Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'de Trafik Kazasi Yapmak

• @ayvalik10 yani fotoğraf yeterli mi, ekspertiz olayı nasıl oluyor? biz olay anını çiziyoruz ya onları nasıl ispatlayacağız çok anlayamadım. Umarım kimsenin ihtiyacı olmaz böyle bir şeye ama ilginç geldi tabii bilinmezlikten dolayı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@omertug tamirciye geliyor ekspertiz aynı mantık resimleri çekipp hemen şirkete gönderiyorsun

• @caglaror geçmiş olsun. Umarım sıkıntı yaşamadan halledersiniz. Devamı hakkında bilgi vermeniz bizim gibi gelmek isteyenler için aydınlatıcı olacaktır. Tekrar geçmiş olsun

• Gecmis olsun @caglaror

• @aliarmgn, içinde söyledi: ABD'de Trafik Kazasi Yapmak

@yekta Ben geçtiğimiz sene girş yaptım ilk kez şikagoda arkadaşım vardı onun yanına gittim,kendisi yardımcı oldu ev bulmama resmi isleri halletmeme vs.4-5 ay kadar kalıp Türkiyeye döndüm o süreçte ilk biskletçide çalışmaya basladim ardından ehliyeti alıp uber yaptım 🙂 Şimdi New Jersey deyim 1 ay oldu döneli Türkiye'den.Evi craiglistten ayarladım,işi de indeedten,fırıncılık yapıyorum 🙂

Firincilik derken, Turkish firin?

• ⭐⭐

@caglaror abi iyimisiniz? Gecmiş olsun..

• ⭐⭐

Bu arada bende bir not düşmek istedim sizin eyaletlerde nasıl bilmiyorum ama florida 'da sinyal verme diye birsey yok! Trafiğe cıktım bugun her kurala hatasız uymak için büyük konsantrasyon harcadım ama yanımda giden Tır bile sinyal vermeden önüme kırıyor...

Hız limitleri %10 aşılabiliniyor mu? Akıcı trafik hosuma gitti ama bu sinyal olayına çok gıcık oldum. İstanbul'da çok laf söylerdim bu tür insancıklara...

Herneyse Allah kazadan beladan korusun hepimizi 🤞

• Bu gün bir polis aracı önümde sinyal vermeden sağa dönüş yaptı bende tam o anda radyoyu değiştiriyordum, belki bir santim ile filan sıyırmışımdır.

• ⭐⭐⭐

Şimdiki aracımla bugün 40,000 mili devirdim 1,5 sene içerisinde. Bu 40bin mil sürüşte tek kendime öğrettiğim hayati kural takip mesafesi oldu.

Dünyanın neresinde araç kullanırsak takip mesafesi evet çok önemli ama burada 80 mph hızla giderken bir kaç saniye içinde 10-15mph hıza düşüyor ve bu 3-4 şeritli highway dediğimiz otobanda oluyor. Abartısız her gün bu ani duruşları yaşıyorum. Çok dikkat etmek lazım...

• ⭐⭐⭐

@caglaror Çok geçmiş olsun

• @HockeyUmpire2 CA sonrasi TX bana TR tadinda trafik deneyimleri tattiriyor. Sinyalsizler, korna calanlar, hizlimitini asanlar. Hele o trucklar yok mu, CA da maks 75 gormustum, burada 85, trucklar haric. Onlara 90 ustu bile serbest. Hele parali yollarda parasini verdik diye midir nedir yapistiriyorlar.
    Parali yol hadisesi apayri konu, Lyft yapiyorum tamam ama ayda 90-150 civari parali yol parasi veriyorum. En cok caba harcadigim gunlerde bile 2-3$ min parali yola para gidiyor. Alternatif yol kovalasan zamandan kaybedeceksin.
    Kaza ciddi birsey degildi ama plan programini alt ust ediyor.

• ⭐⭐

@caglaror, içinde söyledi: ABD'de Trafik Kazasi Yapmak

@HockeyUmpire2 CA sonrasi TX bana TR tadinda trafik deneyimleri tattiriyor. Sinyalsizler, korna calanlar, hizlimitini asanlar. Hele o trucklar yok mu, CA da maks 75 gormustum, burada 85, trucklar haric. Onlara 90 ustu bile serbest. Hele parali yollarda parasini verdik diye midir nedir yapistiriyorlar.
    Parali yol hadisesi apayri konu, Lyft yapiyorum tamam ama ayda 90-150 civari parali yol parasi veriyorum. En cok caba harcadigim gunlerde bile 2-3$ min parali yola para gidiyor. Alternatif yol kovalasan zamandan kaybedeceksin.
    Kaza ciddi birsey degildi ama plan programini alt ust ediyor.

Biz kaza yaptigimizda sigortadan 2 hafta isimizden olduk diye $2500 para almistik. Uber yapiyorum demene de gerek oldugunu sanmiyorum. Belli bir miktara kadar benim sigortam ne is yaptigima dair proof istemiyordu. Fazlasini kaybettigimi iddia etseydim. Isimle ilgili belge isteyeceklerdi

• @goodluck kiralik araci hemen verirler diye dusunuyorum. Lyft in olayi register edilen aractan baska aracla yapamazsin. Bu yuzden Lyft gunluk net geliri sana verebiliyorlar. Onlar fazlaca bit rakami onceden teklif ederse amenna 🙂

• @omertug Kaza yeri ve durumunu fotografla tespit edip karsi tarafin ehliyet, adres (ehliyette var) ve sigorta ID kartinin bilgisini fotograflayip herkes yoluna devam ediyor sanirim. Toplamda 5dk surmez. Bunu tecrube eden birisi anlatabilir. Karsiya ait gerekli bilgiler sigorta kartinda mevcut.

• bizdeki tutanakta mesela işte kırmızı araba şuradan geldi önüme çıktı kavşak vardı diye ufak bir çizim yapıyoruz o nedenle sormuştum yani haklı haksız durumu fotodan anlaşılamayabilir her zaman diye düşünüyorum. Mutlaka tecrübe eden vardır Allah kimsenin başına vermesin, tekrar geçmiş olsun.

• @omertug Boyle doldurulan bir form gordum bir yerde ama genel olarak aldigim bilgi karsilikli sigorta ID kartlarinin fotograflarinin cekilmesinin yeterli oldugu yonunde, garanti olsun diye kazanin yerinin ve kazadan etkilenen bolumun fotograf-videolari da alinmali. Sigortalar genelde cok ciddi kasmadan herseyi oduyorlarmis.

• @MySea yok hocam,bi restoranin pastane bolumundeyim 🙂

• @HockeyUmpire2 Burada en ana en olmazsa olmaz kural, insana zarar gelmesin gerisi asilir. Yaya, bisikletli, karsidaki surucu bunlara zarar gelmedigi surece maddi hasarlar halloluyor. Aracta sadece esim oturuyordu, o da bakinca anlamis birisinin carptigini. Kamera kayitlarinda belli belirsiz sallaniyor araba. Biz seker toplama isine girmistik kizimla 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglaror @semavi birkaç defa yapmış birisi olarak tecrübelidir ki bunları videoda anlatmıştı.

• @ayvalik10 o zaman ekleyelim belki görmeyen vardır. Ayrıca Kadir beyin de dediği gibi doğru-yanlış olarak değil tamamen tecrübe olarak.

Birde Ogmen avukatlık bürosuna ait video

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |