Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

• acaba 40-50k dolar sokunca vergi filan alıyorlarmı yada çok didikliyorlarmı yada sen şüphelisin diye ayrı muamele gösteriyorlarmı ? Sonuçta tatile değil göç ediyorsun en merak ettiğim konulardan birtaneside bu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@takip Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

acaba 40-50k dolar sokunca vergi filan alıyorlarmı yada çok didikliyorlarmı yada sen şüphelisin diye ayrı muamele gösteriyorlarmı ? Sonuçta tatile değil göç ediyorsun en merak ettiğim konulardan birtaneside bu.

vergi almazlar da paralarin kaynagina dair belge isteyebilirler, bilginize.

• @schadow Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

Selamlar,

Ben daha önceki giriş yapsnların aksine houstondan giriş yaptım. Uçuş güzeldi thy ile yaklaşık 13 saatte uçtuk, havalimanı boştu sanki bize özel varmış hissi verdi.
    10 bin dolar üstü gittiğimiz için uçakta form doldurduk. İnişte pasaport polisi bizi görünce sarı zarfları sordu ve birisini çağırdı, takıldık diğer polisin peşine bizi bi odaya götürdüler yarım saat civarı bekledik, oradan çıktık parayı kaydetmek için başka yere gittik o da 45dk falan sürdü. Houston 1 haftada çok sevdirdi kendini. Herkese bol şanslar

cansın abi . öteki arkadaşlar aksine iş güç konularındada bilgilendirirsen seviniriz :))) houstona gidip unutanlardan olma :)))

• @schadow
    hayırlı olsun .

• Sorgusuz sualsiz götürebileceğimiz sinir 10k degil mi? Havaalanında beklememek için diğer miktarı hesapta bırakmayı düşünüyoruz cunku.

• @damladav Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

Sorgusuz sualsiz götürebileceğimiz sinir 10k degil mi? Havaalanında beklememek için diğer miktarı hesapta bırakmayı düşünüyoruz cunku.

14 k götürüp soru sorulmayan arkadaslar var . tam limit kaç acaba ..

• Bencede mantıklısı 10k civarı götürüp 12-13saat yolculuk yaptıktan sonra birde beyan için vakit kaybetmemek olacaktır. Ayrıca fazla nakit taşımak riski arttırmak demek.

1-2 hafta içerisinde de TR'den ABD'ye banka üzerinden transferi gerçekleştirmek.

• ⭐⭐

@yekta üniversitede okurken yaz tatillerinde Antalya Havalimanında Free Shopta çalışmıştım 3 sezon. Gelen yolcu terminalinde yolcular önümden geçerdi. Gümrük Memuru tamamen kafasına göre bir kaç kişiyi seçer kontrol ederdi. Sistem böyle işliyor. Orada sıkıntı bildirmediğin halde seçtikleri kişi sen olursun büyük olur. Yoksa 100K yı da geçirirsin şansın varsa.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yekta Beyan isteğe bağlı yapılıyor. Kimse üzerinizi arayıp para var mı diye bakmayacak. Yasal olarak 10 bin dolar ve üstü parayla girişlerde beyan etmek gerekiyor. Hiç para beyan etmeyip ertesi gün bankaya 20-30 bin dolar yatırmak bence doğru değil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yekta Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

@damladav Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

Sorgusuz sualsiz götürebileceğimiz sinir 10k degil mi? Havaalanında beklememek için diğer miktarı hesapta bırakmayı düşünüyoruz cunku.

14 k götürüp soru sorulmayan arkadaslar var . tam limit kaç acaba ..

Yasal limit $10.000, beyani siz yapacaksiniz, sorgulanmiyorsunuz zaten bu para icin. Ayrica sayin knnrn'a katiliyorum. Yasalari cignemek o arkadaslarin problemleri 🙂

• @smesut sağolun

• @yekta daha işe başlayamadım.

• Merhaba,

Bir sorum var, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    ABD'ye ilk giriş-çıkış yaptıktan sonra, green cardın basılması ve istedğimiz adrese gönderilmesi vize bitiş tarihini geçerse ne oluyor? Kartı almak ve temelli yerleşmek için ABD'ye tekrar nasıl giriş yapabileceğim? ABD'de yaşayan arkadaşım kartı Türkiye'ye (bana) postalayabilir mi?

• ⭐⭐

alt text
    @npe87 ilk giriş yapınca resimdeki gibi bir mühür vuruluyor pasaportunuza. O mühürün üzerindendeki tarihten sonra 1 yıl içinde green card olmadan giriş çıkış yapabiliyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

0_1526459803598_muhur.JPG
    @npe87 ilk giriş yapınca resimdeki gibi bir mühür vuruluyor pasaportunuza. O mühürün üzerindendeki tarihten sonra 1 yıl içinde green card olmadan giriş çıkış yapabiliyorsunuz.

Sayin @arnblt , isterseniz resmi upload etmeyin, internetten linkini ekleyin, upload edince gorunmuyor. Ya da bana [email protected] adresinden de godnerebilirsiniz, ben linke cevirip editlerim.

• ⭐⭐

Bu ilk giriş meselesi ile ilgili benimde bir sorum olacak.
    İlk girişi yaptık. İkinci gün Allah korusun bir sağlık problemi yaşadık. Daha henüz SSN, GC falan yok. Sağlık sigortası da yaptırmadık haliyle.
    Bu durumda yüksek meblağlarla sağlık hizmetimi almak zorunda kalacağız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

Bu ilk giriş meselesi ile ilgili benimde bir sorum olacak.
    İlk girişi yaptık. İkinci gün Allah korusun bir sağlık problemi yaşadık. Daha henüz SSN, GC falan yok. Sağlık sigortası da yaptırmadık haliyle.
    Bu durumda yüksek meblağlarla sağlık hizmetimi almak zorunda kalacağız.

Ufak tefek sağlık sorunları için hastane aciline giderseniz çok yüksek faturalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle Urgent Care, Minute Clinic vb gibi yerleri tercih edin. 50-100 dolar gibi rakamlara muayene, tahlil vb yaptırabilirsiniz.

Eğer kaza vb gibi bir şey olursa ve acile giderseniz fatura geldiğinde yardım alabileceğiniz kurumlar var. Ayrıca ödeme konusunda da taksit vb imkanlar oluyor.

• @arnblt buradan yaptırılacak bir seyahat sigortası ilk başta acil durumlar, kaza vb. için iş görecektir diye düşünüyorum. En azından ben öyle planlamıştım.

• biz 3 aylık sağlık sigortası için kişi başı 84$ gibi bir fiyat aldık. 3aylık yaptırmaya gerek var mı emin olamadık.

• 1 sorum var-eşim önden gidecek işleri ayarlamak için ki kendisi esas gc talihlisi. ben ülkeye giriş yapmayacağım ilk başta. sonradan gideceğim.benim gitmememe rağmen ssn ile greencard ımı yollarlar mı? cevap için şimdiden teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.4k

| | | |