Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

• @h25f34 tebrik ederim, yeni yaşamınızda bol mutluluklar

• ⭐⭐⭐

@h25f34 tebrik ederim yeni hayatınızda başarılar ve mutluluklar dilerim

• @crazycells SSSS nin kalis suresi ile pek ilgisi yok gibi. Biz en son ailecek ikinci giris esnasinda benim biletimde vardi, ilk giriste 25 gun kalmistik, ikinci girisi Frankfurt uzerinden yaptik ve benim bilette SSSS vardi, esim ve oglumda yoktu, sadece bana ekstra bir arama geldi aileme gelmedi. Random sanirim o .

• @Drywall florıda da şuan fazla bir tedirginlik yok ama belediye başkanı 2 haftalık eğlence ve sahil gibi önemli bölgeleri akşam 5 den kapattı yukarılarda sorun daha derin

• @Muhtaradana çok teşekkür ederim sizlerde sonunda geleceksiniz sadece sabırlı olun

• @fetihy çok teşekkürler sizleride aramızda görmek isteriz sabırlı olmak yeter

• ⭐⭐

@h25f34 tesekkurler verdiğiniz bilgiler için. Saglikli günler dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

@crazycells SSSS nin kalis suresi ile pek ilgisi yok gibi. Biz en son ailecek ikinci giris esnasinda benim biletimde vardi, ilk giriste 25 gun kalmistik, ikinci girisi Frankfurt uzerinden yaptik ve benim bilette SSSS vardi, esim ve oglumda yoktu, sadece bana ekstra bir arama geldi aileme gelmedi. Random sanirim o .

Evet, ben zaten SSSS'nin sadece kalis suresi kisa olanlara verildigini soylemek istemedim aslinda... Baska nedenlerle de bu damganin basildigina eminim; ama kalis suresi cok kisa olunca ekstra aramaya tabii tutulma olasiliginin arttigini dusunuyorum. Bugune kadar deneyimler o sekilde aktarildi. Bahsettigim girdikten 1-2 gun sonrasina ABD'den donus biletinin olmasi... Eger business man degilseniz, kanimca herkes bu durumu garip karsilar 🙂

• Merhaba
    Green Card için ilk giriş yapacaklardan nisan ayı veya mayıs ayı içersinde süresi dolacak olan var mı? Şu anda ABD ye uçuş olmadığı için süreç nasıl yürüyor. Bizim vizenin son tarihi 15 Temmuz tecrübelerinizi ve bildiklerinizi yazarsanız bu sürecin devam etmesi durumunda bizlerede yol göstermiş olursunuz. Şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@verdal, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

Merhaba
    Green Card için ilk giriş yapacaklardan nisan ayı veya mayıs ayı içersinde süresi dolacak olan var mı? Şu anda ABD ye uçuş olmadığı için süreç nasıl yürüyor. Bizim vizenin son tarihi 15 Temmuz tecrübelerinizi ve bildiklerinizi yazarsanız bu sürecin devam etmesi durumunda bizlerede yol göstermiş olursunuz. Şimdiden teşekkürler

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3258/6-aylık-vize-süresini-uzatanlar-ve-uzatmak-i̇steyenler

• Merhaba,
    17.05.2020 tarihinde Miami den ilk girişi yaptım. Aynı uçakla 18 saat sonra Türkiye'ye geri döndüm. Gruplardan ve forumdan tanıştığımız arkadaşlarla birlikte beraberdik. Henüz Türkiye'deki hazırlıkları tamamlayamadığım ve Amerika'daki iş durumları sebebiyle kalıcı olarak gidemedim. Vize süremin yakında biteceği, konsolosluğun süre uzatımı vermeme olasılığı sebebiyle böyle bir yola girmek zorunda kaldım. Uçak gidişte oldukça boştu. Ankara'dan kendi aracımızla valilikten izin alarak(çokça kontrol edildi) İstanbul havalimanına ulaştık. Sarı zarfı gösterip hemen arka tarafında da check in i yaparak bileti aldım. Gümrükteki polisler DV1 vizesini tanıyamayıp green cardı sordular. Gerekli bilgileri benden aldıktan ve vizemin fotoğrafını bir kaç yere gönderdikten sonra geçişime izin verdiler. Sanıyorum uçuş yasakları sebebiyle sadece oturum hakkı olanların çıkış hakkı var. Yurt dışı çıkış harç pulu ödemedim. Oldukça boş bir uçakla uçuş yaparak Miami'ye vardık. Uçakta sadece sağlık ile alakalı form verildi. Miami havalimanında görevliye ilk girişimizi yaptığımızı söyledikten sonra bizi yönlendirdiği polise sarı zarf ve pasaportları teslim ettik. Daha sonra geçtiğimiz odada 15 dk sonra adlarımız okundu. Polis bana adres değişikliği yapacak mısın diye sordu ve ben işlemleri hallederken sen oturabilirsin demesiyle 2 dk daha bekleyip başka herhangi bir soru sormadan damgayı bastığını, verdiğim adrese green cardın geleceğini söyledi. Ben I-551 damgasının teyidini tekrar alıp SSN için hatırlatmada bulundum. Coronavirüs ile mi alakalı bilmiyorum ama para, ne getirdiğim, ne zaman döneceğim gibi sorular sorulmadı ve uçaktaki sağlık formu dışında bir form doldurtulmadı. Tamam deyip green card sürecindeki bir önemli adımı daha geçmenin mutluluğu ile havalimanından ayrıldık. Araç kiralama, otelde kısa süre konaklama, Miami beach(maalesef kapalıydı), bir kaç market gezisi sonrası geri döndük. Kapalı yerlerin olması, ilk kez Amerika'yı görmem, oldukça farklı bir yapıya sahip olması sebebiyle bu kısa süre içerisinde de küçük maceralarımız oldu. Miami'den kalkan uçak Sivas'a geldi. Şu anda halen çok iyi şartlar altında zorunlu karantinadayız.

Umarım süreci devam eden veya henüz onay maili almamış arkadaşlarda bu aşamaya gelirler.

• ⭐⭐⭐

@Mihok, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

Merhaba,
    17.05.2020 tarihinde Miami den ilk girişi yaptım. Aynı uçakla 18 saat sonra Türkiye'ye geri döndüm. Gruplardan ve forumdan tanıştığımız arkadaşlarla birlikte beraberdik. Henüz Türkiye'deki hazırlıkları tamamlayamadığım ve Amerika'daki iş durumları sebebiyle kalıcı olarak gidemedim. Vize süremin yakında biteceği, konsolosluğun süre uzatımı vermeme olasılığı sebebiyle böyle bir yola girmek zorunda kaldım. Uçak gidişte oldukça boştu. Ankara'dan kendi aracımızla valilikten izin alarak(çokça kontrol edildi) İstanbul havalimanına ulaştık. Sarı zarfı gösterip hemen arka tarafında da check in i yaparak bileti aldım. Gümrükteki polisler DV1 vizesini tanıyamayıp green cardı sordular. Gerekli bilgileri benden aldıktan ve vizemin fotoğrafını bir kaç yere gönderdikten sonra geçişime izin verdiler. Sanıyorum uçuş yasakları sebebiyle sadece oturum hakkı olanların çıkış hakkı var. Yurt dışı çıkış harç pulu ödemedim. Oldukça boş bir uçakla uçuş yaparak Miami'ye vardık. Uçakta sadece sağlık ile alakalı form verildi. Miami havalimanında görevliye ilk girişimizi yaptığımızı söyledikten sonra bizi yönlendirdiği polise sarı zarf ve pasaportları teslim ettik. Daha sonra geçtiğimiz odada 15 dk sonra adlarımız okundu. Polis bana adres değişikliği yapacak mısın diye sordu ve ben işlemleri hallederken sen oturabilirsin demesiyle 2 dk daha bekleyip başka herhangi bir soru sormadan damgayı bastığını, verdiğim adrese green cardın geleceğini söyledi. Ben I-551 damgasının teyidini tekrar alıp SSN için hatırlatmada bulundum. Coronavirüs ile mi alakalı bilmiyorum ama para, ne getirdiğim, ne zaman döneceğim gibi sorular sorulmadı ve uçaktaki sağlık formu dışında bir form doldurtulmadı. Tamam deyip green card sürecindeki bir önemli adımı daha geçmenin mutluluğu ile havalimanından ayrıldık. Araç kiralama, otelde kısa süre konaklama, Miami beach(maalesef kapalıydı), bir kaç market gezisi sonrası geri döndük. Kapalı yerlerin olması, ilk kez Amerika'yı görmem, oldukça farklı bir yapıya sahip olması sebebiyle bu kısa süre içerisinde de küçük maceralarımız oldu. Miami'den kalkan uçak Sivas'a geldi. Şu anda halen çok iyi şartlar altında zorunlu karantinadayız.

Umarım süreci devam eden veya henüz onay maili almamış arkadaşlarda bu aşamaya gelirler.

Gözünüz aydın, zorlu kısmı atlatmışsınız bundan sonrası daha kolay olması dileğiyle
    Bol Şans

• @Mihok tebrik ederim. Belirsizlik çok yıpratıcı bir süreçtir. Belirsizliği ortadan kaldırmanız sizin adınıza çok iyi olmuştur. Umarım tekrar gittiğinizde iş kapıları açılır. Darısı gitmeyi bekleyen arkadaşlara

• @Mihok hayırlı olsun,tebrik ederim
    inşallah yakın zamanda hastalığa kalıcı bir çözüm bulunurda sizde kalıcı girişinizi yaparsınız

• ⭐⭐⭐

@Mihok hayırlı olsun tebrik ederim. İnşallah en kısa sürede bu süreci atlatmanız ümidiyle 🙏

• @Mihok adınıza hayırlı olsun en belirsiz bir durumda işin zorlu olan kısmını atlatmış gibisiniz. Bundan sonrası için yerleşme işlerinizde kolaylıklar diliyorum.

• @Mihok tebrikler işlemleri şipşak halletmissin .Bundan sonraki gelişte haberim olsun. Miamiden selamlar

• @Mihok gozunuz aydin. Arkadaslarin da ifade ettigi gibi zor kismi halletmissiniz. Ikinci ve umarim kalici girisinizde, her seyin daha kolay olmasini temenni ederim.

• @bolatmali @maestro @Muhtaradana @fetihy @optimistic @redsat2000 @Sefa
    Tebrikleriniz ve iyi dilekleriniz çok teşekkür ederim.

• @Mihok hayirli olsun, isin ilk kismi bitmis, gerisi de gelir insallah. bilet parasi ne kadar odediniz acaba, merak ettim. Saygilar.

Benzer Başlıklar

• 191
  • 3
  • 97
  • 254
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |