Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amazon'da E-Ticaret düşünenler

• iyi de arkadas, urun Cin den gelip New York limanina indikten sonra tax ve customs islemlerini nasil hallediyorsunuz? brokerla mi calisiyorsunuz? tax, transportation, broker fee alis fiyatina eklendikten sonra haki bokunu oduyor mu bu cin isi urunlerin? ne tip urunler getiriyorsunuz cinden? acik acik yazin da ogrenelim, oluyorsa bu isler biz de nasiplenelim dimi yani 🙂

• @hasbelkader, içinde söyledi: Amazon'da E-Ticaret düşünenler

iyi de arkadas, urun Cin den gelip New York limanina indikten sonra tax ve customs islemlerini nasil hallediyorsunuz? brokerla mi calisiyorsunuz? tax, transportation, broker fee alis fiyatina eklendikten sonra haki bokunu oduyor mu bu cin isi urunlerin? ne tip urunler getiriyorsunuz cinden? acik acik yazin da ogrenelim, oluyorsa bu isler biz de nasiplenelim dimi yani 🙂

Çinden logistic firmasıyla "door delivery" option seçerseniz Amazon FBA depoya sizin urununuz hersey halledilmiş şekilde teslim edilir. Hiçbir vergi ..vs uğraşmazsınız. Yalnız ürünü Çin'den alırken etiket işini nerede hallledeceğinizi ayarlamalısınız. Ya üreticide ya da "forwarder" da yaptırabilirsiniz.

Ürün araştıran arkadaşlar eğer ABD'de yaşıyorsa mutlaka alibaba.com dan urun search ederken "USA producer" veya "USA delivery" olarak ararlarsa ürünü ABD'de depo eden toptancıdan direkt alma imkanı bulabilirler.

• @Yavuz-Kaya, içinde söyledi: Amazon'da E-Ticaret düşünenler

@TheWinner2020 çok teşekkür ederim bilgiler için.peki ödeme kısmınıda biliyorsanız aydınlatırmısınız?Örneğin Türkiyede iken ben Gittigidyor ve N11 de yurtiçi kargo ile gönderim yapıyordum.Ödemelerim aylık oluyordu.Sonra artan maliyetler açısından sonra sürat kargoya geçmiştim.Günlük ödemeye bsşlamıştım.Abd de nasıl işliyor bu süreç peki?Teşekkür ederim.

Ödemeyi ya label alırken PayPal ile anında ödüyorsunuz. Ya da FEDEX gibi bazı kargolar sizin Ebay account üzerinden charge ediyor.

• @TheWinner2020, içinde söyledi: Amazon'da E-Ticaret düşünenler

@hasbelkader, içinde söyledi: Amazon'da E-Ticaret düşünenler

iyi de arkadas, urun Cin den gelip New York limanina indikten sonra tax ve customs islemlerini nasil hallediyorsunuz? brokerla mi calisiyorsunuz? tax, transportation, broker fee alis fiyatina eklendikten sonra haki bokunu oduyor mu bu cin isi urunlerin? ne tip urunler getiriyorsunuz cinden? acik acik yazin da ogrenelim, oluyorsa bu isler biz de nasiplenelim dimi yani 🙂

Çinden logistic firmasıyla "door delivery" option seçerseniz Amazon FBA depoya sizin urununuz hersey halledilmiş şekilde teslim edilir. Hiçbir vergi ..vs uğraşmazsınız. Yalnız ürünü Çin'den alırken etiket işini nerede hallledeceğinizi ayarlamalısınız. Ya üreticide ya da "forwarder" da yaptırabilirsiniz.

Ürün araştıran arkadaşlar eğer ABD'de yaşıyorsa mutlaka alibaba.com dan urun search ederken "USA producer" veya "USA delivery" olarak ararlarsa ürünü ABD'de depo eden toptancıdan direkt alma imkanı bulabilirler.

Eğer Tr'den ürün alacaksanız, amazon FBA'ye kargo iş yapan kargomix.com gibi birkaç kogistic firmasını tavsiye ederim. Aynı Çinden olduğu gibi Tr'den direkt amazon depoya gonderiyorlar. FEDEX, UPS, DHL gibi express cargo firmalarıyla. Ben ABD'deki FEDEX'te hesap açıp teklif istedim daha uygun geldi bilginize. Tabi ABD firmam üzerinden teklif talep ettim.

@TheWinner2020, içinde söyledi: Amazon'da E-Ticaret düşünenler

@hasbelkader, içinde söyledi: Amazon'da E-Ticaret düşünenler

Eğer Tr'den ürün alacaksanız, amazon FBA'ye kargo iş yapan kargomix.com gibi birkaç logistic firmasını tavsiye ederim. Aynı Çinden olduğu gibi Tr'den direkt amazon depoya gonderiyorlar. FEDEX, UPS, DHL gibi express cargo firmalarıyla. Ben ABD'deki FEDEX'te hesap açıp teklif istedim daha uygun geldi bilginize. Tabi ABD firmam üzerinden teklif talep ettim.

Şayet çok daha buyuk montanlı gonderim yapacaksanız o zaman parsiyel veya full konteynr olarak gemi ile yollayacaksınız. TR'den yaklaşık 1 ay sürüyor ürünün depoya girmesi. Gümrük çok problem olmuyor. Urunun cinsine göre . Bazı ürünlerde vergi de yok.

• @TheWinner2020 çok güzel bilgiler paylaşıyorsunuz.Peki Tr den getirilen ürünlerin gümrüklendirme yapılırken vergilendirme oranlarını gösteren bir link ya da ulaşabileceğimiz tablo varmıdır?nereden ulaşabiliriz,?Bir de ben alibabanın abd de mevcut bir deposu olduğunu duydum.Aslı varmıdır?

• Benim sıkıntım ürünü tedarik edecek devamlı yerel büyük toptancı arıyorum.Örnek ben NC-Charlotte yım.Lakin online dışında şehir içinde böyle büyük ürün tedarik edebileceğim ya da yeni ürün bulabileceğim yer bulamadım..

@TheWinner2020 çok güzel bilgiler paylaşıyorsunuz.Peki Tr den getirilen ürünlerin gümrüklendirme yapılırken vergilendirme oranlarını gösteren bir link ya da ulaşabileceğimiz tablo varmıdır?nereden ulaşabiliriz,?Bir de ben alibabanın abd de mevcut bir deposu olduğunu duydum.Aslı varmıdır?

Böyle bir tablo bulamazsınız. Ancak alacağınız ürünün GTİP no'sundan US Custom web sitesinden araştırma yaparak bunu öğrenebilirsiniz. Bence öncelikle vergi konusuna yoğunlaşmak yerine satış stratejisi belirlemek için çalışmalısınız. Yani, DropShipping mi? Retail Arbitrage mı? Online Arbitrage mı? Private Label mı?

Benim sıkıntım ürünü tedarik edecek devamlı yerel büyük toptancı arıyorum.Örnek ben NC-Charlotte yım.Lakin online dışında şehir içinde böyle büyük ürün tedarik edebileceğim ya da yeni ürün bulabileceğim yer bulamadım..

Siz amazona yeni mi başlıyorsunuz? Bu konuda gerekli araştırmayı yaptınız mı? Büyük toptancı derken nasıl bir ürün düşünüyorsunuz? Marka ürünler ise, amazonda satmanız zor. Çünkü yetki belgesi gerekir. Amazon best seller ürünleri araştırın bunlardan çok satıcısı olanlarını hedefleyip tedarik yolunu araştırabilirsiniz.

• @Yavuz-Kaya alibaba.com satıcılarından bazıları ABD'de depodan ürün gonderebiliyor. Menuden ship from USA seçerseniz bunları görürsünüz.

• @TheWinner2020 Abd de yeni başlayacagım.Tr de basarılı satıcı olarak yıllardır e ticaretle uğrasıyordum.Buradaki mevcut iş akışını tam olarak bilmek istediğim için soruyorum.Çok teşekkür ederim

Retail Arbitrage düşünüyorum aslında.Tr den ithal getirmek istediğim ürünler var.Daha çok baharat üzerine(aktar)burada satabileceğimi düşünüyorum.Buradaki ürünler kısıtlı.Aslında çekindiğim konular da var.Sonuç da gıda takviyesi onlarda var.Fakat burada bazı ürünler otc olarak adlandırıldığı için Fda kurumubub onayı olmsdan da satış yapabilirmiyim bilmiyorum...

• dur uyandırma milleti 😃

@TheWinner2020, içinde söyledi: Amazon'da E-Ticaret düşünenler

Retail Arbitrage düşünüyorum aslında.Tr den ithal getirmek istediğim ürünler var.Daha çok baharat üzerine(aktar)burada satabileceğimi düşünüyorum.Buradaki ürünler kısıtlı.Aslında çekindiğim konular da var.Sonuç da gıda takviyesi onlarda var.Fakat burada bazı ürünler otc olarak adlandırıldığı için Fda kurumubub onayı olmsdan da satış yapabilirmiyim bilmiyorum...

çok zor bir ürün seçmişsniz

• @tash, içinde söyledi: Amazon'da E-Ticaret düşünenler

dur uyandırma milleti 😃

bence hepimiz uyanalım bu piyasada hepimize ekmek var

• @TheWinner2020 Teşekkür ederim.

• @TheWinner2020 zor olduğunun farkındayım fakat.Tr de Hali hazırda tum alt yapım ve ürün tedarik edebilecek firmalarla bağlatılarım olduğu için düşünmustum.ayrıca ürün yelpazesi ve kar marji çok yüksek aslında..Burayi daha tam bilmiyorum.Yeniyim..😊

• @TheWinner2020 bu bilgiler cok iyi oldu. Tesekkurler. Bu Amazon olayina daha farkli bakiyorum simdi. Anladigim kadariyla urun icin teklif alirken door deli secenegi ile teklif alinirsa bu is icin toptan paket bir fiyat (urun + transportation +tax + US transportation) almis olunur ve isin karlilik durumu daha net gorulur. Benim simdiye kadar kafamda urunun Cin den cikip Amazon depoya kadar getirilmesindeki asamalar hep flu idi. Senin bu anlattigin sekilde maliyetler konusunda belirsizlik ortadan kaldirilmis oluyor. Etiketleme isi de duruma gore tahminlenerek ilave edilir ya da bu fiyatin icine dahil edilir. Daha sonra da Amazon a odenecek masraflar ilave edilerek urunun birim mal olus fiyati ve satis fiyati belirlenir. Door deli seklinde fiyat teklifi almak kafama yatti.

Ancak urun faturasi uzerinde ismimiz yazacak. Gumrukte bir sorun cikarsa urunun sahibini ararlar herhalde, oyle degil mi?

• @Yavuz-Kaya Ben ABD'deyken sunu gordum: bazı Türk öğrenciler Costco gibi ucuz marketlerden bulduğu ürünü amazonda satıp harçlığını çıkarabiliyorlar ilginç. Basit ama iş gören çözümlere ödaklanmalı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |