Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selam sevgili arkadaşlar;
    2018 in son talihlilerinden olarak 20 Eylül de vizelerimizi almıştık ve bugün sorunsuz olarak Charlotte Douglas Uluslararası Havaalanından ABD ye giriş yaptık. Uçaktan indiğimizde pasaport kontrolünde önümüzde yaklaşık 10 kişi falan vardı ve 10 dk da sıra bize geldi. Pasaportu, uçakta doldurduğunuz gümrük kartı ve sarı dosyaları memura verdik. Yanımızda ne kadar para olduğunu sordu, 10 bin doların altında bir meblağ vardı ve o şekilde cevapladım. Benim her iki el parmak izimi aldı, fotoğrafımı çekti, eşimin ise sadece sağ başparmak hariç 4 parmak izini aldı fotoğraf çekti. Bize bir numara yzan kare bir pvc materyal verdi, bagajlarımızı alıp bekleme alanında bekleyin pasaportunuz oraya gelecek dedi. Bagajları aldıktan sonra bekleme alanında 10 dk bekledik pasaportlarımız geldi. Memur basılan mühür ile green card gelene kadar bu mühürle 1 yıl süreyle vize yerine geçecek dedi ve gidebilirsiniz dedi bagaj kontrolü ve ekstra soru olmadı. Uçaktan inmemiz ile aktarmaya bagaj verme süremiz 20-25 dk falan sürdü. Bizim tecrübemiz bu şekilde idi. Umarım charlotte dan ilk kez giriş yapacaklara faydalı olur:)

• Hadi Hayırlsı Bol şans Dilerim kısmet bize olsun 🙂 @chuck dostum

• @redsat2000 çok değerli bilgiler veriyorsunuz. Paylaşımlarınız için teşekkürler. Yeni yaşamınızda başarılar.

• @bahadır17 Bahadır bey çok teşekkürler

• @redsat2000 herhalde gecen hafta Türkiye'ye donmustunuz ve is teklifi bekliyordunuz, herhangi bir haber aldiniz mi? dönüs Mart'da mi?

• @necatiarslan Arkadaşlar Benim ve oğlumun GREENCARD larımız 15 Şubatta geldi. Eşiminki ve kızımınki daha basılma aşamasında.

SSN ler gelmemiş.
    SSN in durumunu takip etmek için bir yöntem var mı ?

• @newman Teşekkürler Şuan haber beklemedeyim. CEO nun Dönüşünü beklemece . Eğer Olumlu olursa Mart ayı dönüşe geçerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@necatiarslan Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

@necatiarslan Arkadaşlar Benim ve oğlumun GREENCARD larımız 15 Şubatta geldi. Eşiminki ve kızımınki daha basılma aşamasında.

SSN ler gelmemiş.
    SSN in durumunu takip etmek için bir yöntem var mı ?

hayir, SSN takibi yapamiyorsunuz.

• Kolay gelsin,
    Bi arkadasım Turist vizesi ile JFK iniş yaptı polis ülkeye almadı 10 yıllık vizesi iptal edildi tekrar vizeye ne zaman başvurmalı ve orada yapılan işlemler konsoloslukta çıkıyor mu

• @denizim 2 yıl önce benimde bu şekilde kötü bir tecrübem oldu. Çok kötü bir durum maalesef. vizenin neden iptal olduğuna bağlı olarak yeniden vize alma şansı azda olsa vardır. Görünen o ki turistik bir seyahat olmadığına veya gerekli belgeleri taşımadığına kanaat getirmişler. İkinci başvuruda gidiş amacını çok iyi anlatabilmeli. Yoksa şansı çok azdır. Ve büyük ihtimalle İdari İşlem sürecine kalabilecektir. Bu işlemde haftalarca veya aylarca sürebilir. Şimdiden bol şanslar arkadaşınıza.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizim Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

Kolay gelsin,
    Bi arkadasım Turist vizesi ile JFK iniş yaptı polis ülkeye almadı 10 yıllık vizesi iptal edildi tekrar vizeye ne zaman başvurmalı ve orada yapılan işlemler konsoloslukta çıkıyor mu

Bu baslikta sadece gocmen vize ile ABD'ye giris hakkindaki sorularinizi sormalisiniz.

• Merhaba ben dört kişilik bir aileyim çocuklarım küçük olduğu için onları tek başıma yapacağım keşif gezisinden sonra götürmek istiyorum sanırsam 6 ay içinde götürmek zorundayım bu tarih ne zaman başlıyor hem benim ABD ye girme tarihinde hem ailemin girme tarihi aynımı olacak sonuçta raporları aynı tarihte alacağız onların raporunu sonradan alsam olurmu???Şimdiden cevabınız için teşekkürler...

• ⭐⭐

Raporların alınma tarihinden itibaren geçerli 6 ayınız var hem siz hem aileniz için.
    Asıl talihli ilk önce ve hep beraber olmak üzere tüm bireyler bu ay içinde girmeli.
    Onların Sağlık raporunu sonradan almak çok da göz önüne alınacak bir risk değil. Geciktirmek diğer aile bireylerine vize kalmama durumu doğurabilir.

• Merhaba mayıs gibi Amerikaya giriş yapıp 15 gün kalıp Türkiyeye dönücem bi kaç ay sonra da Amerikaya yerleşicem. SSN yada green kartım henüz basılmamış olucağı için bu sürede yapmamı tavsiye ettiğiniz şeyler var mı banka hesabı açmak vs gibi benzer şeyler ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkergn13 Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

Merhaba mayıs gibi Amerikaya giriş yapıp 15 gün kalıp Türkiyeye dönücem bi kaç ay sonra da Amerikaya yerleşicem. SSN yada green kartım henüz basılmamış olucağı için bu sürede yapmamı tavsiye ettiğiniz şeyler var mı banka hesabı açmak vs gibi benzer şeyler ?

Bunun ayri konusu mevcut:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/329/abd-ye-gitmeden-once-ve-gittikten-sonra-yapilacaklar

• @vegas çocuğunuzu goturmemissiniz ankara daki konsolosluk 6 ay içinde abd ye giriş yapmamız gerektiğini söylüyor bu durumda çocuğun gitmemesi daha sonra sorun teşkil eder mi
    Bizde eşim ile ilk once bi gezi yapalım dava sonra çocuğumuz ile gidelim yerleşelim diyoruz

• ⭐⭐

@bakk25 kimler vize aldıysa başta asıl talihli olmak üzere abd ye 6 ay içinde giriş yapmak zorundadır. Aksi takdirde DV 2019 iseniz eylül ayına kadar gitmeyen aile üyesi tekrar sağlık muayenesi olup vize mülakatı almalı. DV2018 iseniz o şansınızda yok. Yani aklınızdan bile geçirmeyin derim:)

• @arnblt Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

@bakk25 kimler vize aldıysa başta asıl talihli olmak üzere abd ye 6 ay içinde giriş yapmak zorundadır. Aksi takdirde DV 2019 iseniz eylül ayına kadar gitmeyen aile üyesi tekrar sağlık muayenesi olup vize mülakatı almalı. DV2018 iseniz o şansınızda yok. Yani aklınızdan bile geçirmeyin derim:)

Sn. @arnblt muayene tekrarını biliyordum fakat mülakatın tekrarlandığını bilmiyordum, eğer öyle ise vizeler alındıktan sonra 6 aylık süreyi geçirmek çok riskli bir durum, Peki böyle bir durumda tekrardan vize mülakatı almak için nasıl bir yol izlenmeli?

• 12 mart ist-jfk uçağı ile amerikaya gelmiş bulunmaktayız. Ucusumuzdan iki gun once thy uçağı turbulansa girmiş, 30 yolcu yaralanmış ve bir hostesinde ayağı kırılmıştı.Haber sitelerinde görüntüleri izledikten sonra uçuşla ilgili hafif bir tedirginliğimiz oldu.
    Direk uçuş oldugundan kişi başı 2x23 kg kabin hakkınız oluyor, esim bir büyük boy çantayı iki orta boya bölüştürmüştü yani kabin hariç 3 bavul oluyor. Ancak gorevli kilo olarak tutsa bile sayı olarak fazla oldugundan bagajımızı alamayacağını söyledi. Bu konuya dikkat edilmesi gerekebilir, bagajımızı ekstra bagaj olarak aldılar ve 160 dolar odeme yaptık 😞 Pasaport kontrol sonrası üç kontrol daha oldu, en son kontrolde kabin boy bavulumuzun fermuarı sıkıstı ve bavulu acamadık. Uzun uğraşlar sonrası actık ve kontrolu tammaladık. Velhasıl bavullar bize oldukça sorun çıkardı ve tahammullumuzu zorladı. Eşyamızı minimum seviyede tutmaya çalışmamıza ragmen problem yasadık.
    Ucusumuz çok rahat gecti 11 saatin nasıl geçtiğini anlamadık. Yalnız uçakta yanımızdaki yiyecek para vs bununla ilgili herhangi bir form doldurmadık. Indıgımızde ise bu sefer turk telekomun azizligine uğradık. Yurtdışı internet paketi yapmamıza ragmen paketi kullanamadık.
    Pasaport kontrolüne aldılar yaklaşık yirmi dakika oturduktan sonra hiçbirşeyi sormadan gidebilirsiniz dediler. Bu kadar rahat olacağını düşünmemiştik.
    Ertesi gun sabah ilk is olarak at&t kullan-at hat aldık. Manhattan göçmenlik ofisine geldik ve ssn gelmesinin 4 hafta surebilecegini söylediler 😞 Bankada ssn siz hesap actırabilmek icin sansımızı denedik ancak olmadı. Baska şube ve bankalarda da deneme yapacağız.
    Bizim ilk giriş maceramızda bu sekilde, herkese kolaylıklar diliyorum. Turkiye çıkışımız ne kadar zorlayıcı olduysa abd girişimiz bir o kadar rahat oldu. Forumda bilgi paylaşımı yapan herkese ve crazycellse teşekkür ederim, bilgi paylaşımı sayesinde birçok gorevi rahatlıkla tamamladık.

• sayın @luna paylaştıgınız bilgiler için çok teşekkürler bol şanslar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |