Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Alpay25 Daha önce başıma gelmişti. THY sebebin yabancıların hesaplarının çalınıp millerin transfer edildiğini söylemişti. Büyük ihtimal siz de bu işleri yapıyorsunuz.

• www.iatatravelcentre.com/ buraya bakmanızı öneririm burada güncel bir şekilde yasaklar ve gereklilikler oluyor @Orhan-Volkan-Zanbak

• Banned

@Fahri Hayır benim aldığım bilet mil sahibinin bilgisi dahilinde garanti bankası avans milleri isteyen. Mil sahibi Türk ve iletişim bilgileri mevcut isteyene mil hesabı sahibine bilgiler gidiyor. İsteyene thy den gelen mesajı iletebilirim.

• Banned

@Fahri Daha önce bilet alan arkadaşlar oldu. Hatta uçak saati ve tarihi değişti kendileri thy yi arayıp uçuşlarını değiştirdiler çalıntı hesapla bu işlem yapılabilir mi. Thy milin satış olduğunu düşündüğü için biketi iptal etmiş. Yani gelen cevap şüpheli işlem. Hesap sahibini email ne gelen cevabı isteyen arkadaşlara gönderebilirim.

• Banned

@Fahri Bazı arkadaşlara güven olsun diye hesap bilgilerini verdim kendileri biletlerini kendileri aldılar. Alan kişiler yazabilir yabancı kişilerin hesabı değil Türk hesap ve avans mille alınan bilet.

• @Alpay25 vallahi arkadaşlar yalan yok ben Alpay beyi de tanımam etmem ama ben eşimle bilet aldım sonra eşimde bilet aldım evet uçus iptal oldu ama THY değiştirdi son dakikaya kadar bizimle ilgilendi ben biraz vesveseliyim bu konuda mil sahibinin hesabını verdi ben aldım bileti sonraki bileti kendi aldı yinede takdir sizin

• This post is deleted!

• Baktigim kadariyla aktarmali ve aktarmasiz ucus arasinda 1.500 tl civari oynuyor yani 200$dan az bir para .Green card sahibi biriyseniz bazen birgunde bu paradan fazlasini kazanebilceginizi siz de biliyorsunuzdur . Gozlerinizi kapatin ve ucusunuzun kabul edilmedigini geri Turkiyeye gonderildiginizi dusunun ona gore karar verin ... Inanin benim kadar THY yi sevmeyen birisini bulamazsiniz ama gunumuz kosullarinda en mantikli olan bu

• @Orhan-Volkan-Zanbak GC ve ABD pasaport sahipleri 14 gunluk bu kutaldan muaflar. İngiltere'de havaalani degistirmediginiz ve iki ucus arasi 24 saati gecmedikce transit vize almadan aktarma yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Teknik bir pasaport sorusu ; 14 Kasim FRA aktarmali LA ucusumuz var ve yeni fark ettik ki Turk pasaportlarimiz 2 Mayis 2021 tarihinde sureleri bitiyor. Amerika 6 ay gecerli pasaport istiyor ve bu durumda ben 6 ayi 12 gun gecirmis oluyorum, 5 ay 18 gun gecerli bir pasaport ile giris yapabilir miyim ? Bu aksam fark ettigim , gunu en heyecanli ani 🙂 @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Teknik bir pasaport sorusu ; 14 Kasim FRA aktarmali LA ucusumuz var ve yeni fark ettik ki Turk pasaportlarimiz 2 Mayis 2021 tarihinde sureleri bitiyor. Amerika 6 ay gecerli pasaport istiyor ve bu durumda ben 6 ayi 12 gun gecirmis oluyorum, 5 ay 18 gun gecerli bir pasaport ile giris yapabilir miyim ? Bu aksam fark ettigim , gunu en heyecanli ani 🙂 @crazycells

minimum 6 aylik pasaport suresi sadece ziyaretciler icin gecerli 🙂 siz gocmensiniz, o nedenle pasaport tarihi 1 hafta bile kalmis olsa iceri girebilirsiniz 🙂

• @crazycells tesekkurler 🙂

• Guncelleme yapayim ; 14 Kasim IST-LA ucusumuz var, LH ile Frankfurt aktarmali gidiyoruz. LH, 2 adet 23kg hak ve 1 adet kabin ici 8kg izin veriyor. Kabin bagajinin ucak alti mi yoksa kabine mi alinacagini alanda karar veriliyormus. Biz garanti olsun diye kabin bagaji olarak sırt cantasi aldik ve hafif esya tasiyacagiz, laptop vs. N95 maske takma konusunda LH izin veriyor ama uzerine medikal maske takmamizin istenebilecegi bilgisini verdi cagri merkezi. 14 saat ucusta sanirim normal medikal maske takacagiz, dun evde N95 denedim uzun sure takmayi, burnum ve kulak arkalarim 4 saat sonunda cok kotu hissettirdi. Transit gecis oldugu icin covid testi istemiyorlar. Bugun son dakika e-postasi atarak Almanya'ya uctugumuz icin Turk yetkililerin covid testi istedigini ve Almanya giris icin kayit yaptirmamiz gerektigi bildirildi lakin cagri merkezi ile gorusunce transt oldugumuz icin buna gerek olmadigini belirttiler. İki ucus arası 2 saat, eger siz de ucacaksaniz ucmadan once gene de teyit ettirin. Eger Almanya'da havalimani degistrmek gerekirse sanirim hem testi yaptirmak hem kayit olmak gerekebilir. Bir de eger aktarma ucus saat araligi fazla ise gene isteyebilirler, ucusunuz oncesi cagri merkezi ile kontrol etmenizi oneririm. Istanbul havalimaninda gidis kisminda hizli covid testi yapiliyormus, sonuclar 5 saat icersinde e-nabiz sistemine yukleniyormus, sadece giden yolculara bakiliyor diye bilgi verdiler, aklinizda olsun, giderken bakmaya calisacagim. Simdilik bu kadar, devami yarin aksama insallah.

• İyi akşamlar. Green card sahibiyiz. İlk girişimizi 13 ocak 2020 de yapmıştık. Yıl içinde taşınırız diye düşünüyorduk ama malum hastalıktan dolayı gerçekleştiremedik. Hastalıktan dolayı da çekindik açıkçası. Green kartımın tehlikeye girmemesi için 22 Aralık günü New yorka bilet aldık. Dediğim gibi yanmasını istemediğimizden 10gün kadar kalıp dönücez. Şimdi foruma baktım da test yaptırmam gerekir mi? Karantina süresi kadar bile kalmıcaz, nasıl bir yol izlemem gerekir bilgi verirseniz sevinirim.

• @rana Bu sekilde greencardinizi teklikeye atiyorsunuz. Bu defa gelince re-entry permit icin basvurursaniz, daha iyi olabilir.

• ⭐⭐

@rana bir seneyi geçirmeden gidin. Sorun yaşamazsınız. Daha sonraki gidişiniz de 6 ayı geçmesin. Re-entry permit yapmayın. ilk senelerde 6 ayda bir giriş çıkış yapacak maddi durumunuz varsa 2 sene idare edersiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rana, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

İyi akşamlar. Green card sahibiyiz. İlk girişimizi 13 ocak 2020 de yapmıştık. Yıl içinde taşınırız diye düşünüyorduk ama malum hastalıktan dolayı gerçekleştiremedik. Hastalıktan dolayı da çekindik açıkçası. Green kartımın tehlikeye girmemesi için 22 Aralık günü New yorka bilet aldık. Dediğim gibi yanmasını istemediğimizden 10gün kadar kalıp dönücez. Şimdi foruma baktım da test yaptırmam gerekir mi? Karantina süresi kadar bile kalmıcaz, nasıl bir yol izlemem gerekir bilgi verirseniz sevinirim.

Gireceginiz eyalete bagli. Artik federal yonlendiremeler yok, gireceginiz eyalet nasil istiyorsa o sekilde hazirlanmalisiniz.

• LA ucusu, FRA uzerinden 14 Kasim 2020

Lufthansa ile

Havalimanina ilk giriste ucak bileti soruluyor. Bagaji strec etmek isterseniz 80 TL aliniyor ve simdilik sadece kredi karti ile odeniyor. Kontuarda islemler yavas cunku ilk basta Gozen, guvenlik kontrolu yapiyor ve bu da zaman aliyor. Yaklasik 20 dakika bekledik sirada. GC oldugu icin sorunsuz gecis oldu. Sabah erken saat oldugu icin pasaporttan da hizli gectik. Duty free lerin hepsi acik degil. Yemek yerleri acik idi. Alisveris sonrasi direk kapiya gittik. Frankfurt ucaginda baska aktarmalar da dahil oldugu icin kalabalikti. Ucaga gruplar halinde aliyorlar. Koltuk durumu 3 sol 3 sag seklinde idi. Biz uc kisilik aile oldugumuz icin bizi yanyana oturttular daha dogrusu online c-in de ben o sekilde sectim. Gordugum kadari ile olabildigince orta koltuklar bos birakilmaya calisilmis. Ucakta soguk sandvic, cay, kahve , meyva suyu servisi yapildi. Koltuklar rahat idi. TV yayini yok.

Frankfurt inisinde onarli duzen olarak ucaktan indirdiler ama 30dan sonra isler karisti 🙂 . Bizim oglana special screening cikti, isler uzadi. Special screening i boarding pass uzerinde 4 tane “S” harfinden anlayabilirsiniz. İlk guvenlik kontrolunde cantadaki tum sivilara baktilar, hatta duty freenden alinan ickiler bile posetten cikartilip kontrol edildi. Sonra oglani ayri bir yere goturduk ve orada ayrica ona resudue testi yapildi. İki ucus arasinda 2 saat vardi. Sikintisiz yetistik ama kosturduk. Fra -LA ucaginda oturma duzeni 3-3-3 seklinde. Ucak cok dolu degil, arka taraflar bos. Oglani arkaya uclu bir koltuga bile gonderdik . TV yayini mevcut . Oglen sicak yemek ve icki servisi vardi. Sarap ve bira servis ediyorlar alkol olarak, yuksek alkollu icki servisi covid sebebi ile yok dediler. Inmeden bir saat oncede yemek ve icki servisi yaptilar. Rahat bir ucus oldu.

Amerika girisinde hic sorun yasamadik. En subat ayinda giris yapmistik, 10 aylik bir sure gecmisti ama cbp sadece alkol sigara getirdiniz mi diye sordu, o kadar, pasaportlara giris damgasi vurdu ve gonderdi. Sunu belirtmem gerekir, esim MS rahatsizligindan dolayi yurume zorlugu cekiyor ve bundan sebeple tekerlekli sandalye istedik. Ucak cikisi bizi gorevli karsiladi ve engelliler icin olan kisimdan bizi iceri aldilar, otomatik kiosklara gitmedik. Hem covid hem esimin tekerlekli sandalyede olmasi belki isi hizlandirdi ya da sadece covid sebebi ile fazla zorlamiyorlar. 10 ay gecmemize ragmen hic bunu dile getirmeyip kolayca girmek iyi geldi. Frankfurt gumrugu daha zorlu idi 🙂 . Simdilik bu kadar.

• @rana inecegiz sehire gore degisebiliyor. Ucacaginiz havayolu firmasi ile kontak halinde olun. Son dakika degisiklikleri olabilir. Gideceginiz eyaletin kurallarina bakin. Havayolu firmalarinin mesela Lufthansa’da gideceginiz sehirle ilgili bilgi oluyor . Iyi ucuslar

Benzer Başlıklar

• 7
  • 1
  • 38
  • 16
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |