Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@urungu, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

Merhabalar, bana USCIS'ten bir mail geldi. Anladigim kadariyla gumruk IV paketimi kaybetmis ve bu yuzden greencard'im basilamamis. Daha once boyle bir durumla karsilasan oldu mu acaba? Amerikan Gumrugune mail attim ve cevap olarak elcilikle gorusmemi soylediler. Elcilik 2 haftadir donus yapmadi. Direkt olarak butun kisisel bilgilerim kayip anladigim kadariyla.

Evet, maalesef arada sirada boyle bir problem yasanabiliyor. ABD'ye girerken CBP dosyanizi kaybetmis gibi gorunuyor.

CBP'ye mi email attiniz? Yoksa USCIS field ofislerine mi? Cunku bir USCIS ofisinden randevu alip, orada Green Card icin basvuru yapmaniz gerekiyor. Konsoloslukla artik isinizin kalmamis olmasi gerekiyor.

• Bulundugunuz yere en yakin USCIS field ofisden randevu alacaksiniz ve size gonderilen mektupda siralanan belgeler ile randevuya gideceksiniz. Ne CBP nede konsolosluk size bu konuda yardim edemez. Ancak USCIS ofisleri yardimci olabilir.

• @crazycells merhaba greencard ile giriş yapıldığında tekrar tr ye dönebilmek için kaç gün geçmesi lazım ?

• @İpek-Dedemen-Erdur, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

@crazycells merhaba greencard ile giriş yapıldığında tekrar tr ye dönebilmek için kaç gün geçmesi lazım ?

Hemen 1-2 gün içerisinde dönebilirsiniz problem değil. Fakat şu an 72 saat içerisinde yapılmış PCR testi gerekiyor dönüş uçağınız için. Onu yaptırıp dönmeniz gerekiyor.

• Arkadaslar Türk hava yollarından biletimi alacağım fakat evli soyisimimle alip bu haftaya Pasaport konsolosluktan halledeceğim pasaportun geri dönüşü 1 ay ya da daha uzun eminbileceğini söyledi. Sormak istediğim biletimi aldigimda ve yeni pasaport numaram geldiginde birbirini tutmayacak numaralarınız nelerdir. Ne yapmalıyım. Bilet fiyatları cok indirimde 2 gun için

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@graombze, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

Arkadaslar Türk hava yollarından biletimi alacağım fakat evli soyisimimle alip bu haftaya Pasaport konsolosluktan halledeceğim pasaportun geri dönüşü 1 ay ya da daha uzun eminbileceğini söyledi. Sormak istediğim biletimi aldigimda ve yeni pasaport numaram geldiginde birbirini tutmayacak numaralarınız nelerdir. Ne yapmalıyım. Bilet fiyatları cok indirimde 2 gun için

Ben sorunuzu soyisimle ilgili olarak anlamisim, eski pasaportu da size geri verecekler zaten, dolayisiyla ikisini yaninizda tasirsaniz bir problem olmaz diye dusunuyorum.

• @crazycells thy almayiz sizi dedi açıkça:))) hersey birbirini tutacak dedi. Eski pasaportumu göstereyim dedim ama yine kabul etmediler. Indirim olmus biletlerde alayim dedim ama ısrar etmeme rağmen olmaz diye yanıt aldım şansımı zorlamak istemedim. Haftaya randevu aldım konoslosluktan pasaport için gelince alacağım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@graombze, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

@crazycells thy almayiz sizi dedi açıkça:))) hersey birbirini tutacak dedi. Eski pasaportumu göstereyim dedim ama yine kabul etmediler. Indirim olmus biletlerde alayim dedim ama ısrar etmeme rağmen olmaz diye yanıt aldım şansımı zorlamak istemedim. Haftaya randevu aldım konoslosluktan pasaport için gelince alacağım.

aslinda almamalari icin bir neden yok. Ama dediginiz gibi, size yeni bir bilet aldirmak icin her seyi yapabilirler 🙂

• @Ryback teşekkürler cevap için,peki diyelim gittik döndük 1 hafta içinde, sonra ne olur tekrar ne zaman gitmeli greencard hakkımızın kaybolmaması için? yani Tr de ne kadar kalabiliriz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İpek-Dedemen-Erdur eğer mantıklı bi sebep varsa 2 yıla kadar kalabilirsin. Ancak 6 aydan fazla kalırsanız havaalanında girişte görevliler mantıklı sebebini kabul etmezlerse green kartını iptal etme yetkileri var. Ondan dolayı girip çıkış yapmak şu durumda çok sakıncalı.

• @İpek-Dedemen-Erdur, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

@Ryback teşekkürler cevap için,peki diyelim gittik döndük 1 hafta içinde, sonra ne olur tekrar ne zaman gitmeli greencard hakkımızın kaybolmaması için? yani Tr de ne kadar kalabiliriz?

Asagidaki konuyu okuyup, sorularinizi o konu basligi altinda sorabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri?_=1610808277287

• Merhaba, kısmetse 22sinde interview'im var. Her şey yolunda giderse inşallah pasaport elime geçer geçmez Miami'ye eşimin yanına gitmek istiyorum. Direkt uçuş THY. PCR testi dışında dikkat etmem gereken şeyler nelerdir? Çok fazla post okudum, ama güncel bilgilere de ihtiyacım var. Öneriniz olursa bekliyorum.
    F2A için, davamız olduğundan bize interview veriyorlar ve aynı kategoriden başka davacılar, farklı ülkelerden ABD'ne giriş yaptılar. Takip edeniniz varsa Curtis Morrison bunu paylaşıyor Twitter'da. Bir de üstteki postlardan birinde greencard yanında olmadan uçamazsın gibi bir şey okudum. Malum benim olmayacak bu bizim kategorimizle alakalı bir durum değil di mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

• ⭐⭐⭐

@cesurcaner, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

Merhaba, kısmetse 22sinde interview'im var. Her şey yolunda giderse inşallah pasaport elime geçer geçmez Miami'ye eşimin yanına gitmek istiyorum. Direkt uçuş THY. PCR testi dışında dikkat etmem gereken şeyler nelerdir? Çok fazla post okudum, ama güncel bilgilere de ihtiyacım var. Öneriniz olursa bekliyorum.
    F2A için, davamız olduğundan bize interview veriyorlar ve aynı kategoriden başka davacılar, farklı ülkelerden ABD'ne giriş yaptılar. Takip edeniniz varsa Curtis Morrison bunu paylaşıyor Twitter'da. Bir de üstteki postlardan birinde greencard yanında olmadan uçamazsın gibi bir şey okudum. Malum benim olmayacak bu bizim kategorimizle alakalı bir durum değil di mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba,

IATA'nın sitesinde güncel yasakları ABD özelinde inceleyebilirsiniz. Sizin vize türünüzle ilgili olumsuz bir uyarı okumadım ama sizler de bir göz atın:

https://www.iatatravelcentre.com/world.php

• Teşekkür ederim, hemen inceliyorum.

• Merhaba ben 18 yaşında bir lise öğrencisiyim gelecek başvuru döneminde green card a başvurmayı düşünüyoruz ailecek. Aileden birisine çıkarsa anne yada babaya kazanan kişi olmadan tek başıma Amerikaya gidebilir miyim?

• ...........

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@buğra-rosin, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

Merhaba ben 18 yaşında bir lise öğrencisiyim gelecek başvuru döneminde green card a başvurmayı düşünüyoruz ailecek. Aileden birisine çıkarsa anne yada babaya kazanan kişi olmadan tek başıma Amerikaya gidebilir miyim?

küçük bir detay;
    eger anne / babadan ikisinden birine çıkarsa ilk girişi kazananin da yapması gerekiyor. diğer türlü dv vizesinin statüsü yerine getirilmemiş olur. size çıkarsa elbette siz tek başınıza gidebilirsiniz. bol şans..

• @gucarslan, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

Merhaba ben 18 yaşında bir lise öğrencisiyim gelecek başvuru döneminde green card a başvurmayı düşünüyoruz ailecek. Aileden birisine çıkarsa anne yada babaya kazanan kişi olmadan tek başıma Amerikaya gidebilir miyim?

küçük bir detay;
    eger anne / babadan ikisinden birine çıkarsa ilk girişi kazananin da yapması gerekiyor. diğer türlü dv vizesinin statüsü yerine getirilmemiş olur. size çıkarsa elbette siz tek başınıza gidebilirsiniz. bol şans..

Sadece 21 yaş altı bekar çocuğu yanında götürebiliyor dimi anne baba?

• ............

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Talihli vize almiyorsa diger aile uyeleri de alamaz maalesef.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |