Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Manwe6265 ben teşekkür ederim efendim
    inşallah “ Amerika’dan selamlar “ iletinizi görmek dileğiyle 😊

• @luksemburq, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@crazycells abi merhaba .ben amerikaya yani hyustona gidicem 3 ay sora .ben 1 aktarmali gidicem .Bakü -İstanbul- Hyuston.sorum şu ki ,benden tranzit vize istiye bilirlermi?
    Çünki türkiye için tranzit vize isdeniliyor .yani istanbuldan hyustona tranzit vize isdeniliyormu ?
    dostum TR artık Azerbaijan vatandaşlarına vize istemiyor. Bırak transiti istersen Türkiye de gezip öylede gidebilirsin.

• ........

• ⭐⭐

thy belli bir süre yolculuğa yani şimdi bileti al yaz başına kadar herhalde kampanya yapmı 580 dolardan başlıyor ilgilenen varsa göz atsın : )https://www.turkishairlines.com/tr-tr/kampanyalar/yeni-yilda-yeni-kesiflere-hazir-misiniz/

• ........

• Arkadaşlar ucuz bilet almak için ne gibi hususlara dikkat etmemiz gerekir max. 1 aktarma ile.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@optimistic tek bir şeye dikkat edeceksin arada ki bekleme süresi ve de valiz ağırlık miktarı ve adedi her havayolu farklı farklı miktarlar beyan ediyorlar

• ........

• @ayvalik10, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@optimistic tek bir şeye dikkat edeceksin arada ki bekleme süresi ve de valiz ağırlık miktarı ve adedi her havayolu farklı farklı miktarlar beyan ediyorlar

Hocam o bekleme süresi ve bagaj miktarı firmadan firmaya değişebiliyor. ben ucuz uçak bileti bulabilmek için ne gibi ayrıntılara dikkat etmemiz gerektiğini sormuştum. Örneğin aktarmalı uçuşlarda 2-4 saat arası aktarma normal sayılabilir aktarma işlemleri için ama daha uzun süreler pek tercih edilmeyebilir.

• @gokcell, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@optimistic En onemlisi ucagin Boeing 731 Max olmamasina dikkat etmek bir diger onemli noktada Iran uzerinden ucup ucmadigina bakmak 🙂

Bu hususlarıda göz önünde bulunduracağım. 🙂

• Arkadaşlar merhaba, son 3 gündür birşeye aklım çok takıldı. Amerika'ya mart ayı için bilet aldık ve aktarma Munih üzerinden Çikago olacak. Çok araştırdım transiz vizesine gerek olmadığı yönünde hem fikir olarak bileti aldım. Bugün bir arkadaş aklımı karıştırdı, kesinlkle transit vizesine ihtiyaç olduğunu söyledi. Bu durumda transit vize gerekir mi sizce?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@RuslanDeCondrat bu akıl veren arkadaş bu gruptan değildir kesin. Ayrıca eğer biz burada bir şey yazıyorsak geçmişte giden aile bireylerinin tecrübelerine göre yazarız. Ondna dolayı havalimanından çıkmadığın sürece transit vize GEREKMİYOR. Hatta bazı hazalimanlarında çıksa bile transit vize gerekmiyor. Ama bizde şans yoktur sen yine de çıkma.

• @RuslanDeCondrat
    Almanya konsolosluğu sitesinin yönlendirdiği bir başka site üzerinde bulduğum yazı.

Almanya üzerinden transit olarak Amerika‘ya seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları geçerli vize veya oturum belgelerini göstermeleri durumunda transit vize almalarına gerek kalmadan geçiş yapabilirler. Fakat uçuşlarını riske atmamak adına geçerli Schengen veya transit vize almanızı öneririz . Almanya transit vize başvurusu için yabancı pasaport sahibi Etiyopya, Afganistan, Bangladeş, Eritrea, Gana, Hindistan, İran, Irak, Ürdün, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Lübnan, Mali, Myanmar, Nijerya, Pakistan, Somali, Sri Lanka, Sudan, Güney Sudan, Suriye, vatandaşları dönüş tarihinden itibaren en az 3 aylık oturumu var ise vize başvurularını Türkiye’den yapabilirler.

Almanya transit vizeiçin öncelikle gitmek istediğiniz asıl ülkeye ait 3 ayaklı uçak bileti, gideceğiniz ülkeye ait vize alındıysa geçerli vize görseli, otel rezervasyon seyahat belgeleriniz, pasaport aslınız, 2 adet biometrik fotoğrafınız; çalışansanız son 3 aylık maaş bordrosu kaşeli ve imzalı, banka hesap dökümleriniz son 3 aylık seyahat masraflarınızı karşıladığını gösteren bakiyeli ve banka tarafından kaşeli ve imzalı, imza sirküsünü hazırlamanız gerekmektedir.

• @optimistic Avrupa ülkelerinin bir kaçı transit vize istemiyor. Bir tanesi Hollanda. Bu ülkelerden aktarma yaparak en ucuz şekilde uçabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caat bir şey paylaşırken tam oalrak bilgi alarak yapmanız mantıklı. Çünkü bu yazı herkeri kapsıyor mu yoksa tursit vizesi olanlar mı için yada iş vizesi olanlar için mi yada green kart için mi ondan dolayı biz burada bir şeyler yazıyorsak kesinlik ararız olasılık üzerine yazmayız. Ayrıca aracı kurumun bilgilerini burada paylaşman gereksiz. Çünkü ilk amerikaya giriş başlığını okursan orada onlarca transit vize olmadan giriş yapan insanların yazılarını göreceksin

• @ayvalik10 Doğru söylüyorsunuz transit vize gerektirmeyedebilir. En iyi ihtimal bizlere kalmadan gün içinde Almanya konsolosluğundan bilgi alması.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@RuslanDeCondrat, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Arkadaşlar merhaba, son 3 gündür birşeye aklım çok takıldı. Amerika'ya mart ayı için bilet aldık ve aktarma Munih üzerinden Çikago olacak. Çok araştırdım transiz vizesine gerek olmadığı yönünde hem fikir olarak bileti aldım. Bugün bir arkadaş aklımı karıştırdı, kesinlkle transit vizesine ihtiyaç olduğunu söyledi. Bu durumda transit vize gerekir mi sizce?

ABD'ye Münih ve Frankfurt üzerinden defalarca aktarmalı yolculuk yaptım, hiç birinde transit vize gibi bir taleple karşılaşmadım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caat, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@RuslanDeCondrat
    Almanya konsolosluğu sitesinin yönlendirdiği bir başka site üzerinde bulduğum yazı.

Fakat uçuşlarını riske atmamak adına geçerli Schengen veya transit vize almanızı öneririz .

Şu Vize Merkezi de az çakal değilmiş. Hem "transit vize gerekmez" yazıyor hem de "uçuşu riske atmamak için transit vize almanızı öneririz". Tamam onlar da ekmek yiyecek ama üç kuruş için yalan bilgi yaymak çok ayıp.
    Sözüm size değil, Vize Merkezi'ne.

• ⭐⭐⭐⭐

Şubat sonu Aeoflot ile MIA Miami International- SVO Moskova Sheremetyevo-Istanbul uçuşu planlıyorum. Moskova'da transit vize ve /veya ABD geliş nedeniyle herhangi bir giriş zorluğu olan var mı ? Bu hattı kullananlar varsa cevap verirse sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐

1. alternatif uçuş planım MIA Miami International- YYZ Toronto Pearson Uluslararası Air Canada
      YYZ Toronto Pearson Uluslararası-LHR Londra Heathrow Air Canada
      LHR Londra Heathrow-IST İstanbul British Airways

ABD -Kanada uçuşta ve Kanada -İngiltere uçuşta GC lılara transit vize greekiyormu ?

Benzer Başlıklar

• 38
  • 16
  • 36
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

39

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |