Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'de Trafik Kazasi Yapmak

• Ekleyelim o zaman 🙂

• @semavi Bende bugün gün içinde izledim çok teşekkürler madem konu buraya taşındı bir şey sorayım

• Bu arkadan çarpıp kaçan şahsı yakalamasaydınız. Nasıl bir işlem olacaktı buradaki gibi çarpıp kaçtı deseniz elinizde de ne plaka ne bir bilgi olmasa nasıl bir yol izlenecekti. Bir de biliyorsunuzdur uzun bir süredir ufak kazalarda Türkiye'de polis gelmesine gerek yok tutanakla halledilebiliyor. Bu işlem polis olmadan halledilemiyor mu. Yada gece birisi arabanıza çarptı zarar verdi kaçtı bu gibi bir durumda neler oluyor.

• Arabadan inilmemesi gerektiğinden bahsetmişsiniz bu bir kural mı arabada polis çağırıp beklemek mi gerekiyor.

Biraz karışık olduysa kusura bakma :))

• @semavi ABD'de Trafik Kazasi Yapmak içinde söyledi:

Arkadaslar...

Bir kac hafta once kotu bir tecrube yasadik. Basimdan gecenleri yazacagim. Eksik gedik olursa ekleyebilir yada duzeltebilirsiniz...

Maalesef duz yolda giderken acemi bir kizimiz uzerimize kirdi sofor tarafi ile ona carparak&surterek gecmek zorunda kaldik... Pozisyon itibariyle %100 suclu oldugu icin, birde camura yatmayacak bir aile oldugu icin sorun yasamadik. Boyle bir durumda kesinlikle polis raporunu tutturun, cunku karsi taraf sonra camur yapabiliyormus... Gerci kizin annesi ve babasi polis cagirmayalim ben size bir claim number actirayim dedi ve actirdi ama o arada poliste geldi ve rapor tuttu....

Muhtemelen kizin ailesinin actirdigi claim'den olsa gerek GEICO firmasi beni aradi, bilgileri aldi ve ilk is gununde arabaya bakarak total lost yani pert karari verdi... Ertesi gunde cekimi getirdiler calistigim yere kladar...

Arabda ciddi bir seyde yoktu aslinda ama ucuz bir araba oldugu icin ve boyle durumlarda yetkili servisten fiyat alinarak kaskoya tutar bildirildigi icin, kasko ugrasmadi ve arabanin degerinden biraz daha fazlasini verdi...

Araba iyi oldugu icin, arabayida geri satinaldim. Cunku 100binde ve 2007 model, bu temizlikte araba bulmam cok zor oluyordu... Bir kac islemden sonra arabayi kullanmaya devam edecegim... Turkiye de olsa onemsemeyecegimiz bir hasar cunku...

Sonuc olarak... Kaza yaptiginizda..... O esnada....

Polisi cagirin, risk almayin

Detayli video ve fotograf cekin... Hem arabalari hem yolu hemde kaza olus acilarini yakalayin...

Polis rapor numarasi verecek, onu saklayin...

Karsi tarafa ehliyet ve sigorta fotolarinizi verin ve sizde onlardan alin....

Kaza esnasinda cekici hizmeti alacaksaniz sigorta firmanizi aramaniz gerekebilir. O kisma vakif degilim... Bizim arabayi polis direk garaja cektirdi cuku...

Kafaniz rahatladiginda sigorta sirketinizi arayacaksiniz.... Baya uzun bir gorusme olacak. Araba da kac kisi var, dogum tarihleri neler vs vs vs

Ben su urunden siparis etmeyi dusunuyorum. Millet olarak ayirmak istemesemde bazi gocmenler kaza durumlarinda ciddi sorun cikartabiliyorlarmis... Bu kameradan takacagim aracima...

alt metni

Cok gecmis olsun Kadircim, Cana gelmemis buna sukur. Bende gecen gun Koray araba kullanirken dedim kamera lazim aslinda motorsiklet suruculerinin kaskindaki gibi, cunku dedigin gibi hakli veya haksiz hiç fark etmez olayi carptirmaya calisan veya calisacak olan cok insan var disarida ve kamera en guzel onlem. Alip kullanmaya baslainca izlenimlerini bekliyoruz, yani hafizasi ne kadar, nereye kayitlari yapiyor vs.. kalan yorumlari da okumadim gerci postunu gorur gormez sana yazayim dedim. Sen iyisin ama degil mi ?

• @gizemyavuz92 hanım merhabalar kadir bey kamerayla alakalı bir videosu vardı bir anlatım yapmıştı sanırım gene bir kazada siyahi bir arkadaşla problem yaşadıktan sonra almıştı diye hatırlıyorum 🙂 Tam bir kamera videosu olmasa da ufak bir tanıtım yapmıştı

• @rüzgar ABD'de Trafik Kazasi Yapmak içinde söyledi:

@gizemyavuz92 hanım merhabalar kadir bey kamerayla alakalı bir videosu vardı bir anlatım yapmıştı sanırım gene bir kazada siyahi bir arkadaşla problem yaşadıktan sonra almıştı diye hatırlıyorum 🙂 Tam bir kamera videosu olmasa da ufak bir tanıtım yapmıştı

Şimdi videosunu izliyordum, teşekkürler @Rüzgar 🙂

• @gizemyavuz92 bunun için vakit harcamaniza gerek yok 🙂 ben alıp takacağım 125 dolar ekleyeceğim fiyat üzerine 🙂

• @semavi ABD'de Trafik Kazasi Yapmak içinde söyledi:

@gizemyavuz92 bunun için vakit harcamadan gerek yok 🙂 ben alıp yakacağım 125 dolar ekleyeceğim fiyat üzerine 🙂

Hahah valla hayir duamizi alirsin😄 videolarini da izledim Kadir, Allah bi daha karsilastirmasin cok sikinti. Meksikalilarin yaptiklarina benzer durumu bizde CA da yasadik, cok cirkef insanlar bazilari.. neyse 🙂

• Ayristirmiyoruz, otekilestirmiyoruz, berikilerstirmiyoruz 😃 Ama bazen sorun yasanabiliyor tabi :)))))

• Arkadaşlar Emrah ATEŞ arkadaşımız çok güzel bir video çekmiş

Amerika'da Trafik Cezaları ve Ödeyeceğiniz Ücretler

• This post is deleted!

• ABD’de her ne kadar trafik kurallarına uyum oranı mecburen yüksek olsada her zaman dikkatli olmaya çalışıyorum.

Kendi araç kameramdan bir görüntü. 16.cı saniyede eğer diğer aracın duracağını farzetseydim, bugünlerde bende kaza konusu ile uğraşıyor olacaktım - ki sigorta ile hiç uğraşmak istemem. Ne kadar haklı, ne kadar masrafın ödemesini alacak olsamda uğraş için harcadığım zamanın parasını ödemeyecek nede olsa. Zaman = Para.
    Fakat mahallemizdeki ilk sağlam kornayı belki ben çalmışımdır heralde 🙂

Bu tarz bir çok örnek yaşadım.

• @yalta Haklısınız belkide yapmak lazım gerçekten 🙂

• ⭐⭐

@yalta ABD'de Trafik Kazasi Yapmak içinde söyledi:

@FreeWoRLD hocam aman dikkat ve bolca sabır. Gerçi bir an kendimi yerinize koydum. Ben peşinden basıp onu kenara atardım sanırım 🙂 Ama sizde de hata var, ordan gelirken peş peşe selektörleri yapıştıracaktın atlamasın yola diye Turkish style 🙂

Turkish style selektor burda yanlis anlasilabilir. Bizdekinin aksine burada selektor buyur sen gec anlamina geliyor 🙂

• @yalta ABD'de Trafik Kazasi Yapmak içinde söyledi:

@FreeWoRLD hocam aman dikkat ve bolca sabır. Gerçi bir an kendimi yerinize koydum. Ben peşinden basıp onu kenara atardım sanırım 🙂 Ama sizde de hata var, ordan gelirken peş peşe selektörleri yapıştıracaktın atlamasın yola diye Turkish style 🙂

Good luck yazmis 🙂

Geldikten sonra degistirmemiz gereken çok şey var 🙂

• @goodluck Doğru söylüyorsunuz, Burada selektör geç anlamına geliyor.
    Tam bir faciaya sebep olabilir 🙂

• @goodluck ABD'de Trafik Kazasi Yapmak içinde söyledi:

@yalta ABD'de Trafik Kazasi Yapmak içinde söyledi:

Turkish style selektor burda yanlis anlasilabilir. Bizdekinin aksine burada selektor buyur sen gec anlamina geliyor 🙂

Yeni bir şey öğrendim 🙂 Teşekkürler @goodluck

• Selamlar, az önce kiralık aracıma park halindeyken geri geri manevra yapan başka bir araç arkadan vurdu.

Kiralama şirketini aradığımda aracın sigortası olduğunu ve sorun olmayacağını söyledi. Arabaya vuran genç bir brezilyalı, telefonunu, pasaport fotosunu ve sigorta poliçe fotosunu aldım. Sorun çıkartacak tiplere benzemiyorlar eğer istersem zararı da karşılayacaklarını söylediler.

Benim henüz ehliyetim yok, türk ehliyeti ile arabayı kiralamıştım.

Yarın gidip kiralama şirketi ile görüşücem ya da perşembe günü arabayı teslim ederken görüşücem. Sizin bir tavsiyeniz var mı?

Bu arada araba suv tarzı bir araç olduğu için öyl çok büyük bir hasar yok, tamponda çizik ve ufak bir kırık var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@anka En önemli bilgiyi vermemişsiniz, hangi eyalet? Eğer "no-fault" bir eyaletse süreç farklı oluyor.

En doğrusu, elinizdeki bilgilerle kiralama şirketinin ofisine gidip onların gerekeni yapmalarını istemek olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.5k

| | | |