sipariş etmem lazım. Amazon dışında nereden yapabilirim.

Yani Bir çok site var ebay gibi ama siz daha ucuz vs diyorsanız amerikadan iste gibi siteler var oraya iş gezisi normal geziye gidenler belirli anlaştığınız fiyata getiriyor

• @kemalcapanoglu ebay'da olmaz aslında yazmayı unutmuşum.
    Wallmart bestbuy gibi yerler göndermiyor sanırım. Buna benzer siteler lazım
    Teşekkürler

• @UgurOral, içinde söyledi: Amazon'da E-Ticaret düşünenler

@kemalcapanoglu ebay'da olmaz aslında yazmayı unutmuşum.
    Wallmart bestbuy gibi yerler göndermiyor sanırım. Buna benzer siteler lazım
    Teşekkürler

Oraların buna girişeceğini sanmıyorum zaten en ucuzu satan Bi yer kaldı ki oradan birine aldırın dicem ama bu seferde Türk ise farkını koyar gene işler Bi tanıdığınızın olup blackfriday gibi Bi anda denk getirip size kargolatması en güvenilir yol olur (=

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Forumun da üyesi olan kişi adım adım her bir ayrıntıyı detaylı anlattığı videosu

• Merhaba greencard talihlisi oldum. Amazon usa-canada arasında dropshipping yapıyorum. Bu işimi resmileştirmek istesem mantıklı bir karar olur mu? DS260 formuna girmedim fakat amazon kazancım olduğundan amerikada banka hesabım da var. Bunları göstermem iyi mi olur? Eğer konu hakkında deneyimli veya yardımcı olacak birisi varsa çok sevinirim.

• @bestonway merhaba telegram grubunda da bundan bahsettiyseniz aradığım msjsizin msjinizdi sanırım. Ben de amazonda bireysel satıcı olmayı düşünüyorum henuzegitim falan almadım aslında işini büyütmüşüm guvendigimiz birileri oglumla caliscak ama onun 18 olmasına bi kaçayım var bu sebepten hesabı benim adıma açmayı teklif ettiler ama ben çekiniyorum green card talihlisi olduğumdan vergi ödemesi beyanı falan nasil oluyor bununla ilgili mülakatta sorun yasariyim vs siz bilgi edinebildiniz mi

• Merhabalar , Amerikada Amazon uzerinden satis yapmak ile ilgili bizde esimle bu isi yapmayi dusunuyoruz. Oncelikle birkac soru sorumuz var Biz Turkiyeden urun getirip Amazon uzerinden satis yapmayi dusunuyoruz bunun icin Abdde sirket kurmamiz gerekiyor mutlaka degil mi bu sirket turu LLCmi oluyor acaba bir de burada bu islemleri danisman sirketler mi yapiyor yoksa arastirarak kendimiz de yapabilir miyiz aylik muhasebe masraflari henuz daha satis yapmadan ilk aydan itibaren cikar mi burada aylik kendimiz muhasebe tutabilir miyiz bu surecler biraz karisik geldi ilk adimlarda.Destekler icin cok tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@janedns forumda bu işi yapan hatta deposu olan aile üyemiz var. onunla irtibata geçebilirsin. @Bülent-Durmuşoğlu acaba buraya da bakar mısın @denizci10 buraya da bir parmak atar mısın

• ⭐⭐⭐

@janedns, içinde söyledi: Amazon'da E-Ticaret düşünenler

Merhabalar , Amerikada Amazon uzerinden satis yapmak ile ilgili bizde esimle bu isi yapmayi dusunuyoruz. Oncelikle birkac soru sorumuz var Biz Turkiyeden urun getirip Amazon uzerinden satis yapmayi dusunuyoruz bunun icin Abdde sirket kurmamiz gerekiyor mutlaka degil mi bu sirket turu LLCmi oluyor acaba bir de burada bu islemleri danisman sirketler mi yapiyor yoksa arastirarak kendimiz de yapabilir miyiz aylik muhasebe masraflari henuz daha satis yapmadan ilk aydan itibaren cikar mi burada aylik kendimiz muhasebe tutabilir miyiz bu surecler biraz karisik geldi ilk adimlarda.Destekler icin cok tesekkurler

Öncelikle ben bir kaç bilgi ileteyim, arkadaşlar hatam varsa düzeltir,
    Amerikada kurduğun şirketle amazon da hesap açtığında amazon Amerikada bulunma sebebini sorgular yani greencard mı var yada yasal statüdemisin, eğer yasal bir statü de kalıyorsan bununla ilgili bir sorun yok ancak turist vizesiyle gidip şirket kurup başvuru yaptıysan kabul görmeyecektir. Belki E2 başvurusu yapar ve bu evrağı yüklersen kabul görebilir ama net değil.
    Muhasebeyi de kendinde yapabilirsin aldığın faturalar satış faturaları ve amazon komisyonlarını sakladığın sürece ve tavsiyem bunları bir excel de alım satım komisyon ve net kar gibi bir tablo da birleştirdiğinde kendi vergi beyanında zorlanmazsın gibi geliyor.
    Amerikada şirketi bildiğim kadarıyla kendin kurabiliyorsun ama devletle aranda tampon bir urgent lar oluyor adını unuttum şuan kendi şirketimi kapadığımdan ancak bu adamlara yılda bir kere 100 küsür dolar veriyorsun ve işlemleri hallediyorlar.
    @Bülent-Durmuşoğlu ve @denizci10 da detaylı bilgi vereceklerdir.
    eğer bir yasal statüye geçiş yapmak istiyorsanız Bülent Bey in deposu var o konu da ayrıca bilgi verecektir.

• ⭐⭐⭐⭐

https://yesilkartforum.com/forum/topic/5963/amazon-için-hazır-depo

Amazon için hazır depo ve ofis mevcuttur. Amazon üzerinden E2 almak isteyen arkadaşlar yukarıdaki başlığı inceleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐

@janedns Merhaba. bildiğim kadarıyla yardımcı olayım. Eğer ki şirket kurup satış yaparsanız ileride E2 ye gitme ihtimaliniz de var. Bu konuda birçok danışmanlık veren firmalar ve avukatlar var. Dilerseniz özelden size bilgilerini de verebilirim.

• ⭐⭐⭐

@denizci10 abi mesela diyelim bu yola girdik belli bi ciro yaptık vs vs. E2 başvurusuna hazır hale geldik konsolosluk zaten işin international diyip red vermez mi? Su olay bi türlü aklıma yatmıyor geçenlerde youtubedan belki 20-30 video izlemişimdir ama bi türlü aklıma yatmıyor sürekli soru işareti ile kalıyorum. Bu yolla giden örnekler varmı bildiğin?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

38

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |