Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

• Merhaba arkadaşlar sizlerle ABD'ye giriş deneyimimi aktarmak istiyorum 🙂
    Yolculuk edremitten istanbula doğru başladı. Havalimanına gelince hemen valizlerimi alıp covid testi olmak için upuzun bir yolu yürüdüm ve en son kısımda test yapılan yere geldim. "ABD uçuşu için hangi testim olmam gerekli? 3 tane aşı oldum bir şey ifade edermi? diye sordum." Aşılar önemli değil antijen kabul ediyor ABD" dedi ve 175 tl karşılığında test olup 20 dakika sonra aldım (yoğunluk yoksa 10 15 dakikaya çıkıyormuş) Test sonucunun çıktısını alınca hemen orada bulunan asansörden üst kata çıktım kontuarların önüne geldim. Ben erken gelmek zorunda kaldım çünkü benim şehrimden istanbula günde 1 uçak vardı indiğim saat 16 30 dan check in saati olan saat 10 00 a kadar mecbur banklarda oturmak zorunda kaldım onca saat 🙂 Saat 10 olunca pasaport kontrolü yapan kişi 2021 kazananıydı muhabbet ettik ve check in işlemini yapan kişide 2021 kazananlarındandı. Forumla ilgili muhabbet ettik ve kendisiyle @gucarslan aynı zamanda diğer adminlerimizin muhabbetini yaptık 🙂 Covid testini bu esnada sordular ve kontrol ettiler. Sonrasında dış hattaki aramaya girdim. Ordaki polis memuruyla tartışma ihtimalini ortadan kaldırmak için pul almıştım işlemler bitince hemen kapımın olduğu kısma gitmeye başladım. Gözen uçağa binmeden tekrar kontrol yapıyordu. Covid testini sorup baktılar ve oradaki görevli sorabilir saklayın dedi. Uçağa bindim thy gayet iyiydi her şeyiyle. Gece 01 10 da binip sabah 06 00 da miami havalimanındaydım. İnince pasaportu gören gergin görevli green card sırasına girmemi söyledi. Sıra gelince görevli samimi karşıladı. Sarı zarfı ve pasaportu aldı covid testine sadece bakıp geri verdi CD istemedi gerek yok dedi. Daha sonra işlemler için beklemem gerektiğini söyledi. Biraz bekleyince polisle beraber bir kısma gittik. Orada sıra bekleyip adımı söylediler. Görevli kadın bana green card adresini değiştirmek isteyip istemediğimi sordu bende hayır dedim. Yiyecek getirdinizmi diye sordu evet dedim ve beni valizimi alıp 6.kısıma gitmemi söyledi. Bahsettiği kısıma girince arkadaşımın istediği sucuklara el koydular. bunu önceki alanda belirtip belirtmediğimi sordular bende evet belirttim dedim ve bir daha böyle bir durumda 300 ila 500 dolar ceza ödeyebilirsin diye uyardı ve gidebilirsin dedi.
    Genel olarak bazı polisler hariç geneli iyi karşıladı. Prosedürler ile ilgili gayet yardımcı oldular. Tabi bu dediklerim miami havalimanı için 🙂

• @xarivas yeni hayatinizca bol-bol sans diliyorum 🖐

• @Ravana çok teşekkür ederim 🙂

• @xarivas Yeni hayatınızda başarılar. Memleketim Edremitten birinin Amerikaya gittiğini görmek sevindirdi bizleri. Yaşadıklarınızı foruma yazmaya devam edersiniz umarım. Merakla bekliyor olacağım.

• @xarivas Başarılar dilerim mutlu olun işalllah bize kısmet olur.

• @xarivas hayırlı olsun, bundan sonrası için de herşey gönlünüzce olur umarım. Bir sorum olacak; test olarak antijen testinin kabul edildiğinden bahsetmişsiniz. Unganlara muayeneye giderken ya da covid olunduğunda yaptırılan PCR testlerini kabul etmiyorlar mı? @knnrn bu noktada sizin de tecrübelerinize ve bilginize ihtiyacım olan bir konu daha var. Ben 19 Mart'ta Real time PCR yöntemi ile yapılan testte pozitif çıktım [e-nabız'dan aldığım test sonuç raporunda Çalışılan Analiz: Real time PCR 1 reaksiyon (SARS-CoV-2 PCR), Yöntem: Real time PCR yazıyor]. THY nin şu linkinden https://www.turkishairlines.com/tr-tr/duyurular/coronavirus-salgini/seyahat-kisitlamalari/ ABD için giriş şartlarını kontrol ettiğimde uçuştan 90 gün öncesine kadar pozitif test sonucu artı letter of recovery dedikleri, bir sağlık kuruluşu veya halk sağlığı görevlisinden alınmış ve sizin CDC nin sayfasında belitilen semptomları göstermediğinizi ve seyahat etmeye herhangi bir engeliniz olmadığını gösteren onaylı bir doküman isteniyor (https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/testing-international-air-travelers.html adresinde Test and Documentation Requirements ana başlığı altındaki What if I recently recovered from COVID-19 alt başlığında). Bu durumda, Mayıs ayı içerinde, bahsettiğim pozitif test sonucum ve işyeri hekiminden veya hastaneden alacağım söz konusu doküman ile seyahat edebilirim diye düşünüyorum. Letter of recovery için standart bir şablon bulamadım bu arada CDC nin web sayfasında ancak https://www.medicspot.co.uk/recovery-certificate adresinde resim olarak paylaşılan bir örnek şablon var onu kullanmayı düşünüyorum. Sizin bu konudaki değerli yorumlarınızı alabilirsem çok sevinirim. Teşekkürler.

• Merhabalar,
    aranızda ABD'ye ilk girişte Munich veya Frankfurt transit hattını kullanan oldu mu? Almanyadaki havalimanında transit vize ile ilgili problem yaşar mıyız? Transit bölgede maximum ne kadar saat bekleme uygun olabilir? Şimdidien teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rosenrot Giriş ve test şartları sürekli değişiyor. En güncel bilgiyi ben de THY sayfasından bakıyorum. Orada yazdığı şekilde yapmak uygun olur.

• @knnrn Teşekkürler hocam 🙏🏻

• Merhaba arkadaşlar halen net anlamadığım biz 4 kişi gideceğiz aile olarak 2 Mayıs'ta girişte 10 k mi götürüyoruz. Toplamda yoksa eşim 10 ben 10 k $ mi

• @barış-koç ailecek toplam 10k götürebiliyorsun, fazlada götürebilirsin ama havaalanında evrak dolduruyorsun sanırım

• @OrlandoGücü sıkıntı yaratıyorlar mi evrak sonrası ne yapiyoruz

• @barış-koç greencard ile gidiyorsan sıkıntı çıkarmıyorlar, turist vizesi ile gidiyorsan izah edemezsen problem çıkarıyorlar diye biliyorum. Ama ben tecrübe sahibi değilim. Daha önce yazan arkadaşlara istinaden yazdım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@barış-koç Evet, aile başına 10 bin dolar üstünü girişte doldurulan form ile beyan etmek gerekiyor. Kolay bir işlem. 50 bin dolar üstü için nereden buldun diye sorulabilir. Herhangi bir vergi vs söz konusu değil.

• ⭐⭐

@xarivas, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

Merhaba arkadaşlar sizlerle ABD'ye giriş deneyimimi aktarmak istiyorum 🙂
    Yolculuk edremitten istanbula doğru başladı. Havalimanına gelince hemen valizlerimi alıp covid testi olmak için upuzun bir yolu yürüdüm ve en son kısımda test yapılan yere geldim. "ABD uçuşu için hangi testim olmam gerekli? 3 tane aşı oldum bir şey ifade edermi? diye sordum." Aşılar önemli değil antijen kabul ediyor ABD" dedi ve 175 tl karşılığında test olup 20 dakika sonra aldım (yoğunluk yoksa 10 15 dakikaya çıkıyormuş) Test sonucunun çıktısını alınca hemen orada bulunan asansörden üst kata çıktım kontuarların önüne geldim. Ben erken gelmek zorunda kaldım çünkü benim şehrimden istanbula günde 1 uçak vardı indiğim saat 16 30 dan check in saati olan saat 10 00 a kadar mecbur banklarda oturmak zorunda kaldım onca saat 🙂 Saat 10 olunca pasaport kontrolü yapan kişi 2021 kazananıydı muhabbet ettik ve check in işlemini yapan kişide 2021 kazananlarındandı. Forumla ilgili muhabbet ettik ve kendisiyle @gucarslan aynı zamanda diğer adminlerimizin muhabbetini yaptık 🙂 Covid testini bu esnada sordular ve kontrol ettiler. Sonrasında dış hattaki aramaya girdim. Ordaki polis memuruyla tartışma ihtimalini ortadan kaldırmak için pul almıştım işlemler bitince hemen kapımın olduğu kısma gitmeye başladım. Gözen uçağa binmeden tekrar kontrol yapıyordu. Covid testini sorup baktılar ve oradaki görevli sorabilir saklayın dedi. Uçağa bindim thy gayet iyiydi her şeyiyle. Gece 01 10 da binip sabah 06 00 da miami havalimanındaydım. İnince pasaportu gören gergin görevli green card sırasına girmemi söyledi. Sıra gelince görevli samimi karşıladı. Sarı zarfı ve pasaportu aldı covid testine sadece bakıp geri verdi CD istemedi gerek yok dedi. Daha sonra işlemler için beklemem gerektiğini söyledi. Biraz bekleyince polisle beraber bir kısma gittik. Orada sıra bekleyip adımı söylediler. Görevli kadın bana green card adresini değiştirmek isteyip istemediğimi sordu bende hayır dedim. Yiyecek getirdinizmi diye sordu evet dedim ve beni valizimi alıp 6.kısıma gitmemi söyledi. Bahsettiği kısıma girince arkadaşımın istediği sucuklara el koydular. bunu önceki alanda belirtip belirtmediğimi sordular bende evet belirttim dedim ve bir daha böyle bir durumda 300 ila 500 dolar ceza ödeyebilirsin diye uyardı ve gidebilirsin dedi.
    Genel olarak bazı polisler hariç geneli iyi karşıladı. Prosedürler ile ilgili gayet yardımcı oldular. Tabi bu dediklerim miami havalimanı için 🙂

Tebrik ederim, yeni hayatınızda başarılar 😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xarivas vizemizi alıp gidemesek de havalimanlarında da kulaklarımız çınlıyor 🙂 DV2021'den arkadaşlara da buradan selam olsun.

size de tekrardan bol şans diliyorum abd'deki hayatınızda.
    yolunuz açık olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Merhaba, İstanbul havalimanı New York JFK havalimanı için 17 nisana bilet aldım ve 13:30 Türkiye kalkış 17:15 ABD varış için yaklaşık 3.5 saat önce havalimanına gittim. Öncelikle biletimi cihazdan alıp valiz teslimi için sıraya girdim. Sıra baya kalabalıktı bir kaç kez pasaportumu alıp üstüne ufak sticker benzeri bişeyler yapıştırıp geri verdiler. Valizi teslim ettikten sonra 20 dk bekleyip pasaport kontrolüne girdim (polisle ters düşmemek için harç pulunu önceden aldım) daha sonra ordan geçip uçağa bindim. Bu arada havalimanına olabildiğince erken gidin ben işlerimi çok rahat bir şekilde hallettim. Abd ye indikten sonra çıkışı takip edip sıraya girdim ve polise pasaportumu uzattım. Benden sadece sarı zarfı aldı aşı bilgilerinin olduğu kağıdı ve cd yi geri verdi bende ona tekrar uzattım ama gerek yok dedi. Adresin doğru olup olmadığını, alkol alıp almadığımı, adreste ki ismi ve telefon numarasını, kaç para nakit getirdiğimi sordu sonra hoşgeldiniz diyip damgayı bastı. Daha sonra valizimi alıp uzun bir yolculuğun ardından syracuse a geldim. Benim deneyimim bu şekilde oldu. Herkese bol şans diliyor, yeşilkart forum ailesine tekrar tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.

• @eneskzlky Hayırlı olsun, yurtdışı çıkış harç pulu alınmasına gerek yok diye biliyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.8k

| | | |