Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'de Trafik Kazasi Yapmak

• @caglaror evet abi, aynen öyle olacak. Biz daha 2.araba leveline geçemedik 🙂 Evet, full cover sigorta şart. Trafikte her zaman her ihtimal olası. Yanlış zamanda yanlış yerde olmak da bu ihtimalin içinde var. Bu olay ben dahil herkes için bir tecrübe. 10 saniye geç gelsem veya 1 metre ileri park etsem, sadece talihsiz bir kaza izleyebilirdim. Ya da bir ton başka ihtimal. Hayırlısı artık.

• Dash cam baya onemli arkadaslar 🙂 Ben de dun kaza yaptım tırın biri otobanda şerit değiştirirken beni sikistirdi tost oluyordum zar zor kurtardım ama sag tarafa dokundu hafif bir dürtme ve birazda ezikle atlattım adam durmadı bile... 5 mil kovaliyip zorla durdurdum ben çarpsam araban uçardı,ben yapmadim dedi.Kanitta olmayınca bişey yapamadım:)

• @aliarmgn geçmiş olsun hocam.

• @aliarmgn Geçmiş olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sefa
    green kart olursa mesleğimden dolayı gelirsem sigortacılık mesleğime devam edicem aşağıdaki iki tane firma ile irtibata geçtim gelmemi bekliyorlar. Sende onları ararsan sana yardımcı olurlar. Eyalet farklı olsa da ana teminatlar standarttır.
    hatice yayla 202 888 06 05

alper behar Ofis: 561.510.1442 | Cep: 954.980.4000
    https://florida-sigorta.com/our-company/alper-behar/

• ⭐⭐⭐

@aliarmgn, içinde söyledi: ABD'de Trafik Kazasi Yapmak

Dash cam baya onemli arkadaslar 🙂 Ben de dun kaza yaptım tırın biri otobanda şerit değiştirirken beni sikistirdi tost oluyordum zar zor kurtardım ama sag tarafa dokundu hafif bir dürtme ve birazda ezikle atlattım adam durmadı bile... 5 mil kovaliyip zorla durdurdum ben çarpsam araban uçardı,ben yapmadim dedi.Kanitta olmayınca bişey yapamadım:)

Çok geçmiş olsun

• @ayvalik10 eyvallah, teşekkürler.

• @Sefa, içinde söyledi: ABD'de Trafik Kazasi Yapmak

Geçenlerde aksam delivery yaparken, arabayı park edip siparişi vermek üzere arabadan indim. Tam o esnada sokağın başından, süratle gelen araba, park ettiği yerden cikan baska bir arabaya carpip arabayı pert etti. Hemen yanımda oldu bu olay. Daha ne olduğunu anlayamadan, çarpan arac geri vitese takip benim arabanin tamponuna da saglam bi carptiktan sonra vur kaç tabir edilen hit and run yapti. Gecenin karanlığında kayboldu gitti. Maalesef plakayi alamadim. Polis geldi, rapor tuttu, fotoğraf falan cekti. Sigorta sirketi, israrla sigortamin bu kazayi kapsamadığını iddia ediyor maalesef. Henuz polis raporlarini bile görmeden karara varmislar sagolsunlar.

Geçmiş olsun.

• This post is deleted!

• @paw-of-eagle sağolasın abi, eyvallah. Herhangi bir sorun yok. Tecrübe oldu diyelim.

• Merhaba belki bilgisi olan vardir diye soruyorum.Bugun sigorta sirketimden aradilar bana carpip kacan aracin soforu 2 hafta sonra sigorta sirketinin aramalarini acmis ve ben kaza yapmadim polis raporunu degistirecegim diye zaman istemis.Sigorta sirketiu yapabilecegim biseyin olmadigini soyluyor ve dosyayi kapatalim diyor ben israrla acik tutuyorum.Daha once de karsi tarafin sigortasinin olmadigini ve 500 $kadar benim odemem gerektigini soylediler odemede sikinti yok sadece beni salak/yalanci konumuna dusuren kisinin bir yaptirima ugramasini istedigimden acik tutuyorum dosyayi.Sizce boyle birsey olabilir mi? Ne yapmam gerekir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aliarmgn, içinde söyledi: ABD'de Trafik Kazasi Yapmak

Merhaba belki bilgisi olan vardir diye soruyorum.Bugun sigorta sirketimden aradilar bana carpip kacan aracin soforu 2 hafta sonra sigorta sirketinin aramalarini acmis ve ben kaza yapmadim polis raporunu degistirecegim diye zaman istemis.Sigorta sirketiu yapabilecegim biseyin olmadigini soyluyor ve dosyayi kapatalim diyor ben israrla acik tutuyorum.Daha once de karsi tarafin sigortasinin olmadigini ve 500 $kadar benim odemem gerektigini soylediler odemede sikinti yok sadece beni salak/yalanci konumuna dusuren kisinin bir yaptirima ugramasini istedigimden acik tutuyorum dosyayi.Sizce boyle birsey olabilir mi? Ne yapmam gerekir?

Ben benzer durum yaşadım. Sigorta şirketi karşı tarafa bir yaptırım uygulayamaz, hatta sürekli arayıp taciz etmeleri bile kanunen yasak. Ben de kızdım ettim ama neticede anladım ki karşı tarafa dava açmak dışında yapılabilecek bir şey yok. Mahkemelerde sürünmeye, avukatlara para dökmeye kimse cesaret edemediği için bu "karşı taraf"lar hep böyle oluyor maalesef.

Sizin kaza nasıldı bilmiyorum ama ben bizim arabalara çift taraflı araç kamerası taktım, herhangi bir "yan çizme" durumunda bu kayıtları kullanabilirim.

• @knnrn sigorta sirketinin yaptirimi degilde genel bir yaptirimdan bahsetmek istedim acikcasi.Surekli arayip kapatalim diyorlardi zaten.Ben de bu olaudan sonra kamera almaya karar verdim.Bir cok avukat bu kaza sonrasi reklam amacli brosur vs gondermis ama hepsi medikal bir tedavi durumlari icin yardimci oluyor gibi geldi bana,daha fazla para alabilmek icin muhtemelen.Sirf bu kadar kolay olmamali diye dosyayi kapatmiyorum.

• Merhabalar bende iki gun once bir kaza yasadim new jersey de arkadan gelen araba dikkatsizdi ve geldi bana carpti benim arka tampon hasarlandi polis cagirdik ve tutanak tuttu kaza numarasi verdi hata carpan kiside kaza numarasini geico insuranceye bildirdim internet uzerinden onlarda sucun karsida oldugunu ama 500 dolar odemem gerektigini yazan mail atmis bundan sonra surec nasil isleyecek bilgisi olan soyleyebilirmi yani firma arayip veya email yoluyla servis veya mekanikciyemi yonlendirecek ilk defa basima geldi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kursat68, içinde söyledi: ABD'de Trafik Kazasi Yapmak

Merhabalar bende iki gun once bir kaza yasadim new jersey de arkadan gelen araba dikkatsizdi ve geldi bana carpti benim arka tampon hasarlandi polis cagirdik ve tutanak tuttu kaza numarasi verdi hata carpan kiside kaza numarasini geico insuranceye bildirdim internet uzerinden onlarda sucun karsida oldugunu ama 500 dolar odemem gerektigini yazan mail atmis bundan sonra surec nasil isleyecek bilgisi olan soyleyebilirmi yani firma arayip veya email yoluyla servis veya mekanikciyemi yonlendirecek ilk defa basima geldi

Hangi eyalet? Geico kimin sigortası, çarpan kişinin mi? Eğer no-fault bir eyalette ise kendi sigortanız öder ve deductible siz ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bizim eyalette çarpan kişinin sigortası ödüyor ve deductible da karşı tarafa ait.
    Siz kendiniz bir tamirci bulup fiyat alabilirsiniz. Ancak önce sigorta şirketi ekspertiz yaptırmak istiyor mu onu öğrenmek lazım. Sonra Google'da "collision" yada "body repair" şeklinde arama yapıp bir yer bulabilirsiniz.

• @knnrn New Jersey geico benim insurance

• @kursat68 @knnrn

NJ no-fault bir eyalet ama no-fault sadece hastane ve doktor masraflari icindir, medical bills. Arac hasarlari icin no-fault gecerli degildir.

@kursat68 Sizin iki seceneginiz var:

1- Eger collison coverage varsa, first party olarak kendi sigorta sirketinize basvurabilirsiniz, deductible sonrasi kalan hasari karsilamalari gerekir. Kusurlu taraf karsi taraf ise, deductible muaf olabilir, polis raporu bunun icin cok onemli. Once inspector gonderirler, sonra onun raporuna gore, adjuster size rapor gonderir ve sigorta sirketinin policesine gore, ya kendiniz bir tamirci bulup yaptirirsiniz (bu durumda size cek gonderirler) yada onlarin anlasmali oldugu yere goturup orada yaptirirsiniz, onlar masrafi karsilarlar.

2- Karsi tarafin sigorta sirketine basvurursunuz, third party olarak. Onlar sizin hasarinizi karsilayabilirler ancak eger diger surucunun collision coverage varsa ve suclu olan o ise. Yoksa, karsilamazlar.

Hicbirisi birsey yapmazsa, avukat bulmaniz ve karsi tarafa dava acmaniz gerekir. Yalniz unutmayin, avukatlar eger yaralanma, hayat kaybi veya sakatlik yoksa, fazla ilgilenmezler. Cunku isin ucunda onlar icin para yok demektir.

Bu arada cok gecmis olsun!

• Karsi tarafin sigortasi Progressive olan benzer bir durumda (ben park etmistim), ben elimdeki belgeler ile telefon uzerinden Progressive'de dosya actirdim (polis raporu ve kaza sonrasi fotolari vardi). Karsi taraf 100% hatali oldugundan onlar benim sigorta ile de iletisime gecememislerdir. Progressive uygulamasini indirdim. Hasarli yerlerin fotograf ve videolarini cektirip yukletti uygulama. Detay bilgiler doldurdum. Progressive expertiz bana hasar icin yaklasik fiyat verdi (yazili belge ve parca fiyatlari ile iscilik yaziyor). Secenekelr arasinda parayi almak, kendi istedigim yerde yaptirip faturayi onlara gondermek, araci onlara verip onlarin yaptirmasini saglamak vardi.
    Ben parayi aldim. Eger kendim yaptirirsam ve fiyat belirlenenden yuksek ise uzlasma ile aradaki farkin tamamini veya bir kismini da odeyebileceklerini belirtmislerdi.

• ⭐⭐

Bu olayi cok merak ediyorum. Diyelim trafikte basimiza tatsiz bir olay geldi.
    Hatali oldugumuzda ne yapmaliyiz?

Karsi taraf hatali oldugunda ne yapmaliyiz ?

Bilal'e anlatir gibi anlatirmisiniz lutfen 😂

• @HockeyUmpire2 Once kendinizi ve aracinizi guvenli bir sekilde yolun kenarina cekin kaza aninda.

Sonra 911 arayin ve oncelikle kaza yerini, kac aracin karistigini ve yarali olup olmadigini bildirin.

Sonra polis, itfaiye ve ambulans bekleyin. Onlar gelince ilk is yaralilarla ilgilenecekler. Yaralilardan sonra polis sizden ehliyet, arac registration ve sigorta kagitlarini isteyecek.

Bu arada hem kendi aracinizdaki hemde diger araclardaki hasarlarin fotolari cekin. Sigorta sirketi icin.

Size bu arada kazanin nasil oldugunu sorabilir. Eger tarafsiz bir sahit varsa, sadece onun ifadesi yeterlidir polis icin, o zaman suruculere sormaz.

Polis ilk bilgileri, yani tum taraflarin arac, ehliyet ve sigorta bilgilerini sistemine girince size bir kagit verecek. Bu kagitta tum taraflarin bilgileri, polisin bilgisi ve polis raporunu nasil isteyebileceginizi yazacak.

Eger araclar trafige tekrar cikabilecek durumdaysa, polisin isi orada biter. Aksi takdirde, cekiciler gelip, araclari goturup, yol temiz olana kadar bekler.

Siz ise evinize varip ilk soku atlatinca, eger full coverage sahibiyseniz sigorta sirketinizi arayip, kazanin nasil oldugunu, elinizdeki resim ve bilgileri verin.

Full coverage yoksa, gecmis olsun. Hemen hemen her turlu masraf size kalir. Bu durumda cok fazla cirpinmayin derim ben 😎

Suclu sizseniz, sigorta sirketini aramada acele etmeyin. Birakin onlar size, karsi taraf harekete gectikten sonra, ulassinlar. ☺

Suclu karsi tarafsa, sigorta sirketinizle isi halledeceksiniz. Karsi tarafin sigorta sirketini aramayin. Hersey kaydedilecegi icin, yanlis vereceginiz en kucuk bir bilgi, bir kelime bile kesinlikle aleyhinize kullanilacaktir. Birakin sizin sigorta sirketiniz halletsin.

Eger sizin tarafda yaralanma, hastanelik durum ve daha agir durumlar varsa, kesinlikle bir avukat ile hareket edin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |