Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

• @anka Hayırlı Uğurlu olsun.

• yaşasın florida 🙂

• ⭐⭐

@anka hem hemşeri hemde aynı şartlardaymışız🙂

• Newyork dan selamlar.. Ilk girisimizi dun gece gerceklestirdik. Ataturk havalimanindan az kalsin kaciriyordum ucagi counter kapanmisti ve actirdim 😂 son cagri yaziyordu 504 nolu kapiya vermisler kos kos bir hal oldum.. sonunda yetistik ve ucaga girdik. Cok rahat bir yolculuktu.. (ucaktaki formu bende doldurdum.. yanimda kizima aldigim cukulata krakee falan vardi onlari yazmadim bavulda bisey yoktu zaten.. giriste pasaporttaki kadina verdim evraklarla onun icin bisey sormadilar) JFK ya indikten sonra bir kadin us citizen this side ve visa this side diye bagiriyordu.. emin olmak icin iki ayri kisiye sordum.. ve yabancilarin kuyruguna girdik..ucak 350 kisilikti bunu 50 kisisi us citizen kuyrugu digerleri benle ayni kuyruga girdigi icin bira bekledik. Sonra sira bize geldi ama ben beklerlen elinde sari zarfi olan benim gibi kimse varmi diye bakinirken bir uzak dogulu pasaport kontrolu sirasinda green kart sahibi olunca ziplamaya basladi.. sevinc gosteriai sonra sinda gelelim benim gecisime..sira bize geldi evraklari ve pasaport lari verdim.. resimlerdeki biz miyiZ diye kontrol etti scan etti sari zarflari acti soyle bir sayfalarina bakti damgalari vurdu.. sonra dediki eger usa dan cikarsani kartlar elinize ulasmamia olursa bugun giris yaptiginiZdan itibaren 1 yil icinde tekrar girebilirsiniz dedi.congrats dedi ve girdik 🙂 sicagi sicagina yazayim dedim..darisi diger bekleyenlerin basina..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asli hayirli olsun 🙂

• @asli hayırlı olur inş 😊

• Merak ettim uçakta doldurulan form türkçemi ?

• ⭐⭐

@takip ingilizce sayin takip
    Customs and Border Protection Formundan bahsidoyorsunuz degilmi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@takip ingilizce. evet, bu gondermis oldugunuz form.

• BU FORMUN TURKCESI VARMI ACABA

• ADRESINDE HERBIR SORUYU ACIKLAMIS.

• @asli Hayırlı olsun, yeni hayatınızda başarılar. 🙂

• @anka Tüm paylaşımlar için teşekkürler... Biz İzmir'liyiz bu yüzden eğer bu yıl GC'yi alabilir isek dediğin gibi deniz kum güneş üçlemesinden mahrum kalmamak için Florida'yı tercih ediyoruz.

Ama benimde içimde hep bir ürperti var, siyasi ve kültürel yozlaşma dışında sahip olduğumuz imkanlar TR şartlarında gayet iyi. Ama sadece bu yozlaşmadan kaçmak ve 12 yaşındaki kızıma özgür ve gelişmiş bir kıtada büyütme fikri bile herşeyi arkada bırakma kararı almaya yetiyor.

GC eşime çıktı, ama o hala gitmek istemiyor, buda ayrı bir ironi... 🙂

• Merhabalar. Eşimle birlikte ilk girişimizi 25 Ekimde Miami den yaptik. Bizim yasamak icin ilk düşündüğümuz yer Floridaydi. O yüzden gidip biraz dolaşıp görmek istedik. Temelli bir gidiş yapmadık henüz.
    Elimizde sari zarflarimiz ve pasaportlarimizla sirada bekledik yaklasik 15 dk kadar. Sira bize geldiğinde polis pasaportlarimizi aldi ve nerede kalacagimizi sordu,ilk gun icin rezervasyon yaptirmistik hemen ciktisini ona verdik. Istanbulda da sormuslardi nerede kalacaksiniz diye, rezervasyon ciktisi yaninizda olsun. Sonrasinda sizin isleminiz baska biryerden yapilacak diyerek bizi bekletti, baska bir memur gelip bizi bir bekleme odasina aldi. 3 aile filandik, 5 dk icinde adimizi soylediler ve işlemimizi yapan polis vizenin olduğu sayfaya bir damga basti ve eger green kartlariniza ulasamazsaniz bu damga 1 yil gecerli , welcome to USA dedi.
    Gitmeden araba kiralamistik ancak onu ertesi gun alabilecegimiz icin telefonumuza turkiyedeyken indirdigimiz Uber uygulamasiyla taksi cagirdik. Gideceginiz adresi girip, kredi kartinizla odemeyi yapıyorsunuz ve araba kac dk icinde gelecek soyluyor. Isterseniz tek siz kullanabilirsiniz ya da paylasabilirsiniz baskasiyla. Bunu rez yaparken seciyorsunuz. Fiyat da yari yariya inmis oluyor. Ayrica gitmeden telefonumuza kalacak yer icin AirBnb(evlerin odalarini kiraliyosunuz, kisiyle ilgili yorumlara bakarak yapin) ve cevrimdisi navigasyon icin Sygic uygulamalarini indirdik. Surekli yolda oldugumuz için cok işimize yaradi. T mobile den 50 dolara 10 Gb internet olan bir hat aldik,internet baglantisi yollarda kötüydü. Cevrimdisi navigasyon cok isimize yaradi.
    Florida dogasi çok güzel olan bir yer, bircok yeri de gayet sakin.
    Gelelim bu gezideki masraflar konusuna, kendinize yaklasik bir butce olusturmaniz icin;
    Bizim arabamiz orta sinif bir arabaydi, benzin deposu 25 dolara full oldu, sifiri gorup yolda kalma tehlikesi atlattigimiz icin biliyoruz. Konaklama icin gunluk cift kisilik odaya 60-70 dolar odedik. Hepsini gezimiz sirasinda airbnb ya da booking uzerinden yaptik. Simdilik aklima gelenler bunlar. Bol sans dilerim herkese.

• 14 kasım ilk girişi kazasız belasız yaptım. New york jfkdan giriş yaptım. Zaman olunca daha detaylı açıklayacağım. Girişte hiçbir problem yaşamadım. Yaklaşık 30 dk sürdü.

• @orhanvegs haydi hayırlısı, o kadar bekledikten sonra sorunsuz bir giriş yapmış olmana sevindim. Bundan sonraki herşey gönlünce olsun...

• @orhanvegs Uzun bir bekleme ve son anda vize almanızdan sonra ABD ye sonunda giriş yaptınız. Hayırlı olsun. işleriniz rast gelsin inşallah.

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

sayin @orhanvegs , pazar gunu ogleden sonraki NYC bulusmamiza bekliyoruz o halde 🙂 serefinize bir kadeh kaldiralim 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |