Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Serhat-Okcu, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

hava alanında giriş yapmadan önce bizimle özel konuşulduğu sırada türkçe tercüman da yanımızda olacak mı acaba ? (green kartlı birisi için)

hayir, ingilizce konusmaniz lazim. Eger anlasamazsaniz ayni ucaktaki birilerinden yardim istiyorlar genelde...

Fakat ABD'ye goc etme planlari yapiyorsaniz ingilizce ogrenmek icin girisimde bulunmanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fikret-Savaş-Türe, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

Herkese merhaba,

3 yıl beklemenin ardından sonunda bugün vizemiz onaylandı (f2A) . Gidiş için uçuş araştırmaktayım. Ancak emin olamadığım bir husus oldu. Aldığımız vize türünden dolayı aktarmasız olarak mı uçuşumuzu almamız gerekiyor , yoksa herhangi bir aktarmalı ( transit vize istemeyen bir ülkeden ) uçuş ile gidebiliyor muyuz?

Konu ile ilgili bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi acaba?

hayirli olsun, gocmen vize oldugu icin aktarma da yapsaniz yine ABD ucagina binebilirsiniz.

• Ucaktan inince pasaport kontrolunde polisin almadigi birisi oldu mu buralardan

• @BEYKOZLU28, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

Ucaktan inince pasaport kontrolunde polisin almadigi birisi oldu mu buralardan

Hayır. Öyle birşey yok. Çekinceniz varsa kafanıza takmayın. Sizi odada falan beklettikleri zaman da stres yapmayın. Biz 2.5 saat beklemiştik ilk girişte. Sizinle alakalı bir durum değil. Kişisel algılamayın.

• green kartlı birisi abd dışında 6 aylık süresini kullanmak için ilk başta abd ye giriş yapması şartı varmış sanırım, sonra çıkıp o 6 aylık süresini kullancak ya hani, abdye ilk girdikten minimum kaç gün veya saat beklemeli ? işi gereği hemen ülkesine geri dönmek istiyorsa mesela ondan dolayı soruyorum, ve abd de nerede ne gibi işlemleri yapması lazım bu süre içinde ?

• @Serhat-Okcu, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

green kartlı birisi abd dışında 6 aylık süresini kullanmak için ilk başta abd ye giriş yapması şartı varmış sanırım, sonra çıkıp o 6 aylık süresini kullancak ya hani, abdye ilk girdikten minimum kaç gün veya saat beklemeli ? işi gereği hemen ülkesine geri dönmek istiyorsa mesela ondan dolayı soruyorum, ve abd de nerede ne gibi işlemleri yapması lazım bu süre içinde ?

Green Card’ın basılıp verdiğiniz adrese gönderilmesi için, ilk önce göçmen vize ile ABD’ye giriş yapmanız gerekir. Giriş yapıldıktan sonra gerekli ücretler ödendiyse, Green Card verdiğiniz adrese otomatik olarak postalanır. Herhangi bir işlem yapmak gerekmez. Göçmen vize ile giriş yaptığınız zaman pasaportunuza basılan damga ile 1 yıl boyunca tekrar giriş yapabilirsiniz (6 aydan fazla ABD dışında kalırsanız vatandaşlık için bekleme süreniz sıfırdan başlar). Ama siz isterseniz verdiğiniz adrese gelen Green Card’ı, tanıdıklarınız aracılığı ile Türkiye’ye postalayıp ikinci girişi Green Card’ınız ile de yapabilirsiniz (Postada kaybolma riskini almak istemezseniz, pasaporta basılan damga ile de girebilirsiniz). İlk girişte ne kadar kaldığınızın bir önemi yoktur. Giriş yapıldığında kalıcı oturum hakkı elde edersiniz. 1-2 gün kalınıp geri dönülebilir hemen.

• Merhabalar daha önce yazılan deneyimlerde istanbulda çıkarken bir ücretten bahsediliyor ödenmesi tartışmalı bir ücret anladığım kadarıyla. Bu neyin ücreti ve ne kadar? Biz muaf isek dayanağı nedir Bilginiz var mı?
    Cevaplar için teşekkürler.

• @Ryback
    yani 6 ay olayı sadece vatandaşlık için mi bir uzatılma süreci olduğu anlamına geliyor ? ben hava alanında girişte bir sorun çıkartılacağını düşünmüştüm yani 6 ayı da geçse yine de girebilirim ülkeye 1 seneyi geçmemesi kaydıyla öyle mi ?
    ve giriş yaptıktan hemen sonra yani aynı gün de tekrar türkiyeye gelmek istersem sorun olmaz anladığım kadarıyla ?
    ve kart ile ilgili eğer bir sorun çıkarsa postada kaybolursa da yenisini çıkartmazlar mı ki ? sonuçta kendi vatandaşı kimliğini kaybederse yeni bir kimlik çıkartmıyorlar mı ?

• @Serhat-Okcu, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

@Ryback
    yani 6 ay olayı sadece vatandaşlık için mi bir uzatılma süreci olduğu anlamına geliyor ? ben hava alanında girişte bir sorun çıkartılacağını düşünmüştüm yani 6 ayı da geçse yine de girebilirim ülkeye 1 seneyi geçmemesi kaydıyla öyle mi ?
    ve giriş yaptıktan hemen sonra yani aynı gün de tekrar türkiyeye gelmek istersem sorun olmaz anladığım kadarıyla ?
    ve kart ile ilgili eğer bir sorun çıkarsa postada kaybolursa da yenisini çıkartmazlar mı ki ? sonuçta kendi vatandaşı kimliğini kaybederse yeni bir kimlik çıkartmıyorlar mı ?

6 aydan fazla ABD disinda kalmanizi tavsiye etmem. Ama dogrudur 1 yila kadar giris yapabilirsiniz. Giris yaptigi ayni gun geri doneni gormedim, ama 1-2 gun kalacak bile zamaniniz yoksa eger ayni gun donsenizde sorun olacagini sanmiyorum. Green Card kaybolursa, geldiginizde pasaporttaki damgayla giris yapip, Green Card'in yenisini cikarabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@dreamfairy35_44, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

Merhabalar daha önce yazılan deneyimlerde istanbulda çıkarken bir ücretten bahsediliyor ödenmesi tartışmalı bir ücret anladığım kadarıyla. Bu neyin ücreti ve ne kadar? Biz muaf isek dayanağı nedir Bilginiz var mı?
    Cevaplar için teşekkürler.

Bahsettiğin sanırım yurtdışına çıkış harcı. Ücreti son kez veren de var ya da "bir üstünüze sorun isterseniz" deyip vermeyenlerde. Göçmen vizesi ile çıkış yaptığınız için normalde verilmemesi gereken ancak oradaki memurla çok laflamamak adına dediğim gibi son kez verelim gidelim diyenlerde var. Sonrasında giriş çıkışlarınızı green kart ile yapacağınız için o harca gerek yok.

• @Ryback tesekkur ederim

• ⭐⭐⭐⭐

İlk çıkışta çıkış harcı veriyorsunuz . Konsolosluk adres kaydı aldıktan sonra birinci adresiniz usa olacağı için ikinci girişte Green Card ve oasaportu beraber vermeniz yeterli sistemde dışarıda yaşadığınız gözüküyor . Amir memura gerek kalmıyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Serhat-Okcu, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

@Ryback

Su basligi da incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

• amerika yesil cardi gel burda calis buraya yerles burda calis,burda kazan burda harca diye veriyor,milyonlarca inan yesil card ruyasi icinde......yesilcard alan sahisin amerikaya bir bagliligi olmadigi anlasilirsa cardin iptal edilme olanagi vardir.

• ⭐⭐⭐

@redsat2000, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

İlk çıkışta çıkış harcı veriyorsunuz . Konsolosluk adres kaydı aldıktan sonra birinci adresiniz usa olacağı için ikinci girişte Green Card ve oasaportu beraber vermeniz yeterli sistemde dışarıda yaşadığınız gözüküyor . Amir memura gerek kalmıyor

sn @dreamfairy35_44 , @redsat2000
    İlk çıkışta da pasaporttaki DV vizesi nedeniyle turist olarak değil göçmen olarak çıkış yaptığı için harç ödemek zorunda değil. Bazen bilgisiz memurlara denk gelip sorun çıkabiliyor. İtiraz edip amiriyle görüşmek istediğini söyleyen ve görüşen herkes bu harcı ödemeden çıkış yaptı. Özellikle 3-4 kişilik aile olarak çıkanlar için fazla miktar tuttuğundan ilk çıkış yapanların "ben turist olarak çıkmıyorum, göçmen olarak çıkış yapıyorum" diye itiraz etmesini ve gerekirse ödeme için ısrar eden memura amirini çağırmasını veya sizi amirine yönlendirmesini istemenizi tavsiye ederim.

• Yasaklı

Merhaba, Konunun ilk sayfasında amerika da adres değişince bunu uscis'e bildirmemiz gerektiği söyleniyor. Burada adresten kasıt nedir ? Ev adresi mi yoksa şehir ve eyalet değişimi mi ? Örneğin ben nyc de farklı bir eve taşınırsam her seferinde uscis'e bunu bildirmem mi gerekecek ?

• @Orhan-Cabarov ikamet adresinizi degistirdiginizde bildirmeniz gerekir. Beyana dayali online doldurulabilinen bir form. Normal sartlar altinda kimse size bunu sormaz bile ama daha sonra vatandaslik alirken onunuze gelebilir. 5 dk ayirip yapmak lazim.

• Yasaklı

@sigmoidalmammal Teşekkür ederim.

• Oncelikle herkese merhaba,
    Esim Londra'da okudugu icin Londra'dan basvurmustuk ve buradaki konsolosluk Turkiye'deki kadar yogun olmadigindan randevumuzu ve vizemizi son ay icinde alabildik. Esimin durumundan dolayi hemen yerlesemeyecegiz ve ilk giriste 3 gun kalip geri donmeyi planliyoruz. Yaklasik 6 ay sonra ise San Diego'ya temelli yerlesmeyi planliyoruz. Bu konuda tecrubesi olanlar var mi? 3 gun kalip geri donmemiz daha sonra sikinti yaratir mi? Green kartlari arkadasimizin evine istemistik. ABD den ayrilsak bile green kartlarimiz basilip verdigimiz adrese gonderilir mi?

• ⭐⭐⭐

@byomer İlk girişi yaptıktan sonra bir gün bile geçirmeyebilirsiniz. Herhangi bir problem yaşamazsınız. Ayrıca ücreti ödediyseniz ve ilk girişi de yaptıysanız hem SSN hem de GC verdiğiniz adrese gider.

Diğer yandan ilk girişten sonra GC'yi almadan döneceğiniz için elinizdeki vizenin geçerlilik süresini ilk girişten 1 yıl kadar olacağını unutmayın. Planlarınızı buna göre yapmanızda fayda var.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |