Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

• @Nico Tebrik ederim, bol şans.
    "WELCOME TO STATES" İnanılmaz güzel bir cümle. Allah'ım nasip et.

• @Nico yasasin FL in sicak yuzu oleyse 😀 yeni yasantinizda sans faktoru sizinle olsun,guzel haberlerinizi bekliyoruz.

• @Nico, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

🗽 ABD - FLORIDA İLK GİRİŞ DENEYİMİMİZ 🗽

Merhaba Sevgili Forum Kullanıcıları,

Mart başındaki mülakatımız sonrası söz verdiğim üzere Abd-Florida’ya ilk giriş aşamalarını ve deneyimimizi paylaşmak istiyorum.

Dün THY ile Istanbul-Miami uçuşumuz için havaalanına geldik. ABD giriş kuralları gereği yanımızda aşı kartlarımız ve PCR testlerimiz vardı.
    Yolcu kontuarında Gözen Security firmasının çalışanları bizi karşıladı. Pasaport ve vizelerimizi görmek istediler, vizelerimizi gördükten sonra “DV Vizesi ile mi seyahat ediyorsunuz, sarı zarflarınızı da görebilirmiyiz” dediler. Zarflara şöyle bir üstün körü bakıp iade ettiler. “Tebrikler, muhtemelen bu yıl evraklarını incelediğimiz ilk DV talihlisisiniz” dediler. Tabi çok mutlu olduk 😀. Ardından bilet işlemlerimizi tamamladık.
    Pasaport kontrolüne gelince görevli (150 liraya yükseltilen) yurtdışı çıkış pullarını sordu. Biz de ABD de sürekli oturumumuz olduğunu ve şimdilik vize ile seyahat ettiğimizi belirtip vizelerimizi gösterdik. “Ha tamam öyleyse” deyip çıkış işlemlerimizi yaptılar ve Green Card’ın ilk faydasını burada görmüş olduk.
    Uçağa geçerken tekrar detaylı bir üst ve çanta aramasından sonra yerlerimize oturduk ve 12 saatlik uzun yolculuğumuz başladı. Yolculuk biraz film, biraz yemek, biraz sohbet ile çabucak geçti.
    Miami’ye vardıktan sonra pasaportlarımız ve sarı zarflarımız ile beraber giriş bölümüne ilerledik. Bir görevli bizi pasaport polislerinden birine yönlendirdi. Sıra bize gelince evraklarımızı uzattık ve heyecanla ne söyleyeceğini bekledik. Tatlı bir gülümseme ve hafif bir şaşkınlıkla ağzından çıkan ilk kelime “WELCOME TO STATES” oldu. İnanılmaz güzel bir his, tüm talihlilerin yaşamasını temenni ederim. Sonra pasaportlarımızla giriş işlemlerimizi yaptı ve içeriden bir görevli çağırıp tüm evraklarımızla bizi ona teslim etti.
    Görevli bizi biraz ilerideki bir bekleme odasına götürdü. İçeride görevliler için birkaç desk ve bekleyenler için koltuklardan oluşan bir banka salonu ortamı vardı. Bekleyen tek Green Card talihlisi sanırım bizdik, zira içeri gelen kimsede sarı zarf yoktu 😀. Zaten bekleyenler farklı farklı nedenlerden olabiliyor. Pasaportunu veya kartını kaybedip seyahat belgesi ile dönenler, evrakları eksik veya extra kontrol gerektirenler, ülkeye girişi kabul edilmeyip iade işlemleri yapılanlar vs. Yaklaşık yarım saatlik bir beklemeden sonra görevlilerden biri bizi desk’e çağırdı ve “tebrikler, işlemleriniz tamamlandı” dedikten sonra adres güncellemesi yapıp yapmayacağımızı sordu. Biz de ihtiyaç olmadığını ve herşeyin güncel olduğunu teyit ettik. Ardından pasaportlarımıza bir yıllık giriş mührümüzü basıp bize uzattı. Sonra da mührün ilk bir yıl için green card’ın yerine geçtiğini, tüm ülkeye giriş-çıkış, işe giriş, abonelik, banka, okul kayıt gibi konularda geçerli olduğunu tüm gerekli olan yerlerde vizemiz ve giriş mührümüzü kullanabileceğimizi söyledi. Green Card’ın ise 1 ay ile 6 ay arasında bir tarihte beyan ettiğimiz adrese ulaşacağını belirtti.
    Sorunuz var mı diye sorduktan ve biz de yok dedikten sonra tekrar hafif bir tebessümle “good luck” deyip bizi uğurladı.
    Bagaj bandında bizi bekleyen bagajlarımızı alıp, terminalden çıktık. Giriş esnasında yanınızda ne kadar para getirdiniz vb de dahil olmak üzere hiçbir soru sorulmadı.

Yeni güne güneşli bir Miami sabahı ile başladık ve yapılacaklar listemizin en başındaki ehliyet değişimi için kolları sıvadık bile!

Tüm arkadaşlara en az bizimki kadar sorunsuz ve güzel bir süreç diliyorum. Umut dolu, sağlık dolu, başarı dolu yeni başlangıçlarınız olsun, tebessümü yüzünüzden eksik etmeyin. Sağlıcakla kalın. Herkese kucak dolusu selamlar.

Hayırlı olsun. Amerika serverına hoşgeldiniz demiş memur 😅 bahtınız açık olsun. Heyecanla tecrübelerinizi anlatmanızı bekliyoruz.

• ⭐⭐

@Nico tebrikler güzel bir anı ile usaya girmişsiniz hoş geldiniz yeni hayatınızda umarım herşey güzel geçer ve en kısa sürede buraya adapte olmanızı temenni ederim

• @Nico tebrikler çok sevindim adınıza, umarım herşey yolunda gider sizler için 🙏🏻 Yurt dışı çıkış harcı ödemiyor mu DV vizesi olanlar, doğru mu anladım? 😯

• ⭐⭐⭐

@Nico tebrikler gözünüz aydın, herşey sorunsuz ilerlemiş. Umarım bundan sonra da bütün işleriniz böyle güzel ilerler, kolay gelsin🙏🏻

• @Nico gözünüz aydın, 22 kazananlarından gidenleri gördükçe bizim de zamanımızın yaklaştığı hissiyatı oluşuyor 🙂 Yeni hayatınızda mutluluklar. Tüm deneyimlerinizi okumayı sabırsızlıkla bekliyorum.

• @Nico tebrikler, yeni hayatınızda başarılar dilerim

• ⭐⭐⭐

@Rosenrot, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

@Nico tebrikler çok sevindim adınıza, umarım herşey yolunda gider sizler için 🙏🏻 Yurt dışı çıkış harcı ödemiyor mu DV vizesi olanlar, doğru mu anladım? 😯

Evet doğru anlamşsın. Normal şartlarda turist değil de oturum sahibi olduğundan yurt dışı çıkış harcı ödenmiyormuş.

Ama bazen polis arkadaşlar durumu bilmediğinden ödenmesi konusunda ısrarcı oluyorlarmış.

Kısa kesmek için ödeyen de çıkıyor, istersen müdürüne danış deyip ödemeden geçende.

• @hadi-BE teyit için teşekkürler 👍🏻

• Merhaba 2 Mayıs cihicagoya ucusumuz var hava alanında harç pulu almak zorunda mi green card lilar

• ⭐⭐⭐

@barış-koç, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

Merhaba 2 Mayıs cihicagoya ucusumuz var hava alanında harç pulu almak zorunda mi green card lilar

2 mesaj yukarı bakaydın keşke 😊

• Merhabalar,
    @gucarslan üstadım aklıma takılan bir konu var; ilk girişte vurulan admitted damgası sonrası damganın vurulduğu tarihten itibaren +1 yıl mı uzuyor vizenin süresi? Yoksa issued edildiği tarihten itibaren mi 1 yıl geçerliliği var vizenin? Örneğin diyelim ki benim vizem 10 Mart'ta issued oldu ilk girişi 1 Nisan'da yaptım; bu durumda bir sonraki Nisan başına kadar mı geçerli oluyor? Netleştirebilirseniz sevinirim.
    Teşekkürler.

• @Rosenrot Sarı zarfı teslim ettiğiniz gün itibarıyla bir sene.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rosenrot, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

Merhabalar,
    @gucarslan üstadım aklıma takılan bir konu var; ilk girişte vurulan admitted damgası sonrası damganın vurulduğu tarihten itibaren +1 yıl mı uzuyor vizenin süresi? Yoksa issued edildiği tarihten itibaren mi 1 yıl geçerliliği var vizenin? Örneğin diyelim ki benim vizem 10 Mart'ta issued oldu ilk girişi 1 Nisan'da yaptım; bu durumda bir sonraki Nisan başına kadar mı geçerli oluyor? Netleştirebilirseniz sevinirim.
    Teşekkürler.

Vize süresi uzatılmıyor, sadece o damga (ABD'ye ilk giriş tarihinden itibaren) 1 yıl boyunca green card yerine geçiyor. Bu durum bazı ülkelerden aktarma vb durumunda sorun yaratabiliyor. Aktarmasız uçuşlarda sorun olmuyor ama.

• @knnrn hocam çok teşekkür ederim; şimdi netleşti kafamda 👍🏻

• Herkese merhaba dün İstanbul New york Denver uçuşuyla amerikaya giriş yaptım. Öncelikle aklında mülakattan sonra farkli bir adresten girmeyi düşünüp çekincesi olanlar rahat olsunlar hiç bir problem olmuyor.New york a inince pasaport memuru sadece sari zarfi aldı ve adres güncellemek isteyip istemedigi mi sordu her sey bu kadar kolay oldu. Uçakta yada indikten sonra herhangi bir form doldurmadım pasaport memuru sarı zarftaki tüm belgeleri aldı. Darısı bekleyen herkesin başına.

• @Buket Sizi kutlarım.Yaşamınızı devam ettireceğiniz bu ülkede hayalllerinizin gerçekleşmesini temenni ederim.
    Verdiğiniz bilgi içinde ayrıca teşekkür ederim.

• @Buket Neden Denver'i tercih ettiniz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |