Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
Lütfen DV2020 ve DV2021 talihlilerine destek için şu linkteki dilekçeyi imzalayın! Dilekçeye direkt olarak şu linkten de ulaşabilirsiniz.

Yabancı Hesapların Vergi Uyumu Kanunu (FATCA) ve Ortak Raporlama Standardı (CRS) • Yabancı Hesapların Vergi Uyumu Kanunu (FATCA) ve Ortak Raporlama Standardı (CRS) mevzuatları kapsamında, ABD’de ve/veya başka bir ülkede vergi mükellefi olup olmadığınıza dair beyanınızı ve varsa eksik belgelerinizi mümkün olan en kısa sürede en yakın şubemize iletmenizi rica ederiz.

  Gerekli beyan ve belgelerini temin edemediğimiz müşterilerimizin bilgilerinin resmi makamlara raporlanabileceğini ve yapılacak raporlama sonucunda bu makamlar tarafından uygulanabilecek her türlü yaptırımın müşterilerimizin sorumluluğunda olacağını hatırlatmak isteriz.

  Ayrıntılı bilgi için size en yakın Garanti Şubesine başvurabilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  Bugün böyle bir mail aldım.. Bu konu hakkında bilgisi olanlar var mıdır? • Hocam green card ınız varsa veya vatandaşlığınız amerika yada türkiye hükümetlerinin ilgili kurumlarına bilgi vermek amacı ile (vergi hesaplama ve tahsil birimleri ) sizden yazılı veyahut sözlü beyanat istiyor . Bankaya gidip green cardım var . Yada ikincil vatandaşlığım var amerikada diye bilgi verin maili söyleyin kendileri gereken işlemi yapacaktır . Garanti bankası siz bu bilgileri vermezseniz. Yurtdışında kazanılan paranın vergilendirilmesi ile ilgili sınır geçtiği zaman direkt amerikan hükümetine bildiriyor . Bu şekilde siz eğer kazandığınız parayı bildirmemiş iseniz cezai yaptırımlar uygulanıyor . Bu arada gidip çalışabileceğiniz en kötü bankayı seçtiniz . Eğer amerika da yasamak yada vatandaşlık almak gibi bir niyetiniz varsa . Hesabınıza giren her kuruş vergi dönemi içerisinde amerika ule paylaşılıyor . 🙂 • @mr-hakan işin aslı şu ki Türkiye de kendi işyerm var ve oranın hesapları garantiye bağlı.. hangi bankayı önerirsiniz başımıxı belaya sokmasın :)) • Hocam turkiye deki yıllık kazancınız eğer ki 50 bin doları bulmuyorsa gerek yok vergi bildiriminize eklemeniz gerekmiyor . Eğer ki 50 bin dolar ve üzerinde ise size tavsiyem tüm paranızı garantide tutmayın bildiğim kadarıyla uluslararası soruşturmalarda her banka bilgi veriyor . Ama şöyle birşey yapabilirsiniz diye de biliyorum ki turkiyede yapilan gibi gelir ve giderleriniz birbirine yakın olursa , yani yıllık kâr marjiniz 50 bin doların altında görünüyorsa resmi olarak sıkıntı yok . Ben bunların hepsini yazıyorum ama finansçı değilim bilginize sadece garanti bankasına bariz bir nefretim var . 2 sene önce beni işimden ettiklerinden dolayı .Ondan dolayı garantinin yediği her nane yi öğrenmeye çalışıyorum . Size tavsiyem bankalarda para tutmayın . Ya nakit yada altınınız olsun . Güvenli bir kiralık banka kasasına saklayın kimse kasada ne var açıp araştıramaz yasal izin olmadığı müddetçe . Ki yasal izin içinde kuvvetli suç şüphesi oluşması lazım türk hakimlerinde
  Saygılarımla • @mr-hakan tavsiyelerinizi çok değerli çok teşekkür ederim hepsini aklımda bulunduracağım... • @maranty Yabancı Hesapların Vergi Uyumu Kanunu (FATCA) ve Ortak Raporlama Standardı (CRS) içinde söyledi:

  @mr-hakan tavsiyelerinizi çok değerli çok teşekkür ederim hepsini aklımda bulunduracağım...

  Hocam ben bildiğim kadarını söyledim siz yine de araştırın biraz daha belki farklı bir yol da bulabilirsiniz. Benim eksik kaldığım yer olabilir . • @mr-hakan şubede kobi işleriyle ilgileneb bir arkadaşa yazdım haber bekliyorum farklı bir gelişme olurda yazacağım


 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  @maranty ABD, diger ulkelerden farkli olarak sizden ABD'de yasamasaniz dahi vergi odemenizi bekliyor. Eger yurtdisindaki kazanciniz belli bir siniri asiyorsa o yil yurtdisi kazancinizdan da vergi odemeniz gerekecek. O nedenle ABD bankalardan vergi mukellefi kisilere ait bilgileri istiyor.

  Zaten vergi sureclerinde yalan veya yaniltici beyan yapmadiginiz surece bir sorun cikmayacak. Sadece bildirimi yapmalisiniz.


Log in to reply
 

DV2021 Talihlileri DV2021 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60
Online

9.2k
Users

2.5k
Topics

150.0k
Posts

| | | |

Powered by NodeBB