Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba , biz de cok sukur bir bosanma durumu yok. Ama evlenmeden 5 yil once aldigim evimi, North Carolina da suan satmak istiyorum. North carolina is not a community property state diyo ki bunu evlenirken de burdaki bir avukata teyit ettirmistim. Simdi satarken emlakcilar bana ya feragatname imzalat yoksa 50-50 yada ikiniz adina satis sozlesmesi yapmamiz lazim dedi. Pzt avukatlari tekrar aricam ama
    Bi bilgisi olan var mi? Sacmaliyorlar umarim ...

• @crazycells merhaba,acil bir durumum var yardımcı olursanız sevinirim ABD ye 6 ay önce Turist vizesi ile geldim Eşimle tanışıp 90 gün sonunda ciddi bir evlilik yaptım evlendiğim eşimin evinde kalıyordum ama eşimle tartıştım ve bu Carona dan dolayı da evden kovdu emigrationa İ-130 ve 485 formunu ve tüm belgeleri gönderdik .ve şu an ne yapacağımı bilmiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz ...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isa, içinde söyledi: ABD'de boşanma işlemleri

@crazycells merhaba,acil bir durumum var yardımcı olursanız sevinirim ABD ye 6 ay önce Turist vizesi ile geldim Eşimle tanışıp 90 gün sonunda ciddi bir evlilik yaptım evlendiğim eşimin evinde kalıyordum ama eşimle tartıştım ve bu Carona dan dolayı da evden kovdu emigrationa İ-130 ve 485 formunu ve tüm belgeleri gönderdik .ve şu an ne yapacağımı bilmiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz ...

gecmis olsun, evliliginizi sona erdirmeyi mi dusunuyorsunuz?

• @maranty Sukran Travel arayin. Oglu NJ de avukattir. Bosanma konusunda size uygun bir avukat tavsiye edebilir. # (856) 461-2000

• Merhaba,
    Annem amerikada evlenmişti fakat şuan kendi mutsuz. Boşanmak istiyor. 2 yıllık greencard mevcut. Nasıl bir yol izlemeliyiz ? Yardımlarınızı bekliyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@snjper, içinde söyledi: ABD'de boşanma işlemleri

Merhaba,
    Annem amerikada evlenmişti fakat şuan kendi mutsuz. Boşanmak istiyor. 2 yıllık greencard mevcut. Nasıl bir yol izlemeliyiz ? Yardımlarınızı bekliyorum

ABD'de bosanma islemlerine eyalet mahkemeleri bakiyor ve eyaletten eyalete dava acma sartlari degisebiliyor.

Annenizin yasadigi eyaletteki resmi sureci eyalet sitelerinden arastirin, eger iki taraf karsilikli anlasiyorsa direkt basvuru yapabilirler diye dusunuyorum; ama anlasma yoksa o durumda bir bosanma avukatiyla calisip davayi baslatmak en makulu olur.

Green Card'i hangi yolla almisti? Evlilik ile mi?

• @crazycells K1 vizesiyle evlendi. Virginiadayız şuanda.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@snjper, içinde söyledi: ABD'de boşanma işlemleri

@crazycells K1 vizesiyle evlendi. Virginiadayız şuanda.

Eyalet eyalet sartlari bilemiyorum maalesef, onu sizin arastirmaniz gerekiyor.

Fakat dediginiz durumda iki ayri problem var... Biri bosanma, digeri ise annenizin gocmenlik durumu... Evlilik uzerinden 2 yili gecmediyse, Green Card yenilenme asamasinda esi kendisine sponsor olmak istemeyecektir, bu durumda ayrica kosullu Green Card'in kosulundan kurtulmak icin kendisi basvuru yapmali. Eger evlilik iyi niyetle yapildiysa ve bunu gosterebilirseniz Green Card'in kosulunu kaldirmak genelde problem yaratmiyor. Bu konudaki bilgileri su baslikta bulabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/307/green-card-yenileme-ya-da-degistirme-i-90-kaybolma-calinma-veya-i-751-i-829-kosul-kaldirma

Fakat bosanma sureciyle gocmenlik sureci birbirinden bagimsiz ilerleyecek.

• Merhabalar 1 yıldan fazla süredir Newyorkta amerikan vatandaşıyla evliyim. Eşimin beni aldattığını öğrendim, bundan birkaç ay öncede evi terketmişti. Şuan ayrı yaşıyoruz çok tartışmalar yaşadık ve yıprandım. Kendisinin psikolojik rahatsızlığı olduğunu düşünüyorum ve yoğun bir şekilde uyuşturucu kullanıyor. Bazen beni tehdit ediyor bazen barışmak istiyor. Henüz mülakatımız olmadı ve kafam çok karışık ne yapacağımı bilmiyorum bu işi mahkemeye götürsem sonuç alabilir miyim çünkü elimde bir gc yok sadece advance parole kartım bulunuyor. Beni aldattığına dair ve uyuşturucu kullandığına dair sosyal medyadan bazı fotoğraflar var ve mesajlarımız var. Nasıl bir yol izlemem gerek lütfen yardım edin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hesapuser, içinde söyledi: ABD'de boşanma işlemleri

Merhabalar 1 yıldan fazla süredir Newyorkta amerikan vatandaşıyla evliyim. Eşimin beni aldattığını öğrendim, bundan birkaç ay öncede evi terketmişti. Şuan ayrı yaşıyoruz çok tartışmalar yaşadık ve yıprandım. Kendisinin psikolojik rahatsızlığı olduğunu düşünüyorum ve yoğun bir şekilde uyuşturucu kullanıyor. Bazen beni tehdit ediyor bazen barışmak istiyor. Henüz mülakatımız olmadı ve kafam çok karışık ne yapacağımı bilmiyorum bu işi mahkemeye götürsem sonuç alabilir miyim çünkü elimde bir gc yok sadece advance parole kartım bulunuyor. Beni aldattığına dair ve uyuşturucu kullandığına dair sosyal medyadan bazı fotoğraflar var ve mesajlarımız var. Nasıl bir yol izlemem gerek lütfen yardım edin.

Gecmis olsun. Onemli olan evliliginizin iyi niyetle yapilmis olmasi ve sizin bunu kanitlarla gosterebilmeniz.

Isterseniz bir gocmenlik avukatiyla durumunuzu tartisin. Henuz Green Card almamis olmaniz kotu olmus, ama evlilik resmen yapilmis ve herhangi bir bosanma davasi da yok henuz, o nedenle bence cikar bir yol bulmaniz mumkun.

• Baska bir postta bahsettigim gibi, Turkiye'deki esime bosanma evraklarini gonderdigimiz hafta US elcilikleri kapandigi icin, surec kesintiye ugradi.
    Avukatim biraz arastirmis ve su bilgiye ulasmis:

"If the documents and its attachments which are requested for service under the article 5/1 of the Convention are preapared in Turkish or that a translation in Turkish be attached with the original documents, The Chief Public Prosecutor's Office perform the service via post offices in accordance with our domestic law. In such a case, documents may also be served against the addressee’s will, so this method is generally demanded."

Turkiyedeki burokratik sistemin yavasligini dusununce, bu surec yillar alabilir. Yaniliyor muyum?

• Merhabalar
    Bir türk vatandaşı bir erkeğin abd varandaşı bir hanımla( florida da evlilik yapılmış) 30 yıllık evliliği var. Son 5 yıldır ise ikametgahları tayland da gözüküyor. Boşanmak istiyorlar.. bu boşanma nasıl gerçekleşir. Amerika ya mı gitmeleri gerekir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sanem-Kaymakcı, içinde söyledi: ABD'de boşanma işlemleri

Merhabalar
    Bir türk vatandaşı bir erkeğin abd varandaşı bir hanımla( florida da evlilik yapılmış) 30 yıllık evliliği var. Son 5 yıldır ise ikametgahları tayland da gözüküyor. Boşanmak istiyorlar.. bu boşanma nasıl gerçekleşir. Amerika ya mı gitmeleri gerekir?

Eskiden Turkiye'de ayrica bosanma davasi acmak gerekiyordu, fakat son birkac yildir yerel mahkeme sonuclarini da iki es de konsolosluga basvuru yapinca kabul ediyorlar. En yakin Turkiye konsolosluguna basvuru yaparak Turkiye'deki kayitlari bu sekilde duzeltebilirsiniz.

ABD'de ise bosanmalardan federal hukumet degil, eyalet hukumetleri sorumlu. O nedenle en son yasadiginiz eyalet hangisi ise, o eyaletin kanunlarini inceleyin. Genel olarak bazi dokumanlarin onayi gerekebilir, bu konuda da en yakin ABD konsolosluguna basvuru yapmaniz gerekebilir. Ayrica su sayfayi da inceleyebilirsiniz:

Mal paylasimi, miras vs. konularda cikabilecek sorunlar icin yine de bir bosanma avukatina danismanizi tavsiye ederim.

• merhaba

2016 da turkiyede evlendik ve sirket transfer vizesi ile amerikaya yerlestik. 2018 yazinda ise green card edindik. esimin kategorisi e26 benimki e27. ikimiz de calisiyoruz. ben bosanmak istiyorum fakan turkiyeye yilda bir gidiyoruz ve kisa kaliyoruz.

sorum bulundugumuz eyalette mi yoksa turkiyede mi bosanmaliyim? bulundugumuz eyalette ayni adreste 3 yili askindir oturuyoruz.
    burda bosanirsak turkiyede ne yapmamiz lazim? hangi kurumlari ne sekilde bilgilendirmeliyiz
    bi de tam tersi, turkiyede bosanirsak burda ne yapmamiz lazim.? hangi kurumlari ne sekilde bilgilendirmeliyiz
    ( cocuk yok, mal-para paylasimi vb kendi aramizda hallederiz diye dusunuyorum, gayrimenkul yok, green cardlar kosulsuz 10 yillik)

hangi tarafta bosanmak daha mantikli sizce?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bobo-Bonomo, içinde söyledi: ABD'de boşanma işlemleri

merhaba

2016 da turkiyede evlendik ve sirket transfer vizesi ile amerikaya yerlestik. 2018 yazinda ise green card edindik. esimin kategorisi e26 benimki e27. ikimiz de calisiyoruz. ben bosanmak istiyorum fakan turkiyeye yilda bir gidiyoruz ve kisa kaliyoruz.

sorum bulundugumuz eyalette mi yoksa turkiyede mi bosanmaliyim? bulundugumuz eyalette ayni adreste 3 yili askindir oturuyoruz.
    burda bosanirsak turkiyede ne yapmamiz lazim? hangi kurumlari ne sekilde bilgilendirmeliyiz
    bi de tam tersi, turkiyede bosanirsak burda ne yapmamiz lazim.? hangi kurumlari ne sekilde bilgilendirmeliyiz
    ( cocuk yok, mal-para paylasimi vb kendi aramizda hallederiz diye dusunuyorum, gayrimenkul yok, green cardlar kosulsuz 10 yillik)

ABD'de bosanip, bosanma belgelerinizi en yakin TC. konsolosluguna beraber goturebilirsiniz. Eger iki taraf da konsolosluga basvuru yapinca Turkiye'ye gitmeye gerek kalmadan halledebiliyorsunuz.

Ama eger iki taraf da konsolosluga basvuru yapmazsa o durumda Turkiye'deki mahkemelerde ayrica bosanma davasi acmaniz gerekecek.

• @crazycells, içinde söyledi: ABD'de boşanma işlemleri

merhaba

ABD'de bosanip, bosanma belgelerinizi en yakin TC. konsolosluguna beraber goturebilirsiniz. Eger iki taraf da konsolosluga basvuru yapinca Turkiye'ye gitmeye gerek kalmadan halledebiliyorsunuz.

Ama eger iki taraf da konsolosluga basvuru yapmazsa o durumda Turkiye'deki mahkemelerde ayrica bosanma davasi acmaniz gerekecek.

@crazycells tesekur ederim, vatandas olmasak da bulundugumuz eyalette de bosanabiliyor muyuz? edit: eger turkiyede anlasmali olarak bosanirsak, burda bosandigimizi amerikaya nasil kanitlariz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: ABD'de boşanma işlemleri

merhaba

@crazycells tesekur ederim, vatandas olmasak da bulundugumuz eyalette de bosanabiliyor muyuz? edit: eger turkiyede anlasmali olarak bosanirsak, burda bosandigimizi amerikaya nasil kanitlariz?

Evet, eyalet sartlarini sagladiginiz surece bosanmada sorun yasamamaniz lazim. ABD vatandasi olmaniz gerekmiyor.

ABD, genelde boyle bir kanit istemiyor sizden. Siz, ne amacla bosandiginizi gostermek istiyorsaniz o kuruma ilgili belgeleri iletebilirsiniz. Ilgili mahkeme kayitlarinin cevirilerini kabul edeceklerdir diye dusunuyorum.

• Merhaba arkadaslar, yardimci olursaniz sevinirim, 2 yil once Azerbaycanda evlendik, GCla geldik, 1 senedir ABD de farkli statelerde yasiyoruz. Bosanmak icin nereye bash vurmamiz lazim ve surec nasil olur 2 taraf da tamamsa ? Teshekkur ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@samira27, içinde söyledi: ABD'de boşanma işlemleri

Merhaba arkadaslar, yardimci olursaniz sevinirim, 2 yil once Azerbaycanda evlendik, GCla geldik, 1 senedir ABD de farkli statelerde yasiyoruz. Bosanmak icin nereye bash vurmamiz lazim ve surec nasil olur 2 taraf da tamamsa ? Teshekkur ederim

2 taraf da istiyorsa surecte bir problem cikacagini sanmiyorum. Iki eyaletin de resmi devlet sayfalarindan bosanma basvurusu sartlarini inceleyin isterseniz, hangisi daha rahatsa veya sartlarda esnekse basvuruyu oradan yapabilirsiniz. Ama tahminimce iki eyalette de yapabiliyor olmaniz lazim.

• merhaba boşanma konusunda yardım alabileceğim bir boşanma avukatı araştırıyorum eşim abd vatandaşı pennsylvania veya en kötü ihtimal newjersey'de bilinen bir avukat tavsiye edebilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |