Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @redsat2000, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@mexido direkt uçuş zamanı bana aşı kartını sordular. IATA güncel kurallara göre istiyorlar . Yanında bulundur.

E devlet den gostersek online sorun olur mu? İlla çıktısini almak şart mı?

• THY İst. La uygun fiyatlı uçak bileti bulma ihtimalimiz var mı ay sonu tek yön? Genelde 11k nin altinda bulamadım. Kampanya vs birşey yada indirim kodu gibi şeyler var mı acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mexido bulamazsın indirimli halini çünkü günde 1 adet uçuş var. Fakat 1 aktarmalı bakarsa ozaman çok daha ucuza bilet bulabilirsin. Sana tavsiyem direk gideceğim diyorsan günde birden fazla uçuş olan biletlere bakmalısın. 1 aktarma ile fiyatlar nereye düşüyor

Adsız.jpg

• @mexido travel Pass denen bir uygulama var QR kodlu ekran görüntüsü olursa gerek yok. Görevli hemen ulaşabiliyor .

• @ayvalik10
    Evet aktarmali 9k ya bulunuyor fakat hem bekleme suresi hem aktarma ugrasmayim diye 2k fazla vereyim direk ucayim dedim aslinda. Belki daha uyguna kampanya vs denk gelir mi diue dusundum direk ucusta. Yinede tesekkurler.👍

• @redsat2000 teşekkürler hcam 👍

• Merhabalar, 3 gün sonra THY ile İstanbul-LA direk ucusum var.
    3 aşı oldum, aşı kartim var. Ancak yine de covid testi gerekiyor mu?

• ⭐⭐⭐

@academicus aşı kartınız yeterli PCR testi gerekmiyor

• Merhaba, Turkiye den turist vizesi ile ailem Amerika ya seyehat edecek. Yakin zamanda Air France ile aktarmali gelen oldu mu acaba? Transit vize gerekiyor mu emin olmak istiyoruz bileti satin almadan once.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sorusuvar paris aktarmalı olarak gidecekseniz aşağıdaki linkte tüm bilgiler mevcut. Çünkü green kartlı olarak gittiğin zaman hiçbir ülke amerika vizesinden dolayı transit vize istemez. Fakat turistik vize olunca işler değişiyor. Genelde herkes turistik vize olunca direk uçuş olarak gidiyor. aşağıdaki linkten detayları görebilirsin. Eğer ingilizcen iyi değilse edge yada chrome açarak türkçe otomatik çeviriden okuyabilirsin.

https://wwws.airfrance.com.tr/information/aeroport/formalites-documents-de-voyage-visa-douanes

• @ayvalik10 merhaba ben de paris aktarmalı JFk ye gideceğim için transit vize konusunda emin olamamıştım. air France'ın Türkiye çağrı merkezini arayıp transit vizeye ihtiyacım olup olmadığını sordum. Eğer ABD'ye ait herhangi bir vizeye sahipseniz transit vizeye ihtiyacınız yok dediler. İyi günler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EfeRodrigue bilgi için teşekkürler

• transit.JPG

Böyle bir muafiyet listesi de var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EfeRodrigue ben bu yazıyı gördüm ondan paylaştım. Günlerce yazsakta hiç bir işe yaramaz. Sizler seyahat edince tecrübelerinizi yazarsanız iyi olur.

Elektronik seyahat izni (ESTA) alın Amerika Birleşik Devletleri'ne, Amerika Birleşik Devletleri'nden veya Amerika Birleşik Devletleri'nden yapılan tüm seyahatler için elektronik seyahat izni almanız gerekmektedir. Bu önlem, Vize Muafiyet Programı'na (VWP) katılan 35 ülkedeki* vatandaşlar için geçerlidir. Diğer tüm ülkelerin sakinleri vize almalıdır.

Bu izin, ESTA (Seyahat İzni için Elektronik Sistem) sistemi aracılığıyla çevrimiçi olarak alınabilir.
    Uçuşunuzun kalkışından en az 72 saat önce ESTA'ya başvurmalısınız.
    ESTA yetkilendirmesi, pasaportunuz bu süre zarfında geçerli kaldığı sürece 2 yıl geçerlidir.
    Bu yetkilendirme artık Amerika Birleşik Devletleri'ne inmeden önce uçakta doldurulması gereken bilgi formunun yerini alıyor.
    ABD makamları, bu gerekli prosedürü tamamlamayan ve yanlış bilgi vermiş olan tüm yolcuların uçakta erişimini engellemektedir. Bu nedenle, lütfen formda istenen bilgilerin, özellikle pasaport numaranızın ve verildiği ülkenin doğru olduğundan emin olun. Hata yaparsanız yeni bir yetkilendirme isteği göndermeniz gerekir.

ESTA yetkilendirmesi alma koşullarını karşılayıp karşılamadığınızı görmek için lütfen resmi ESTA web sitesini kontrol edin: pasaport türü, kalış nedeni, vb.

• 35 ülkede ikamet edenler Amerika Birleşik Devletleri'ne 90 güne kadar vizesiz seyahat edebilirler: Andorra, Avustralya, Avusturya, Belçika, Brunei, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Japonya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Portekiz, San Marino, Singapur, Slovakya, Slovenya, Güney Kore, İspanya, İsveç, İsviçre, Birleşik Krallık.

Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat için ESTA izni gereklidir.

• @ayvalik10 deneyelim görelim madem 🙂

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@academicus aşı kartınız yeterli PCR testi gerekmiyor

Tersi durumu sorayım.Aşı kartımız yok.İkinci aşılarımız olmadık.

PCR testi negatif sonuçları geçerli oluyormu? Aşı kartımız yok diye seyahat edemeyecekmiyiz.Bilginiz varsa yanıt verebilirmisiniz.

• ⭐⭐⭐

@kartalveat Sizden istenen 2 aşı olduğunuzu kanıtlayan aşı belgeniz fakat bir çok giden kişi forumda hiç bakmadılar diye belirtti, riski almak size kalmış. Kağıt üstündeki kural 2 aşı olduğunuzu kanıtlamanız PCR ile geçerli olacak bir durum değil yani, şansınız yerindeyse bakmazlar ve sorun çıkmaz

• ⭐⭐⭐

@sorusuvar alacağınız aktarmalı uçuşun bağlantılı olmasına dikkat edin, valizlerin otomatik gidiyor olması lazım siz aktaracaksanız çık gir yapıyor sayılıyorsunuz o noktada vize gerekebilir

• baya kafa karışıklığı olmuş. Düzelteyim;

Genel olarak konuşursak, AB ülkeleri eğer ki geçerli kanada/Abd vizesi var ise transit vize istemiyor. Bunun tek istisnası norveç benim bildiğim.

Örneklerle açıklayayım;

1. Ali istanbul - Frankfurt - New york gidecek. Ali'nin abdye giriş vizesi mevcut. Ali için transit vize gerekmez.
    2. Fatma İstanbul - Paris - Buenos aires yapacak. Fatmanın geçerli bir ABD vizesi var. Fatma için transit vize gerekmez.
    3. Mahmut İstanbul - Amsterdam - Rio de Janeiro uçuşu yapiyor. Pasaportu boş. Mahmut için Hollanda transit vizesi gerekir.

Kafa karışıklığını giderir umarım.

• @academicus gecen hafta cuma NY a geldim. Asi karti sormadilar.

Benzer Başlıklar

• 7
  • 9
  • 11
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |