Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

• ⭐⭐⭐

@mia Hem hayırlı olsun hem de gecmis olsun olsun. Bazı tatsızlıklar yasansa da dilerim bundan sonra hersey gönlünüzce olur.

• Teşekkür ederim

• American Airlines, Air France, Lutfhansa ve British Airways (THY haric) ile Amerikaya ucus tecrubelerini paylasmak isteyen var mi? Yemeklerler. koltuklar vs.. Saygilar

• Abd ye ilk girisde sari dosyayi teslim gibi islemler ne kadar suruyor. Maalesef aktarmasiz bilet bulamadigim icin Arkansasa. 2 saatlik aktarma suresi cok riskli olur mu ? Aktarma yeri Chicago..

• @clubhasankara haberlere bakmadığınızı varsayıyorum.
    bu zamanda 2 saat aktarma?
    havaalanları karmakarışık, bavullar kayboluyor vs. ve 2 saat aktarmalı mı aldınız?

• @clubhasankara bu konu değişkenlik gösteriyor. İlk kez giriş yapan ve tecrübelerini paylaşan arkadaşlardan bazıları dosyalarının pasaport kontrolde teslim alınıp işlemlerinin tamamlandığını, bazıları ise ayrı bir odada bir süre bekletildikten sonra (mesela ben yaklaşık 15-20 dk. beklemiştim) tamamlandığını belirtiyorlar.

• @clubhasankara, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

Abd ye ilk girisde sari dosyayi teslim gibi islemler ne kadar suruyor. Maalesef aktarmasiz bilet bulamadigim icin Arkansasa. 2 saatlik aktarma suresi cok riskli olur mu ? Aktarma yeri Chicago..

Riskli ve tamamen şans. Bence eylül sonuna kadar %70 uçağı kaçırırsınız, %30 yetişirsiniz. Daha önce 15 dakikada tamamlayanda oldu, bizim gibi Los Angeles’ta 3.5 saatte tamamlayanlarda. Bazen uçağın Chicago’ya planlanandan erken indiğide oluyor. Hangi ay giriş yaptığınızda önemli. Biz Eylül başında giriş yapmıştık. Grev vardı. Yıkılıyordu havalimanı. Kaçırırsanız bir sonraki Chicago-Arkansas uçağına binmenin maaliyetini araştırıp, ona göre riskte alabilirsiniz zararınız küçük olacaksa. Hem kaçırma cezası, hem bagaj hakkınızı araştırmanız gerekli.

• @Rosenrot @Ryback @Charon Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim arkadaslar. Henuz bileti almadim. Cevaplariniz cok faydali olacak

• Merhabalar
    1 aylık deneyimimi yazmak için bilgisayar almayı bekledim ve bilgisayarla yaptığım ilk iş bu yazıyı yazmak oluyor.

YOLCULUK HİKAYEM
    28 Haziran'da yolculuğum LUFTHANSA ile ANTALYA-FRANKFURT-NEWARK olarak başladı ancak bu şekilde bitmedi 🙂 ANTALYA'dan 1.5 saatlik rötar ile uçak kalkış yaptı ve FRANKFURT havalimanına vardık. Aslında rötar öncesi rahattım çünkü 3-3.30 saat gibi bir bekleme sürem vardı FRANKFURT için. FRANKFURT'a vardığımda NEWARK uçağı için terminal değişmek gerekiyordu. Hemen yolu takip ederek terminali değiştireceğimiz trene vardım. Trene bindim tam haraket etti derken tren bozuldu ve 45 dakika trenin içinde kaldık. Ee haliyle NEWARK uçağını kaçırdım. Bunun üzerine LUFTHANSA masasına gittim. Böyle kolay anlatıyorum ancak öyle bir kuyruk vardı ki masaya ulaşana kadar belki 4 hatta 5 saat kuyruğu beklemişimdir. Sıra geldiğinde durumu anlattım ve yeni biletimi yarın 11.00'e JFK'e verebileceğini söyledi ve kabul ettim. Elime de bir yastık bir battaniye verdi 🙂 Geceyi FRANKFURT havalimanı banklarında geçirdikten sonra sabah JFK'e vardım. Uçaktan iner inmez pasaport vize kontrol noktasına gittim. 1 saate yakın da orada sıranın gelmesini bekledim. Sıra geldiğinde beni polis odasına yönlendirdiler. Polis odasında da 1 saat bekledikten sonra beni ayrı bir odaya aldı bir polis memuru ve yaklaşık 45 dakika sorular sordu. Resmen tüm formu baştan doldurduk beraber. Kimde kalacaksın - yanında kalacağın arkadaşın kim - arkadaşının instagramını göster - daha sonra kendisi bilgisayardan arkadaşımın fotoğrafını buldu ve "Bu mu?" diye sordu. nerede çalışacaksın - iş yerinin adını söyle - googledan buldu tabelasını gösterdi bu mu dedi - işi nasıl buldun - sana işi kim verdi gibi gibi uzattıkça uzattı. En sonunda sorunsuzca bitti. Sıra valizleri almaya gelmişti. Valiz yerine gittiğimde zaten ortalıkta kimse kalmamıştı ve valizlerin hepsi banttan indirilmişti. Ancak benim valizlerden 1'i kayıptı. Görevliye durumu belirttim ve kayıp tutanağı tuttu. Adresime 2-3 gün içinde gönderileceğini söyledi. Ancak aradan 1 hafta geçti hala yoktu. Havalimanına tekrar gittim ve durumu anlattım. Valizin ANTALYA'dan geç gönderildiğini. Hala FRANKFURT'ta olduğunun söyledi. Ve bize gelir gelmez size göndereceğiz dendi. Tam 17. günde valiz elime ulaştı.

1 AYLIK YAŞANANLAR
    İlk 25 gün arkadaşımın ayarladığı paylaşımlı bir evde yaşadım. O sırada araba ve oda arayışım vardı. Türkiye'de plan yaparken ilk hafta arabayı alırım 2. hafta odamı ayarlarım vs diyordum ama işler öyle olmadı 🙂 Hergün internetten ev baktım. 1 emlaka gittim ancak çok fazla ücretler çıkınca emlaklara gitmekten vazgeçtim. 3-4 farklı odaya baktıktan sonra şu an oturduğum odayı buldum. Gelecek arkadaşlara ön bilgi olması açısında fiyatı da yazayım NJ'de her şey dahil $1K. Evde 3 kişiyiz. Herkesin özel odası var. Ayrıca eve girişte kira harici $1.5K depozito verdim.

Özellikle araba konusunda çok zorlandım. Türkiye'den CARGURUS - CARFAX gibi sitelerden fiyatlara bakar ve belli planlar kurardım. Ancak buraya gelince gördüm ki galeriler o fiyatlar üzerine galeriden galerisine göre değişmekle beraber $1K $2K $3K gibi DEALER FEE koyuyorlar. Tabi buna VERGİ - SİGORTA KASKO eklenince planlar şaştı. En son bir tanıdık vasıtasıyla bir AL-SATÇI ile tanıştım ve o latin arkadaştan HYUNDAI SONATA 2013 120K Mil aracı $8K'ya aldım. 1 YILLIK VERGİ=$450, 6 AYLIK SİGORTA=$700 (Türk ehliyetliyle yaptırdım, en basit kasko ve 6 aylık peşin verdim), PLAKA ve RUHSAT=$150, EHLİYET=$40 (Tüm rakamları yuvarlayarak yazdım)

Artık ehliyetimin gelmesini ve part-time olarak UBER EATS - DORDASH yapmayı bekliyorum. Herkese kolaylıklar.

• Merhaba arkadaşlar. Seyahatten itibaren süresi 6 aydan az kalmış pasaport ile ABD'ye sorunsuz giriş yapabiliyor muyum?

• @sadıkkurtoglu, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

Merhaba arkadaşlar. Seyahatten itibaren süresi 6 aydan az kalmış pasaport ile ABD'ye sorunsuz giriş yapabiliyor muyum?

GC var ise sorun olmaz ama yoksa olabilir. Daha once benzer bir sorunun cevabi asagidaki linkte var.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/189/ucak-yolculugu-ve-ucak-bileti/751?_=1658003330496

• DV vizesi basılmış yeşil (hususi) pasaportu ile ABD'ye girişte sorun yaşayan oldu mu? Yeşil pasaporta konsoloslukta DV vizesi basılmıyor veya pasaport polisimiz çıkışa izin vermeyebilir gibi şeyler okudum, en azından yeşil pasaportu ile sorunsuz giriş yapan birileri olduğunu öğrenebilirsem rahatlarım.

• ⭐⭐⭐

@gzm06 Neden sorun yaşansın ki ? Bunu kafanıza takmayın. İnanmayın öyle şeylere.

• @gzm06 Eşim yeşil pasaportlu ve nisan ayinda şikago dan giris yaptı. Hic bir sorun olmadı. Anlamadım sorun yaşayan mi oldu. Abd yeşil ,bordo pasaporta bakmaz vizeye bakar.

• @AYSY33 telegram grubunda bazı senelerde yeşil pasaportu olduğu için göçmen vizesi alamayanlar olduğu belirtilerek, riske atmayın yeşil pasaportu iptal ettirip bordo pasaport alın gibi tavsiyeler verildi. Ancak yeşil pasaportu olup vizesi buna basılan ve sorunsuz olarak ABD'ye giren kişi/kişiler olduğu anlaşılıyor, bu hususta soru işaretlerinin ortadan kalkması için önemli geri dönüşler bunlar, teşekkürler.

• @gzm06 Yeşil pasaport göçmen vize süreçlerinde kesinlikle hiçbir aşamada sorun yaşamaya neden olmuyor.

Aksi yönde yapılan yorumlar büyük ihtimalle kişisel tahminler ancak gerçeği yansıtmadığı için içinizi ferah tutabilirsiniz.

Diğer yandan tam aksine sınır geçişlerinde olumlu izlenim yarattığını hissettim çünkü aktif/geçerli bir yeşil pasaport sahibinin ulusal/uluslararası bir suçtan aranmayan, hakkında adli/idari işlem olmayan biri olduğu anlaşılır en basitinden, bu sebeple halihazırda yerel bir filtreden geçmiş oluyorsunuz zaten.

• @gzm06 yeşilin tek sıkıntısı süresi 5 yıllık. Sanırım onu da 10 yıllık yapacaklar yakında.

Bordonun ne avantajı var derseniz 10 yıllık. Üzerinde işlettiğiniz vize ile 10 yıl boyunca giriş çıkış yaparken aynı pasaportu kullanmış olursunuz.
    Tabii 5 sene sonra vatandaşlık alacaksanız gerek kalmıyor buna.

• @dilmel çok teşekkürler

• @gzm06 İnsanlar yeşil pasaporta sahip olmak için can atıyor. Abd ve İngiltere dışındaki tum ulkelere vizesiz geçebiliyorsunuz.Dedikleri gibi abd vizesi alirken bile yeşil pasaporta red verdikleri çok nadirdir.

• @AYSY33 bilakis faydalı bile oluyor diyorsunuz gibi anladım. Teşekkürler. Umarım sizin AP süreci en kısa sürede sonuçlanır.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 191
  • 1
  • 97
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |