Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

• @HockeyUmpire2 hayırlı olsuunn😌 Türlü olumsuzluklardan, kararsızlıklardan ne güzel günlere geldiniz, daha da güzellerini yaşayın orada inşallah. Ailenizle kocaman mutluluklar yeni hayatınızda..

• @HockeyUmpire2 Tebrik ederim yeni hayatınızda başarılar dilerim. Tecrübelerinizi ve deneyimlerinizi bekliyoruz

• ⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2 işten güçten bilgisayarımı yeni açtım. Hoşgeldin yeni memleketine

• Banned

@HockeyUmpire2 hoşgeldiniz ve bol şans/keyif dilerim

• ⭐⭐

@HockeyUmpire2

Florida’ya Memleketimize hosgeldiniz. Bol sans ve kolayliklar dilerim. Guzeldir Florida 👍😀

• @crazycells. Merhaba herkese ben 3 ay önce gc ile abd ye geldim. 4-5 ay sonra türkiyeye gidip 2 ay kalmak istiyorum. Burada hastahaneler pahalı 1 amaliyata girmek istiyorum birde 3 dişime implant yaptırmak istiyorum. Sorum şu ben türkiyede bu işlerimi bitirip abd ye gelmek istedigimde havaalanında zorlukla karşılaşırmıyım 2 ay uzun bir süre diyip beni abd ye almama durumları varmı. Sonuçta saglık için gidiyorum acaba tr de amaliyata girdigime dair bir belge işimi çözermi yada tr gitmeden göçmen ofisine bilgi verip bir evrak alsam ( böyle bir işlem varmı bilmiuorum) abd girişimde faydası olurmu. Ne bilim yani biraz endişeliyim sizde 2 ay türkiyede kalıp sorunsuzca ABD ye girmek için ne yapmalıyım. Yada 1 hafta kalıp gelsem 2 ay sonra tekrar gidip 1_2 gün kalsam olurmu. İmplant biraz zor işlem 2_3 ay doktor diş tadavisi yapacak. Ne yapmalıyım arkadaşlar

• @bluegreen Aşağıdaki ki linkte sorularınızın cevabını bulabilirsiniz özellikle ilk ileti
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

• @HockeyUmpire2 Hayırlı olsun.

• ⭐⭐

@bluegreen abd dışında 6 aydan fazla kalmayın. Ben 1 senede 3 giriş çıkış yaptım toplamda abd de 2.5 ay kaldım.

• @HockeyUmpire2 Yeni hayatınızda başarılar, en iyi dileklerimi yolluyorum.

Prepaid hat konusunda yardıma ihtiyacım var, hangi firmadan aldınız ? Bir de bu numara ve kart sadece alınan süre kadar mi geçerli oluyor, yani sonrasında iptal mi ?

Ben de 1 aylık kalacağım ilk girişi şimdi yapiyorum, Turkcell şirket hattıma yüklenmek istemiyorum ve prepaid alacağım

• ⭐⭐⭐⭐

@caglarcan Metropc den aldım t-online hatti 50 usd internet sınırsız. gelecek ay odemediğin taktirde hat kullanılmıyor. Ayrıca bazen 9 usd ye 150 usd lık telefonuda beraberinde alabilirsin. Toplam 59 usd ye hat ve telefon sahibi olabilirsin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglarcan, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

@HockeyUmpire2 Yeni hayatınızda başarılar, en iyi dileklerimi yolluyorum.

Prepaid hat konusunda yardıma ihtiyacım var, hangi firmadan aldınız ? Bir de bu numara ve kart sadece alınan süre kadar mi geçerli oluyor, yani sonrasında iptal mi ?

Ben de 1 aylık kalacağım ilk girişi şimdi yapiyorum, Turkcell şirket hattıma yüklenmek istemiyorum ve prepaid alacağım

sorularinizi uygun basliklarda sormalisiniz.

• @ZaferY bey merhaba, mumkunse sizinle irtibat kurmak isterim. Hemen hemen ayni sartlardayiz, dv2020 talihlisim, sizin tecrübeleriniz ben ve benim gibi kişilere örnek olacaktır.
    Teşekkürler.

• @arnblt 3 defa girip çıkmanızda bir sorun oldumu soru soruldumu ne soruldu. Bende 3 ay türkiyede kalmak istiyorum saglık nedeniyle. Özel degilse giriş çıkışınızı gerekli bir neden ile mi yaptınız. Biraz bilgi verirmisiniz

• ⭐⭐

@bluegreen ilk girişimizi Ekim 2018 de yaptık. 1 hafta kalıp döndük. İlk girişte yerleşme gibi bir planımız hiç bir zaman olmamıştı. Gezdik sadece. 2. girişi Nisan 2019 da yaptık. Yine 1 hafta kaldık ama o gidişimizde yaşayacağımız yerde kaldık. Evlere bakıp araştırma yaptık. 3 üncü gidişimizde Ağustos 2019 da oldu. Oraya yerleştik. Eşim ve oğlum orada kaldı. Ben döndüm. Şu an İstanbul'dayım. Ocak sonunda tekrar gideceğim.
    Giriş çıkışlarımızı ve ne zaman yerleşeceğimizi tamamen kendi kararlarımızla ve keyfilikte içererek 🙂 yaptık.
    Merak etmeyin hiç kimse size 3 ay Türkiye de kaldı diye kapıdan döndürmez. İş yerinden arkadaşım 6.ncı girşini yapıp hafta başında döndü.
    Kapıda soru sorarlarsa iş arıyorum, okulum bitmedi dersiniz.
    İlk 2 sene sıkıntı yaşayan pek görmedim. İkinci seneden sonra problem yaşayabilirsiniz.
    Örneğin arkadaşımın 6'ncı girişinde (2 senedir GC li) polis soru bile sormadan damgayı basmış.

• biz de benzer formatta düşünüyoruz kısmetse, bizde senaryo tam tersi ben kalıp , eşim kızım burada olacaklar 🙂 herkese plan projelerinde başarılar...

• @arnblt harika teşekkür ederim

• @HockeyUmpire2 hayırlı olsun.yeni hayatınız nasıl alışma süreciniz, Florida nasıl 🙂

• ⭐⭐

@Nothing-Man biz ilk giriş - çıkış yaptık, döndük. Şimdi asıl hazırlık Ocak ayında temelli göç ediyoruz. Florida gözlemimi soracak olursan aşırı sıcak ve nemli, afro - american, hispanic sayısı oldukça fazla... Ben biraz daha Ankara, İzmir tarzı sehirlerden hoslanıyorum... Bence tatil için süper ama yaşam ve aile için ideal değil. (tamamen kendi görüşüm.) hatta iş bile buldum 😂 öyle işte..

• @HockeyUmpire2 Florida (yorumlar ve gözlem olarak) güzel geliyor bana, umarım o sürecide en güzel şekilde atlatırsınız.
    İş? Spor hocasıydınız sanırım? kendi alanınız da mı buldunuz.Daha sonra ki yazılarınızı bekliyor olacağız şimdiden 🙂

Benzer Başlıklar

• 160
  • 20
  • 3
  • 191
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |