Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

• Çok tesekkurler sagolun.

• @volkytolky tebrikler ve yeni yaşantınızda mutluluklar. Darısı bizim başımıza

• Tesekkurler sagolun , insaAllah.

• Merhaba, daha önceden bu soru ve benzerlerini gördüğümü hatırlıyorum, ama emin olmak için uzun zaman sonra tekrar foruma girdiğimde yeterli bilgiye ulşamadım, o nedenle sormak istiyorum.

• asıl talihli ben, Kasım 2018 de tamamladan konsolosluk sürecinin ardından, Nisan 2019 da 2 haftalığına ABD ye gittim ve , ilk giriş çıkışımı tamamlamış oldum. Greencard ımda basıldı ve ABD deki adrese ulaştı.
    • Eşim hamile olduğu için Eşimin ve 2 çocuğumuzun Konsolosluk süreci benden sonra Mayıs 2019 da tamamlandı.
    • Eşimin ve çocukların 6 ayı dolmadan ilk giriş işlemlerini yapmalarını planlıyoruz. Bu sürece bende TR çalışıyor olacağımdan onlarla birlikte gidemeyeceğim.
    • Eşim ve 2 çocuğumuz ben yanlarında olmama gerek kalmadan, ABD ye ilk girişlerini yapabilirler mi? Benim onlarla birlikte olamamam ABD ye ilk girişteki kısa sorular ve mülakat anında sorun yaratır mı?
    • bu durumu Ankara US embassy ye yazıp teyit etmek gerekir mi?

Teşekkürler.

• @yboran Esiniz ve cocuklariniz sizden sonra girebilirler. Asil talihli ilk girisi yaptigi icin sorun olmaz. Ama sizin yeniden girisiniz 6 ayi gecerse size sikinti olabilir.

• @crazycells daha önce J1 vizesi ile almıştım. Üzerinde “VALID FOR WORK ONLY WITH DHS AUTHORIZATION” yazıyor. Arka sayfada açıklaması var ama tam olarak benim konumu aydınlatmıyor. Üzerinde bir son geçerlilik tarihi yok. Konuyla ilgili SSN resmi sitesine de yazı yazdım, beklemedeyim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pistolstar Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

@crazycells daha önce J1 vizesi ile almıştım. Üzerinde “VALID FOR WORK ONLY WITH DHS AUTHORIZATION” yazıyor. Arka sayfada açıklaması var ama tam olarak benim konumu aydınlatmıyor. Üzerinde bir son geçerlilik tarihi yok. Konuyla ilgili SSN resmi sitesine de yazı yazdım, beklemedeyim.

Size aynı numarayla yeni bir kart verilecek. Bu şekilde geçerli değil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pistolstar Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

@crazycells daha önce J1 vizesi ile almıştım. Üzerinde “VALID FOR WORK ONLY WITH DHS AUTHORIZATION” yazıyor. Arka sayfada açıklaması var ama tam olarak benim konumu aydınlatmıyor. Üzerinde bir son geçerlilik tarihi yok. Konuyla ilgili SSN resmi sitesine de yazı yazdım, beklemedeyim.

Benim ve sayin @knnrn 'in yazdigi cevap bence sizin sorunuzu net olarak cevapliyor 🙂 neyi anlayamadiginizi ben anlayamadim. Ozetle, SSN degismeyecek ama karti degisecek.

• Haklısınız, neden şansımı zorluyorum bilemedim 🙂 Sanırım direkt çalışmaya başlamak istememden kaynaklanıyor. İnanmak istemedim, kusura bakmayın.

• Merhaba sevgili forum sakinleri,
    Uzun zamandır ilgili yazıların bir çoğunu okuma fırsatı bulamadım 😊😊 amerikaya ilk girişimle ilgili bende bir kaç birşey yazmak istedim.
    Öncelikle uçak biletimi İstanbul san Francisco aktarmasız uçuş olarak aldım. Tabiki öncesinde Antalya'dan İstanbul'a bir bilet daha aldım. Neyse..
    İlk girişte havalimanında vatandaslar ve diğer giriş yapacaklar olmak üzere iki bölüm vardı. Hiç İngilizce bilmediğim için biraz heyecan ve stres yaşadım. Sıraya girdiğim anda orada çalışan çinli beyefendi ye göçmen vizemin basılı olduğu sayfayı göstererek ne yapacağımı el işaretleri ile sormaya çalıştım. Bu arada her önüne gelene no speak English diyerek kendimce önceden onlemimi aliyordum, yardımcı olsunlar diye. Bu Çinli beyefendi elime bir form tutuşturdu, galiba bu formu doldurmami söyledi. O heyecan ve stres içerisinde formu doldurmak istiyorum ancak ne bir kalem var nede yardımcı olacak birisi 😆 velhasıl beklerken arkamda gözlüklü ve biraz şaşkın bir arkadaşı gözüme kestirdim ve dedim ki bu kesin türk bir şansımı deneyeyim. Sordum kendisine şükürler olsun yardımcı olacak birisi çıktı.
    Formu birlikte doldurduk ve tekrar ilerleyen sıraya doğru geçtik. Sıra bana geldi pasaport memuru eli ile işaret etti, onun bulunduğu noktaya doğru ilerledim, pasaportumu uzatmadan önce yine aynı şekilde İngilizce bilmediğimi söyledim. Elimdeki sarı zarfı görünce problem olmadığını söyleyip, parmak izi ve fotoğraf çekiminden sonra beni bir odaya götürdü ve oturmami söyledi. Kısa bir bekleyişin ardından pasaport memuru benim islemlerimi yapmak için seslendi ve sarı zarfın üstündeki adres bilgisini gosterek birşeyler söyledi. Anlamadigimi farkedince Google translate sesli olarak çevirip, adresin doğru olup olmadigini sordu. Doğru oldugunu kafamı sallayarak onaylayinca, giriş tarihini vizemin üstüne vurdu ve çıkış kapısına doğru eliyle işaret ederek beni oradan gönderdi. İşte bu kadar, bu anlatdiklarimin hepsi birbucuk saat kadar surdu.
    Vizesi onaylanıp yeni giriş yapacak herkese başarılar diliyorum.

• @emre Hosgeldiniz. Sizi SF tarafina getiren neydi acaba 🙂
    Acil bir durum olursa bana ulasabilirsiniz. 45 dk mesafedeyim.

• This post is deleted!

• @caglaror arkadaşım orada olduğu için sanfranciscoyu seçtim. Halı hazırda arkadaşım Castro caddesinde pizza delevery yapıyor. Bende aynı şekilde pizza delevery yapıyor olacaktım. Bu sebeple tercihim bu şehir oldu. Sizin yakınlarda olduğunuzu bilmek benim için iyi oldu diyebilirim. Siz neler yapmaktasınız hangi sehirdesiniz.

• ⭐⭐

@emre hayırlı olsun. Bir Antalyalı olarak yeni hayatınızda başarılar dilerim.

• @arnblt teşekkür ederim 😊😊

• @emre Santa Clara bolgesindeyiz. Korfezin asagilarina dogru. SF icinde delivery ve Lyft iyi is yapiyor.

• @emre öncelikle hayırlı olsun diyorum ve tek kelime ingilizce bilmemenize rağmen süreçten vazgeçmeyip gittiğiniz için de tebrik ediyorum.. umarım işleriniz hep böyle rast gider..

• @hayallerabd iyi temmennileriniz çok çok teşekkür ederim.

• @caglaror harika 😊 evet doğru söylüyorsunuz lift ve delivery burada gerçekten iyi. İnşallah birlikte oturup konuşma fırsatı buluruz.

• Kisi hergun 1 yeni kelime ogrense ki ogrenebilir, sene de 365 kelime eder. Normal gundelik yasamda iletisim icin 100 ila 300 kelime arasinda kullanildigini dusunursek, bu kadar bir cabayla bile dil sorunu asilabilir. Lottery sonuclarinin aciklanmasindan o ulkeye girise kadar gecen 1-1,5 sene zarfinda hala daha "tek kelime ingilizce" bilememek dusundurucu. Sanirim sayin @Emre espri yapti. Basarilar, kolayliklar dilerim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |