Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• bu no-show olayı nedir ? dönüş biletini kullanmassak. bu sonraki aylar, yıllardaki uçuşu etkiler mi aynı firmadan bilet alınca?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kturkay Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti içinde söyledi:

Bir soru: ucuz olsun diye gidiş dönüş bilet aldım. bu "no-show" konusu nedir ? misal abd ye gittik ve dönüş tarihine dönmedikse ne olur ? bi zararı var mı? bu no-show olayını açar mısınız? acaba daha sonraki aylarda yıllarda yine gidiş dönüş almaya kalkarsak eski zamanda gittiniz ama gelmediniz diye ceza falan veriyorlar mı ? yoksasadece gidişi yapmayıp dönüşü yapmaya kalksakmı nshow durumu sz konusu ? yani sonraki bilet satın almalarını etkiliyor mu bu gidi-dönüşün dönüşünü kullanmassak ? teşekkürler.

not: ucuz olsun diye güya gidiş dönüş aldık. sonra tarih erteleme yaptım. ceza ile toplam 19.000 TL ödedim ^^ thy. siz siz olun emin değilseniz tarihlerden; hemen almayın. (ceza 4K₺)

bir zarari ya da cezasi yok. Dediginiz gibi sadece ucusun kullanmadiginiz ayagindan sonraki kisim iptal oluyor "no show" durumunda...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kturkay Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti içinde söyledi:

bu no-show olayı nedir ? dönüş biletini kullanmassak. bu sonraki aylar, yıllardakiuçuşu atkilermi aynı firmadan bilet alınca?

hayir, etkilemez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kturkay Gidis-donus bilet alip sadece gidisi kullanirsaniz sorun olmaz. Ama gidisi yapmadan donus seferine sizi kabul etmezler.

• @tissi NY tan gelirken Kiev aktarmalı bir kez kullandım Ukraine International i. yani ucaklar baya bi bakimsiz genelde ve benim bindigimde oyleydi ama sag salim geldik 🙂

• uçan otobüs 😃

• Banned

@gkhn-clkkn Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti içinde söyledi:

@tissi NY tan gelirken Kiev aktarmalı bir kez kullandım Ukraine International i. yani ucaklar baya bi bakimsiz genelde ve benim bindigimde oyleydi ama sag salim geldik 🙂

gökhan bey, uçağın içini ve verilen sevisi bilmem ama ucaklar belli kurallara göre ucarlar.bütün havayolları bu kurallara uymak zorundadırlar.ucakalr belli bir saatten sonra hangarlara cekilip tepeden tırnağa bakımdan gecirilirler.demem o ki, uçaklar en güvenilir ulaşım araclarıdır.trenden daha fazla guvenilirdirler.bir ucak ya kalkarken ya da inerken duser havada dusmez.tek motoru dursa bile ucak diğer motor ile sorunsuz inebilir.bilgi amaçlı yazdım.bilginize.

• sayın @başkan ...
    5 mart skandalını hatırlatayım bilmeyeniniz varsa 😃 😃 herifler uçak uçtuktan sonra benzin almadıklarını farkedip geri dönmüşler. dünyada bir benzer vak'a varsa ekleyin 😃

• Ağustos sonu için 2 kişi tek yön bilet bakıyorum, mesela SFO ya, 7bin lira gösteriyor bu nedir yav, yaz bereketi mi neden bu kadar pahalı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@irfan-çetin Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti içinde söyledi:

Ağustos sonu için 2 kişi tek yön bilet bakıyorum, mesela SFO ya, 7bin lira gösteriyor bu nedir yav, yaz bereketi mi neden bu kadar pahalı

evet, tek yon gitmek daha pahali oluyor cogunlukla. Ilk post'ta bu konuda bilgi olmasi gerek. Gidis-donus olarak bakin fiyatlar daha ucuzlayacaktir, donus biletini kullanmasaniz da olur.

• Uçak bileti alacak arkadaşlara bir tavsiye olarak ip adreslerini farklı ülkeden alıyorlar gibi değiştirin. Bazen farklı ülkelerde fiyat farklılığı olabiliyor.

• @irfan-çetin uzun süredir SFO'ya bilet baktığım için biraz şöyle bir izlenime kapıldım, 1 Temmuz'da fiyat bir önceki güne göre ciddi oranda yüksekken 1 Eylül'de tam tersiydi. Ben Ağustos için baktığımda gidiş-dönüş bilet tek yönden daha ucuza gelmiyordu. Ama Eylül sonrası sanırım sezon dışı olduğu için genelde gidiş-dönüş daha uygun oluyor.

• Bilet fiyatlari icin burayada bakmanizi tavsiye ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gallifrey Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti içinde söyledi:

@irfan-çetin uzun süredir SFO'ya bilet baktığım için biraz şöyle bir izlenime kapıldım, 1 Temmuz'da fiyat bir önceki güne göre ciddi oranda yüksekken 1 Eylül'de tam tersiydi. Ben Ağustos için baktığımda gidiş-dönüş bilet tek yönden daha ucuza gelmiyordu. Ama Eylül sonrası sanırım sezon dışı olduğu için genelde gidiş-dönüş daha uygun oluyor.

Dogrudur, genel olarak Temmuz ve Agustos aylari ucuslar icin yaz sezonu kabul edildiginden eger yolculuk tarihlerinin bir ayagi bu aylara denk geliyorsa fiyat otomatik olarak artiyor. Havayolu sirketleri bu sezonlarda ucagin dolacagina emin olduklarindan bir indirime gitmiyorlar genelde.

• ⭐⭐

@crazycells çift yön alınıp amerikaya uçustan sonra diğer yönü açık bilete çevirebilirmiyiz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hockeyumpire2 Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti içinde söyledi:

@crazycells çift yön alınıp amerikaya uçustan sonra diğer yönü açık bilete çevirebilirmiyiz?

Evet, bileti bu sekilde alabilirsiniz tabii; ama genelde tarihleri degistirilebilir biletler daha pahali oluyorlar. Ben erteleme veya tarih degistirme sartlarina cok asina degilim, ayrica butun sirketler ayni sekilde uygulamiyor da olabilirler. Yani belli bir sure icinde o donus biletini kullanmaniz gerekiyor mu, ne zamana kadar bileti acik bilete getirmelisiniz vs. bunlari net bilmiyorum. Bilet alacaginiz havayolu sirketine ya da acentalara elinizdeki opsiyonlari sormak en iyisi olur. Uygulama sirketten sirkete, kampanyadan kampanyaya degisebilir.

• Arkadaslar benimde bir sorum olacak. Genelde Lufthansa nin Frankfurt felan aktarmali ucuslari ucuz oluyor. Peki Transit vize gereklimidir aktarma icin? Bilgisi olan varmidir yada yakin zamanda tecrube eden birileri ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gkhn-clkkn Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti içinde söyledi:

Arkadaslar benimde bir sorum olacak. Genelde Lufthansa nin Frankfurt felan aktarmali ucuslari ucuz oluyor. Peki Transit vize gereklimidir aktarma icin? Bilgisi olan varmidir yada yakin zamanda tecrube eden birileri ?

Hayir, Almanya icin transit vize gerekmiyor, su konuyu incelemenizi tavsiye ederim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/335/abd-ye-uçak-bileti-hangi-ulkeler-transit-vize-gerektiriyor

• selamlar,
    Bir ay kadar once Ankaradan Austin tx a tasindik esimle. Ankara-munih munih-houston seklinde Lufthansa ile uctuk(munih-houston kismi united isletmesiyleydi). Istanbul disindan amerkiya gelecek olan arkadaslara benzer yontemleri denemelerini tavsiye ederim. Birincisi Ankara dis hatlarinin cok tenha olmasi. Evet ulkemizin baskentinden yurtdisina pek ucus yok. bu uzucu gercegi avantaja donusturebilirsiniz, elinizi kolunuzu sallaya sallaya ucaginiza gecip, zamanindan once kapilarin kapanip, pistte sira beklemeden, muhtemelen zamanindan once varacaginiz noktaya gidebilirsiniz. bizim de oyle oldu. Yine munihdeki aktarma da (daha onceki tecrubelerimize dayanarak) istanbuldaki bir aktarmadan cok daha rahat olabilir. Turkiyede 1 kere, munihte 2 kere medeni bir ortamda guvenlik kontrolunden gectik. Ucaklarimiz zamanindan once kalkti vs.
    Ucus kosullarina gelirsek; evet bir thy rahatligi beklememek lazim, ozellikle yemekler konusunda. Ama yakinilacak bir durumda da yoktu, sanirim yine olsa yine bu rotayi tercih ederdik.
    Valizler ile alakali; ucagin altina gidecek valizlerimiz tamamen sans eseri tam sinirdaydi. 2 kisi icin 23kgx4 valiz seklindeydi. Fakat iki adet kabin valizimiz agirlik sinirinin uzerindeydi. Checkin islemi basinda yetkili kabin valizlerimizi ucagin altina ucretsiz alabilecegini soyledi. Cok da dusunmeden yok gerek yok dedik(gerginlikten olsa gerek, aileler vs), sonrasinda gorevli kabin valizlerini tartti ve bunlari kabine alamayacagimizi soyledi. tamam o zaman ilk teklifinizi kabul ediyoruz dedik ve konu kapandi. sadece sirt cantalarimizla ucaga bindik cok da guzel oldu. Aktarma vs isleri kolaylastirdi... Indikten sonra valizlerimizin iki tanesinde ufak hasarlar vardi. Havalaninda united yetkilisine sikayette bulunduk bunlarla alakali.5 dk sonra yeni valizlerimiz gelmisti. Soz konusu valizleri seyehat oncesinde sadece isimizi gormek icin almistik kalitesiz ucuz valizlerdi, yeni verikleri cok cok daha iyiydi gule oynaya ayrildik united ofisinden. benzer bir durumu trde de thy ile yasamistik cok daha sancili gecmisti.
    sanirim konuyla alakali hepsi bu benim acimdan. Atladigim biryer varsa, sorulariniz olursa yardimci olmaya calisirim.
    Tolga

• @tissi yaaa ben valiz verdiklerini bilmiyordum.bizim 5 valizimizden 4ü kırık çıktı bilsek ben de isterdim valla...

Benzer Başlıklar

• 1
  • 11
  • 38
  • 8
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

149

40.8k
Users

4.4k
Topics

425.4k

| | | |