Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

• ⭐⭐⭐⭐

@kundekari Sizin içinde hayırlı olsun. Bazı yerler Green cardı özellikle bekliyor. Çalışacağım yer Uluslararası Resmi bir kurum olması nedeniyle böyle yapmayı tercih ediyor.

• Merhabalar, ilk girişimi 15 şubatta gerçekleştireceğim. İş dolayısıyla eşimden evvel gitmek durumunda kaldım. Merak ettiğim GC sahiplerinin ilk girişleri aynı anda mı olmak zorunda? Nisan ayında geri geleceğim ve beraber gideceğiz ancak ilk girişi tek başıma yapmış olacağım. şimdiden teşekkürler.

• @redsat2000 SSN center'e dün gittüğümde uzun bir kuyruk vardı. içerdeki görevlilere sadece numaramı ogrenmek istediği söyledim. beni farklı bir sıraya aldılar ki orda 2 kişi vardı. 2-3 dk ya kendimi bankonun önünde buldum. Sadece numaramı ogrenmek istediğimi, sistemden kontrol edep edmeyeceğini ve numaram var ise bana verip veremeyeceğini sordum. Sağolsun birkaç bilgi doğrulama sorusuyla doğrulama yaptıktan sonra el yazısıyla numarayı verdi. İşin özü fiziksel kartı beklemeden SSN numarasını öğrenebilrsiniz. Erkenden verilmesi gereken yerler var ise bu yontemi deneyin.

• @kundekari Greencard talihlisi siz misiniz eşiniz mi eğer eşinizse tek başınıza giriş yapamazsanız. Greencard talihlisi siz seniz bir sorun olmaz. 6 ay içinde giriş yapabilir eşinizde. 6 ayı geçirirseniz eşiniz için muayyene yenilemeniz istenecektir.

• @ashborn Merhaba, Hangi eyalet, hangi sehir ve hangi ssn ofisi icin gerceklesti bu acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@necatiarslan hayırlısı olsun new jersey o kadar farklı bir yer ki siz şu anda hangi tarafa karar verdiniz. 7 mayısta da kazandım görürsem akrabamdan dolayı oraya gelicem gelince siz de eyalet değiştirmediyseniz görüşmek isterim

• @redsat2000 Biz de bu sabah gidip aldık. Ama merkez ofise gittiğimiz için çok sıra bekledik. Periferdeki ofislerde daha az sıra olabilir. 3 haftaya gelmesi gerekiyormuş. Biz yazılı olarak aldık. Banka, Postpaid At&T, Sigorta gibi yerlerde gerekmedi (tabi sonradan bildireceğiz o ayrı). Ama genelde ilk sorulan sorulardan birisi ssn oluyor.

• @sash Evet DS260'da talep etmiştik. Gelmeden 4-5 gün önce de USCIS ödedik. Ülkeye girişte hazırlanma işlemi başlıyor, 21 günde de gelmesi gerek ama biz 6. günde almış olduk. İran göçmeni memur hanım ekrandan baktı ve anne, babaadı gibi doğrulayıcı sorularla bir post-it kağıdına yazıp verdi. Burada daha önce göçenlerle sempatik kanala geçmek çok kolay. Ama o kanalı aldırmış olanlar da var. Genel olarak tüm memurların yaklaşımları işleri kolaylaştırıcı yönde.

• @redsat2000 Birikmiş iş tecrübesi kadar güzel bir şey yok şu hayatta. Ev tutamadık henüz. İş sonraya kaldı.

• @redsat2000 abi giriş yaptınız mı abd ye

• ⭐⭐

@redsat2000 Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

@goodluck teşekkürler . Uzak yol Kaptanı, HSQE , Baş Denetçi, Surveyor ,Liman ve Operasyon Müdürlüğü ve Eğitimci kısmı var. Anlayacağınız deniz ile ilgili herşey

Hocam siz gercekten “ne iş olsa yaparım” olayina farkli bi boyut getirmissiniz 🙂 Miami iyi bi secim olmus. Ben de Floridadayim

• ⭐⭐

@caglaror

San Francisco ev icin zor bi bolge kabul ediyorum. Bircok seyi arastirmissinizdir. Soyle bir yolda izleyebilirsiniz gitmeknistediginiz apartmant larin google yelp gibi yerlerden yorumlarina bakabilirsiniz. Insanlar menagement lar ile ilgili yorum yapabiliyorlar. Cok iyiydile, anlasmasi zordu, soyle yaparsaniz kolay ev tutarsiniz gibi ipuclari yakalayabilirsiniz. Onun disinda craiglist den gunluk haftalik kiralayan yerleri uzun vadeli tutmaya calisabilirsiniz. Diger bi yol turk, arap, hintli gibi milletlerden emlakci bulabilirsiniz. Bunlar size sozlesmesiz bile ev verebiliyorlar. Cok guvenilir yollar degil biliyorum ama duruma gore size kisa vade de kolaylik saglayabilir. Ben calisanlarimiza gayet duzgun bi evi interneten buldugim hintlinin birinden sozlesmesiz tutmustum. Adam kendi oyle onermisti. Florida’ya ilk geldigimde ilk baktigim 10 evden umutsuz cevaplar almistim. Ama her seferinde durumumu dogruca soyledim oyle olunca bir suru belge talep etmislerdi. En sonunda tuttugum eve kendime guvenip gittim. Durumumun ne kadar iyi oldugunu bolca abartarak soyledim. Evi tuttuk. Benim bolgem san francisco gibi ciddi bir yer degil kabul ama malesef her zaman isler tam dogrularla yurumuyor. Biraz tuhaf tavsiyeler oldu ama bunlari ev isinden her turlu kazigi yemis biri olarak yaziyorum 🙂

Bugune kadar evlerden yedigim kaziklar;

1- application fee:$75 tanidigin tanidigindan ev tutmaya calisiyodum. Basta olur dedi application doldurduk parayi odedik vazgecti.

2- bir ay fazla kira odemesi: menagement la aram iyiydi. Oyle saniyodum. 1 ay onceden cikcagimi sozlu beyan ettim. Kadin tamam tesekkur ederim dedi. Herhangi bi yazi belge imzalatmadi. Cikarlen yazili beyan vermedin bir ay fazla odeyeceksin dedi. Mecbur sove sove $1200 odedim. 🙂

3- baska bir evi kiraladim. Girerken ev pisti mutfak les gibiydi. Ama temizlenerek verildigi sozlesmede yaziyodu. Yapacak bisey yoktu. Cikarken evi cicek gibi biraktik. Gene de $250 cleaning fee depozitomuzdan bi guzel kesildi 🙂

4- mortgage: eve inspection yapildi. Klima sadece bakima ihtiyaci var dendi. Satici cikmadan klimayi yaptirdi. O ara calisti. 3 gun sonra klima elimde kaldi. $6000 ellerinizden yeni klima olarak optu 🙂

• @gkhn-clkkn Houston TX. Ozellikle seçtiğim bir yer değildi. Haritadan rastgele birine gittim. ( Adresi 8989 Lakes at 610 Dr, Houston, TX 77054)

• ⭐⭐⭐⭐

@ashborn teşekkürler yarın bir deneme daha yapayım. Belki işe yarar.

• ⭐⭐⭐⭐

@sadikcagan sadık evet yaptım.

• ⭐⭐⭐⭐

Günaydın , Bugün Fort lauderdale arkadaşımın arabası ile 0545 yola çıktık. 0630 da bayağı trafik oluyor. Tren istasyonu civarı bıraktıktan sonra arkadaşım 8 saat yola devam etti. Gezeceğim iş yerlerinin deniz kenarında olması nedeniyle pivot nokta olarak Pier 66 ya otobüs ile gittim. Halkım insanı ile otobüse atladım ve sahile vardım. Otobüste dikkatimi çeken tekerlekli sandalye ile binenler için rampa teşkilatı ve operasyonunu iyi oturtmaları ve öndeki iki taraflı üçlü koltukların yaşlı ,hamile, özürlü ve çocuklu bayanlar için boş kalması. Oturan varsa anında kalkıyor. USA vardığımı hissettiren ise Güneşin doğuşunu bugün Pier 66 Marianada açmakta oldu. Herkesin günaydın seramonisi ise işin diğer güzel tarafı. Marinada hayat zenginlikte son noktada.
    Google daki yanlış bilgi nedeniyle Kruz firmaları yerine sadece yolcu terminalleri görebildim. Daha sonra daha önceden başvuru yaptığım Resolve Marine Academy & Shipping Company nin yerini gördüm. Reception daki tatlı bayanın yardımıyla yazılı başvuru kağıdımı doldurdum. HR Departmanındaki yetkili ile ilk görüşmeyi yaptım. Academy kısmı için birşeyler olabileceğini söyledi . 2 görüşme için arayacaklarını belirtti.

Biraz etrafı dolaşıp, buraya uzak olan Sunrise bölgesinde bulunan Bureau Veritas Klas kuruluşunu ziyaret etmek için yola koyuldum. Buda otobüs ve yürüyüş ile 1 saat 15 dk yol sürdü. Yine aynı manevra ile danışmadaki kişi ile kurulan iyi iletişim ile yetkili kişinin bütün detaylarını aldım. Email ile ilk temas noktasına ulaşacağım.
    Sonra dönüş yolu başladı. 1,5 saat otobüs ve 45 dk tren yolculuğu ile 2 başvuru ile günü kapattık.

Trenler de ilginç bir şey dikkatimi çekti. hiç kimse biri birini itmiyor. Sarı çizginin 2 metre dışındalar. Çıkanların keyfini sesini çıkarmadan bekliyor. Erken içeri atlayan yok. İstasyonlar ve trenlerin kalitesi hava alanları kadar konforlu. Daha doğru insan olduğunu hissetmek ayrı bir duygu.

• @goodluck Müthiş sağlam tecrübeler. Bunları dikkate alacağım. Biz geçici bir yer aradığımız için de bulmakta zorlanıyoruz. 12m veya 6m veriyorlar. 3 bulduk bir yerde o da bizi kabul etmedi. Buradan nereye geçeceğimiz tam belli değil. İş bulunca Kuzeye-Güneye doğru gidebiliriz.
    AppFee tam bir soygun. Normalde nedeni belli, evraktır, credithistory checktir vb. Ama bunları hiç yapmayan bile appfee alıyor. Sözde evi bir süre tutacak yalan. 10 dk sonra birisi gelse uygunsa verir. Senin kontrolleri bile yapmaz.
    Ama bu melmeketin olayı buysa biz de uyarız. CA'da tek maaşla ev işi hayal. Ama 440k alan adamlar var çevrede 😞
    San Jose tam bir büyükler mahallesi. Üst sokakta Samsung ve Oracle var... Haliyle Apt.lar da uçuk.

• Bilgilendirmeler için zaman harcayan arkadaşlara çok teşekkürler

• @redsat2000 süper abi.umarım herşey orada daha güzel olur.floridamıydı abi.

• ⭐⭐

@caglaror ne harika 💐 evi de kolayca bulucaksınız inanıyorum. Harika zaman gecirin. ✨ Bir kere rast gitti mi hep gider...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

146

40.8k
Users

4.4k
Topics

425.4k

| | | |