Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@elif-başargil gözünüz aydın, tebrikler.
    sonrası için de bol şans diliyorum. yolunuz da bahtınız da açık olsun..

• @elif-başargil Tebrikler, yeni hayatınızda başarılar dilerim

• Referenced by  ayvalik10 ayvalik10 

• @elif-başargil Yeni hayatınızda başarılar dilerim.

• ⭐⭐

This post is deleted!

• @elif-başargil, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

Şikago'ya uçuşumuz takriben 9 saat sürdü. İndiğimizde oradaki görevlilere green kart talihlisi olarak göçmen olduğumuzu söyledik. Onlar bizi normal pasaport işlemlerinin yapıldığı bir bankoya yönlendirdi. Önümüzde 4-5 kişi vardı ve 5 dakika içinde sıra bize geldi. Oradaki görevliye durumumuzu belirttik ve green kart giriş işlemlerini kendisinin yapacağını söyledi

:)bu husus elinde sarı zarfla gidenlerin kafasını hep karıstıran bir durum , normal sıraya giriyorsunuz ama gözünüz etrafta var mı baska sizin gibi sarı zarflı diye , hele cok sıra varsa ve diger tarafta pek sıra yoksa..neyse sizin azmış kuyruk...sim kart operasyonunuz ise çok etkileyici..bundan sonrası için bol şans, hayırlı olsun...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sayın @Orhan-Cabarov klavye başında beklenmektesiniz. Herkes merak ediyor yazmanı

• @ayvalik10 Diğer başlığa yazdım hocam.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orhan-cabarov çok teşekkür ederim eline koluna sağlık herşey istediğin gibi olur inşallah fakat yapılabilecek en büyük hatayı yapmaya doğru gidiyorsun demesi kolay olacak gel de sen yap diyeceksin düşüncelerini konsantreni amerikaya çevirmelisin. 3 -4 ay sonra ben dönerim varsa işe başlama çünkü sürekli kafan annende olacak bu seferde işte hata yapmaya başlarsın zaten yakın zamanda aileni gördün mü bir daha amerikaya dönemezsin vicdan azabından dolayı

• @ayvalik10 Aynen çok haklısınız. Aynısını buradaki tanıdığımda söyledi. Böyle ilk günden dönerim diyorsan olmaz dedi. Hem iş verende kalıcı işçi istiyor. Kimse 2 ay çalışacak elaman almaz yani.

Bu arada dil bilmemek en az aile özlemi kadar can sıkıcı bir şey. Bir yere girerken bir şey alırken hep çekiniyorum bu sebepten ötürü.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov android mi kullanıyorsun hangi telefon var eğer android var ise telefonun kendi çeviri programını kullanır mısın çünkü sadece yazıyı değil sesli olarakta söylüyor. Mükemmel bir güncelleme geldi. Bence sıkışınca türkçe söyle çeviri programına o karşıya sesli olarak çeviri yapsın.

Screenshot_20220227-154442_Translate.jpg

• @miguldu, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

Herkese merhaba Amerikaya giriş çıkış yaptım ve süreci belki tecrübe açısından herkesle paylaşmak istiyorum.
    Amerikaya bir an önce gitmeyi iple çekiyordum ancak okulumdan dolayı bir türlü doğru zamanı bulamadım. Okulumun tamamen bitmesine birkaç ay kaldı.
    Öncelikle okulum aniden omicron’dan dolayı 20 gün ara verdi. Bende bu süreci fırsat bilip hemen uçak biletlerine bakarken buldum kendimi.Önce Amerikadaki arkadaşlarıma haber verdim elbette 🙂
    Gideceğim yer San Diegoydu ve girişi Los Angeles havalimanı üzerinden yapmaya karar verdim. Thy de uçak biletleri 14500 tl civarındayken ben AirFrance’ı 7800 tl civarlarına uçuşa sadece 3 gün kala gidiş dönüş olarak buldum. Gidiş 10 ocak - Dönüş ise 19 ocak tarihleriydi.
    Tabiki pandemiydi, 24 saatte pcr testiydi, Healthpass aşı kartıydı, transit vizesiydi (Fransa ve Hollanda için transit vizeye gerek yok hiçbir problem çıkarmıyorlar) derken ekstra onca şey araştırdım. Ve bileti cesaret edip aldım. Sonra bir gün öncesi gecesi geldim İstanbul Havalimanına Pcr testimi oldum. Pul almadım. Sabah uçağa geçtim. Amerika uçuşlarından önce bir form veriyorlar. Fransada kibar bir hanımefendi doldurmamızı istedi. Ben formu İstanbul’da aldım Fransada doldurdum ve verdim. İstanbul’da tek bir bilet veriyorlar Amerika uçuşunuzda bileti aynı bilette yazıyor. Çok detay var ancak genel olarak söylemem gerekirse Fransa uçuşundan oldukça memnun ayrıldım. Havalimanında siz sormasanız bile yardım ediyorlar. Hele o ‘Mösyö’ değişleri yokmu 🙂. İki saatlik bir aktarma süresinin ardından Boeing 777 ile Lax, e inişimizi yaptık ve herşey başladı. İnişten sonra 12-13 dakika Polis veznesiyle görüşmek için sıra bekliyorsunuz. Greencard lılar Citizen kısmından giriş yapıyorlar. Sarı zarfı beyefendiye teslim ettim Cd bende kaldı ve fotoğrafımı çekti.
    (Ssn’im hala gelmediği için selective service formunu hala dolduramadım. Geldiği zaman online bir şekilde halledeceğim. )
    Sonra kendimii Los angelesta buldum 🙂
    Bir abimin işyeri havalimanına çok yakındı ve İrvine taraflarında oturuyordu, esktra bir tesadüf uçuş saatim onun iş çıkış saatine denk gelince beni aldı ve San Diegoya arkadaşımın yanına bıraktı. Ben geleceğimi söyleyince kendi teklifte bulundu yoksa ben Flixbustan ayırıyordum biletimi lax - san diego 9 dolardı zannediyorum. Flixbus işinize yarayabilir bu konularda:) O yüzden belirttim.
    Geldim San Diegoya, Finest city’ ye 🙂 9-10 günlük giriş çıkışımda çok şey görmemi sağlayan bir detay vardı. Buradaki arkadaşlarla amazon delivery yapma şansı buldum. Şehri, trafiği bolca gezme görme şansım oldu 🙂 Şehirde herşey gayet iyiydi. Açıkçası her şey var şehirde isteyene downtown hayatı, isteyene tatil köyü ortamı, isteyene öğrenci apartment, isteyene tipik American house.
    Şehir bana genel olarak güvenli geldi. Şehrin büyüklüğünde kaybolmadım.
    San Diegoda toplu ulaşım çok iyiydi bence. Caddelerinde onlarca otobüs geçiyor. Otobüsleri sürekli görmek mümkün.
    Birde şehirde tramvay var ve bütün şehri içeren uzun bir rotası var. Toplu ulaşım iyiydi diyebilirim.
    Şehirde mevcut ev fiyatları pahalı geldi.
    Yemekler muhteşemdi özellikle meksika mutfağını çok beğendim.(Carne Aseda Fries) mutlaka denemelisiniz.
    Ayrıca Dunkin Donuts kahvaltı için idealmiş.
    Porsiyonlar oldukça büyük 10 günde alışmışım şuan Türkiyede zorlanıyorum 🥲
    Yaşadığım çok tecrübe oldu. Hepsi muhteşem deneyimlerdi. San diegodan Los angeles’ a Dönüştede grubumuzdan gittiğimde görüşmeyi çok istediğim bir abim gelip beni San diego’dan aldı. Çok güzel bir muhabbetin ardından ertesi gün Lax’ten Klm 787 uçağı ile Amsterdam’dan sorunsuz bir şekilde döndüm. ( Dönüşte pcr testine gerek yokmuş)
    Genel olarak özetlemem gerekirse muhteşem bir deneyimdi. Hatta dönerken zorlandım diyebilirim. Çok güzel dostlarım varmış Amerikada. Bunu öğrendim güzel ülke güzel insanlarla çok başka oluyor. (Hepsiyle bu gruptan tanıştım.)
    Birkaç ay sonra temelli yerleşmenin planlarını heyecanla yapıyorum. Umarım faydalı deneyimler ve bilgiler verebilmişimdir. Herkese esenlikler😇

LAX havalimanından San Diego ya giderken o güzel insanlar ile çektiğiniz video gözümün önüne geldi yazını okurken. Ne kadar mutlu olmuştum senin adına. Umarım en kısa sürede tekrar döner başlarsın yeni hayatına. Arkandan da biz geleceğiz yani gelmeliyiz 🙂

• @ayvalik10 iPhone kullanıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov

yukarıda paylaştığım aynısı iphone için de varmış

• @ayvalik10 Teşekkür ederim.

• Merhaba arkadaşlar,

15 Mart TK77 direkt uçuşuyla Miami’den giriş yapmış bulunuyorum. Biletimi sene sonunda mil kampanyasıyla business olarak almıştım, değişim hakkımı kullanıp bu tarihe geçirdim ve ilk girişimi gerçekleştirdim.

Girişte pasaport kontrolünde pasaportum ve sarı zarfım istendikten sonra Miami airportun CBP ofisine yönlendirildim, biraz yoğunluk olduğundan yaklaşık 25-30dk kadar bekledim ve görevli adımı seslendikten sonra sarı zarfın içindekileri inceleyip birkaç basit soruyla ben olduğumdan emin oldu ve işlemleri tamamlayıp pasaportumu verdi. Yaklaşık 5dk sürdü bu süreç. Miami için girişte çok fazla göçmen vs. olabildiği için CBP tarafı biraz yoğun diye düşünüyorum, bekleme süresi haricinde sıkıntılı bir durum olmadan girişi yapmış oldum.

Görevliye sarı zarfın üzerinde yazan GC teslim adresinde bir harfin yanlış yazıldığını söyledim, USCIS tarafında düzeltmeyi yaptım ancak teyit edebilir misin diye sorduğumda bakıp hepsinin düzgün göründüğünü belirtti. Sorulan sorulara da yardımcı olmaya çalışan bir tavırları bulunuyor.

Şimdi de SSN ve GC teslimi için bekleyişim başladı. Kartları aldıktan sonra ehliyet yenileme, banka bilgilerimi güncelleme gibi süreçleri halledeceğim. Benim daha önceden Florida tecrübem olduğu ve arkadaşlarım burada yaşadığı için pek ilk tecrübe değil tabi 🙂

Yeni bilgiler edindikçe sizlere de ileteceğim, sorusu olan varsa elimden geldiğince cevaplayabilirim.

Selamlar, sevgiler.

• @Mahmut-Baykan okurken heyecanlandım 🙂 darısı başımıza inşallah. Tanıdık yanına gittiniz diye anlıyorum. Eğer öyleyse bu gerçekten çok önemli bir şans faktörü. Her anlamda.
    SSN ve GC teslim süreci, ev kiralama, iş edinme, banka hesabı ve ekonomik süreçleriniz ile ilgili ara ara bilgiler paylaşma şansınız olursa süper olur 🙂
    Yeni hayatınızda başarılar diliyorum.

• 🗽 ABD - FLORIDA İLK GİRİŞ DENEYİMİMİZ 🗽

Merhaba Sevgili Forum Kullanıcıları,

Mart başındaki mülakatımız sonrası söz verdiğim üzere Abd-Florida’ya ilk giriş aşamalarını ve deneyimimizi paylaşmak istiyorum.

Dün THY ile Istanbul-Miami uçuşumuz için havaalanına geldik. ABD giriş kuralları gereği yanımızda aşı kartlarımız ve PCR testlerimiz vardı.
    Yolcu kontuarında Gözen Security firmasının çalışanları bizi karşıladı. Pasaport ve vizelerimizi görmek istediler, vizelerimizi gördükten sonra “DV Vizesi ile mi seyahat ediyorsunuz, sarı zarflarınızı da görebilirmiyiz” dediler. Zarflara şöyle bir üstün körü bakıp iade ettiler. “Tebrikler, muhtemelen bu yıl evraklarını incelediğimiz ilk DV talihlisisiniz” dediler. Tabi çok mutlu olduk 😀. Ardından bilet işlemlerimizi tamamladık.
    Pasaport kontrolüne gelince görevli (150 liraya yükseltilen) yurtdışı çıkış pullarını sordu. Biz de ABD de sürekli oturumumuz olduğunu ve şimdilik vize ile seyahat ettiğimizi belirtip vizelerimizi gösterdik. “Ha tamam öyleyse” deyip çıkış işlemlerimizi yaptılar ve Green Card’ın ilk faydasını burada görmüş olduk.
    Uçağa geçerken tekrar detaylı bir üst ve çanta aramasından sonra yerlerimize oturduk ve 12 saatlik uzun yolculuğumuz başladı. Yolculuk biraz film, biraz yemek, biraz sohbet ile çabucak geçti.
    Miami’ye vardıktan sonra pasaportlarımız ve sarı zarflarımız ile beraber giriş bölümüne ilerledik. Bir görevli bizi pasaport polislerinden birine yönlendirdi. Sıra bize gelince evraklarımızı uzattık ve heyecanla ne söyleyeceğini bekledik. Tatlı bir gülümseme ve hafif bir şaşkınlıkla ağzından çıkan ilk kelime “WELCOME TO STATES” oldu. İnanılmaz güzel bir his, tüm talihlilerin yaşamasını temenni ederim. Sonra pasaportlarımızla giriş işlemlerimizi yaptı ve içeriden bir görevli çağırıp tüm evraklarımızla bizi ona teslim etti.
    Görevli bizi biraz ilerideki bir bekleme odasına götürdü. İçeride görevliler için birkaç desk ve bekleyenler için koltuklardan oluşan bir banka salonu ortamı vardı. Bekleyen tek Green Card talihlisi sanırım bizdik, zira içeri gelen kimsede sarı zarf yoktu 😀. Zaten bekleyenler farklı farklı nedenlerden olabiliyor. Pasaportunu veya kartını kaybedip seyahat belgesi ile dönenler, evrakları eksik veya extra kontrol gerektirenler, ülkeye girişi kabul edilmeyip iade işlemleri yapılanlar vs. Yaklaşık yarım saatlik bir beklemeden sonra görevlilerden biri bizi desk’e çağırdı ve “tebrikler, işlemleriniz tamamlandı” dedikten sonra adres güncellemesi yapıp yapmayacağımızı sordu. Biz de ihtiyaç olmadığını ve herşeyin güncel olduğunu teyit ettik. Ardından pasaportlarımıza bir yıllık giriş mührümüzü basıp bize uzattı. Sonra da mührün ilk bir yıl için green card’ın yerine geçtiğini, tüm ülkeye giriş-çıkış, işe giriş, abonelik, banka, okul kayıt gibi konularda geçerli olduğunu tüm gerekli olan yerlerde vizemiz ve giriş mührümüzü kullanabileceğimizi söyledi. Green Card’ın ise 1 ay ile 6 ay arasında bir tarihte beyan ettiğimiz adrese ulaşacağını belirtti.
    Sorunuz var mı diye sorduktan ve biz de yok dedikten sonra tekrar hafif bir tebessümle “good luck” deyip bizi uğurladı.
    Bagaj bandında bizi bekleyen bagajlarımızı alıp, terminalden çıktık. Giriş esnasında yanınızda ne kadar para getirdiniz vb de dahil olmak üzere hiçbir soru sorulmadı.

Yeni güne güneşli bir Miami sabahı ile başladık ve yapılacaklar listemizin en başındaki ehliyet değişimi için kolları sıvadık bile!

Tüm arkadaşlara en az bizimki kadar sorunsuz ve güzel bir süreç diliyorum. Umut dolu, sağlık dolu, başarı dolu yeni başlangıçlarınız olsun, tebessümü yüzünüzden eksik etmeyin. Sağlıcakla kalın. Herkese kucak dolusu selamlar.

• ⭐⭐⭐

@Nico Hayırlı uğurlu olsun. Amerika'ya da varmışsınız, ne güzel. Dilerim mutlu mesut ve başarılı olursunuz.

• @Nico Bilgi ve tecrübeleriniz hem çok faydalı hem de umut yeşertici oldu.
    Umarım, karşınıza hep iyi insanlar çıkar.
    Sağlık ve mutluluklarla beraber iyi şanslar dilerim. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |