Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amazon'da E-Ticaret düşünenler

• @Bahadır-Kaplan, içinde söyledi: Amazon'da E-Ticaret düşünenler

amazonda bişeyler satmaya yeni başlayan biri olarak tavsiye ederim ve hatta tüm online platformlara bakmalarınıda tavsiye ederim sermaye az veya çok olabilir amerikada çok ciddi online ticaret imkanları var değerlendirmelerini tavsiye ederim.

Ben bunları denedim. Maliyetleri ayda 100 dolarlar civarı.. Jungle Scutt, Helium10 gibi programlar.. Cok faydalı oluyor . Ozellikle satılacak urun bulma , yeni urun listeleme, keyword çalışmaları, bakımından katkı saglıyor. Ücretsiz deneme surumu kullanabiliyorsunuz. Sonra iptal edersiniz.

• Rica ederim , dediğiniz doğru , türkiyedeki amazonda söyle bir durum vardı. ürünün barkod numarasıyla satışa sunuyordunuz (bazı ürünlerin barkodu tutmayabiliyordu avrupa tr farklı olduğu için ) ve ürün fatura ibrazı zorunlu oluyordu. ben o süreçten geçirdim bazı ürünleri. Piyasada bulunmayan ürünler olduğu için sorun yaşamadım ancak ilk başlarda n11 gibi kitlesi olmadığı için zaman kaybı oldu benim için. Birde amazon listesinde olmayan ürünler olduğu için inceleme süreci yeni gtn barkod vs hatırlamadığım terimlerin belirlenmesi gerekti ve uğraşamadım açıkçası 🙂 Amazontr ilk çıktığında kullanmaya çalışanlardanım yani . Ancak Amerikadaki amazonun ciddi kitlesi var ve gidince zmanımı oraya aktarmayı düşünüyorum. Koleksiyon ürünlerini ebay - etsy , geri kalanları amazon. Etsy de satışı olan bir site es geçmemek lazım.

• @Oktay-İbiş Antika ve yeni halı kilim vb . gora 🙂 ciddiyim talep var

• @srhnkskn TR için şahıs şirketi kurmanız lazım. Sahibinden.com gibi değil malesef

• Peki amozondan şatış yapıyorsunuz, 300 ürün satıla sundunuz ve 100 tanesi satıldı ve 200 tanesi uzun süredir satılmıyor, büyük ihitimalle ürünün modası geçti diye düşünelim. Amazonun deposunda bu ürünler gereğinden fazla kalırsa bir hizmet bedeli alıyor mu yoksa geri mı iade ediliyor.

• Konuya hakim olmamakla birlikte aylık bir hizmet bedeli aldığını biliyorum amazon un. Bedeli ödemezsenizde google a yazdığımda böyle bir bilgi çıktı.

• @Concorde, içinde söyledi: Amazon'da E-Ticaret düşünenler

Peki amozondan şatış yapıyorsunuz, 300 ürün satıla sundunuz ve 100 tanesi satıldı ve 200 tanesi uzun süredir satılmıyor, büyük ihitimalle ürünün modası geçti diye düşünelim. Amazonun deposunda bu ürünler gereğinden fazla kalırsa bir hizmet bedeli alıyor mu yoksa geri mı iade ediliyor.

aylık storage fee kesiyor cok fazla degil... Isterseniz siz geri çekebilirsiniz. Amazon FBA depo kullanmanın bir diğer avantajı da; Etsy ve ya Ebay gibi baska platformlarda yaptıgınız satıstan sonra urunu alıcıya amazon uzerinden kargolayabilirsiniz.

• @TheWinner2020 bedeli ödememek diye bir şey yok. Kredi kartınızdan keserler hemen.

• @TheWinner2020 bu çok iyiymiş

• Ticaretin tamamen arz-talep dengesi üzerine yapilmasi gerektigine inaniyorum. Piyasada talebi olmayan hic bir ürün belli bir süreden sonra pazarda duramaz. Piyasadaki her ürün ya talep gördüğü icin ya da talep gormeyi beklediği (belli bir sureligine) satışta bekliyordur. Piyasada olmayan bir ürün demek o bolgede (simdilik) talebi olmayan urun demektir ve haliyle bence vakit ve nakit kaybi nispeten daha yüksek üründür. Yeni bir seyler sunmak icin yeteri kadar vaktiniz nakdiniz ve enerjiniz varsa, biraz da sans faktorunu arkaniza alabilirseniz uzun vadede cok iyi isler cikarabilirsiniz. Amerikaya yeni tasinmis/tasinacak birinin piyasada olmayan bir ürünü Amazon’da satisa koymasinin baslangic icin sahsen dogru bir adim olmadigini dusunuyorum.

• yanlış aktarmış olabilirim piyasada olmayan ama talebi olan bir ürün diyelim o zaman piyasası olmayan ürün değil yani. türkiye için konuşuyorum sizin gördüğünüz birçok ürün zaten n11 de toptancılar tarafından 10 kuruş 20 kuruş karla hatta zararına satılmakta (malesef para aklama) ben ana bayiyi aradan çıkarıp fabrikasıyla görüşsem bile fiyatlar bu şekilde. kıyafet piyasasında durum ne bilmiyorum. kilit ürün bulmazsanız satış yapamazsınız. Ya kendi ürününüzü yaratacaksınız ayda kilit ürün bulacaksınız. Mandal örneğinde olduğu gibi.

• olarak ürün fotoğrafı ve açıklama size özel olmalı. 18 liraya sattığım ürün 8 liraya satılmakta ve satıcı benden daha uzun süredir satmakta ve sadece 2 yorumu var girdiği stoğuna baktığımda sadece 12 adet satılmış gözükmekte, bende 28 adet yorum var yaklaşık 250 adet falan satıldı.

• @TheWinner2020 Yani Amazon kendisini (kendi sitesi dışında satışlar için) depo olarak kullanmamıza izin veriyor mu tam anlayamadım. Konuyu öğrenip gider gitmez uygulamayı isteyen biriyim ama bu dediğiniz pek mantığıma uygun gelmedi. Ama dediğiniz gibi diğer satış platformlarını san eş zamanlı kullanmak çok mantıklı.

• Bu başlık çok iyi olmuş gerçekten. Bende henüz mülakatı tarihini bekleyen biriyim. Ancak oraya gitmeden önce bu konuyu öğrenip gider gitmez uygulamak istiyorum. Hatta bir arkadaşın dediği gibi yükte hafif pahada ağır bir ürün tespit edip Amerika ya gitmeden önce buradan alıp öyle gitmeyi düşünüyorum (Türk lirası ile alıp dolar olarak satmak gerçekten mantıklı)
    Herkesten ricam özellikle Amazon, esty gibi sitelerde tecrübesi olan dostlar sistemlerinden bu başlık altında bahsederler ise bize büyük ışık tutmuş olurlar.

• @ata_ksk kiyafet isi biraz karmaşık. Hazir giyim cok genis ve her zaman her yerde talep alinabilecek bir sektor. Malum, turkiye bir tekstil ulkesi ve hem Lira’nin Dolar karsisindaki durumu, hem iscilik ve hammaddenin avrupa ve amerikaya gore daha ucuz, kalitenin afrika ve ortadoguya nazaran daha iyi olmasi, hem de uzakdogunun kotu sohreti ve uzun termin sureleri ile ticaret savaslarinin odaginda olmasi gibi lehimize olan birden fazla done var.
    Turkiyedeki satis fiyatinin %15-20 altindaki rakamlara her türlü giyim urununu temin etme imkanim var ve kismet olursa amazonda bu isle ciddi anlamda ilgilenmeyi dusunuyorum simdilik sartlarin biraz daha olgunlasmasini bekliyorum

• @salih2825 evet amazon depodan sadece amazondan satın alan musteriye degil istediğiniz adrese gonderebilirsiniz. Yani manuel adres girisiyle kendiniz order acabilirsiniz

• @TheWinner2020 sadece amerika degil turkiye disinda yok.bende dil olmadigi icin bi sure beklemem gerek .cunku dil olmadan cok zor olacak.

• Herkese merhabalar,Benim abd de bulunanlar için sorum olacaktı.,Örneğin amazon dışında ebay vs.sitelerden satış yaptığımızı varsayalım.,en uygun kargo maliyeti hangi firma ya da kurumdan yapmak mantıklı olur?US post servise,Fedex,Ups,..?özellikle maliyet+Sorunsuz ulaşım birlikte değerlendirilecekse..bilgisi olan varsa lütfen yazabilir mi?Özellikle return lerde ıd verme işlemi vs ..nasıl yapılıyor?toplam maliyet..ödeme periyodik mi?anlık mı?teşekkür ederim.Yeni başlamak isteyen biri olarak öğrenmeye çalışıyorum.

• @Yavuz-Kaya, içinde söyledi: Amazon'da E-Ticaret düşünenler

Herkese merhabalar,Benim abd de bulunanlar için sorum olacaktı.,Örneğin amazon dışında ebay vs.sitelerden satış yaptığımızı varsayalım.,en uygun kargo maliyeti hangi firma ya da kurumdan yapmak mantıklı olur?US post servise,Fedex,Ups,..?özellikle maliyet+Sorunsuz ulaşım birlikte değerlendirilecekse..bilgisi olan varsa lütfen yazabilir mi?Özellikle return lerde ıd verme işlemi vs ..nasıl yapılıyor?toplam maliyet..ödeme periyodik mi?anlık mı?teşekkür ederim.Yeni başlamak isteyen biri olarak öğrenmeye çalışıyorum.

Merhaba . Ebay in kendi anlaşmalı olduğu kargo firmaları var satış yapınca shipping label alıyorsunuz Ebay'den . Bu daha uyguna geliyor. En uygunu tabi ki USPS oluyor genelde...Bir de bazı shipping programları var e*ticaret hesabınıza entegre ile çalışıyor ve tüm alternatifleri görebiliyorsunuz. Ama bence Ebay'de kendi hesabından almak daha iyi. Amazon FBA kullanıyorsanız tüm alernatif kanallardan satışlarınızda da müşteriye amazon kargo ile gönderebilirsiniz amazon seller centre hesabınızdan. Ancak giden pakette amazon badge olacak tabiki bu sakınca olabiliri müşteriniz için.

• @TheWinner2020 çok teşekkür ederim bilgiler için.peki ödeme kısmınıda biliyorsanız aydınlatırmısınız?Örneğin Türkiyede iken ben Gittigidyor ve N11 de yurtiçi kargo ile gönderim yapıyordum.Ödemelerim aylık oluyordu.Sonra artan maliyetler açısından sonra sürat kargoya geçmiştim.Günlük ödemeye bsşlamıştım.Abd de nasıl işliyor bu süreç peki?Teşekkür ederim.

• Amazonda satışa koyduğum ürün ile ebay dekiler farklı o yüzden alternatif en uygun delivery yapacak kurum arıyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

40.7k
Users

4.4k
Topics

423.9k

| | | |