Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba herkese.Konuyu nereye açacağımı tam kestiremediğim için buraya yazıyorum.Belki bilginiz vardır,ben olmayanlar adına geçtiğimiz hafta öğrendiğim bir bilgiyi sizle pylaşmak istiyorum.Belki birlerinin ilgisini çeker,işine yarar.
    Geçtiğimiz hafta bir açılışta Ny eyaletinin tarım departmanında çalışan biri ile tanıştım.Ny’ta eyalet kuralları evde tarım yapmaya izin veriyormuş. Brooklyn de,hali hazırda bir çok kişi arka bahçelerinde ve çatılarda,hatta evlerinin içinde organik tarım yapıyormuş...Biber,domates,kekik,mantar gibi ürünler üretip çeşitli dükkanlarda ve pazarlarda satıyorlarmış,devlet destekliyormuş. Çok garip ama evinde balık yetiştirp satan insanlardan bahsetti tanıştığım kişi. Ilgililer için ben bir kaç link paylaşacağım.

https://www.ingentaconnect.com/content/alex/benv/2017/00000043/00000003/art00005%3Bjsessionid=5n88fbor7wvn.x-ic-live-03#

• @aliarmgn hocam benim filmlerden gördüğüm ve internetten okuduğum kadarıyla elde ettiğim veriler ışığında gayet normal.
    New-york da öyle üretim yapıp satıp kâr elde edebilecek kadar bahçesi olan birileri var ise tebrik etmek lazım o arkadaşları ve ülke tarafından desteklenmesi bence gayet normal hatta gereklidir çünkü zillowdan o kadar bakmama rağmen bahsettiğim şekilde bahçesi olan evler baya pahalı olduğu için adamların hakkı 🙂 işin şakası bir yana new york gibi bir yerde tarımın destektlenmesi normal olmalı

• Evde tarım konusun da pek bilgi sahibi değilim ancak New York da gökdelenlerin terasların da arıcılığın çok popülerleştiğini okumuştum hatta yanlış hatırlamıyorsam bir belgeselde de izlemiştim ☺

• Ny koca eyalet tabi hangi kisminda yapiyorlar emin degilim 🙂 Tanistigim kisi brooklyn de yasiyor. Bu isi ek gelir seklin de mi yapiyorlar yoksa tam zamanli is seklinde mi bilmiyorum ama bircok start-up in oldugundan bahsetti.

@mr-hakan NY ‘ta evde tarım! içinde söyledi:

@aliarmgn hocam benim filmlerden gördüğüm ve internetten okuduğum kadarıyla elde ettiğim veriler ışığında gayet normal.
    New-york da öyle üretim yapıp satıp kâr elde edebilecek kadar bahçesi olan birileri var ise tebrik etmek lazım o arkadaşları ve ülke tarafından desteklenmesi bence gayet normal hatta gereklidir çünkü zillowdan o kadar bakmama rağmen bahsettiğim şekilde bahçesi olan evler baya pahalı olduğu için adamların hakkı 🙂 işin şakası bir yana new york gibi bir yerde tarımın destektlenmesi normal olmalı

• central park'a dokunmasın da ucu 🙂

• @arkben NY ‘ta evde tarım! içinde söyledi:

central park'a dokunmasın da ucu 🙂

Aslında neden olmasın kocaman park :)))))))))))) Sonuçta biz; İngiltere'deki bütün kuğuların İngiltere Kraliçe’sine ait olduğunu bilmeden bir kuğuyu kesip, pişirip yemişiz yanlış hatırlamıyorsam ne olacak central park'a ekim yapsak :)))))))))) boş boş durmasındansa:)))))))))

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |