Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

• ⭐⭐⭐

@Mihok, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

@bolatmali @maestro @Muhtaradana @fetihy @optimistic @redsat2000 @Sefa
    Tebrikleriniz ve iyi dilekleriniz çok teşekkür ederim.

Yolunuz açık, kazancınız ve şansınız bol olsun 👋

• @cnpist, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

@Mihok hayirli olsun, isin ilk kismi bitmis, gerisi de gelir insallah. bilet parasi ne kadar odediniz acaba, merak ettim. Saygilar.

Tesekkurler. Gidis donus 12000 TL gibi bir sey odedim.

• @Mihok tesekkurler bilgi icin

• @Tairanu, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

........ yiyecek içecek olup olmadığını vb soruları giris memuru sordu ve tamam diyip hoşgeldiniz dedi ve bu kadarmi diye sirunca evet diyerek gülümsedi......

yiyecek içecek varmı sorusundan kast edilen bagaj valizinde getirilmesi muhtemel tarhana,peynir ,zeytin ,vs gibi paketli gıdalar gümrüğe takılıyor mu? bunun için evet denildiğinde kontrolü nasıl yapacaklar? o sırada sanırım valizler alınmamış olmuyor mu?
    Yoksa sadece kabin bagajında olanlar mı kast ediliyor?

• Merhabalar kardeşim 16 martta aldı dv1 vizesini sarı zarf verilmedi yeni yönetmenliğe göre sarı zarf verilmiyormuş sanırım kardeşim pazartesi miamiye iniş yapacak sadece pasaport olması yeterli mi dir?İngilizcesi yok orada sorulan sorular tam olarak ne acaba bir kağıda İngilizce sorabilecekleri soruların cevaplarını yazmalı mıyız?Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@epsilon05, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

Merhabalar kardeşim 16 martta aldı dv1 vizesini sarı zarf verilmedi yeni yönetmenliğe göre sarı zarf verilmiyormuş sanırım kardeşim pazartesi miamiye iniş yapacak sadece pasaport olması yeterli mi dir?İngilizcesi yok orada sorulan sorular tam olarak ne acaba bir kağıda İngilizce sorabilecekleri soruların cevaplarını yazmalı mıyız?Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Nereden aldi vizeyi? Ankara'dan mi? Evet, bazi konsolosluklar Modernized Immigrant Visa (MIV)'ya gecti, bu vizeyle paket elektronik olarak CBP'ye iletiliyor, o nedenle sizin tasimaniza gerek olmuyor.

Eger Turk kafilesiyle girecekse, birilerinden yardim isteyebilirler, cok problem olmaz diye dusunuyorum...

• Evet kardeşim Ankara’dan aldı vizeyi. O halde sadece pasaportu yeterli olacak sanırım.Thy uçağı ile gideceği için Türk kafilesi olur diye düşünüyorum, tam olarak nasıl bir yardım istemesi gerekiyor,yardımcı olacak birisi ile gümrük memurunun yanına gidebilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@epsilon05 yok, siz istemeyeceksiniz. Eger gerekiyorsa oradaki CBP gorevlisi yardim ister (hicbir sekilde anlasamazlarsa ve CBP gorevlisi bazi sorulara cevap almak isterse) ...

• @crazycells çok teşekkür ediyorum 🙏

• Merhaba
    Bugün İstanbul New York uçuşunu gerçekleştirdim. Bilet fiyatı 7.200 - THY
    Havaalanlarında sürekli maske takın , elinizi yıkayın anonsları veriliyor. İstanbul havaalanında usa girişini J kısmından yaptılar. Bagaj tesliminde 3 defa kontrol edip kayıt yapıyorlar. Elimde dv vizesini kontrol ettiler. Sarı torbayı görmek istiyorlar. İlk defa mı giriş yapıyorsun sorusu soruldu. Evet vizeyi aldıktan sonra ilk defa giriş yapacaktım. Vize konusunda herhangi bir sorun yaşanmadı. Bagaj verirken şöyle bir şey oldu. Biletimi Nyc aktarmalı San Diego ya almıştım. Çantaya etiketi de San Diego olarak aktardılar ancak uyarıda bulundular. Nyc de çantalarını teslim alman gerekiyor. Sonrasında tekrar teslim edeceksin, dediler. Biletimi sadece İstanbul Nyc olarak kestiler. Havaalanı boştu. Çok fazla kişi olmayınca hem bagaj tesliminde hem de pasaport kontrolünde sıra beklemedim , sorun yaşamadım. Dış hatlarda bir çok mağaza kapalı. Yemek yeme imkanı var. Sandviç, Burger , pogaça ve bir de Türk yemekleri satan yer açık. Uçağa binerken pasaport kontrolü üst araması çanta araması yapılıyor. Ben çantamda kuruyemiş, kraker , ekmek getirdim. Sorun olmadı. Uçakta 2 defa yemek servisi yapıldı. 2 serviste de sandviç, kek, su, meyve suyu verildi. Bir serviste ekstra olarak yoğurt, salatalık, zeytin yağlı mezemsi bir şey vardı. Sandviçler bana lezzetli geldi. Görevliler korona için form dağıttılar. Nereye gidiyorsun, Çin de bulundun mu, koronaya yakalanan birileriyle temas ettin mi, hiç belirti gösterdin mi diye soruyor. Ama gümrük için form “Dağıtmadılar“ yani yanında ne getiriyorsun diye sormadılar. “Parayı sormadılar.” Bende 10000$ olmadığı için sorun yok. Nyc de direk pasaport kontrolüne giriyorsunuz. Çalışan kişi sayısı çok yoktu. Çok sıra oluştu. Sonrasında kişi sayısı arttı. Hemen kontrole aldılar. Pasaportumu + sarı torbayı+ CD ve aşı belgeleri + seyahat sigortası verdim. Görevli pasaport kontrolünü ve Green Card için gerekli işlemleri kendisi yaptı. Başka bir yere gitmedik. Parmak izimi aldı + fotoğrafımı çekti. Görevli Sadece CD yi geri verdi. Sonra pasaportu verip bu kadar dedi. Herhangi bir soru sorulmadı + bagaj kontrol edilmedi. Şu anda da uçak kalkacak bekliyorum.

• İyi günler herkese. Yardımınıza ihtiyacım var. Greencard talihlisi olarak ocakta Amerikaya girişimi yapmıştım 1 ay kadar kalıp geri döndüm. Normalde bidahaki gidişimizde yerleşiriz diye düşünüyorduk ama malum hastalık bizi de etkiledi. Sorum şu şekilde: Kartımızın yanmaması için tekrar Amerikaya ne kadar süre için de gitmemiz gerekiyor?

• ⭐⭐

@rana, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

di. Sorum şu

Ocak 2021 e kadar pasaporttaki damga ile giriş yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rana, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

İyi günler herkese. Yardımınıza ihtiyacım var. Greencard talihlisi olarak ocakta Amerikaya girişimi yapmıştım 1 ay kadar kalıp geri döndüm. Normalde bidahaki gidişimizde yerleşiriz diye düşünüyorduk ama malum hastalık bizi de etkiledi. Sorum şu şekilde: Kartımızın yanmaması için tekrar Amerikaya ne kadar süre için de gitmemiz gerekiyor?

Su basligi incelemeniz gerekiyor:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

• Arkadaşlar herkese selamlar. 17 temmuzda Washington Dulles havaalanından ilk girişimi gerçekleştirdim. Uçuşu Thy ile yaptım ancak 30-35 saat sürecek yolculuğa dayanabilirim diyen varsa diğer arkadaşların tecrübelerini de göz önüne alarak kesinlikle Qatar ile uçmalarını tavsiye ederim. Hem daha uyguna geliyor, hem sıcak yemek servisi alıyorsunuz hem de koronavirüs önlemleri çok daha agresifmiş. Uçak giderken de dönerken de hınca hınç doluydu ve orta koltuk boş bırakılmadı, ayrıca kesinlikle ve kesinlikle yanınıza yiyecek alın 10 saat boyunca sadece iki küçük sandviç veriliyor ve giderken nispeten daha lezzetli ve doyurucu iken dönüşte Amerika'da hazırlanmış ve felaket kötü sandviçler verildi. İnince öncelikle pasaport kontrolünüz yapılıyor, vizenize bakılıyor ve fotoğrafınız çekiliyor. Yanında ne kadar para var, valizde zirai ürünler var mı gibi kısa kısa soruların ardından asıl sarı zarfı teslim edeceğiniz kontrol noktasına geçiyorsunuz. Bu arada giriş yapan arkadaşların defalarca değindiği gibi valizinizi bu kontrolden sonra aldığınız için mümkünse sarı zarfı yanınıza kabin çantanıza alın yoksa bekleme süreniz uzar. Kontrol noktasında pasaport ve sarı zarfı teslim ediyorsunuz. Cd'yi almıyorlar. Yanında ne kadar cash var, burada ne yapacaksın, green card hangi adrese gidecek vb. kısa bir soru yağmurundan sonra valizinizi almaya gidiyorsunuz. Ben valize her ihtimale karşı bir iki sandviç koymuştum fakat içinde et ürünü olduğundan el koymuşlar. Sebze meyve et ürünleri vb.zirai ürünlere içinde haşere, kimyasal ilaçlar vs olabilir ve Amerikan tarımına zarar verebilir gerekçesiyle el konuluyormuş bunu da öğrenmiş olduk :). Otel olaraksa ben Dulles Marriott'ta kaldım. Havaalanına en yakın otel ve her 20 dakikada bir kalkan shuttle ile 2-3 dakika sürüyor. Otel temizdi ve kahvaltı ile yemekleri ücretsiz odaya servis ediyorlar. 20 temmuz akşamı da geri dönüşümü gerçekleştirdim. Dilerim Trump'un eo'su da mahkeme tarafından durdurulur ve bekleyen tüm arkadaşlarımız vizelerine kavuşurlar.

• @Emre-Dilekçi tebrik ederim, hayırlı olsun
    Sorunsuz girişinizi yapıp dönmüşsünüz bile,inşallah covid 19a yakın zamanda çözüm bulunurda sizde kalıcı göçünüzü bir an önce yapabilirsiniz

• @Emre-Dilekçi hoşgeldiniz türkiyeden amerikaya gelince THY uçağında sıcak yemek verildimi veya alkollü alkolsüz içecek ikram edildi mi sizlere tedbir var mı uçakta yoksa herkes dipdibe mi

• @Muhtaradana çok teşekkür ederim Muhammed bey, inşallah çözüm bulunucak, mahkeme süreci de lehimize sonuçlanacak ve temelli gitme işini siz de gerçekleştireceksiniz 🙂

• @mardin47-47 teşekkürler, malesef servis yapılmıyor eskisi gibi, yani içki ikramı yok anladığım kadarıyla. Sıcak yemek koronavirüs tedbirleri kapsamında verilmiyormuş onun yerine paket içerisinde sandviç, meyve suyu, kek veriliyor. Ama business class'a sıcak yemek verildi, sanırım onlara virüs işlemiyor 🙂 Bence saçmalık, yani o maske indikten sonra ister sıcak yemek ye ister sandviç ye ama işte sevgili Thy'miz bizi düşünmüş yemeği iptal etmiş, siz 10 saat boyunca sadece iki sandviçle idare edin ki formunuzu koruyun demiş 🙂 Ama yukarıda dediğim gibi Qatar havayolları sıcak yemek veriyor hatta şimdi durum ne bilmiyorum ama orta koltuklar boş bırakılıyordu ve kabin ekibi tulumla geziyordu. Thy'de bunların hiçbiri yok tabi, ama olsun kaşarlı sandviçimiz var 🙂 Sadece uçuş öncesi içinde üç maske, bir el dezenfektanı, iki de antiseptik mendil olan paket verildi. Herkes de dipdibe doğal olarak, sürekli uyarı yapılmasına rağmen koridorlarda ve özellikle tuvalet sırasında sosyal mesafeye uyulmuyor. Bunları göz önüne alınca siz yine de yanınıza kolonya/antiseptik alın derim, yeni araştırmalara göre siperlik de çok faydalıymış partikülleri engellemede, onu da takabilirsiniz. Ben ayrıca bir iki kere maskemi değiştirdim tuvalette. Son olarak aşağıdaki fotoğrafta uçakta en riskli ve riskiz koltukları görebilirsiniz.

alt metni

• @Emre-Dilekçi evet ben türkiyeye qatar airways ile geldim sıcak yemek ve dediğiniz hepsi vardı mesafe de çok mükemmeldi kısmet artık

• merhabalar biz ilk girişi 17 temmuzda Chicago dan yaptık. THY ile gittik, uçakta iki kez soğuk sandviç verildi. Bir hafta kaldık, Chicago güzel yer, airbnb den ev tuttuk. hava limanında biraz bekledik, onun dışında bir sorun yaşamadık.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |