Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

• @arkben, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

selamlar , tam nereye yazabilirim bilemedim, ABD ye göçen arkadaşlar bulundukları yerlerde , 29 ekim için bir etkinlik yapıyorlar mı ? Bu sene hayırlısıyla 29ekim de New York ta olacağız, bir etkinlik varsa hafta sonu ya da akşamı kaçırmak istemeyiz, sevgiyle kalın...

TACC bir plan yapiyor diye duydum, yakinda sitelerinde aciklarlar sanirim.

Belki Federasyon'da birseyler dusunuyordur.

• @crazycells merhaba,

Uscis'in sitesinde "We ordered your card to be produced" yaziyor. Ben adres degitirmeyi dusunuyordum. Ama karisiklik cikmasini istemiyorum. Bu noktadan sonra kartin bana ulasmasi tahminen ne kadar surer?
    Tesekkurler,

• 25 eylül 2019 da abd ye ilk girişimi JFK'den (new york) gerçekleştirdim. Saat 17:00 da inen uçağım 20-25 dakika yoğunluktan dolayı geç körüğe yanaştı bu zaman kaybı sanırım bana çok pahalıya patladı çünkü pasaport kontrol noktasına geldiğimde önümde hiç abartmıyorum 300 den fazla insan vardı.. nerdeyse 2.5 saat sırada bekledim. nihayetinde bana sıra geldi kadın görevli önce tebrik etti beni daha sonra işlemlerime başladı adresimi değiştirmek istediğimi söyledim oda bana greencard'ın ssn numaran bu adrese gelicek emin misin dedi birde bu adreste kim oturuyor diye sordu arkadaşım dedim dışarıda seni mi bekliyor dedi evet dedim daha sonrada yanımda ne kadar para olduğunu sordu ondan sonrada farklı bir odaya geçmeden işlemlerimin bittiğini ve gidebileceğimi söyledi. Sıradayken benim önümde elinde sarı zarfı olan bazı kişileri takip ettim onları bir başka yere yanlarında bir polis refakatinde görderdi pasaport ve dosya kontrolü yapan memurlar ama beni göndermediler.. ben emin olamadım ve gidebilir miyim şuan diye sordum ve gidebilirsin dedi memur. Şuan New Jersey de arkadaşımla beraber evi paylaşıyoruz. SSN kartım henüz gelmedi bu gün 8. gün oldu postayı günde 2 kere kontrol ediyorum artık. Biraz sitress olmuyor değil insan ama sakin kalıp yanlış birşey yapmadan yarın da bekleyeceğim eğer yarında gelmezse p.tesi bir SSA ofisine gidip soracağım. İlk giriş bu şekilde oldu bu arada İstanbul'dan öğlen 13:30 uçağıyla gelmiştim haberiniz olsun bence bu vize kontrol sırasının kalabalık oluşu uçak saatiyle alakalı olabilir yada olmayabilirde bana sanki uçak saatiyle alakalı gibi geldi o saatte çok fazla uçak iniş yaptığı için olmuş olabilir sadece bir tahmin.

• @NeverGiveUP hayirli olsun. New jersey'de hangi bolgede yasiyorsunuz? Ev bulmak kolay mi? Kiralar ve is imkanlari nasil? Sakincasi yoksa ilk ogrendiklerinizi paylasabilir misiniz?

• @sfkts bunları cevaplamam için biraz erken ev arayışım olmadı arkadaşımın yanındayım stüdyo bir dairede kalıyoruz 950 dolar kirası var. Basit işler bakıyorum ilk başta tabi iş imkanları var ama ulaşım problemi var toplu ulaşım yok desek yeridir araba bir lüx değil ihtiyaç burda çalışacağınız yere göre değişir bisikletle bile ulaşımı çözersiniz bisiklete binende insanları görüyorum burada şimdilik böyle ilerleyen günlerde tecrübe edindikce yazmaya çalışırım.

• @NeverGiveUP hayırlı olsun, yeni yaşamınızda mutluluklar

• ⭐⭐

@NeverGiveUP hayırlı olsun yeni hayatınızda başarılar

• @NeverGiveUP Hayırlı olsun. Umarım en kısa sürede işleri yoluna koyarsın. Aramıza hoş geldin

• ⭐⭐⭐

@NeverGiveUP Hayırlı olsun 🙂 Bu arada aynı gün mülakata girmişiz, belki de karşılaşmışızdır

• @NeverGiveUP tesekkurler nazik cevabiniz icin. Ben de 1 hafta icinde new jersey'e gelecegim. Hepimiz icin hayirlisi olsun.

• Herkese teşekkür ederim umarım bundan sonrası için hayatını değiştirmek isteyen, değiştirmek için adım atan , adım atmaya çalışan herkese boş şans.. Heycanınızı hiç kaybetmemeniz dileğiyle.

• @keysnambır mutlaka denk gelmişizdir ama o kadar heyecanlı bir ortamdı ki normal de sakin bir yapım olmasına rağmen ben bile heyecanlandım mülakatta vs. kolay değil o kadar bekledikten sonra o mülakata girmek 🙂

• @redsat2000 hoş bulduk abi umarım herşey içinde sizin içinde herkes içinde güzel devam eder. Selamlar.

• @NeverGiveUP hoşgeldiniz. Card service veren bir ssa ofise gidin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sfkts, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

@crazycells merhaba,

Uscis'in sitesinde "We ordered your card to be produced" yaziyor. Ben adres degitirmeyi dusunuyordum. Ama karisiklik cikmasini istemiyorum. Bu noktadan sonra kartin bana ulasmasi tahminen ne kadar surer?
    Tesekkurler,

Birkac hafta icinde ulasir diye dusunuyorum.

• @NeverGiveUP herşey gönlünüzce olsun 🙂

• @NeverGiveUP , NJ ye hoşgeldin .

• Merhaba herkese,
    DS260 da belirttiğim adres Connecticut (arkadaşın adresi) ama ben ilk girişi Los Angeles'tan yapıp ordan yaşayacağım yer olan Phoenix'e geçmek, acaba gümrükteki ilk kontrolde memur bana neden o adresi verdin buradan giriyorsun vb. tarzı şeyler sorabilir mi veya gc sürecimle ilgili bu ilk girişte bir problem yaşar mıyım? planım los angelestan girip phoneix 'te yaşamak ve arkadaşıma ssn ve gc ı kargolatmayı planlıyorum phoenix'e, sizce bu mümkün mü?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gdogar mümkün sadece arkadaşının alacağını gösteren c/o yazman gerekiyordu. Zaten girişte adres değiştireceksen bilgi veriyon talebin yoksa neden adres bu diye sormazlar

• @ayvalik10
    formda o adreste kim yaşıyor kısmına arkadaşımın ismini yazmıştım ama C/O diye yazmadım mülakatta veya girişte orda yaşayan arkadaşımın isminin önüne c/o ibaresi mi ekleteceğim bu kısaltma "CARE OF" "dikkatine" manasında mı kullanılıyor?
    teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |