Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @fatih-biten ufak bir iş yeri açabilirsiniz motor tecrübeniz ile ilgili.

• İşyeri açma prosedürlerini öğrendikten sonra belki olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fatih-biten @semavi tanışıp danışacağınız tek adresiniz

• ⭐⭐⭐

Tedarik zinciri ve Lojistik alanında çalışacaklara en büyük tavsiyem Apics firmasının global olarak sunduğu CSCP (Certified Supply Chain Professional) sertifikasını almanız olurdu.

Sektörde olanlar muhtemelen bilgi sahibidir fakat tüm dünya çapında ve özellikle ABD’de bilgi ve deneyiminizi bu yolla sertifikalamanız, iş açısından sizi çok daha ileri bir konuma alacaktır. İlanları biraz incelediğinizde görebilirsiniz.

2016 yılında başlayan bu global sertifikalama 100 ülke çapında toplam 25,000 kişiye verildi. Oran oldukça az bence ve değerlendirilmesi gerekir.
    Toplam maliyet $2,000 civarı. Ben biraz bu konuda şanslıyım, bugün çalıştığım firmada onay için başvurdum ve ücreti eğitim bütçesinden karşılanacak. Önümüzdeki 3-4 ay içerisinde sertifikayı almayı planlıyorum.

Mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ederim.

http://www.apics.org/credentials-education/credentials/cscp

• Merhabalar, Ny-Rochester'a geleli henuz birkac oldu. Bu bolgeyi baslarda akrabalarim oldugu icin sectim ve su ana kadar gerek yasam giderleri gerekse az trafigi olsun herhangi bir pismanlik yasamadim. Su an mevcut tam zamanli Walmart isimin yaninda kuzenimle birlikte ortak galeri isletiyoruz. Zaman zaman galerilerden ihale ile, zaman zaman sahislardan araba alip satiyoruz. Aslina bakarsaniz tek basina yapildiginda da eger ilgilenirseniz sizi gecindirecek bir meslek. Aklinizin bir kosesinde olmasi acisindan paylasmak istedim. Akliniza takilan birsey olursa cevap vermekten ten mutluluk duyarim. Herkese bol sanslar.

• ⭐⭐ Yasaklı

Arkadaslar ben klasik oto kaportacisi olmak istiyorum.hani o barrett jacksondaki arabalari yapanlardan.el yetenegim saglamdir.ekmek yedirirmi sizce

• Arkadaşlar Selamlar. sektörle alakalı bilgisi olan arkadaşlar cevap verebilirse memnun olurum. Kullanılmış CNC takım bileme ve metal işleme makinaları sektörü, metal işleme takım ve karbür kesici sektörü, birde bildigim kadarı ile Türkiye'nin en büyük hurda metal ithal ettigi ülke Amerika bu sektör hakkında bilgisi olan arkadaşlar var mı? Hurda metal işi yapmak için ne gibi sertifika ve/vey belgeler almak gerekiyor?

• Tecrübe + bilinirlik var ise evet...

Tecrübe burada edinilecek ise klasik işi insanların tanıyıp para yatırdığı şeyler... Bu yap bakalım olacak mı diye araba vermezler genellikle...

Tecrübeli iseniz altın bilezik...

• ⭐⭐⭐

Uzun bir sure sonra bu konu hakkinda guncelleme yapmis olayim;
    (Otomotiv uretim sektoru calisanlari icin;)

Pandemiye ragmen - en azindan bizim onlarca OEM musterilerimiz acisindan - satislar son hiz devam etmekte. Amerikalilar gercekten sifir arac almakta durmuyorlar. Elbette sikayetim yok benim 🙂 Sadece Fiat Chrysler tarafinda aksaklik oldu fakat oncesinde de satislari dusuktu. Bu nedenle is durumlari halen oldukca aktif. Ornek olarak calistigim isletmenin depo bolumunde, bugun itibari ile 8 kisi eksikleri var. Ki yaklasik 2500 kisi calisan bir isletmenin sadece kucuk bir bolumu bu bahsettigim.

Bu alanda deneyimli GC ile gelecek arkadaslar icin, iclerinin rahat olmasini ve cekincelerini arka plana atmasini tavsiye edebilirim, en azindan is acisindan. Yeter ki gunluk iletisimi idame ettirebilecek kadar dil + deneyim olsun, is bulma acisindan sorun yasayacaginizi dusunmuyorum.

• ⭐⭐⭐

Bir hayli sure gecmis yazmayali, sektor hakkinda yine bir guncelleme yapayim..

Arac satislari (cip krizi nedeni ile) inisli ve cikisli olsa da, sifir arac uretimi ciddi sekilde devam etmekte.

Pandemi sonrasi olusan istifalar zinciri ve ayrica borsanin iyi durumda olmasi neticesi ile iyi bir 401K emeklilik hesabi olusan yasli calisanlarin emekliye ayrilmasi, sektorde halen cok iyi bir is imkani olmasini sagliyor. Sadece tedarik zinciri gorevinde olan bizim departman icin bugun itibari ile 5 pozisyon acik.

Onceki iletilerimi tekrar etmis olacagim; eger otomotiv sektoru deneyiminiz var ise, ABD tarafinda sorun yasayacaginizi kesinlikle dusunmuyorum. Cekinmeden gocebilirsiniz 🙂

• @FreeWoRLD, içinde söyledi: Otomotiv Sektörü

Bir hayli sure gecmis yazmayali, sektor hakkinda yine bir guncelleme yapayim..

Arac satislari (cip krizi nedeni ile) inisli ve cikisli olsa da, sifir arac uretimi ciddi sekilde devam etmekte.

Pandemi sonrasi olusan istifalar zinciri ve ayrica borsanin iyi durumda olmasi neticesi ile iyi bir 401K emeklilik hesabi olusan yasli calisanlarin emekliye ayrilmasi, sektorde halen cok iyi bir is imkani olmasini sagliyor. Sadece tedarik zinciri gorevinde olan bizim departman icin bugun itibari ile 5 pozisyon acik.

Onceki iletilerimi tekrar etmis olacagim; eger otomotiv sektoru deneyiminiz var ise, ABD tarafinda sorun yasayacaginizi kesinlikle dusunmuyorum. Cekinmeden gocebilirsiniz 🙂

Selamlar hocam aynen durum bizde de oyle parca sikintisi nedeniyle uretim yari yariya dusmus durumda ama gelecek senenin siparisleri cok iyi durumda...

• @FreeWoRLD hocam selam,

Bir konu hakkında fikrinizi almak isterim. Size göre, mekanik tasarım mühendisliği yada tasarım mühendisliği özelinde düşünürsek iş bulma açısından; san diego, irvine, austin ve benim saymadığım 2 adet şehir daha ekleyerek sıralama yapabilir misiniz? (Not: Türkiye’de otomotiv ve savunma ana sanayi de 6 yıl tecrübem mevcut)

• ⭐⭐⭐

@kursat68 Selamlar. Umarim her sey yolundadir. Aynen, dediginiz gibi onumuzdeki sene icin daha iyi gorunuyor. Beklenti de seneye krizin giderilecegi yonunde. Oyle umut edelim, bakalim ne olacak.

• ⭐⭐⭐

@alrzblgn Selamlar. Akliniza gelebilecek neredeyse tum otomotiv markalarinin urun gelistirme dali genellikle Michigan eyaletinden yonetiliyor. Nedeni ise bu sirketlerin yonetim ve teknoloji merkezlerinin orada bulunmasi.

Eger hedefiniz otomotiv urun gelistirme / tasarim dalinda calismak ise, Michigan eyaleti is arama surecinde daha one cikabilir.

• @FreeWoRLD merhaba Wikipedia'dan baktığımda georgia ve çevresindeki eyaletlerde otomotiv fabrikaları gözüküyor bu konuda o bölge tercih edilebilir mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FreeWoRLD, içinde söyledi: Otomotiv Sektörü

Uzun bir sure sonra bu konu hakkinda guncelleme yapmis olayim;
    (Otomotiv uretim sektoru calisanlari icin;)

Pandemiye ragmen - en azindan bizim onlarca OEM musterilerimiz acisindan - satislar son hiz devam etmekte. Amerikalilar gercekten sifir arac almakta durmuyorlar. Elbette sikayetim yok benim 🙂 Sadece Fiat Chrysler tarafinda aksaklik oldu fakat oncesinde de satislari dusuktu. Bu nedenle is durumlari halen oldukca aktif. Ornek olarak calistigim isletmenin depo bolumunde, bugun itibari ile 8 kisi eksikleri var. Ki yaklasik 2500 kisi calisan bir isletmenin sadece kucuk bir bolumu bu bahsettigim.

Bu alanda deneyimli GC ile gelecek arkadaslar icin, iclerinin rahat olmasini ve cekincelerini arka plana atmasini tavsiye edebilirim, en azindan is acisindan. Yeter ki gunluk iletisimi idame ettirebilecek kadar dil + deneyim olsun, is bulma acisindan sorun yasayacaginizi dusunmuyorum.

avrupa bazlı otomotiv üreticiler için durumun çok da iyi olduğunu söylemek zor.
    çip krizi + covid sonrası avrupalı üreticilerden ciddi sipariş iptalleri geliyor. bunun üzerine bir de birkaç hafta kapanma / kapatma olması da eklenince otomotiv sektörü avrupa için konuşuyorum ciddi kötü durumda.

abd için durumun böyle olmaması sevindirici.
    vizemi alabilirsem en azından iş olanaklarının bu kadar çok olması beni mutlu ediyor.

güncelleme yaptığınız için teşekkürler sn. @FreeWoRLD

• ⭐⭐⭐

@Gökhan-AKGÜL-0 Ilk iletide biraz bahsetmistim. Bir cok uretim fabrikasi mevcut, tamamen is ve yasam durumuna gore karar verilebilir.

• ⭐⭐⭐

@gucarslan Benzer durumlari burada da yasadik sn @gucarslan . Musterilerimizin tamami -BMW haric- siklikla duruslar yasadi.

Bir suredir ise uretimlere devam etmekteler, bu onden olumlu. Ileriye yonelik iyi tablo ciziliyor fakat sanirim bekleyip gormemiz gerekiyor.

Is acisindan deneyim oldugu surece sorun yasayacaginizi hic ama hic sanmam. Vize konusunda ise kolayliklar dilerim, umarim her sey yolunda gider.

• @FreeWoRLD teşekkürler hocam detaylı araştıracağım.

• @FreeWoRLD hocam selamlar, Allahın izniyle Sakarya üniversitesi elektrik elektronik mühendisliğinden mezun olacağım, etkili mi bilmiyorum ama ABET akreditasyonuna sahip okul. PLC ve elektronik kartlar hakkında iyiyim, çizim progranlarını biliyorum . Bazı sertifikalarada sahibim. İngilizce konusundada bi sorunum yok. Tr de 4 5 yıl çalışıp sonrasında Abd de yaşamak istiyorum. Acaba iş bulma konusunda orada zorlanırmıyım ve abd ye gitmeden Türkiyede oralardan nasıl iş bulabilirim, yanıtlarsanız çok sevinirim 🙂🌹

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.2k

| | | |