Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mexido Kart tavsiyesi veremem ama MILES&SMILES milleri kazanıldığı tarihten itibaren 3 yıl geçerli. Ek ücret ödeyerek 3 yıl daha uzatılıyor.
    Milleri harcamak isterseniz buraya göz atabilirsiniz https://www.shopandmiles.com/

• @kundekari ocak sonunda orlando icin gidis donus 400 dolara bilet var Amsterdam aktarmali.

• @FiveHN, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@mexido Kart tavsiyesi veremem ama MILES&SMILES milleri kazanıldığı tarihten itibaren 3 yıl geçerli. Ek ücret ödeyerek 3 yıl daha uzatılıyor.
    Milleri harcamak isterseniz buraya göz atabilirsiniz https://www.shopandmiles.com/

Teşekkürler bir arastirayim hcam faydalı birşey mi bakalım.

• Aktarmalı uçuşlar da 2 saat 25dk aktarma yapabilmemiz için yeterli bir süre mi? Bana çok kısa geldi. Olası bir rötar da yada kontrol de kalabalık da diğer uçuşa yetişmek de sancılı olabilir gibi. Fakat en uygun uçak biletlerinde genelde süre bu kadar kısa oluyor nedense.

• ⭐⭐⭐

@mexido bir çok değişken var bu konuda. En önemlisi i valizleriniz otomatik aktarılacak mı diğer uçağa yoksa siz mi valizleri alıp tekrar vereceksiniz. Daha önce Frankfurt aktarmalı amerikaya gittiğimde mesela valiz transferi otomatik ilerledi ben uğraşmadım, transit yolcu kontrolünden geçmiştim ama çabuk ilerlemişti kalabalık olmasına rağmen. 2 saat gibi bir fark vardı diye hatırlıyorum o zaman ki uçuşlarım arasında ki Frankfurt havaalanı çok büyüktü metroyla havaalanı içinde diğer kapıya gitmiştim ona rağmen süre yeterli gelmişti. Eğer ki valiz kendi gidiyorsa sizin çık gir yapmanız vs gerekmiyorsa bahsettiğiniz süre yeterli gelecektir bence. Rötar konusunda da eğer bağlantılı uçuşsa aynı firmaya ait ilk uçuşunuzda rötar olursa sizin mağduriyetinizi gidermek zorunda kalırlar ama bağlantılı uçuş olmazsa ilk uçuşta rötar yapmanız onları ilgilendirmez

• @mexido Eger ilk ucusda gecikme olmazsa ve aktarma sirasinda valizle ugrasmayacaksaniz, 2 saat ve uzerindeki sureler yeterli olacaktir.

• @MySea , teşekkürler dikkat edeceğim bu detaylara.

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@mexido bir çok değişken var bu konuda. En önemlisi i valizleriniz otomatik aktarılacak mı diğer uçağa yoksa siz mi valizleri alıp tekrar vereceksiniz. Daha önce Frankfurt aktarmalı amerikaya gittiğimde mesela valiz transferi otomatik ilerledi ben uğraşmadım, transit yolcu kontrolünden geçmiştim ama çabuk ilerlemişti kalabalık olmasına rağmen. 2 saat gibi bir fark vardı diye hatırlıyorum o zaman ki uçuşlarım arasında ki Frankfurt havaalanı çok büyüktü metroyla havaalanı içinde diğer kapıya gitmiştim ona rağmen süre yeterli gelmişti. Eğer ki valiz kendi gidiyorsa sizin çık gir yapmanız vs gerekmiyorsa bahsettiğiniz süre yeterli gelecektir bence. Rötar konusunda da eğer bağlantılı uçuşsa aynı firmaya ait ilk uçuşunuzda rötar olursa sizin mağduriyetinizi gidermek zorunda kalırlar ama bağlantılı uçuş olmazsa ilk uçuşta rötar yapmanız onları ilgilendirmez

Anladim hcam teşekkürler. Detaylara bakacağım.

• @mexido star alliance ortak programı gibi sık kullandığınız bir havayolunu seçerek, ve o havayolunun ortak programına dahil olabilirsiniz. genelde 2nci statuye gectiğiniz konfor anlamında bazı ayrıcalıklarınız ayrıca biletlemede bazı kolaylıklardan faydalanabilirsiniz.

• @beceke, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@mexido star alliance ortak programı gibi sık kullandığınız bir havayolunu seçerek, ve o havayolunun ortak programına dahil olabilirsiniz. genelde 2nci statuye gectiğiniz konfor anlamında bazı ayrıcalıklarınız ayrıca biletlemede bazı kolaylıklardan faydalanabilirsiniz.

Teşekkürler araştıracağım.

• Merhabalar American airlines ile Washington dc - Miami uçacağım Lakin 2 tane bavul seçeneği yok. 2 Tane bavulu orada ödemesini yapıp geçirebilir miyim ?

• @Megatron genelde ekstra bavul hakkı alınabiliyor online olarak

• Arkadaşlar merhaba,

Amerika'ya Türk Hava Yolları ile uçmak isteyenler için bir tüyo vermek istiyorum. eğer çalıştığınız şirketin veya tanıdık birisinin şirketinin Turkish Corporate Club üyeliği varsa, Turkish Corporate Club üzerinden bilet alımlarında hem cüzi de olsa indirim sağlıyor hem de kişi başı 3 parça bavul hakkı sağlıyor. Elit veya Elit Plus üye iseniz 4 parça bavul hakkı veriyor. Amerika'ya taşınacaklar için güzel bir olanak diye düşünüyorum. Faydalanmak gerek.

• ⭐⭐⭐

@ovacar Bavul hakkı kısmı iyiymiş ama çevremizde maalesef öyle birileri yok. Eğer olsaydı bavul hakkı gerçekten iyi bir artıymış.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

5 ocak 2023 tarihi itibariyle, çin'den ABD'ye gidecek ya da uçuş tarihinden 10 gün önce çin'de bulunanlardan uçuştan 48 saat öncesi yapılmış negatif covid-19 testi uygulaması başlayacaktır.

bu tarihten sonra seyahat edeceklerin dikkatine;

• @gucarslan Paylasim icin tesekkurler 👍

Yine Cinliler ve yine yeniden hep beraber tekrardan basliyoruz! Bu defa hangi ilac firmalari para yapacak, bekleyip gorecegiz..

• ⭐⭐⭐

@MySea Şu anda her yerde inanın zaten salgın var. Ayrıca domuz gribi de şuan kol gezmeye başladı. Maalesef 2 arkadaşımız yaklaşık bir aydır bu griple uğraşıyor. (Domuz gribi (H1N1) ilk olarak Meksika ve güney batı ABD'de görüldü.)

• Uçak biletini tek yön gidiş alıp, dönüşü rezerve ettirmek düşüncesindeyim havaalaninda. Bu rezerve işini ABD sınır kapısında yapmam gerekiyor yoksa ist.dan ABD uçağına alınmadan önce mi? Hatırladığım kadarıyla çünkü daha önce İst.havaalaninda gidiş dönüş biletinizi olup olmadığını sormuşlardi. Eğer İst.havalimanda rezerv yapıp hem ist.da hem ABD giris de bu rezerv süresi olarak yeterli olur mu her iki tarafta da dönüş biletini gösterme adına.
    Tek yön almamın nedeni; (net değil)
    Tek yön direk uçuş 11k
    Gidiş dönüş 10k aktarma
    Gidiş dönüş direk 14k

• Up up up !

• ⭐⭐⭐

@mexido tam emin değilim ama @ahsenaydgdu dönüş biletini havaalanında beklerken rezerve etmişti, bir sorun isterseniz özelden

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |