Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• selamlar herkese;

yakın zamanda abd- ingiltere- türkiye aktarmalı uçanlar oldu mu? deneyimlerini paylaşabilirler mi acaba ?
    londra havalimanlarında biraz sıkıntı yaşandığını duymuştum, son durumu merak ettim açıkcası.
    ,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@srhnkskn, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Arkadaşlar biletimi alırken soyadimi keskin yerine keksin yazmışım. 27 Aralık'ta ucusumuz gidiş dönüş. Thy sitesinden geri bildirim oluşturdum fakat sanırım isim soyisim degistirilmiyormus. Benzer durumu yaşayan varmı gidip gelirken sıkıntı yaşar mıyım?

Normalde diger tum bilgiler eslestigi icin bu tur yanlisliklarin problem yaratmamasi lazim; ama maalesef ne yasayacaginiz havalimaninda karsilasacaginiz gorevlilere bagli... Guvenlik gorevlileri yeni bilet aldirmaya calisabilir; o nedenle sizinle THY'nin paylasacagi bilgilerin ciktisini alip yaninizda bulundurun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@esember, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

selamlar herkese;

yakın zamanda abd- ingiltere- türkiye aktarmalı uçanlar oldu mu? deneyimlerini paylaşabilirler mi acaba ?
    londra havalimanlarında biraz sıkıntı yaşandığını duymuştum, son durumu merak ettim açıkcası.
    ,

bir problem yasamamaniz lazim. IATA'da herhangi bir uyari gorunmuyor.

https://www.iatatravelcentre.com/world.php

• Cuma sabahi Ankara-Munih-San Francisco ucusum var. IATA sitesinde COMBINED PASSENGER DISCLOSURE AND ATTESTATION doldurmam gerektigi yaziyor. Bu formu doldurup ciktisini mi alacagiz yoksa dijital versiyonu yetecek mi?

ABD-TR ucusunda butun belgeleri United Travel Ready Center sistemine yuklemistik, havaalanlarinda kimse birsey sormamisti. Donus yolunda ayni sistemde evrak yukleyecek bir nokta yok garibime gitti.

• @sigmoidalmammal Benim de Atlanta - Frankfurt - Istanbul ucusum var . Greencard sahiplerinin bu belgeleri doldurmasi gerekiyor mu ?

• Hayatımız stress yemin ediyorum 🙂 Arkadaşlar pcr testi için ucustan en fazla 72 saat önce alınması gereken kural 24 saate düşürüldü. Karar 6 aralık itibari ile geçerli. Kaynak : https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/testing-international-air-travelers.html

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cüneyt-tarıkman dün israil doktor açıklama yaptı. 3 adet biontech yaptırdım ancak ingiltere seminerinde omicron yakalanmış ondan dolayı bir de amerika da varyant çıkmaya başladı. Ülkeler tüm vatandaşlarını korumak zorunda. Yoksa ülkelerin ihmali olursa milyon dolar davalar havada uçuşur.

• @ayvalik10 Evet haklısınız. Kurtulamadık şu meretten.

• Merhabalar , Ocak ayina bilet alacagim, newyork-istanbul . Bileti arkadasin kredi kartindan alacagiz, Acaba thy havaalinda kredi kartı sahibini sorarlarmi, bilgisi olan var mi‽

• ⭐⭐⭐

@keops Sormazlar, merak etmeyin. Yolcu bilgileri doğru olsun yeterli.

• @Sono tesekkur ederim

• 6 Aralik da baslamak uzere, ABD e ucacak herkesin Covid test mecburiyeti ucusdan onceki son 24 saate indirildi. Artik 72 saat kurali gecerli olmayacak.

• Arkadaslar merhaba,

Turkiye'ye gidecegiz tam Christmas oncesi, test 24 saate indirildi bildiginiz gibi. Ucak oglen 3'te Istanbul'dan. Tecrube eden oldu mu? Bu testi nerede, nasil yaptiralim ki ucustan evvel sonucu alalim? Havalimanina sabahtan gitsek oralarda bu kadar seri sonuc veren test merkezleri var mi?

2 sene aradan sonra gidelim artik dedik, onda da 24 saat mevzusu cikti 🙂
    Tesekkurler

• ⭐⭐

İstanbul'dan gidecek olanlar için söylemek istiyorum havalimanında pcr. Yada antijen test veriliyor 1 2 saatte sonuçlanıyor. Fiyatı 250 300 TL

• Buraya bir not duseyim, THY cagri merkezinden aldiginiz bilgilere dikkkat edin. Bagaj kilosu, hayvan tasima bilgileri vs konularda cok yanlıs bilgiler verebiliyorlar. Mumkunse sehirdeki ofislere gitmenizi ve oradan bilgi almanızı oneririm. Ben mesela ucaga alabilecegim bagajın kilo hakkının dogrusunu cagrı merkezinden ogrenemedim. aman dikkat.

• ⭐⭐

@cnpist 8:kilo değil mi ? Kabin içi

• @emirgenco kabin ici evet ama ucak altı 32kg a kadar valiz doldurabiliyorsunuz. cagrı merkezi ısrarla 23 kg diyor. alanda fark odeyebiliyorsunuz ama cagri merkezi bunu bilmiyor.

• bir cok hava yolu sirketleri calisanlarinin bellerine zarar gelmesin diye 23 kilodan fazla agir yuk istemiyorlar,uzun mesafelerde bazi hava yollari kargoya gidecek valize 30 kiloya kadar musaade ediyor.Bazi valizler 40 kilo veya fazla olabilir ama daha evvel agir valizim var diye bildirilir ve o valizi troli araba ile tasiyacak ozel gorevli gelir.

• IATA kuralı 32kg i bagaj icin max olarak belirlemistir. Valiziniz 32kg gır ise icindekileri cıkartmanız gerekir.

Benzer Başlıklar

• 36
  • 9
  • 38
  • 348
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

156

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.4k

| | | |